Ředitelství silnic Zlínského kraje chystá obnovu povrchů na 22 úsecích

Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) získalo letos ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) téměř 158,7 milionu korun na modernizaci silnic nižších tříd. Peníze využije na tři větší investiční stavby a na pokládku nových živičných koberců na 22 úsecích krajských silnic. V tiskové zprávě to uvedli zástupci ŘSZK, které se o silnice druhé a třetí třídy v regionu stará.

 
"Je to významný objem finančních prostředků, který nám každoročně umožňuje zlepšovat stav silnic druhé a třetí třídy ve větším rozsahu, než by bylo možné pouze z peněz, které dostáváme od Zlínského kraje. Z letošní dotace SFDI využijeme polovinu na financování tří větších investičních silničních staveb, z druhé poloviny budeme realizovat plošné obnovy povrchů na 22 úsecích krajských silnic o celkové délce 18,1 kilometru," uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Mezi investiční akce patří výstavba mostu přes železniční trať a narovnání navazující silnice mezi obcemi Valašské Příkazy a Študlov za asi 130 milionů korun, také přestavba mostu a přeložka silnice v Novém Hrozenkově za 19 milionů korun. Třetí akcí je rekonstrukce 1,5 kilometru silnice z Koryčan na na hranici Jihomoravského kraje. Náklady budou asi 30 milionů korun. Na všech třech místech se již staví.

Obnova povrchů vozovek potrvá od června do října. Více než kilometrové úseky se budou opravovat například u Hošťálkové, Lopeníku, Nivnice, Popovic, Březůvek či Mikulůvky.

Doprava | 01. 07. 2022
Zdroj: ČTK