České dráhy o víkendu posílí na Dny NATO vlaky do Mošnova

České dráhy o víkendu posílí vlaky směřující do Mošnova, kde se budou konat Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR . Dopravce tam vypraví speciální expresní spoje z Prahy, Brna a Olomouce a posilové regionální vlaky z Bohumína, Opavy a Ostravy. Další dálkové vlaky budou mimořádně zastavovat ve Studénce. Informovaly o tom České dráhy. Akce se konají 17. a 18. září na ostravském letišti v Mošnově.

 
Z hlavního města vyrazí do Mošnova mimořádný vlak railjet, který vyjede v 6:05 z hlavního nádraží a k severomoravskému letišti by měl dorazit před 10. hodinou. Spojení z jižní Moravy posílí přímý vlak s odjezdem z brněnského hlavního nádraží v 7:57 a příjezdem v 10:10. Zvláštní vlak z olomouckého hlavního nádraží pojede v 8:00 a do Mošnova přijede v 9:10. Během odpoledne pak tyto zvláštní vlaky svezou cestující zpět do Prahy, Brna i Olomouce. Kromě toho mohou cestující ostatních dálkových vlaků využít mimořádné zastavení dálkových vlaků v nedaleké Studénce. Zastaví tam pendolina a také spoje jedoucí ze Žiliny, Varšavy nebo Vídně.

Vedle toho dráhy navýší kapacity regionální dopravy. Vypraví zvláštní osobní vlaky, spoje do Mošnova tak budou jezdit každou půlhodinu až hodinu. Dopravce zároveň plánuje vybrané spoje během dne posílit o další místa navíc, soupravy tak budou mít až 1200 míst k sezení, běžně je k dispozici polovina.

Dráhy kvůli víkendovým akcím v Mošnově očekávají tradičně vyšší poptávku po cestování, cestujícím proto doporučují rezervaci míst předem. Speciální vlak z Prahy je podle dopravce už nyní téměř vyprodaný.

Doprava | 15. 09. 2022
Zdroj: ČTK