Zprávy

Automobilka Volvo Car zvýšila zisk, dařilo se jí v Evropě a Číně

Provozní zisk švédské automobilky Volvo Car Group se v prvním pololetí meziročně zvýšil o 21 procent na 6,8 miliardy švédských korun (SEK; 18,5 miliardy korun). Pomohl vyšší obrat na evropském a čínském trhu, uvedla dnes firma a dodala, že letošní prodej by mohl být rekordní.

Doprava | 24. 07. 2017 dnes

Cheb chce zakázat tranzitní nákladní dopravu přes město

Cheb chce zakázat průjezd kamionů městem. Kolem města vedou dva obchvaty, proto není důvod, aby přes město jezdila tranzitní nákladní doprava, řekl ČTK starosta Chebu Antonín Jalovec. Výjimku by podle něj mělo mít jen zásobování.

Doprava | 24. 07. 2017 dnes

Z Prahy do Číny vyjel první přímý nákladní vlak

Z Prahy vyrazil první přímý nákladní vlak do Číny. V budoucnu by měl pravidelně spojovat českou metropoli s městem I-wu ve východočínské provincii Če-ťiang. Ve vlaku je zboží zhruba za pět milionů dolarů. Kontejnery obsahují český křišťál, automobilové součástky, pivo a další tradiční výrobky z České republiky i dalších evropských zemí. Uvedli to dnes organizátoři vlaku pod názvem YXE CR Express.

Doprava | 24. 07. 2017 dnes

O chiptuning mají nejčastěji zájem majitelé aut z koncernu Volkswagen, zvýšení výkonu ale láká i u Dacií

Škoda Octavia, VW Passat a Golf nebo Audi A4 a A6. To jsou automobily, u kterých jejich majitelé nejčastěji nechávají provádět chiptuning, neboli zvyšování výkonu a točivého momentu auta. Zájem o tuto softwarovou úpravu je ale rovněž třeba u Dacie Logan či Duster. Vyplývá to ze statistik společnosti Profichip, která se na chiptuning specializuje.

Doprava | 21. 07. 2017

Český DACHSER zvítězil ve firemním fotbalovém turnaji

DACHSER jednou za tři roky pořádá pro nadšené fotbalisty z řad svých zaměstnanců Thomas-DACHSER-Memorial Tournament 2017. Letos v tomto fotbalovém turnaji zvítězili v konkurenci 16 zahraničních týmů zaměstnanci DACHSER Czech Republic.

Logistika | 21. 07. 2017

Letná přivítá v září 10. ročník legendárního závodu „Ještěrka Cup“

Česká pobočka společnosti Linde Material Handling chystá na první zářijovou sobotu jubilejní 10. ročník již tradičního závodu řidičů vysokozdvižných vozíků Ještěrka Cup 2017. Letos bude čekat na závodníky řada originálních a náročných disciplín a na diváky zase zajímavá podívaná s atraktivním doprovodným programem.

Logistika | 21. 07. 2017

Středočeské automoto firmy hledají desítky nových zaměstnanců

Středočeské firmy, které působí v oblasti automobilového průmyslu, hledají desítky nových zaměstnanců. Nové pracovníky hledá mladoboleslavská automobilka Škoda Auto i výrobce součástek pro automobily Continental Automotive Czech Republic, který působí v Brandýse nad Labem. Podle manažera marketingu a náboru agentury ManpowerGroup Jiřího Halbrštáta ale přijde největší nápor poptávek po zaměstnancích až od konce srpna.

Doprava | 20. 07. 2017

Švédský výrobce nákladních aut Volvo ztrojnásobil čtvrtletní zisk

Švédský výrobce nákladních automobilů Volvo v letošním druhém čtvrtletí více než ztrojnásobil čistý zisk na šest miliard švédských korun (16,4 miliardy korun) z 1,9 miliardy před rokem. Firma uvedla, že těží ze solidního prodeje zejména v Evropě a Rusku.

Doprava | 20. 07. 2017

Rozsáhlý pozemek pro průmyslovou výstavbu na Mladoboleslavsku jde do prodeje

Téměř osmnáctihektarový pozemek v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku se prodává. Vyrůst by na něm mohlo nové logistické centrum. Anebo výrobní a skladovací areál. Výběrové řízení na jeho koupi vyhlásila v těchto dnech společnost Naxos, která se specializuje především na prodeje komerčních nemovitostí. Doporučená kupní cena pozemku představuje 145 milionů korun. Přihlášky do výběrového řízení je možné podávat do 28. srpna.

Logistika | 20. 07. 2017

Kamiony nesmí do Prahy. Město schválilo nejtvrdší zákaz

Praha zakáže nákladním autům nad 12 metrů délky sjíždět z Pražského okruhu do města. Radní zároveň schválili zákaz vjezdu kamionů na Jižní a Štěrboholskou spojku a Spořilovskou ulici, které v současnosti nahrazují nedokončenou jihovýchodní část okruhu. Vedení města se zvolenou nejtvrdší variantou zákazu postavilo proti stanovisku ministerstva dopravy a dalších státních institucí, které požadovaly zachování průjezdu pro nákladní dopravu mezi Spořilovem a Běchovicemi. Sdružení autodopravců Česmad považuje krok za nehorázný populismus, který povede k dopravnímu kolapsu. O možném dopravním kolapsu hovoří i ministerstvo dopravy a Středočeský kraj.

Doprava | 19. 07. 2017

AWT přispělo 170 kilogramy oblečení na charitu

250 tisíc korun ročně na neziskové aktivity zaměstnanců, 170 kilogramů oblečení pro charitativní second hand MOMENT a nevyčíslitelná radost malých pacientů ve spolupráci s ADRA. Takto stručně by se dala shrnout činnost skupiny AWT za první půlrok letošního roku v rámci projektů AWT JSME MY! a AWT POMÁHÁ!

Doprava | 19. 07. 2017

Stát vybral v pololetí na mýtném rekordních 5,16 miliardy korun

Stát vybral v prvním pololetí na elektronickém mýtném rekordních 5,16 miliardy korun, což je o téměř čtyři procenta více než loni. Dosud nejsilnější bylo také druhé čtvrtletí s 2,64 miliardami korun.

Doprava | 19. 07. 2017

Řidičský průkaz si dosud vyměnilo čtvrt milionu řidičů, půl milionu by ještě mělo přijít

Během prvního pololetí si o výměnu končícího řidičského průkazu požádalo 247 tisíc řidičů, kterých se povinná výměna týkala. Pro nový řidičský průkaz si tak přišlo 67 % řidičů z celkových 365 tisíc, kterým v tomto období platnost průkazu skončila. Zhruba 69 tisícům motoristů řidičák propadl. Jedná se o průkazy, které byly vydány během prvních šesti měsíců roku 2007 s dobou platnosti na 10 let. Do konce roku zbývá vyměnit ještě skoro půl milionu řidičských průkazů.

Doprava | 18. 07. 2017

Emirates spojí své síly s flydubai

Společnosti Emirates a flydubai představily plošné partnerství, které umožní těmto leteckým společnostem z Dubaje spojit své síly a zajistit jejich zákazníkům bezkonkurenční cestovní nabídky. Obě společnosti budou nadále vedeny nezávisle, ale budou vzájemně využívat sítě svých destinací pro zvýšení provozních možností a urychlení růstu.

Doprava | 18. 07. 2017

Rozšíření mýta odmítají jednohlasně zaměstnavatelé i odbory

Odbory i zaměstnavatelé na společném zasedání s vládou shodně odmítli rozšíření mýtného na silnice první třídy. Dopravní firmy podle zaměstnavatelů tvrdí, že náklady budou muset přenést na spotřebitele.

Doprava | 18. 07. 2017

Sněmovna schválila návrh na častější odpočinek lodníků

Sněmovna schválila vládní novelu zákona o vnitrozemské plavbě, která lodníkům přinese právo na častější odpočinek. Podle odhadu ministerstva dopravy se změna dotkne řádově stovek lodníků. Požadavek na častější odpočinek vyplývá z evropské směrnice. Návrh nyní dostane k projednání Senát.

Doprava | 17. 07. 2017

České dráhy omylem prodaly jízdenku na neexistující vlak

České dráhy omylem prodaly cestujícímu jízdenku na neexistující vlak. Ten o nákupu jízdenky informoval prostřednictvím sociální sítě Facebook a uvedl, že jej dopravce prostřednictvím SMS navíc informoval o tom, že zvolený spoj pojede včas. Na nádraží ale o příjezdu mezistátního rychlíku Metropol v uvedený čas personál nevěděl. Chyba byla podle Českých drah způsobena špatně zanesenou výlukou v informačním systému.

Doprava | 17. 07. 2017

Slovensko asi na dva týdny uzavřelo hlavní silniční tah u Žiliny

Slovensko do odvolání uzavřelo hlavní silniční tah, který spojuje Žilinu s Martinem na severu země. Důvodem je riziko zřícení velkého skalního bloku na vozovku. Podle odhadu by silnice měla být neprůjezdná až dva týdny. Řidiči kamionů se musejí připravit na dlouhé objížďky.

Doprava | 17. 07. 2017

Linde Material Handling prodlužuje spolupráci s odborníky na robotiku ze společnosti Balyo na příštích deset let

V automobilovém průmyslu je to stále ještě sci-fi, zato v interní logistice již realita. V mnoha skladech již nenajdeme žádné vysokozdvižné vozíky s lidskou obsluhou, ale plně automatizované skladové vozíky. „Přichází doba, kdy lidé nebudou muset vykonávat jednoduché úkoly, které se neustále opakují, ale budou se moci soustředit na složitější činnosti,“ říká Tobias Zierhut, Head of Product Management Warehouse Trucks v Linde Material Handling. Výhody jsou zřejmé: roboticky řízené vozíky nepotřebují přestávky, vždy pracují stejně rychle a stejně kvalitně a nezpůsobují nehody.

Logistika | 14. 07. 2017

Celníci vybrali na dálnicích od řidičů pokuty za stovky tisíc

Pokuty za více než 560 tisíc korun uložili celníci při celostátní akci zaměřené na kontrolu dálničních známek. Během tří červencových dnů prověřili skoro tisíc aut, problémy objevili téměř u každého druhého vozu.

Doprava | 14. 07. 2017

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 399