Zprávy

DPD snížila své emise více než o desetinu

Společnost DPDgroup, přední přepravce v České republice i v Evropě, minulý rok snížila svou uhlíkovou stopu o dalších 1,6 %, a to i přesto, že rozvezla o desetinu více zásilek. V porovnání s rokem 2013 společnost DPD loni vypustila o 11,2 % méně emisí. Do roku 2020 má v plánu je snížit ještě o nejméně dalších 8,4 %.

Doprava | 22. 06. 2018 včera

Soutěž „Best of Realty – nejlepší z realit“ se otevírá pro přihlášky projektů do 20. ročníku

Do svého jubilejního 20. ročníku vstupuje soutěž „Best of Realty – Nejlepší z realit“, v tuzemsku považovaná za nejprestižnější v oboru. O nominaci na ceněný titul se až do 4. září 2018 mohou ucházet stavby dokončené a zkolaudované na území České republiky po 1. lednu 2017. Výsledky budou vyhlášeny na slavnostním večeru, který proběhne ve středu 14. listopadu 2018 v Kongresovém centru České národní banky v Praze 1.

Nemovitosti | 22. 06. 2018 včera

Accolade otevírá svůj už sedmý průmyslový park v Polsku v Kielcích. Za 1,25 miliardy korun

Skupina Accolade investuje do výstavby svého už sedmého průmyslového parku v Polsku. Park Kielce, na jihovýchodě země, vprostřed mezi Krakovem a Varšavou, postupně nabídne tři nájemní budovy o celkové ploše 75 000 m2. Dokončené budou mít hodnotu zhruba jednu a čtvrt miliardy korun. Už první klient, skupina VIVE, rovnou uzavřela nájemní smlouvu na dlouhých deset let. Využije 26 200 m2 pro recyklaci textilu a svoji logistiku. Budova pro ni bude hotová na začátku prázdnin.

Skladování | 22. 06. 2018 včera

V Česku se dosud revitalizovalo 19 procent všech stávajících obchodních center. Na desítku center revitalizace v blízké době čeká

Tempo výstavby obchodních center v Evropě zpomaluje. Jak vyplývá z nejnovější zprávy Evropská obchodní centra (European Shopping Centres) společnosti Cushman & Wakefield, v roce 2017 poklesl objem dokončených prostor meziročně o 23 % na 3,8 mil. m2. Spíš než na novou výstavbu se investoři soustředí na revitalizace s důrazem na kvalitní prostředí, rozšíření služeb a zážitkových prostor.

Skladování | 21. 06. 2018

Nejlepším železničním přepravcem v Asii je DB Schenker, v Šanghaji znovu obhájil prestižní cenu

V Šanghaji proběhlo vyhlášení každoročních cen Asian Freight, Logistics & Supply Chain Awards. Mezinárodní logistická společnost DB Schenker znovu získala ocenění pro nejlepšího železničního přepravce v regionu Asie.

Doprava | 21. 06. 2018

Schoeller Allibert zásadně mění pravidla přepravy jablek a hrušek s kontejnerem Maximus®1212

Inovativní velkokapacitní přepravka, speciálně navržená pro dodavatelský řetězec ovoce a zeleniny. Skutečně jedinečná velkoobjemová přepravka na ovoce, která byla vyvinutá společností Schoeller Allibert: Maximus®1212. Díky jedinečnému designu přepravky s 4 kapsami mají jablka, hrušky a další typy ovoce a zeleniny při přepravě výrazně menší šanci k pohybům a otlukům než v tradičních paletových kontejnerech s rovným dnem a stěnami. To umožňuje pěstitelům získat z každého kontejneru více kvalitního ovoce, které mohou uplatnit na trhu za nejlepší cenu.

Skladování | 21. 06. 2018

Na veletrhu Czech Raildays v Ostravě bude více nákladní techniky

Mezinárodního veletrhu drážní a manipulační techniky Czech Raildays se v Ostravě účastní rekordních 205 vystavovatelů. Širší zastoupení než obvykle má nákladní železniční doprava. ČTK to řekl manažer veletrhu Stanislav Zapletal. Součástí akce, která se stává jedinou svého druhu v Česku, je třídenní odborná konference Česká železnice v epoše 4.0.

Doprava | 20. 06. 2018

V Brništi staví novou posklizňovou linku, do žní má být hotová

V Brništi na Českolipsku staví zemědělci novou posklizňovou linku se sušárnou a moderními sklady na obilí a řepku. Pro ZOD Brniště (dříve Zemědělské obchodní družstvo Brniště) jde o největší investici za posledních deset let. Zařízení zhruba za 44 milionů korun umožní zrychlit a tím i zlevnit sklizeň plodin a také zajistit vyšší kvalitu skladování. Hotové má být do poloviny července, kdy začnou žně. ČTK o tom informoval ředitel ZOD Brniště Otto Forman.

Doprava | 20. 06. 2018

Rekreační provoz na řekách se zvýšil, pomohla komora na Vltavě

Rekreační provoz na českých řekách se loni mírně zvýšil. Plavební správa nově evidovala 824 malých plavidel, což je dosud největší nárůst za posledních deset let. Celkově je tak v Česku více než 15 000 rekreačních lodí. Plavební správa zároveň vydala 3577 nových oprávnění pro vůdce rekreačních a malých lodí, meziročně o sedm procent více. ČTK to sdělila ředitelka Státní plavební správy Klára Němcová. Malá plavidla jsou podle zákona lodě, jejichž délka trupu je menší než 20 metrů a mohou převážet maximálně 12 lidí.

Doprava | 20. 06. 2018

Firma Trimill otevřela ve Vsetíně novou výrobní halu za 200 milionů

Strojírenská společnost Trimill dnes otevřela novou výrobní halu ve Vsetíně. Stavba objektu v bývalém areálu Zbrojovky a technologie stály téměř 200 milionů korun, řekl dnes při otevření spolumajitel firmy Milan Julina. Firma ve Vsetíně zaměstnává 70 lidí, postupně chce přijmout dalších 40 zaměstnanců. Ve Zlíně pracuje dalších sto lidí.

Doprava | 19. 06. 2018

Řidiče během prázdnin čekají desítky uzavírek a omezení

Řidiče čekají na tuzemských silnicích při prázdninových cestách desítky uzavírek a dopravních omezení. Nejvíce komplikací čeká řidiče na dálnici D1 mezi Prahou a Brnem, kde budou pokračovat opravy na sedmi místech. Během července zahájí silničáři na dálnicích pět nových oprav. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytlo Ředitelství silnic a dálnic. Veškeré opravy budou podle silničářů organizovány tak, aby řidiči vždy měli k dispozici dva pruhy v každém směru, byť zúžené.

Doprava | 19. 06. 2018

CK: Krátké zájezdy k moři jsou stále populárnější

Poptávka po tzv. jednodenních zájezdech k moři do Chorvatska či Itálie letos výrazně stoupla. Koupací zájezdy míří nejčastěji do chorvatské Bašky Vody, na Istrii, italského Bibione či Caorle. Zájem o ně mají hlavně lidé, kteří již nemají dovolenou či mají málo času. V nabídce cestovních kanceláří se také objevuje více kratších než týdenních leteckých zájezdů do Středomoří. Vyplývá to z ankety ČTK.

Doprava | 19. 06. 2018

Francouzský parlament schválil reformu státních drah SNCF

Francouzský Senát odsouhlasil vládní reformu státních drah SNCF, kvůli které železničáři opakovaně stávkují. Ve středu tak již učinilo Národní shromáždění. Reforma SNCF byla jedním z řady bodů celkové reformy hospodářství, kterou slíbil francouzský prezident Emmanuel Macron.

Doprava | 18. 06. 2018

Oprava obchvatu Slavkova způsobí další dopravní komplikace

Oprava obchvatu Slavkova u Brna si vyžádá další dopravní komplikace, které pocítí především řidiči jedoucí ze směru od Bučovic na dálnici D1. Silničáři v úterý 19. června až do konce měsíce uzavřou křižovatku na Křenovice, uvedla Veronika Slámová z městského úřadu.

Doprava | 18. 06. 2018

Accolade staví v polských Kielcích průmyslový park za 1,25 miliardy korun

Česká investiční skupina Accolade staví v polském městě Kielce na jihovýchodě země průmyslový park za zhruba 1,25 miliardy korun. Nabídne tři budovy o celkové nájemní ploše 75 000 metrů čtverečních, první z nich bude hotová do začátku prázdnin. Jde o sedmý průmyslový park Accolade v Polsku.

Doprava | 18. 06. 2018

Německé dráhy povedou projekt krušnohorského tunelu budoucí vysokorychlostní tratě Praha - Drážďany

Budoucí železniční tunel pro vysokorychlostní trať skrze Krušné hory bude projektovat Deutsche Bahn, provozován bude podle německých předpisů. Dohodli se na tom v Praze český ministr dopravy Dan Ťok se svým saským protějškem Martinem Duligem.

Doprava | 15. 06. 2018

Memorandum podpoří rozvoj vozidel na CNG, stát přispěje ke snížení znečištění ovzduší

Představitelé pěti ministerstev a čtyř plynárenských společností/sdružení dnes na Ministerstvu průmyslu a obchodu podepsali Memorandum o dlouhodobé spolupráci v oblasti vozidel na zemní plyn pro období do roku 2025. Dokument, který vznikl na základě společných jednání vlády s Českým plynárenským svazem a Sdružením automobilového průmyslu, je uzavřen na dobu určitou, a to do 31. prosince 2025.

Doprava | 15. 06. 2018

Silniční balíček se zvrhl v boj mezi východem a západem EU

Poslanci EP ve Štrasburku smetli ze stolu kompromisní dohodu o pravidlech pro vysílání řidičů, včetně přespávání řidičů v kabinách vozidel či přístupu dopravců na evropský trh, kterou minulý týden schválil Výbor pro dopravu a cestovní ruch. Ten po dlouhých sporech a vyjednáváních rozhodl o tom, že se na řidiče mezinárodní silniční dopravy a tranzitu nebudou vztahovat obecná pravidla pro vysílání.

Doprava | 15. 06. 2018

Cesta vlakem z Prahy do Tábora se zkrátí na hodinu

Správa železniční dopravní cesty slavnostně zahájila modernizaci trati ze Sudoměřic u Tábora do Votic. Cílem jedné z nejvýznamnějších současných investic do železniční infrastruktury je zvýšit rychlost, plynulost, komfort a bezpečnost dopravy na tomto přibližně dvacet kilometrů dlouhém úseku čtvrtého tranzitního koridoru.

Doprava | 14. 06. 2018

Ťok hájil v Lucemburku práva českých dopravců, ministři rozhodnutí o balíčku mobility odložili

Ministr dopravy Dan Ťok vystoupil na zasedání evropské rady v Lucemburku k návrhům takzvaného Balíčku mobility, který upravuje otázku vysílání řidičů, přespávání řidičů v kabinách vozidel či přístupu dopravců na evropský trh. Shodu mezi sebou členské státy nenašly a přijetí pozice Rady tak bylo odloženo.

Doprava | 14. 06. 2018

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 434