Arriva nasadí na linku ze Zlína do Brna nové autobusy, stály 21,4 milionu korun

Společnost Arriva nasadí na dálkovou linku ze Zlína do Brna čtyři nové autobusy. Vozidla Iveco Crossway Line jsou ve variantě pro Zlínský kraj upravena tak, aby usnadnila snadný nástup i výstup vozíčkářům. Včetně DPH stály autobusy 21,4 milionu korun, řekl ČTK mluvčí skupiny Arriva ČR Jan Holub.

Vozy s kapacitou 49 sedících a 33 stojících pasažérů budou jezdit na dálkové lince Arrivy číslo 953 ze Zlína do Brna, která vede přes Holešov, Hulín nebo Kroměříž. "Po jednáních s krajem jsme objednali výrobu čtyř speciálně upravených autobusů přesně na míru dohodnutých požadavků," uvedl Jaromír Walaski, ředitel Arrivy Morava, která linku provozuje.

Vozíčkáři podle dopravce nastoupí do autobusů velmi jednoduše za dvě minuty. Řidičovi, jejich případnému doprovodu i jim samotným v tom pomůže elektrická plošina u druhých dveří. Sedačky autobusů jsou polohovatelné a vybavené bezpečnostními pásy. "U každého sedadla je čtecí lampička a nechybí ani USB nabíječky," doplnil Walaski.

Vozy jsou klimatizované. "Každý cestující si navíc může tepelnou pohodu regulovat po svém, protože nad sedadlem je výdech klimatizace," uvedl Holub. Autobusy vybavené motory Iveco Tector 7 s výkonem 235 kilowattů mají také tónovaná skla s vyšším stupněm zatmavení.
 
Doprava | 19. 04. 2021
Zdroj: ČTK