ŘSD začalo ve Velešíně opravovat I/3, tah na Rakousko

Silničáři začali opravovat hlavní tah na Rakousko, silnici I/3 ve Velešíně na Českokrumlovsku. Vznikne i nová křižovatka na severním okraji města. Řidiče čekají omezení, jež se dotknou hlavně kamionů, které budou muset až do poloviny června místo objíždět přes Český Krumlov. ČTK to řekli zástupci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a mluvčí českokrumlovské radnice Petra Nestávalová.
 
Kvůli opravám silnice I/3 v úseku Velešín – Holkov povede do 11. června objížďka pro auta těžší než šest tun přes Český Krumlov. Radnice předpokládá, že na silnici I/39 směrem z Českých Budějovic a II/157 směrem na Kaplici se zpomalí provoz. "Můžeme očekávat kolony právě na křižovatce těchto dvou vytížených dopravních tepen. Řidiče prosím, aby vyráželi raději s předstihem," uvedl v tiskové zprávě starosta Dalibor Carda (SN-Město pro všechny).

Osobní auta projedou úsek do 18. dubna po volné polovině silnice. Od 19. dubna do 18. května bude tah zavřený, doprava povede přes Velešín. Nákladní auta musí celou dobu místo objíždět přes Krumlov.

ŘSD bude nejdřív opravovat vozovku od křižovatky silnic I/3 a II/155 v Holkově až po čerpací stanici směrem na Dolní Dvořiště. Jde o úsek dlouhý 3,1 kilometru, práce za 27,7 milionu Kč potrvají do poloviny června, sdělil ČTK Adam Koloušek z českobudějovické pobočky ŘSD.

S opravou budou silničáři koordinovat stavbu nové křižovatky silnic I/3 a III/15610. Dosavadní křižovatka podle ŘSD už nevyhovuje. "Chybí pruhy pro levé odbočení ve směru České Budějovice – Velešín a křižovatka má také nevhodný úhel křížení," uvedl Koloušek. Tyto práce za 22,2 milionu bez DPH potrvají do konce léta, je to společná investice ŘSD, města Velešín a kraje.

Na silnici I/3 byl několik měsíců omezený povoz i loni, u Netřebic na Českokrumlovsku. Několikrát byl krátkodobě zavřený železniční most. Kvůli intenzivnímu provozu se tam loni v květnu a červnu dvakrát utrhl kus svahu.

Silničáři začali také opravovat část tahu I/34, od obce Nekrasín až po vjezd do obce Vodná na Jindřichohradecku. Práce za 126,5 milionu Kč rozdělilo ŘSD do čtyř fází. Potrvají sedm měsíců, provoz bude nejdřív obousměrný, později jedním pruhem kyvadlově.
 
Doprava | 07. 04. 2021
Zdroj: ČTK