Automobilka Volvo Cars hodlá postavit svou třetí továrnu v Evropě

Švédský výrobce osobních automobilů Volvo Cars hodlá do poloviny tohoto desetiletí postavit svou třetí továrnu v Evropě. V rozhovoru s německým listem Automobilwoche to řekl finanční ředitel podniku Björn Annwall. Nová továrna má automobilce pomoci dosáhnout plánovaného zvýšení produkce na 1,2 milionu vozů ročně.

 
Podle Annwalla zatím není jasné, kde bude nová továrna stát. Volvo Cars má nyní v Evropě dva závody, jeden ve Švédsku a druhý v Belgii, upozornila agentura Reuters.

Společnost Volvo Cars, jejímž většinovým vlastníkem je čínská firma Geely Holding, v současnosti podle Annwalla vyrábí kolem 800.000 vozů ročně. Od roku 2030 hodlá automobilka produkovat pouze vozy s elektrickým pohonem

Akcie společnosti Volvo Cars koncem minulého měsíce vstoupily na stockholmskou akciovou burzu. Vstup na burzu automobilku ohodnotil na 158 miliard švédských korun (zhruba 400 miliard Kč).

Společnost Geely automobilku Volvo Cars koupila v roce 2010 od amerického automobilového koncernu Ford Motor. Ford převzal Volvo Cars v roce 1999 od švédské skupiny Volvo, která se nyní soustředí na výrobu nákladních aut.

Nemovitosti | 15. 11. 2021
Zdroj: ČTK