Údržba brněnských tunelů omezí v dubnu dopravu

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje na duben údržbu brněnských tunelů, většinou v době od 21:00 do 5:00 proto budou uzavřené. Prvním ze čtyř čištěných tunelů je tunel Hlinky v Pisárkách, kde začne údržba ve čtvrtek a nepotrvá déle než tři dny. ŘSD to uvedlo na svém twitterovém účtu.
 
Údržba se dále týká tunelů Pisáreckého, Královopolského a Husovického. V Pisáreckém budou silničáři pracovat od 5. do 11. dubna, nejprve bude uzavřený jeden tubus a poté druhý. V letních prázdninách plánuje ŘSD oba tubusy opravit. Vymění tam osvětlení, elektrorozvody a nainstaluje zařízení pro úsekové měření rychlosti. V tubusu B navíc vymění povrch vozovky, což je v tubusu A kvůli nehodě kamionu a úniku ropných látek již hotové.

Od 12. do 18. dubna se údržba přesune do Královopolského tunelu, u kterého jako jediného bude nutná i denní uzavírka obou tubusů od pátku do neděle. Jako poslední přijde od 19. do 25. dubna na řadu tunel v Husovicích, kde budou roury uzavřeny postupně. Novinkou v Husovickém tunelu je zrušení omezení rychlosti 40 kilometrů v hodině ve směru na Tomkovo náměstí, které tam platilo kvůli rozbité SOS skříni. Nyní tam řidiči v obou směrech projedou rychlostí 60 kilometrů v hodině.
 
Doprava | 01. 04. 2021
Zdroj: ČTK