Audi chce s partnerem vyrábět v Číně elektrická auta

Německý výrobce luxusních vozů Audi plánuje vytvořit v Číně s místní automobilkou FAW společnou firmu na výrobu elektromobilů. Produkci by měl nový podnik zahájit v roce 2024. Šéf Audi Markus Duesmann dnes uvedl, že rozhodnutí podtrhuje důležitost čínského trhu a vývoj inovací přímo na místě. Uvedla to agentura DPA.


Čína je i pro Audi nejdůležitějším trhem na světě. Firma z německého Ingolstadtu v zemi už vyrábí vozy pro místní trh prostřednictvím společného podniku mateřské společnosti Volkswagen a právě FAW. Nový podnik má vyrábět elektromobily na základě elektroplatformy PPE vyvinuté spolu s firmou Porsche.

Platforma PPE je v koncernu Volkswagen určena především pro drahé modely vyšší třídy značek Audi a Porsche. Ty mají ve srovnání s masovými modely nabízet vyšší výkon a rychlejší dobíjení. Masové modely chce Volkswagen produkovat hlavně za pomoci elektroplatformy MEB.

Prodej osobních a nákladních aut v Číně se v září podle čínského sdružení výrobců aut CAAM zvýšil meziročně o 12,8 procenta na 2,57 milionu a po koronavirovém propadu vzrostl už šestý měsíc za sebou. Čína v roce 2009 vystřídala na postu největšího automobilového trhu světa Spojené státy. Je důležitým odbytištěm i pro českého výrobce Škoda Auto, který je stejně jako Audi součástí koncernu Volkswagen.

Doprava | 15. 10. 2020
Zdroj: ČTK