Alza a PRO-DOMA společně spouštějí síť výdejních míst pro velké zásilky

Alza.cz jako první na českém trhu spouští partnerskou síť výdejních míst pro nadrozměrné zboží. Díky spolupráci se společností PRO-DOMA, SE si zákazníci budou moci vyzvednout objednávky velkých výrobků na jejích pobočkách v celé České republice. 

Alza.cz spouští pilotní provoz výdejních míst AlzaPoint na pobočkách společnosti PRO-DOMA. Jedná se o první partnerskou síť výdejních míst, díky které si zákazníci mohou osobně vyzvedávat nadrozměrné zboží, jako jsou pračky, lednice, mrazáky nebo velké televize. Nabízí tak další možnost doručení objednávek vedle již zavedené dopravy zboží přímo na adresu zákazníka. Nová služba doplňuje síť AlzaBoxů, do nichž zákazníci mohou objednávat menší zboží.

„Hledali jsme silného partnera, který by svým know-how umožnil přiblížit k zákazníkům zboží, které doposud mohli vyzvedávat pouze na našich pobočkách, nebo si ho nechat doručit až domů,“ uvedl Miroslav Köváry, ředitel prodejní sítě Alza.cz. „Společnost PRO-DOMA provozuje širokou prodejní sít stavebnin v republice a veškeré naše požadavky beze zbytku naplňuje,“ dodal. 

„Všechny naše provozy jsou ideálně uzpůsobené pro práci s těžkým a objemným zbožím,“ potvrdil Petr Vaněrka, generální ředitel PRO-DOMA. „Vždy jsme se snažili být zákazníkům co nejblíže, proto jsme rádi zahájili spolupráci s Alzou. Těšíme se, až u nás přivítáme její první zákazníky,“ doplnil. 

Pilotní provoz AlzaPointů představuje pro obě firmy první krok k dalšímu potenciálnímu rozšiřování spolupráce. AlzaPointy na pobočkách PRO-DOMA zpřístupní další zboží zákazníkům v místech, kde e-shop neprovozuje své vlastní pobočky. Po spuštění prvního výdejního místa v centrále PRO-DOMA v Mukařově se budou postupně přidávat další desítky prodejen po celé České republice. 

Spuštění AlzaPointu předcházel v e-shopu interní vývoj nové webové platformy pro partnery. Díky ní bude e-shop moci svou síť snadněji obohacovat o další podobně unikátní fyzická místa, jako jsou například služby typu drive-in.
 
Expresní logistika | 06. 04. 2021
Zdroj: ALZA
Další podobné články