Český Dachser loni zvýšil obrat o 34 procent na více než čtyři miliardy korun

Česká pobočka logistické firmy Dachser v loňském roce zvýšila obrat o 34 procent na více než čtyři miliardy korun. O osm procent stoupl i počet přepravených zásilek na celkových 1,23 milionu. Skoro o třetinu stoupla celková hmotnost zásilek na 829.000 tun. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

 
Dachser v České republice v loňském roce pokračoval v rozvoji projektu doručování zásilek s nulovými emisemi v Praze a spustil nové přímé linky sběrné služby. Letos v březnu firma převzala od developerské společnosti VGP novou halu v Českých Budějovicích. Nové logistické prostory o celkové ploše 7000 metrů čtverečních zahrnují 650 metrů čtverečních administrativních prostor.

Firma Dachser působí na trhu logistiky a zasilatelství od roku 1992. Disponuje více než 60.500 metrů čtverečních distribučních a překládkových skladových ploch po celé republice. Společnost v současné době zaměstnává ve svých osmi pobočkách téměř 600 zaměstnanců. Patří do koncernu Dachser se sídlem v německém Kemptenu. Koncern loni vykázal konsolidovaný čistý obrat 7,1 miliardy eur (asi 174,3 miliardy Kč).

Logistika | 08. 04. 2022
Zdroj: ČTK