Bridgestone Blizzak LM005 je vítězem testu zimních pneumatik ADAC 2020

Pneumatika Blizzak LM005, vrcholný produkt značky Bridgestone pro chladné roční období, zvítězila v testu zimních pneumatik ADAC 2020. Pneumatika Blizzak LM005 poskytuje řidičům výjimečnou kontrolu nad vozem a mimořádnou úroveň bezpečnosti v náročných podmínkách. V testu zanechala vynikající dojem ve všech zimních podmínkách a ohromila vyváženými provozními vlastnostmi na suchých a zasněžených silnicích i ovladatelností na mokru.

 
Odborníci autoklubu ADAC, který je největší organizací svého druhu v Evropě, udělili pneumatice Blizzak LM005 celkovou známku 2,0 – nejlepší hodnocení mezi všemi účastníky testu – a vyhlásili ji vítězem v celkovém pořadí 15 testovaných pneumatik.

Vyspělá technologie pro spolehlivé výkony 
Vynikající provozní vlastnosti pneumatiky Bridgestone Blizzak LM005 jsou výsledkem nejmodernější konstrukce.

Pneumatiky Blizzak LM005 se vyrábějí ze směsi Bridgestone NanoProTech™ s vysokým obsahem siliky, která zaručuje vynikající jízdní vlastnosti na zasněženém nebo mokrém povrchu. Pryžová směs pneumatiky je díky silice měkká dokonce i za velmi nízkých teplot. Tím se dosahuje maximální trakce. Jedinečný dezén s vyšším počtem příčných drážek v ramenní oblasti zlepšuje odvádění vody ze stopy a zvyšuje adhezi pneumatiky. Synergie výše uvedených prvků přináší excelentní výsledky. LM005 je první zimní pneumatikou s hodnocením adheze na mokru „A“ na štítku EU u všech nabízených rozměrů a verzí.

Pneumatika Blizzak LM005 nabízí řidičům také vyšší úroveň trvalé udržitelnosti díky nízkému valivému odporu a spotřebě paliva. Vítaným přínosem je i nízká hlučnost při odvalování. Energeticky hospodárná pneumatika poskytuje řidičům úspory nákladů rovněž dlouhou životností, během níž se do ovzduší uvolní méně emisí. Autoklub ADAC ocenil i tyto ekologické aspekty vynikajícím hodnocením nízkého valivého odporu a spotřeby paliva pneumatiky Blizzak LM005. 

Zaměření na požadavky zákazníků
Bridgestone při vývoji pneumatiky Blizzak LM005 zohlednil výsledky výzkumu požadavků zákazníků na prémiové cestovní zimní pneumatiky s ohledem na výzvy, jimž čelí v každodenním provozu. Výzkumu se zúčastnilo 20 000 řidičů z celé Evropy a jeho závěry byly jasné: řidiči očekávají pneumatiku, která kombinuje vynikající ovladatelnost na mokru se skvělými výkony na sněhu a ledu. Pneumatika Bridgestone Blizzak LM005 všechny tyto požadavky splňuje, mimo jiné i znamenitými brzdnými výkony na zasněžených, suchých i mokrých silnicích. Nepřekvapí tedy, že již v roce 2019 získala řadu ocenění v nezávislých testech. 

Autoklub ADAC testoval pneumatiku Bridgestone Blizzak LM005 v rozměru 205/55 R 16 na voze Volkswagen Golf GTI. Tento rozměr používá mnoho nejoblíbenějších modelů osobních vozů na trhu.

Pneumatika Blizzak LM005 je v současnosti k dispozici ve 171 rozměrech pro kola osobních automobilů, SUV a terénních vozů s průměrem ráfku od 14 do 22 palců. Bridgestone navíc nabízí 24 velmi oblíbených rozměrů (pro 16“ až 18“ kola) v jedinečné verzi DriveGuard s inovativní technologií run-flat. Řidiči mohou i po ztrátě tlaku v poškozené pneumatice bezpečně ovládat svůj vůz a pokračovat v jízdě rychlostí až 80 km/h. Tímto způsobem mohou ujet až 80 km.

Kompletní výsledky testu ADAC jsou k dispozici na: https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifen/winterreifen/205-55-r16/.

Doprava | 30. 09. 2020
Zdroj: Bridgestone