Zprávy

Američanka musela utopit křečka, aby ji pustili do letadla

Žena z americké Floridy musela na výzvu letištního personálu utratit svého domácího mazlíčka, aby mohla odletět z Miami na naléhavé lékařské vyšetření. Trpasličího křečka musela Belen Aldecoseaová podle listu Miami Herald spláchnout do letišního záchodu. Nyní se chce s leteckou společností soudit.

Doprava | 19. 02. 2018 dnes

Nová identita značky Gefco vyzdvihuje vysoké ambice skupiny po transformaci

Skupina GEFCO představila inovovanou verzi své korporátní identity reprezentovanou svěží podobou loga spojenou s novým sloganem. Aktuální slogan značky GEFCO Partners, unlimited vyjadřuje ambici skupiny posílit dlouhodobé vztahy s partnery a zákazníky s cílem přinést jim přidanou hodnotu napříč celým dodavatelským řetězcem. V následujících letech bude GEFCO usilovat o další růst prostřednictvím mezinárodní expanze i inovací s cílem být na rychle se vyvíjejícím logistickém trhu vždy o krok napřed.

Logistika | 19. 02. 2018 dnes

ČD letos chtějí stavět opravárenskou halu v Brně za 250 milionů

České dráhy chtějí letos začít se stavbou nové opravárenské haly v Brně-Maloměřicích, která má výrazně usnadnit manipulaci s dlouhými jednotkami RegioPanter a InterPanter. Na jižní Moravě začaly jezdit teprve v roce 2014. Současné zázemí se před více než 50 lety budovalo pro opravy lokomotiv a pro jednotky je délka opravárenských hal nedostatečná, řekla ČTK mluvčí Českých drah Monika Bezuchová. Cena za novou halu má být čtvrt miliardy, uchazeči o zakázku mohou podat nabídku do konce února.

Nemovitosti | 19. 02. 2018 dnes

Majitel budějovické slévárny dluží zaměstnancům tři miliony korun

Ukrajinská firma SCB Foundry, majitel českobudějovické slévárny, dluží zaměstnancům mezi 2,3 až třemi miliony korun na platech. Firma ukončila loni v červnu výrobu a propustila všech asi 90 zaměstnanců. Bývalý výrobní ředitel Josef Sviták podal insolvenční návrh k Okresnímu soudu v Českých Budějovicích, soud zatím nerozhodl. ČTK to řekl předseda odborů ve slévárně Stanislav Mareš. Vedení firmy dlouhodobě nekomunikuje, podle Mareše ani se zaměstnanci.

Doprava | 16. 02. 2018

DHL Supply Chain získává ocenění Top Employer v pěti zemích

Společnost DHL Supply Chain, specialista na smluvní logistiku v rámci skupiny Deutsche Post DHL, obdržela jako první ve svém odvětví certifikaci Top Employer (Nejlepší zaměstnavatel) v pěti zemích současně. Ocenění získala v Číně, Brazílii, Velké Británii, USA a Španělsku. Uvedené trhy dohromady představují 54 procent všech zaměstnanců na plný úvazek této divize.

Doprava | 16. 02. 2018

Společnost Cushman & Wakefield rozšiřuje své působení v České republice. Otevře regionální pobočku v Brně

Realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield rozšiřuje své působení v rámci České republiky. V budově Trinity Office Center v centru Brna, kterou má Cushman & Wakefield ve správě, otevře novou regionální pobočku. Ta se zaměří na pronájem kancelářských prostor, nabídne ale i poradenské služby z dalších realitních oborů. Vedení pobočky se ujme Lukáš Netolický, který se zároveň stává vedoucím regionálních trhů v České republice. Pobočka se otevře v průběhu měsíce března 2018. Společnost Cushman & Wakefield tímto reaguje na dlouhodobě vzrůstající trend rozvoje regionálních trhů, který je ovlivněn hospodářským růstem. Z hlediska poptávek je nejvíce aktivní právě Brno, následováno Ostravou.

Ostatní | 15. 02. 2018

Bridgestone zvyšuje požadavky na trvale udržitelné zásobování a zavádí nová pravidla pro dodavatele a partnery

Bridgestone Corporation (Bridgestone) zavádí nová globální pravidla pro trvale udržitelné zásobování, která umožní výběr kompetentních dodavatelů a podporu osvědčených metod. Nová pravidla poslouží také jako komunikační a optimalizační nástroj v příslušném průmyslovém odvětví. Pravidla odrážejí úsilí společnosti Bridgestone nastavit zásobování tak, aby bylo dosahováno dlouhodobých ekologických, sociálních a ekonomických cílů a přínosů. Pravidla platí pro veškerý nákup materiálu a služeb i pro všechny dodavatele v globálním měřítku.

Doprava | 15. 02. 2018

Toyota Material Handling je preferovaným dodavatelem Agro Merchants Group, specialisty na mražené potraviny

Toyota Material Handling byla vybrána jako preferovaný dodavatel pro všechna evropská střediska Argo Merchants Group. Dodávky techniky pro celou skupinu zahrnují flotilu retraků, ručně vedených nízkozdvižných vozíků a čelních vozíků. Cílem nové spolupráce bude zaměření na spolupráci v oblasti využití moderních nástrojů správy flotily a zvýšení produktivity.

Logistika | 15. 02. 2018

Přeložka silnice I/43 u Černé Hory se má stavět za dva roky

Zhruba za dva roky by měla začít stavba přeložky silnice I/43 mezi Závistí a Černou Horou na Blanensku. Vyplývá to z dokumentu na informačním portálu EIA. Jde o jednu z dílčích staveb, které mají zlepšit bezpečnost na přetížené silnici první třídy mezi Brnem a Svitavami. Mezi lety 2010 a 2017 se na dvoukilometrovém úseku stalo 46 nehod, z toho 13 se zdravotními následky, čtyři lidé zde zemřeli.

Doprava | 14. 02. 2018

Demolice továrny Perla v Ústí nad Orlicí končí, uvolní místo domu dětí

Ústí nad Orlicí dokončuje rozsáhlou demolici většiny objektů bývalé textilní továrny Perla 01. Na jejich místě město postaví dům dětí a mládeže a Pardubický kraj budovu pro střední školu uměleckoprůmyslovou. Demoliční práce skončí v únoru, město pak bude muset ještě začistit obnažené zdi budov, které zůstaly stát. Pro dům dětí a mládeže má radnice připravenou projektovou dokumentaci ke stavebnímu řízení, stavební povolení by mělo být vydáno v březnu, řekl ČTK starosta Petr Hájek (Sdružení Oušťáci).

Ostatní | 14. 02. 2018

Dlouhodobý proklientský přístup P3 přináší výsledky, společnost dosáhla rekordního růstu

Historicky vysoká obsazenost, akvizice dalších pozemků i výstavba nových skladovacích prostor. Čísla P3 za uplynulý rok znovu ukazují, že klienti si vizionářského přístupu společnosti cení.

Logistika | 14. 02. 2018

Ve Sněmovně už je novela k zrychlení výstavby silnic a železnic

Ve Sněmovně už je novela, jejímž cílem je zrychlení výstavby významných silnic a železnic. Předpokládá zavedení předběžné držby pozemků a také jejich zpřístupnění pro přípravné práce. Zjednodušit by se měla rovněž výplata náhrad za věcná břemena. Předloha pojednává také o předložkách technických sítí a určuje v každém kraji úřady, které povedou k důležitým dopravním stavbám územní řízení.

Doprava | 13. 02. 2018

Zisk Daimleru na rekordu, bude investovat do nových technologií

Německý automobilový koncern Daimler loni zvýšil čistý zisk o 24 procent na rekordních 10,9 miliardy eur (275,5 miliardy korun). Výrobci luxusních vozů Mercedes-Benz se to podařilo především díky dobrému prodeji sportovně-užitkových vozů a luxusních elektrických sedanů. Firma nicméně varovala, že podobný úspěch v budoucnu pravděpodobně nezopakuje kvůli masivním investicím do nových modelů a technologií.

Ostatní | 13. 02. 2018

Spediční firmě Bohemia Cargo vzrostly loni tržby na 795 milionů

Spediční společnost Bohemia Cargo loni meziročně zvýšila tržby o tři procenta na 795 milionů korun. Firma přepravila v uplynulém roce na 63 000 zásilek. Poptávka po skladovacích službách v poslední době podle podniku roste, firma proto letos chce úpravami areálu v Děčíně zvýšit skladovací kapacitu.

Doprava | 13. 02. 2018

Renault Trucks zahájí prodej elektrických vozidel v roce 2019

Renault Trucks zahájí v roce 2019 prodej modelové řady elektrických vozidel. Francouzský výrobce využije zkušeností získaných více jak desetiletým testováním elektrických vozidel v reálných podmínkách u svých zákazníků. Tato 100 % elektrická vozidla jsou určena pro provoz v městských a příměstských oblastech a jejich sériová výroba bude probíhat v továrně Renault Trucks v Blainville-sur-Orne.

Doprava | 12. 02. 2018

Oprava nádraží ve Zdicích na Berounsku stála 8,8 milionu

Správa železniční dopravní cesty dokončila rekonstrukci nádraží ve Zdicích na Berounsku. Modernizace začala v srpnu a skončila letos v lednu, náklady se vyšplhaly na téměř 8,8 milionu korun. ČTK o tom informovala mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.

Doprava | 12. 02. 2018

CTP vlastní pět z Top 10 stávajících průmyslových budov s certifikátem BREEAM

Společnost CTP pokračuje ve svém úsilí podpořit trvale udržitelný rozvoj a nadále buduje špičkové prostory, které získávají významná ocenění. V současné době vlastní a spravuje pět z Top 10 již existujících průmyslových budov, které byly oceněny certifikátem BREEAM. Čtyři z nich dosáhly klasifikačního stupně „Very good“.

Logistika | 12. 02. 2018

Fond GIP koupí za 1,98 miliardy eur železniční firmu Italo

Americký fond Global Infrastructrue Partners koupí za 1,98 miliardy eur (50 miliard Kč) italskou soukromou železniční společnost Italo. Akcionáři italské firmy oznámili, že přijali navýšenou nabídku od GIP a ruší plánovanou primární nabídku akcií, která se měla uskutečnit ještě tento měsíc.

Doprava | 09. 02. 2018

Počet přejezdů opatřených závorami se letos zvýší o dvě desítky

Lepšího zabezpečení by se letos mělo v Česku dočkat 82 železničních přejezdů. U dvacítky z nich přibudou závory, na další čtyři železničáři instalují výstražná světla. Desítky dalších přejezdů projdou kompletní rekonstrukcí. Správu železniční dopravní cesty vyjdou úpravy na celkem 814 milionů korun.

Doprava | 09. 02. 2018

Olympiáda na Mall.cz: Kampaň staví na offline aktivitách, Olympijský festival doplní Mall.cz Park

Mall.cz, který se stal oficiálním partnerem českého olympijského týmu na XXIII. zimních olympijských hrách, připravil pro zákazníky i sportovní fanoušky speciální olympijskou kampaň. Kromě vybraných akčních nabídek zboží a prodeje olympijské kolekce představí na brněnském olympijském festivalu Mall.cz Park se zázemím a širokým programem pro celou rodinu. Olympijská kampaň klade důraz na aktivity v offline prostředí a přiblížení se k zákazníkům, což koresponduje s celkovým pojetím letošní marketingové strategie Mall.cz.

Logistika | 09. 02. 2018

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 421