Část D10 u Mladé Boleslavi má šest pruhů, v prosinci přibude opěrná zeď

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes v noci v režimu předčasného užívání stavby zprovozní část nového jízdního pruhu D10 u Mladé Boleslavi ve směru na Prahu. Jeden z nejvytíženějších úseků dálnice, dlouhý 1,3 kilometru, mezi mezi exity 46 a 44B bude mít v každém směru tři pruhy. Nový pruh je součástí prací, které mají zabránit sesouvání násypového svahu. V prosinci stavbaři dostaví opěrnou zeď, informoval ČTK Martin Buček z ŘSD.

 
"Dnes v noci bude až na 250 metrů, kde stále probíhají práce na nové opěrné zdi, uveden do provozu v režimu předčasného užívání stavby nový jízdní pruh. Jako celek pak bude uveden do provozu po dokončení zdi v průběhu příštího měsíce," uvedl Buček. Téměř 252 metrů dlouhá přesýpaná zeď má zabránit sesuvu násypového svahu.

Stavbaři propojili připojovací pruhu exitu 46 Kosmonosy a odbočovací pruh exitu 44B Mladá Boleslav. "Vzniká tak jeden průpletový pruh v délce 1300 metrů, obdobně jak je tomu v předmětné úseku v opačném jízdním pásu," doplnil Buček. Propojení má zvýšit bezpečnost na vytížené části dálnice, kde se doprava napojuje do průběžného jízdního pruhu dálnice a zhruba po jednom kilometru se z něj odpojuje do centra města.

Stavební práce za více než 83 milionů korun bez daně dělá od poloviny srpna společnost Colas.

Doprava | 22. 11. 2022
Zdroj: ČTK