Zprávy

Škoda Auto s městem investuje letos 60 milionů do rozvoje regionu

Automobilka Škoda Auto investuje společně s Mladou Boleslaví v letošním roce 60 milionů korun na projekty zaměřené zejména na zlepšení dopravní situace a na podporu možností trávení volného času. Peníze firma investuje z Nadačního fondu Škoda Auto, do kterého vložila 30 milionů eur (asi 780 milionů korun). Postaví se například lávka pro pěší a cyklisty přes Jizeru nebo dětské hřiště. Novinářům to řekli zástupci automobilky a Mladé Boleslavi.

Doprava | 17. 05. 2019

Počet nových budov s auditem kvality loni stoupl o 62 pct na 34

Počet nově certifikovaných budov, které prošly auditem kvality, v Česku loni meziročně vzrostl o 62 procent na rekordních 34. Na tiskové konferenci to řekl ředitel aliance Šance pro budovy Petr Holub. Celkově bylo v Česku na konci loňského roku 197 certifikovaných budov. Mezi kritéria pro udělení certifikátu patří spotřeba energií, spotřeba a užívání vody, kvalita materiálů či napojení budovy na MHD.

Nemovitosti | 17. 05. 2019

ŘSD se seznámí s nabídkami na audit mýtného systému

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes otevře obálky s nabídkami uchazečů o audit nového mýtného systému, který bude provozovat konsorcium společností CzechToll/SkyToll. Cenu desetiletého kontraktu na kontrolu fungování mýta úřad odhaduje na 495 milionů korun. Mýtný systém bude od příštího roku na zhruba 2100 kilometrech dálnic a silnic první třídy.

Doprava | 17. 05. 2019

AsstrA spojuje kontinenty

Severní Amerika, Afrika, Evropa a Asie – kontinenty tak vzdálené od sebe a tak odlišné. Na první pohled se může přeprava z jednoho kontinentu na druhý zdát neuvěřitelně obtížnou. Zároveň odborníci AsstrA přepravují náklad ve všech směrech, neboť ani horizont pro ně není žádným limitem.

Logistika | 17. 05. 2019

SŽDC opraví úsek Mstětice-Praha Vysočany, vypsala tendr

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) plánuje rekonstrukci 14,7 kilometru dlouhého železničního úseku mezi Mstěticemi a pražskými Vysočany, na stavbu vypsala tendr. Odhadované náklady jsou 4,4 miliardy korun. Po modernizaci by se měla zvýšit kapacita trati a povolená rychlost. Opravena bude také stanice ve Vysočanech. ČTK to sdělil mluvčí správy železnic Marek Illiaš. Rekonstrukce by měla začít letos a trvat až pět let.

Doprava | 16. 05. 2019

Rallye Český Krumlov omezí provoz na některých silnicích

Rallye Český Krumlov, která v pátek začíná, omezí provoz na některých jihočeských silnicích. Uzavírky se dotknou především okolí Kaplice, Velešína a lipenské přehrady a budou také v Českých Budějovicích, kde závod startuje. Řidiči proto musejí v daných místech počítat s objízdnými trasami nebo zdržením. ČTK to řekl hlavní pořadatel krumlovské rallye Pavel Kacerovský.

Doprava | 16. 05. 2019

Zavedení elektronických dálničních známek Sněmovna asi schválí

Řidiči v Česku si zřejmě budou pořizovat pro jízdu na dálnicích elektronické známky, nynější papírové kupony úplně skončí. Poplatky budou motoristé hradit elektronicky, elektronická bude i kontrola. Zavedení elektronických kuponů od roku 2021 předpokládá vládní návrh novely zákona o pozemních komunikacích, jehož schválení doporučil Sněmovně hospodářský výbor.

Doprava | 16. 05. 2019

V Panattoni Park Prague Airport II otevřela logistická společnost Panalpina distribuční centrum MAHLE pro východní Evropu a Německo

Stavitel průmyslových zón Panattoni Europe dokončil druhý projekt pro švýcarskou logistickou společnost Panalpina u Pavlova na Kladensku. Převážnou část haly o velikosti 21 000 m2 využije výrobce automobilových komponent MAHLE jako hlavní logistický uzel pro zásobování svých továren v Německu, střední a východní Evropě. Budova byla hned po dokončení certifikována prestižním ekologickým standardem BREEAM 2016 v úrovni Very Good. Menší první hala Panalpiny v Panattoni Parku Prague Airport II bude nadále sloužit jako překladiště pro leteckou, námořní a silniční přepravu a pro ostatní malé až středně velké logistické zákazníky.

Nemovitosti | 16. 05. 2019

Liberecký kraj kritizuje studii železničního spojení na Prahu

Liberecký kraj kritizuje novou studii proveditelnosti železničního spojení na Prahu. Liberec je jediným krajským městem, kterému rychlé spojení na hlavní město chybí. Doba jízdy dvě a půl hodiny je srovnatelná s rokem 1938 a nemůže konkurovat silničnímu spojení, řekl ČTK hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Nová studie podle něj řeší jen zlepšení železničního spojení z Prahy na Mladou Boleslav.

Doprava | 15. 05. 2019

Den české logistiky se letos uskutečnil i s podporou Kühne + Nagel

"Full house" jsme letos v dubnu zažili na akci Den české logistiky České logistické asociace na pražské Vysoké škole ekonomické. Setkání 400 logistických odborníků z řad výrobních firem, dodavatelů do logistiky, zákazníků využívajících spediční služby a samozřejmě studentů proběhlo tentokrát i za účasti společnosti Kühne + Nagel.

Logistika | 15. 05. 2019

Na stavbě D3 u Třebonína nasadilo ŘSD drony, je to výjimečné

Firmy, které staví úseky dálnice D3 v jižních Čechách, zatím drží termíny. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) více kontroluje část Hodějovice-Třebonín, dlouhou 12,5 kilometru, která bude součástí obchvatu Českých Budějovic. Za sedm miliard korun ji staví italsko-slovenské sdružení firem Salini Impregilo a Doprastav, zatím bez komplikací. Stavbu kontroluje ŘSD i pomocí dronů, což je výjimečné. ČTK to řekli mluvčí ŘSD Jan Studecký a krajský radní pro dopravu Jiří Švec (STAN).

Doprava | 15. 05. 2019

CzechToll převzal první palubní jednotky, všechny bude mít v září

Budoucí správce mýtného systému společnost CzechToll převzala sadu prvních 25.000 palubních jednotek pro nový satelitní systém, nyní se je chystá otestovat. Po prověření kvality chce firma vyrábět 25.000 jednotek týdně. Do poloviny září jich plánuje vyrobit 450.000. CzechToll to dnes oznámil v tiskové zprávě. Nový mýtný systém se satelitní technologií by měl být na dálnicích spuštěn letos 1. prosince, na silnicích první třídy od ledna 2020.

Doprava | 15. 05. 2019

Členové Svazu průmyslu volí prezidenta, kandidátem opět Hanák

Členové Svazu průmyslu a dopravy ČR si v pražských Letňanech zvolí nové představenstvo, dozorčí radu a smírčí výbor na funkční období 2019 až 2023. Na prezidenta svazu kandiduje Jaroslav Hanák, který bude funkci obhajovat už podruhé. V představenstvu svazu působí od roku 2003.

Nemovitosti | 14. 05. 2019

ÚOHS podnět FlixBusu řešit nebude, zákon porušen nebyl

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nezahájil správní řízení na základě podnětu autobusového dopravce FlixBus, který podal kvůli návrhu svého konkurenta RegioJet. Podle FlixBusu ho RegioJet žádal o dodržování minimálních cen, čímž mohl porušit zákon. Tím, že FlixBus návrh odmítl, ale zákon porušen nebyl, uvedl úřad v tiskové zprávě.

Doprava | 14. 05. 2019

Rychlotrati v ČR se začnou stavět dle francouzských norem v 2025

Stavba prvních vysokorychlostních tratí v České republice by měla začít v roce 2025. Řekl to po návštěvě Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Česko při stavbě bude využívat normy pro vysokorychlostní vlaky francouzských státních drah TGV. SŽDC za normy zaplatí francouzskému dopravci SNCF Mobilités 11 milionů korun.

Doprava | 14. 05. 2019

Brněnský Siemens zhmotnil pojem Průmysl 4.0 digitalizací výrobního procesu a zkrácením produkčního času o 20%

Sewio, výrobce real-time lokalizačního systému (RTLS) pro digitalizaci pohybu uvnitř hal, oznámil že společnost Siemens Industrial Turbomachinery dosáhla snížení produkčního času o 20% díky nasazení lokačního sytému, který pomáhá ihned lokalizovat konkrétní z 2,000 komponentů ve výrobní hale o velikosti necelých dvou hektarů.

Skladování | 14. 05. 2019

ŘSD připravuje rekonstrukci dvou mostů na průtahu v Liberci

Rekonstrukci dvou mostů na frekventovaném průtahu Libercem připravuje Ředitelství silnic a dálnic ČR. Mosty na silnici 35, po nichž denně projede až 50.000 automobilů, jsou na konci své životnosti, bude je proto třeba zbourat a postavit nové. ČTK to řekla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová. Přesné odhady nákladů v této fázi přípravy nejsou podle ní k dispozici. Hrubý odhad včetně nákladů na přeložky inženýrských sítí se ale pohybuje kolem půl miliardy korun dohromady za oba mosty.

Doprava | 13. 05. 2019

ŘSD má nabídky na sčítání dopravy, nejlevnější je za 49 mil. Kč

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obdrželo čtyři nabídky na celostátní sčítání dopravy v Česku. Nejlevnější z nich za 49 milionů korun bez DPH podalo Centrum dopravního výzkumu. Informovalo o tom ŘSD. Podle posledního sčítání z roku 2016 provoz na českých dálnicích za posledních šest let vzrostl o 13 procent.

Doprava | 13. 05. 2019

Značky upozorňující na jízdu v protisměru stát instaluje v červnu

Dopravní značky, které upozorňují řidiče na jízdu v protisměru, bude stát instalovat u nájezdů a výjezdu z dálnic na konci června, řekl novinářům ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Počet značek a přesná místa zatím nekonkretizovat, v současnosti je sedm značek na čtyřech místech. Od začátku roku policie řešila 141 případů jízdy v protisměru. O osazení značek na dálnici dnes Kremlík jednal s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD).

Doprava | 13. 05. 2019

Zimní údržba na dálnicích stála 804 mil. Kč, nejvíce za pět let

Letošní zima byla pro silničáře nejnákladnější za posledních pět let. Celkové výdaje na zimní údržbu se vyšplhaly na 804 milionů korun, což je o zhruba 55 milionů korun více než loni. Silničáři spotřebovali i více soli a najezdili více kilometrů. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) to sdělilo ČTK. Silničáři ale byli v zimě kvůli údržbě i kritizováni.

Doprava | 13. 05. 2019

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 471