Zprávy

Ve Znojmě se bude přes tři týdny opravovat Přímětická ulice

Na částečné uzavírky Přímětické ulice, která spojuje centrum Znojma s přímětickým sídlištěm, se musí připravit lidé od 18. července do 11. srpna. Pouze o víkendu 20. a 21. července se silnice uzavře zcela. Po většinu času bude také mimo provoz zastávka MHD u Penny marketu, uvedla v tiskové zprávě mluvčí města Zuzana Pastrňáková.

Doprava | 16. 07. 2019 dnes

Bridgestone EMEA se připravuje na budoucnost investicí 36 milionů EUR do projektu chytrých továren

Společnost Bridgestone EMEA bude investovat 36 milionů EUR do digitalizace svých výrobních procesů a vytváření chytrých továren budoucnosti. Bude díky tomuto projektu od roku 2019 schopna rychleji a flexibilněji reagovat na měnící se požadavky zákazníků. Její výroba bude zároveň méně náročná na spotřebu energie a bude vytvářet méně odpadu. Zaměstnance Bridgestone v oblasti EMEA navíc čeká v rámci nové investice rozšíření jejich kvalifikace, aby mohli ovládat nejvyspělejší digitální technologie, což následně povede k vyšší efektivitě využívání zdrojů a vyšší spokojenosti zaměstnanců.

Nemovitosti | 16. 07. 2019 dnes

Výběr mýtného na Slovensku za pololetí stoupl na 110 mil. eur

Výběr mýtného za jízdu autobusů a nákladních vozidel po dálnicích a dalších zpoplatněných silnicích na Slovensku v prvním letošním čtvrtletí pokračoval v růstu a dosáhl nového rekordu. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytl provozovatel mýtného systému, společnost SkyToll.

Doprava | 16. 07. 2019 dnes

Infrastrukturní projekty na Slovensku budou dokončeny později

Modernizace hlavní železniční tratě na západě Slovenska i výstavba důležitého úseku dálnice D1 na severu země se oproti původním plánům opozdí. Posunutí termínů dokončení staveb zdůvodnili provozovatel železniční infrastruktury ŽSR a správce dálnic NDS rozdílnými příčinami. Odhad dostavby dálnice D1 od Bratislavy do Košic slovenské úřady opakovaně změnily.

Doprava | 16. 07. 2019 dnes

Sněmovna schválila zavedení elektronických dálničních známek

Motoristé by měli od roku 2021 používat elektronické dálniční známky místo dosavadních papírových nálepek. Změnu zákona, která to umožní, schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Poslanci při závěrečném schvalování odmítli poslanecký pozměňovací návrh, který by umožnil vládě zdražit roční dálniční známku z nynějších 1500 korun až na 2000 korun. Nesouhlasil s ním ani ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Pro zákon dnes hlasovalo 171 přítomných poslanců, proti nebyl nikdo.

Doprava | 15. 07. 2019 včera

V novém distribučním centru u M. Boleslavi najde práci 120 lidí

Výrobce automobilových baterií Clarios dnes v Plazech u Mladé Boleslavi otevřel své největší distribuční centrum pro autobaterie v Evropě. Do nového skladu se vejde až 1,5 milionu automobilových baterií, práci zde najde zhruba 120 lidí. V příštích pěti letech plánuje Clarios v Plazech investovat dalších 35 milionů eur (asi 896 milionu korun), řekli novinářům zástupci firmy.

Nemovitosti | 15. 07. 2019 včera

U chystaného obchvatu M. Budějovic prověří úřady dopad na okolí

U Moravských Budějovic plánuje kraj silniční obchvat měřící 2,8 kilometru. Umožnil by propojení krajské komunikace vedoucí od Jaroměřic nad Rokytnou s hlavním tahem číslo 38, tranzitní doprava by pak nemusela jezdit přes centrum města. Možné dopady záměru na životní prostředí začaly prověřovat úřady. Termín stavby obchvatu bude podle kraje záviset i na možnostech jejího financování.

Doprava | 15. 07. 2019 včera

Silniční přeprava z Číny: nové možnosti v rozvoji hedvábné stezky

Hedvábná stezka zaujímá pevné místo mezi nejvíce diskutovanými tématy globální logistiky. Konference, výstavy, fóra - otázka rozvoje nové „obchodní tepny světa“ roste v rámci každé důležité logistické události. Významnou roli v dodávkách z Číny hraje tradičně železniční, letecká a námořní přeprava. Jaká je situace v oblasti automobilové přepravy?

Logistika | 15. 07. 2019 včera

Jihomoravský kraj požádá vládu o 150 milionů Kč na mzdy řidičů

Jihomoravský kraj požádá vládu, aby 150 milionů vyčleněných na opravy silnic nižších tříd poskytla dopravcům na dokrytí ztráty způsobené navýšením mezd řidičů. Novinářům to po jednání s dopravci řekl náměstek hejtmana Roman Hanák (ČSSD). Na opravy silnic dá naopak stejnou částku kraj, který má rezervu právě na navýšení mezd řidičů, ale nemůže ji dát dopravcům napřímo kvůli legislativě a uzavřeným smlouvám. Podle zástupce dopravců Vojtěcha Hromíře z firmy Česmad Bohemia je situace kritická a dopravci prodělávají miliony korun, což je dlouhodobě neudržitelné.

Doprava | 12. 07. 2019

GEFCO slaví 30 let zkušeností s vratnými obaly pro udržitelnýdodavatelský řetězec

GEFCO dosahuje významného milníku – již 30 let zajišťuje přepravu a dodávky materiálu předním výrobcům z oblasti automobilového průmyslu a letectví ve vratných obalech. Ve 26 evropských centrech specializovaných na vratné obaly zajišťuje Skupina GEFCO denně přepravu 130 000 kontejnerů a pomáhá tak budovat ekologicky šetrné dodavatelské řetězce zhruba dvou tisíců zákazníků. Díky integraci vratných obalů do dodavatelských řetězců dochází k eliminaci množství jednorázových přepravních obalů a zároveň ke snížení uhlíkové stopy, resp. počtu kamionů na silnicích díky lepší stohovatelnosti vratných boxů a efektivnějšímu využití nákladového prostoru. Všechny vratné obaly společnosti GEFCO jsou v případě poškození 100% recyklovatelné.

Logistika | 12. 07. 2019

Barometr globálního obchodu DHL naznačuje pokles světového obchodu kvůli převažující negativní náladě v soukromém sektoru

Barometr globálního obchodu DHL poprvé od svého uvedení v lednu 2018 naznačuje, že v příštích třech měsících dojde k mírnému poklesu světového obchodu. Zjištěné poklesy vedly k celkovému snížení prognózy světového obchodu o 8 bodů. Nová hodnota indexu je 48. Jinými slovy, světový obchod – předpovídanýna základě obchodních toků v odvětvích polotovarů a surovinových komodit – by měl podle očekávání zažít pokles, byť mírný. Příčinou celkového poklesu jsou výrazné ztráty v odvětvích letecké a kontejnerové námořní přepravy, což jsou dvězákladní složky barometru globálního obchodu DHL.Obchod realizovaný leteckou dopravou poklesl o 6 na 49 bodů a kontejnerovou námořní dopravou o 8 na 48 bodů.

Logistika | 12. 07. 2019

Velkoobchodníci se zaměřují na digitální obchod, chtějí oslovit mileniální nákupčí

S tím, jak se mění demografická skladba nákupčích v průmyslu, se firmy musejí adaptovat na měnící se nároky a preference nabídkou rychlejších služeb více zaměřených na zákazníka.

Logistika | 12. 07. 2019

DACHSER Czech Republic nasadil další silniční vlak

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic nasadil další silniční vlak, tzv. road train, na pravidelné tuzemské lince. Tato velkokapacitní vozidla na pravidelných denních linkách mezi Ostravou a Brnem mají o 40 procent vyšší kapacitu než stávající soupravy se dvěma výměnnými nástavbami, které na linkách doposud jezdily.

Logistika | 11. 07. 2019

Aby nám tu tolik nebourali…

Bohužel ještě o něco rychleji, než přibývá na našich silnicích zahraničních kamionů (v roce 2018 klesl podíl českých kamionů na vybraném mýtu pod 50 procent), roste jejich nehodovost. Pomoci obrátit tento trend se rozhodl i ČESMAD BOHEMIA. Za podpory České kanceláře pojistitelů tak realizujeme projekt na snížení nehodovosti zahraničních řidičů nákladních vozidel na vozovkách v ČR.

Doprava | 11. 07. 2019

FM Logistic zveřejnila výsledky za finanční rok 2018 - 19

Společnost FM Logistic oznámila své finanční výsledky za fiskální rok 2018 - 19, který skončil 31. března 2019. Podrobnou, auditovanou výroční zprávu společnost zveřejní 15. července 2019.

Logistika | 11. 07. 2019

ŘSD rozšíří odpočívadlo u D1 v Humpolci do října, zaplatí 42 mil.

Na dálnici D1 začaly práce na rozšíření odpočívadla v Humpolci, stát budou 42 milionů korun bez daně. Z 33 stání pro kamiony a osobní auta jich do konce října bude 57. Od 17. července bude odpočívadlo ve směru na Prahu kvůli přestavbě zavřené. ČTK to sdělil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký. Odpočívadla u hlavních tahů ŘSD rozšíří i jinde, během letoška by u nich mělo přibýt 207 stání pro kamiony.

Doprava | 11. 07. 2019

Oprava zničené silnice v Janských Lázních bude stát téměř 50 mil.

Dlouho připravovaná oprava zničené silnice přes centrum krkonošského střediska Janské Lázně bude stát 49,3 milionu korun s DPH. Většinu zaplatí Královéhradecký kraj, město za opravy chodníků a sjezdů ze silnice dá 3,9 milionu korun. Rada kraje pro stavbu v soutěži vybrala společnost M-Silnice. Novinářům to řekl náměstek hejtmana pro dopravu Martin Červíček (ODS).

Doprava | 10. 07. 2019

Hejtman: Plzeňský kraj vydá za tři roky do silnic rekordní sumu

Plzeňský kraj vydá za poslední tři roky včetně letoška nejvíce peněz na opravy a modernizace silnic. Investuje do nich mezi čtyřmi až pěti miliardami korun. Letos půjde do krajských komunikací druhé a třetí třídy, jichž kraj spravuje 4200 kilometrů, rekordních zhruba 1,7 miliardy Kč. Kraji se teď razantně daří snižovat procento silnic v nevyhovujícím nebo havarijním stavu, řekl ČTK plzeňský hejtman Josef Bernard (ČSSD).

Doprava | 10. 07. 2019

Škoda zahájila v Boleslavi výrobu modelu Kamiq

Škoda Auto začala ve svém hlavním závodě v Mladé Boleslavi vyrábět kompaktní městské SUV Kamiq. Každý den jich vyrobí 400. Z linky bude sjíždět spolu s modelem Scala, ze kterého vychází, i s dalšími modely Fabia, Octavia a Karoq. Škoda to oznámila v tiskové zprávě. K zákazníkům se první vozy dostanou v září.

Doprava | 10. 07. 2019

Díky akvizici Chronotrucku je GEFCO o krok dále v digitalizaci služeb pro přepravce

Skupina GEFCO, globální expert na řešení dodavatelského řetězce, oznámila akvizici Chronotrucku, společnosti spojující přepravce a dopravce pomocí inovativní digitální platformy. Akvizice Chronotrucku potvrzuje silnou orientaci společnosti GEFCO na logistické inovace, nové technologie a plně digitalizované služby pro dodavatelský řetězec dneška i logistiku budoucnosti.

Logistika | 10. 07. 2019

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 479