České dráhy opouštějí dvě tratě na Orlickoústecku

České dráhy vrátí cestujícím, kteří jezdí na tratích 024 Ústí nad Orlicí - Mlýnický Dvůr a 025 Dolní Lipka - Hanušovice, mají platnou slevovou aplikací na In Kartě a dál nebudou chtít využívat vlaky národního dopravce na ostatních tratích, poměrnou část peněz do vypršení platnosti karty. Na obou úsecích železnice totiž budou od 15. prosince jezdit vlaky konkurenční společnosti Leo Express. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí hejtmanství Dominik Barták.


Ve vlacích Leo Express bude platit krajský tarif IREDO, díky kterému budou moci lidé snadno přestupovat na návazné vlaky a autobusy. Zároveň si budou moci cestující koupit jednotlivou jízdenku přímo ve vlaku Leo Express, do konce letošního roku bez příplatku k jízdnému. Platit jej nebudou ani tehdy, že se prokážou platným jízdním dokladem z předchozího vlakového spoje Českých drah při přestupu v Ústí nad Orlicí.

Lístky bude nový dopravce prodávat také na pokladnách v Letohradě, Jablonném nad Orlicí a Králíkách. České dráhy je v Jablonném a Králíkách ke konci listopadu uzavřely s odůvodněním, aby měl Leo Express možnost se připravit na spuštění provozu. Po intervenci hejtmanství byly otevřeny alespoň čekárny, aby cestující mohli na vlak čekat v teple.

Doprava | 09. 12. 2019
Zdroj: ČTK