Šatní skříně pro výrobní závody, školy či sportoviště na jednom místě

Společným jmenovatelem pracovišť, škol, převlékáren nebo sportovišť jsou šatní skříně. Na trhu existuje nepřeberné množství šatních skříní lišící se nejen barvou, velikostmi, členěním, ale i bezpečnostními prvky a účelem využití. Při výběru je nutné se zamyslet, kde bude šatní skříň umístěna, k čemu bude využita, co musí splňovat a samozřejmě jaký bude mít design a barvu. S výběrem pomůže společnost Manutan s jejich širokou nabídkou více než 1 000 druhů šatních skříní a veškerého šatního příslušenství. 

 
Společnost Manutan je přední evropský dodavatel výrobků a řešení pro výrobu, dílny, sklady a kanceláře a jednou z nadstandardních služeb z nabídky Manutan je vytvoření 3D vizualizace zdarma nejen dle dispozičního řešení, ale také podle individuálních požadavků zákazníka, jako jsou dodržení firemních barev, atypické rozměry, zabezpečení, variability a kompletního příslušenství (např. lavičky, háčky, věšáky a další). Součástí služby je konzultace a poradenství, samotné zpracování profesionálního 3D návrhu, doporučení vhodného vybavení a sestavení rozpočtu s konkurenční cenou. 

Mezi další poskytované služby patří zpracování poptávek a nabídek pro celý projekt či třeba pouze pro jednu skříň do 24 hodin, doprava do druhého dne od objednání, záruka až 10 let na vybrané zboží až po vynášku a montáž včetně i nadstandardních úkonů jako kotvení ke zdi nebo zkracování.

Obecně lze říci, že v šatnách se nejčastěji využívají kovové šatní skříně, které jsou odolné a snadno omyvatelné. Avšak jednou ze základních funkcí skříně je bezpečnost, kterou zvyšuje zejména vyztužení dveří po celé délce včetně rámu a perforace dveří. A samozřejmě uzamykatelný zámek, jako cylindrický zámek či otočný uzávěr pro použití visacího zámku či klíče. Zde je určitě podstatné zmínit důležitost objednat si tzv. Master klíč, kterým je možné otevřít skříňky v dané sérii, v případě ztráty či zapomenutí individuálního klíče. 

Klasické šatní skříně jsou vertikální skříně ideální do šaten ve výrobě, skladu, škol či sportovišť. Součástí šatních skříní je police, tyč na ramínka, háček na oděv a bezpečností zámek. Můžeme volit také šatní skříně s mezistěnou, které umožňují oddělení čistých a špinavých šatů či šatní skříně s lavičkou pro usnadnění převlékání a větší odkládací plochu. Pro snadnější úklid podlahy v šatních prostorech se vyplatí pořídit šatní skříně, které neleží na zemi, ale na nožičkách. 

Dělené a boxové šatní skříně neboli tzv. úsporné skříně volíme v případě, že potřebujeme velké množství úložného prostoru na relativně málo místa. Tyto svařované šatní skříně opatřené zámky, s účinným odváděním vlhkosti, je možné vybírat dle velikosti, barvy, tvaru či variability od dvou oddílů až po velké šatní skříně s 25 schránkami. 

Ostatní šatní skříně volíte, pokud máte speciální požadavek na netradiční využití či musí plnit speciální funkce. Jedná se například univerzální šatní skříně pro úklid, speciální šatní skříně pro hasiče či šatní skříně pro policii s integrovaným trezorem, který je samostatně oddělen od sektoru s úložným šatním prostorem. Dále speciální skříně s dobíjením techniky s uzamykatelnými přihrádkami sloužící pro napájení notebooků a mobilních telefonů vhodné například do nákupních center či výroby. Anebo speciální vysoušecí skříně TURBO, které díky cirkulaci teplého vzduchu zajišťuje rychlé a hygienické sušení pracovních oděvů a obuvi. 

Společnost Manutan, kromě výrobků a řešení pro šatny, sklady, kanceláře a dílnu, má v sortimentu také produkty v oblasti BOZP a PO, hygieny a úklidu, obalů nebo obalové techniky. Manutan má aktuálně v nabídce více než 90 000 produktů včetně vlastní privátní značky Manutan. Společnost působí v České republice od roku 2005, kde ročně obslouží tisíce zákazníků, zejména na B2B trhu, jak v průmyslových podnicích, tak i ve veřejném sektoru.

Skladování | 11. 05. 2020
Zdroj: Manutan