CzechToll omezil provoz několika poboček k mýtu

Kvůli nebezpečí šíření koronaviru je ode dneška omezen provoz některých kontaktních a distribučních míst mýtného systému. Na žádných distribučních místech nebude ani možné vrácení palubních jednotek. ČTK to řekl mluvčí správce mýta společnosti CzechToll Miroslav Beneš. V uplynulém týdnu se za mýto vybralo skoro 230 milionů korun, což je si o osm procent méně, než v předchozím týdnu, přibývá však regsitrovaných aut.

 
Palubní jednotky budou dopravci moci nyní vracet pouze poštou. Na distribučních místech to bude znovu možné až po vyřešení současné bezpečnostní situace. Zavřena budou do odvolání také kontaktní místa v Mladé Boleslavi a Českých Budějovicích, a distribuční centra u Olomouce a Dolního Dvořiště.

Výběry mýta jsou zatím i přes současnou krizi poměrně stabilní. V týdnu od 16. do 22. března bylo vybráno 229,9 milionu korun. Je to o přibližně osm procent méně, než v předchozím týdnu. Tehdy byl ovšem výběr rekordní.

"Pro detailní hodnocení dopadů současných opatření na nákladní kamionovou dopravu v Česku je přeci jen brzy. Vidíme pokles výběru mýtného, ale zároveň stále roste počet zaregistrovaných vozidel do systému. Jen v uplynulém týdnu si vyzvedli dopravci nově palubní jednotku pro téměř 5000 automobilů," uvedl Beneš.

Do systému elektronického mýtného je aktuálně registrováno více než 448.000 automobilů, z toho 145.000 vozidel pochází z České republiky, zbylých 303.000 provozují zahraniční dopravci.

Doprava | 24. 03. 2020
Zdroj: ČTK