ŘSD opraví most, po kterém vede silnice I/16 přes dálnicí D8 u Nové Vsi

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) opraví most, po kterém vede silnice I/16 přes dálnici D8 u Nové Vsi na Mělnicku. Práce by měly začít v polovině června, potrvají zhruba čtyři měsíce a budou stát téměř 28 milionů korun bez DPH. Provoz bude omezený, řízený semafory, uvedl v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

 
Most byl postaven v roce 1996 a doposud neprošel žádnou větší rekonstrukcí. "Stavebnětechnický stav spodní stavby mostu je hodnocen stupněm IV (uspokojivý) a stav nosné konstrukce stupněm V (špatný)," popsal Buček. Například izolace mostu je na konci životnosti a do opěr zatéká.

Oprava se bude týkat například odvodnění, izolace, vozovky, části konstrukce, nainstalováno bude nové zábradlí. Přibudou též bezpečnostní prvky, dopravní značení a revizní schodiště.

"Oprava mostu je plánovaná za provozu po jeho polovinách, neboť ho v průměru denně využije 11.000 vozidel s velkým podílem těžké nákladní dopravy," upřesnil Buček. Omezení dopravy čeká řidiče také na navazujících částech křižovatky.

Doprava | 25. 05. 2022
Zdroj: ČTK