České dráhy omezí provoz na dalších rychlíkových linkách

České dráhy od úterý omezí provoz dalších vlaků. Zastaveny budou některé spoje mezi Prahou a Havlíčkovým Brodem, u řady rychlíků pak bude jezdit méně vozů. Uvedly to dnes České dráhy. Důvodem je výrazný úbytek cestujících. Dráhy už v minulém týdnu přestaly jezdit na několika linkách, provoz omezili i konkurenční dopravci.

 
Nejnovější opatření se dotkne zejména linky R9 mezi Prahou a Havlíčkovým Brodem. Rychlíky pojedou ve dvouhodinových intervalech. Nepojedou přímé spoje Praha - Jihlava a zpět, upraveny budou také některé další spoje na lince.

Na dalších třech rychlíkových linkách dopravce omezí počet vozů v soupravách. Jde o rychlíky Praha-Hradec Králové-Trutnov, dále Brno-Břeclav-Přerov-Olomouc, a Praha-Česká Třebová-Brno.

Další rychlíkové linky Českých drah nyní jezdí podle plánovaných jízdních řádů. U některých linek se ale upravuje řazení a přizpůsobení kapacity vlaků současné poptávce.

Už v minulém týdnu dráhy kvůli nízké poptávce cestujících zrušily své expresní linky, několik rychlíků, pendolina i dálkové vlaky IC. Zastaveny byly také některé regionální vlaky. Počet cestujících se podle společnosti na zrušených linkách snížil téměř na desetinu. Současná opatření mají trvat minimálně do 28. března, nespíš se však prodlouží.

Provoz omezuje i konkurence. Leo Express snížil dopravu o 75 procent, RegioJet na dálkových komerčních linkách přibližně o 40 procent. Všichni dopravci pak museli zrušit mezistátní spoje.

Doprava | 24. 03. 2020
Zdroj: ČTK