ČESMAD nespoléhá na globální oteplení

ČESMAD BOHEMIA reaguje na vzrůstající nehodovost zahraničních řidičů nákladních vozidel na vozovkách v ČR, a proto za podpory České kanceláře pojistitelů v letošním roce realizuje projekt na její snížení.


V rámci tohoto projektu provozujeme v sedmi jazycích portál www.transit.tir.cz. Zde se obracíme na všechny řidiče nákladních vozidel z jiných států s prosbou, aby věnovali maximální pozornost řízení, a nabízíme jim důležité informace o pravidlech a podmínkách provozu na našich komunikacích. V květnové road show jsme na parkovištích podél českých dálnic rozdali na deset tisíc letáků zahraničním truckerům, kde jsme je upozornili na plánovaná omezení v důsledku rekonstrukce naší dálniční sítě a na důležité bezpečnostní zásady.

V minulém týdnu jsme se zaměřili na nadcházející zimní sezónu. Přestože ŘSD přijalo řadu opatření, aby se při prvním sněhu neopakovala loňská kalamita, kde na D1 stála vozidla v kolonách více než deset hodin, považujeme stále za důležité zlepšit informovanost zahraničních řidičů. Tři posádky vozidel s letáky i praktickými dárky od BESIPu tak opět brázdily tři dny naše dálnice, aby tisícům kamioňáků z Polska, Slovenska, Rumunska a Maďarska, Ukrajiny a dalších států předaly v jejich rodném jazyce informace o zásadách tvoření záchranářské uličky či pravidlech požívání zimní výbavy v ČR. Hlavní apel pro nadcházející zimu směrem k řidičům kamionů zní: Nesnažte se předjet či objet vznikající kolonu! Špatné adhezní podmínky zastaví i vaše vozidlo a vy zablokujete celou komunikaci. Navíc porušujete zákon, který jasně stanovuje, že „Řidič nesmí předjíždět, jestliže by se nemohl bezpečně zařadit před vozidlo nebo vozidla, která hodlá předjet.“

Uvědomujeme si, že zlepšit poměry na našich silnicích je běh na dlouhou trať. Věříme, že přímý kontakt se zahraničními řidiči nákladních vozidel může k tomuto cíli významně přispět.

 
Logistika | 19. 11. 2019