Cestujícím začnou sloužit odjezdové jízdní řády autobusů Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK) v nové vizuální podobě. Postupně se objevují na vývěsních plochách ve větších přestupních uzlech v regionu. Ve srovnání s předchozími jízdními řády jsou modernější a přehlednější, sdělil ČTK Jan Malý, manažer marketingu společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje (KOVED), která se o integrovanou dopravu v regionu stará.
Doprava | 26. 5. 2022
Výstavba silničního obchvatu Jaroměře na Náchodsku by mohla začít v červnu. Archeologové dokončují výzkum v trase budoucí silnice. Novinářům to dnes řekl v místě vykopávek u Hořenic ředitel hradecké správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Marek Novotný. Obchvat bude stavět společnost Metrostav Infrastructure. Cena vzešlá ze soutěže je podle Novotného zhruba 800 milionů korun.
Doprava | 26. 5. 2022
Automobilka Tatra Trucks chce nabrat 500 nových zaměstnanců. Důvodem je především rostoucí objem zakázek a zvyšování výroby. Pracovníky potřebují i další firmy působící v areálu Tatry v Kopřivnici na Novojičínsku - Tatra Defence Vehicle, Tawesco a Tatra Metalurgie. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí Tatry Trucks Andrej Čírtek. Tatra Trucks má přes 1200 zaměstnanců a její dceřiná firma Tatra Metalurgie dalších více než 600.
Lidské zdroje | 26. 5. 2022
Správa železnic loni vykázala ztrátu po zdanění 1,6 miliardy korun, meziročně ji prohloubila o 400 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy Správy železnic. Do železniční infrastruktury podle ní firma investovala přes 37 miliard korun, podobně jako předloni. Další miliardy korun pak vynaložila na opravy a údržbu. Více než 20 miliard korun správa použila z evropských fondů, podle organizace se podařilo vyčerpat téměř vše.
Doprava | 25. 5. 2022
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) opraví most, po kterém vede silnice I/16 přes dálnici D8 u Nové Vsi na Mělnicku. Práce by měly začít v polovině června, potrvají zhruba čtyři měsíce a budou stát téměř 28 milionů korun bez DPH. Provoz bude omezený, řízený semafory, uvedl v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.
Doprava | 25. 5. 2022
Středočeští silničáři chtějí letos investovat zhruba tři miliardy korun, a to do již započatých i nově zahájených akcí. Jde o podobnou částku jako loni. Velká část peněz je určena na rekonstrukce mostů, letos se má dokončit hlavně oprava mostu v Kolíně. Práce postupují podle plánu, jedinou komplikací je růst cen stavebních materiálů, řekl novinářům ředitel krajské správy a údržby silnic Jan Lichtneger.
Doprava | 25. 5. 2022
Vodíkový vlak pro osobní dopravu Coradia iLint od společnosti Alstom spotřebuje na 1000 kilometrů zhruba 250 kilogramů vodíku. Ve středu skončí v Ústí nad Labem jeho předváděcí jízdy, ve kterých od 17. května najezdí v několika českých regionech zhruba 2400 kilometrů. Vodík z mobilní vodíkové čerpací stanice pro něj dodávala společnost Air Products. Novinářům to dnes řekli zástupci společností Alstom a Air Products.
Doprava | 25. 5. 2022
Město Hradec Králové získalo z evropského programu IROP evropskou dotaci až 21,1 milionu korun na přestavbu frekventované křižovatky Fortna v Hradci Králové. Pokud uspěje i s druhou dotační žádostí, mohlo by z dotací zaplatit 90 procent nákladů stavby. Cena stavby činí 52,6 milionu korun bez daně. ČTK to řekla mluvčí radnice Kateřina Šmídová.
Doprava | 24. 5. 2022
U Příšovic na Liberecku dnes začaly přípravné práce na rekonstrukci mostu nad dálnicí D10 z Turnova na Prahu, na dálnici dopoledne provoz neomezovaly, zjistila ČTK. Uzavřený je ale pro dopravu most i krajská silnice druhé třídy 279, která přes něj vede, po objízdných trasách musí auta i veřejná doprava. Stavbaři demontují zábradlí, odstranit musí i svrchní vrstvy mostu, aby ho odlehčili. O víkendu by měla jít hlavní část mostu nad dálnicí k zemi, řekl ČTK mluvčí krajského úřadu Filip Trdla.
Doprava | 24. 5. 2022
Pracovní pozice
Anketa
Chystáte se letos na logistickou konferenci či veletrh?
Zajímavé akce

Na brněnské výstaviště se v červnu vrátí po mnoha letech železniční veletrh

Do Brna se letos v červnu po mohla letech vrátí na výstaviště železniční veletrh. Ještě v první dekádě tohoto století byly novinky na kolejích pevnou součástí strojírenského veletrhu, ale postupně výrobci směřovali svou prezentaci jinam. Má to změnit akce s názvem Rail Business Days, která se uskuteční od 7. do 9. června. Podle Jany Rosenbergerové z pořadatelské společnosti Via Pro Motion má veletrh značnou šířku záběru, protože přijedou nejen výrobci vozidel a komponentů a dopravci, ale i ti, kteří se zabývají zabezpečením, stavbou infrastruktury či provozními záležitostmi a také výzkumem a vývojem. První den budou součástí i odborné konference, řekla ČTK.
Dočtete se v logistic news
Naši partneři