Sklady a obaly

Vytvořte nové prostory pomocí variabilních systémů KAISER+KRAFT

Potřebujete vytvořit oddělený pracovní prostor uprostřed skladu či výrobní haly? Se systémy pro oddělování prostoru od KAISER+KRAFT to není žádný problém. Tyto variabilní stavebnicové systémy umožňují snadno a rychle vytvořit nový prostor na míru.

Skladování | 21. 02. 2019

Aplikace „Mapování pohybu vozíků“ přináší větší přehled a bezpečnost

Společnost Linde Material Handling představila nový modul svého systému „connect“ pro monitorování pohybu flotil manipulačních vozíků. Digitální aplikace „Mapování pohybu vozíků“ využívá nové technologie pro lepší přehled o provozu manipulační techniky. S její pomocí je snadněji identifikována aktuální poloha vozíku, a je tedy velkým přínosem pro správu flotily.

Skladování | 15. 02. 2019

Aplikace „Inteligentní zóna“ od Linde MH zajišťuje větší bezpečnost

Společnost Linde Material Handling představila nový modul svého systému „connect“ pro monitorování pohybu flotil manipulačních vozíků. Digitální aplikace „Inteligentní zóna“ využívá nové technologie pro zajištění větší bezpečnosti a transparentnosti při používání manipulačních vozíků. S její pomocí jsou v provozu a skladu definovány zóny pro automatické zpomalení vozíku.

Skladování | 11. 02. 2019

Aktin zvýšil výkonnost logistických procesů nasazením řízeného skladu LOKIA WMS

Internetový prodejce sportovní a zdravé výživy Aktin řídí logistiku pomocí skladového software LOKIA WMS od společnosti CCV Informační systémy, který významně pomohl zvýšit produktivitu logistiky. To umožnilo zlepšit služby zákazníkům a mimo jiné pružně a spolehlivě zvládnout vánoční nápor zákaznických požadavků. Mezi hlavní přínosy patří absolutní přehled o dostupnosti zásob a vyšší efektivita práce skladníků. Systém navíc automatizovaně odesílá požadavky a informace o zásilkách na přepravce.

Skladování | 07. 02. 2019

Představujeme vylepšené všestranné paletové vozíky a zakladače

Elektrickými paletovými vozíky Toyota BT Levio a zakladači BT Staxio W (modely LWE140-250 a SWE080L-200D) společnost Toyota Material Handling Europe neustále zvyšuje hodnoty společnosti Toyota Kaizen. Tyto kompaktní a všestranné paletové vozíky jsou nyní vylepšené a doplněny o řadu funkcí.

Skladování | 04. 02. 2019

Do průmyslové zóny v Pohořelicích přibude příští rok další sklad

Do průmyslové zóny Dolní Štingary v Pohořelicích na Brněnsku má příští rok přibýt logistický sklad o velikosti 17.000 metrů čtverečních. Budou v něm čtyři jednotky a bude sloužit čtyřem zákazníkům, vyplývá z dokumentu na Informačním portálu EIA. Stejně jaké celá zóna bude sklad postaven na půdě nejvyšší kvality, investorem je společnost Bites Industrial Park.

Skladování | 24. 01. 2019

DACHSER vsází na lithium-iontové technologie

Mezinárodní logistický provider DACHSER oznámil, že plánuje nahradit veškerou svoji pozemní manipulační techniku v Evropě, která čítá přibližně 6 000 kusů, technikou na energeticky úsporné lithium-iontové baterie. Stát se tak má do konce roku 2022.

Skladování | 22. 01. 2019

Plocha dokončených skladů a hal ve 4. čtvrtletí klesla o 4 pct

Plocha nově dokončených skladů a výrobních hal v Česku v posledním čtvrtletí roku 2018 meziročně klesla o čtyři procenta na 204.600 metrů čtverečních. V porovnání se třetím čtvrtletím se zvýšila o 14 procent. Haly vznikly ve 17 průmyslových parcích. Celková plocha moderních skladových průmyslových prostor v Česku činí 7,76 milionu metrů čtverečních. ČTK o tom informovalo sdružení realitních poradenských firem Industrial Research Forum (IRF).

Skladování | 18. 01. 2019

Chytré skladové vozíky Toyota a diagnostika provozních dat

Společnost Toyota Material Hanling od října letošního roku dodává veškeré skladové vozíky vybavené systémem správy flotily ve standardu. Splnila tak vlastní závazek vyhlášený během veletrhu CeMAT 2018 - podpořit zákazníky nejmodernější technologií, která umožní propojení vozíků se systémem I_Site a pomocí získaných dat a jejich vyhodnocením odstranit plýtvání zdroji prostřednictvím plné kontroly nad vozíky, jejich obsluhou a jejich společnými výkony.

Skladování | 14. 01. 2019

Möbelix umístí nový sklad a výdejní místo do P3 Olomouc

Průmyslový park P3 Olomouc vítá nového nájemce – sklad a výdejnu zboží zde zřídí rakouský prodejce nábytku Möbelix. Nejde o první spolupráci s developerem P3, mateřská firma si již pronajímá sklad v P3 Bratislava a P3 Gottfrieding. Kapacita olomouckého parku je téměř vyčerpaná, kromě Möbelix zde působí například společnosti Kaufland, Raben Logistic, Trost Auto Service Technik nebo výrobce plastových autodílů Erreka – Plast. Park P3 Olomouc je mezi nájemci populární hlavně díky výbornému spojení do centra města i na dálnici D35.

Skladování | 01. 11. 2018

Zboží v logistických areálech ohrožují škůdci. Správně nastavený systém ochrany eliminuje firmám vysoké finanční ztráty

Výskyt škůdců ve zboží uloženém ve skladech může být významný ekonomický problém pro logistické a výrobní firmy. Správně nastavený systém ochrany zboží při skladování a včasné ošetření zboží eliminuje vysoké finanční ztráty a zvyšuje důvěryhodnost dodavatelů vůči svým odběratelům a samozřejmě ke koncovým spotřebitelům. Jak se proti nežádoucímu výskytu škůdců chránit, poradí Iva Vrkočová z inspekční a certifikační společnosti Bureau Veritas, která provádí kontrolu zemědělských a potravinářských komodit.

Skladování | 14. 08. 2018

Podíl volných průmyslových hal a skladů v ČR klesl na 3,7 procent

Podíl volných průmyslových hal a skladů v Česku na konci prvního pololetí meziročně klesl o 0,4procentního bodu na 3,7 procenta. V porovnání s koncem prvního čtvrtletí se snížil o 0,5procentního bodu. Nejnižší byl v Praze (2,7 procenta), nejvyšší v Olomouckém kraji (13,5 procenta). Vyplývá to ze studie poradenských firem Industrial Research Forum.

Skladování | 01. 08. 2018

V nové hale v Panattoni Parku Prague Airport II se zrodí unikátní distribuční centrum pro zahraniční e-shopy

V rekordním čase našel developer Panattoni Europe uživatele pro novou halu u pražského mezinárodního Letiště Václava Havla, a posílil tak velký e-commerce hub u dálnice D6. Ještě před dokončením budovy o velikosti 25 000 m2 uzavřel smlouvu se společností Europe Huajie Development, která zastřešuje různé společnosti specializující se na elektronický prodej různého typu produktů. V Panattoni Parku Prague Airport II tak vznikne unikátní distribuční centrum, které bude sloužit čínským e-shopům k distribuci zboží po celé Evropě a zároveň k importu evropského zboží do Číny. S realizací projektu pomohla realitně poradenská společnost 108 Agency.

Skladování | 19. 07. 2018

Accolade otevírá svůj už sedmý průmyslový park v Polsku v Kielcích. Za 1,25 miliardy korun

Skupina Accolade investuje do výstavby svého už sedmého průmyslového parku v Polsku. Park Kielce, na jihovýchodě země, vprostřed mezi Krakovem a Varšavou, postupně nabídne tři nájemní budovy o celkové ploše 75 000 m2. Dokončené budou mít hodnotu zhruba jednu a čtvrt miliardy korun. Už první klient, skupina VIVE, rovnou uzavřela nájemní smlouvu na dlouhých deset let. Využije 26 200 m2 pro recyklaci textilu a svoji logistiku. Budova pro ni bude hotová na začátku prázdnin.

Skladování | 22. 06. 2018

V Česku se dosud revitalizovalo 19 procent všech stávajících obchodních center. Na desítku center revitalizace v blízké době čeká

Tempo výstavby obchodních center v Evropě zpomaluje. Jak vyplývá z nejnovější zprávy Evropská obchodní centra (European Shopping Centres) společnosti Cushman & Wakefield, v roce 2017 poklesl objem dokončených prostor meziročně o 23 % na 3,8 mil. m2. Spíš než na novou výstavbu se investoři soustředí na revitalizace s důrazem na kvalitní prostředí, rozšíření služeb a zážitkových prostor.

Skladování | 21. 06. 2018

Schoeller Allibert zásadně mění pravidla přepravy jablek a hrušek s kontejnerem Maximus®1212

Inovativní velkokapacitní přepravka, speciálně navržená pro dodavatelský řetězec ovoce a zeleniny. Skutečně jedinečná velkoobjemová přepravka na ovoce, která byla vyvinutá společností Schoeller Allibert: Maximus®1212. Díky jedinečnému designu přepravky s 4 kapsami mají jablka, hrušky a další typy ovoce a zeleniny při přepravě výrazně menší šanci k pohybům a otlukům než v tradičních paletových kontejnerech s rovným dnem a stěnami. To umožňuje pěstitelům získat z každého kontejneru více kvalitního ovoce, které mohou uplatnit na trhu za nejlepší cenu.

Skladování | 21. 06. 2018

Veletrh OBALY 2018 opět ve spojení

Loňský rok byl pro veletrh OBALY prémiový. A hned na poprvé byl hodnocen jak vystavovateli, tak i návštěvníky jako velmi úspěšný koncept. Není divu – i samotná polygrafie nachází stále častěji větší uplatnění více ve světě obalů než v samotném tisku. Zatímco tištěná média jsou mnohdy nahrazována elektronickými, balit se bude stále. A obal musí prodávat – tedy kromě jiného plnit i prodejně – propagační funkci.

Obaly | 09. 05. 2018

Podíl volných průmyslových hal a skladů v ČR klesl na 4 procenta

Podíl volných průmyslových hal a skladů v Česku na konci prvního čtvrtletí meziročně klesl o 0,5procentního bodu na 4,2 procenta. Nejnižší byl v Praze (3,3 procenta), nejvyšší v Ústeckém kraji (13,2 procenta). Vyplývá to ze studie poradenských firem Industrial Research Forum a společnosti 108 Agency.

Skladování | 03. 05. 2018

V Brně je nová hala na montování částí kosmických raket

Brněnská firma S.A.B. Aerospace má novou halu, v níž budou odborníci montovat mimo jiné velké části do vesmírných raket a satelitů. Pro práci budou využívat jeřáb s nosností dvě tuny. Speciální prostory mají unikátní parametry a podobné v Česku nejsou.

Skladování | 19. 04. 2018

Amazon pokračuje v náboru, do konce roku chce v Česku zaměstnávat 5 000 lidí

Amazon letos v České republice otevře více než 500 nových pracovních míst, do konce roku tak zde bude mít již přes 5 000 zaměstnanců. Nových pracovních příležitostí mohou využít kandidáti s různými zkušenostmi, úrovní vzdělání i dovednostmi – od inženýrů, analytiků a specialistů HR a IT až po pracovníky bez jakýchkoli specifických zkušeností. Amazon nové pracovní pozice otevře v moderním logistickém centru v Dobrovízi i v pražské korporátní kanceláři v Dejvicích.

Skladování | 20. 02. 2018

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 31