České dráhy rozšíří od nového jízdního řádu služby pro cestující s dětmi

České dráhy rozšíří ve svých vlacích služby pro cestující s dětmi. Dopravce v novém jízdním řádu zvýší počet vlaků s dětským kinem na 108 spojů, více vlaků nabídne také vozy s vyhrazenými místy pro cestující s dětmi do deseti let. Na kolejích bude také více bezbariérových vlaků vybavených přebalovacími pulty. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě. Nový jízdní řád začne platit od 12. prosince. Služby pro cestující s dětmi, například vyhrazené kupé, nabízí i další dopravci.

 
"V novém jízdním řádu zvýšíme počet vlaků s dětským kinem ze 72 na 108 spojů. Dětské kino bude cestujícím k dispozici nově v rychlících Vltava a Lužnice z Prahy přes Tábor a Veselí nad Lužnicí do Českých Budějovic a Českých Velenic. Rozšíří se také počet bezbariérových vlaků, do kterých mohou snadno nastoupit cestující s kočárkem a s malými dětmi, mají velké plochy pro uložení kočárků ve vozech a jsou vybaveny sklápěcími přebalovacími pulty," uvedl náměstek generálního ředitele Českých drah pro osobní dopravu Jiří Ješeta.

Mezi takto vybavené soupravy patří budou patřit vlaky RegioPanter. které v novém jízdním řádu budou jezdit například na lince P2 Klatovy – Plzeň – Rokycany – Beroun, a jednotky typu push-pull pro linku Ostrava – Frenštát pod Radhoštěm. Během příštího roku zajistí RegioPantery dopravu také na páteřních elektrifikovaných linkách Jihočeského kraje.

Dráhy plánují od nového jízdního řádu rozšíření i dalších služeb. Během příštího roku například navýší internetové připojení ve svých vlacích meziročně o 1015 spojů ze současných 2248. Na začátku příštího jízdního řádu tak bude palubní Wi-Fi síť v 90 procentech dálkových vlaků a ve třetině všech denně vypravovaných spojů ČD. V příštím roce se dál rozšíří také počet vlaků vybavených palubním zábavně-informačním portálem celkem 73 spojů obsluhovaných jednotkami InterPanter, Pendolino, Railjet a InterJet.

Doprava | 01. 12. 2021
Zdroj: ČTK