Raben Ukraine stěhuje pobočku v Dněpropetrovsku do nového distribučního centra

Nedávno došlo ke stěhování pobočky společnosti Raben Ukrajina v ukrajinském městě Dněpropetrovsku do nového a moderního distribučního centra. Společnost je nyní schopna díky novému zázemí uspokojit požadavky klientů po službách kontraktní logistiky v regionu východní Ukrajiny a zároveň může zajistit dodávku zásilek v režimu „just in time”, neboli dodávku zboží v určeném čase dle požadavků zákazníka.
 
Konkrétně se jedná o sklad třídy „A“ s celkovou skladovou plochou 6 500 m2, z čehož tvoří 1 750 m2 cross-dock a 4 750 m2 sklad. 
 
„Orientace na zákazníka je jednou z našich firemních hodnot, proto je nová investice primárně odpovědí na požadavky našich klientů. Analýzy průzkumů trhu nám ukázaly, že v okolí města Dněpropetrovsk existuje značná poptávka po vysoké úrovni služeb smluvní logistiky. Nový sklad poskytuje větší prostor pro manipulaci s přepravovaným zbožím a umožňuje dněpropetrovský TCL (terminál pro smluvní logistiku) využít pro optimalizaci nákladů na přepravní služby do východní a jižní Ukrajiny. To má rovněž zkrátit dodací lhůty do těchto regionů o jeden den,“ řekl Boris Khruslov, Managing Director Raben Ukrajine.
 
Třináct nových ramp poskytuje vhodné podmínky pro pružnou a rychlou vykládku a nakládku. Navíc díky video monitorovacímu systému je možné zásilky ve skladu nepřetržitě monitorovat. Sklad je rovněž vybaven protipožárním systémem zajišťující bezpečnost uloženého zboží ve skladu, který v případě požáru automaticky uhasí vzniklý oheň.
 
Nové distribuční centrum se nachází v blízkosti dálnice spojující Dněpropetrovsk s Poltavou. Tato lokalita umožňuje zákazníkům předejít možným omezením vjezdu nákladních vozidel. Na druhou stranu tato křižovatka umožňuje zrychlit přejezdy mezi městy Kyjev, Donetsk, Kharkiv, Zaporizhzhya, Simferopol, Kriviy Rig a mnoho dalších měst, aniž by se muselo použít trasy přes centrum Dněpropetrovsku.
 
„Posílení pozice v oblasti poskytování skladovacích služeb je jednou z našich nejvyšších priorit pro rozvoj v tomto regionu. Věříme, že nové distribuční centrum v Dněpropetrovsku umožní našim zákazníkům získat služby smluvní logistiky nejvyšší kvality a zároveň bude sloužit jako distribuční centrum pro maloobchodníky. V letech 2011 a 2012 plánujeme další rozvoj našich poboček v jižní a západní Ukrajině. Mezitím pokračujeme v investicích do systému CRM, profesnímu rozvoji našich zaměstnanců a IT řešení k optimalizaci chodu skladu a přepravy,“ dodává Boris Khruslov.
Logistika | 06. 10. 2011