Sklady a obaly

V Brně je nová hala na montování částí kosmických raket

Brněnská firma S.A.B. Aerospace má novou halu, v níž budou odborníci montovat mimo jiné velké části do vesmírných raket a satelitů. Pro práci budou využívat jeřáb s nosností dvě tuny. Speciální prostory mají unikátní parametry a podobné v Česku nejsou.

Skladování | 19. 04. 2018 včera

Amazon pokračuje v náboru, do konce roku chce v Česku zaměstnávat 5 000 lidí

Amazon letos v České republice otevře více než 500 nových pracovních míst, do konce roku tak zde bude mít již přes 5 000 zaměstnanců. Nových pracovních příležitostí mohou využít kandidáti s různými zkušenostmi, úrovní vzdělání i dovednostmi – od inženýrů, analytiků a specialistů HR a IT až po pracovníky bez jakýchkoli specifických zkušeností. Amazon nové pracovní pozice otevře v moderním logistickém centru v Dobrovízi i v pražské korporátní kanceláři v Dejvicích.

Skladování | 20. 02. 2018

Podíl volných skladů a výrobních hal v ČR mírně klesl na 4,1 procenta

Podíl volných skladů a výrobních hal v Česku na konci loňského roku meziročně klesl o 0,6procentního bodu na 4,1 procenta. Celkově je na trhu 286 900 metrů čtverečních moderních průmyslových prostor, které jsou připraveny k nastěhování. V Praze neobsazenost zůstala na 3,5 procenta. Vyplývá to z údajů sdružení realitních poradenských firem Industrial Research Forum.

Skladování | 05. 02. 2018

V Rakovníku je nová hala pro opravy lokomotiv a další techniky

V Rakovníku je nová hala pro opravy lokomotiv a další techniky. Nahradila původní prostory, které už nevyhovovaly moderním požadavkům. Stavbu za 57 milionů korun dnes otevřely České dráhy, tři měsíce bude pokračovat zkušební provoz. Opravy vozidel by nyní měly být rychlejší. Součástí haly je i sklad a zázemí pro zaměstnance. ČTK o tom informoval mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Skladování | 16. 01. 2018

Investice do kvalitního paletového vozíku se vám vrátí již za několik měsíců

Paletový vozík představuje investici od cca 7 000 do 240 000 korun. Zatímco od nejlevnějších produktů nemůžete očekávat prakticky nic jiného než vidlice s kolečky a rukojetí, s rostoucí cenou se můžete těšit např. z elektrického pohonu, váhy, tiskárny, lepšího řešení hydrauliky a odolnějších materiálů. Pokud vezmete v potaz mzdy pracovníků operujících s paletovými vozíky, tak zjistíte, že investice do kvalitnějšího produktu se vám vrátí v řádu několika měsíců.

Skladování | 11. 01. 2018

Marlenka má nový sklad s kapacitou 1 821 palet. Stavbu realizovala společnost HSF System

Frýdeckomístecký výrobce medových dortů Marlenka rozšířil stávající areál o chlazený sklad hotových výrobků, sklad obalů a nové šatny pro zaměstnance. Skončila tak třetí etapa plánovaného rozvoje společnosti. Projekt za 60 mil. Korun realizovala ostravská stavební společnost HSF System. Náročná a atypická výstavba trvala necelý rok.

Skladování | 16. 11. 2017

Podíl volných skladů a výrobních hal v ČR klesl na 3,7 procenta

Podíl volných skladů a výrobních hal v Česku na konci třetího čtvrtletí meziročně klesl o 0,7procentního bodu na 3,7 procenta. Celkově je na trhu 245 000 metrů čtverečních moderních průmyslových ploch, které jsou připraveny k okamžitému nastěhování.

Skladování | 01. 11. 2017

Děčínská firma Ryko otevřela novou halu na opravu vagonů

Děčínská firma Ryko otevřela novou halu na opravu železničních vagonů. Vybavena je moderní technologií, která umožňuje pracovat na více vagonech najednou. Díky šedesátimilionové investici vznikne 30 pracovních míst. Novinářům to řekl Marin Vošta, ředitel společnosti s téměř stopadesátiletou tradicí.

Skladování | 31. 10. 2017

Asijský provozovatel skladů GLP vstupuje do Evropy koupí Gazeley

Společnost Global Logistic Properties, která je největším provozovatelem skladů v Asii, koupí evropskou logistickou platformu Gazeley za zhruba 2,8 miliardy USD (61,8 miliardy korun). Pro GLP je to první proniknutí do Evropy.

Skladování | 03. 10. 2017

Podíl volných skladů a hal v ČR byl na konci června 4,1 procenta

Podíl volných průmyslových hal a skladů činil na konci letošního června v Česku 4,1 procenta. Proti konci března klesl o 0,6procentního bodu. Celkově je na českém trhu 274 600 metrů čtverečních těchto ploch, které jsou připraveny k nastěhování. Plocha volných hal odpovídá rozloze zhruba šesti Václavských náměstí v Praze.

Skladování | 31. 08. 2017

Prologis pro společnost Tesco na Slovensku nově zajišťuje pronájem 146 500 metrů čtverečních

Prologis oznámil, že pro svého dlouhodobého zákazníka Tesco Stores Slovakia v Prologis Park Galanta-Gáň nově zajišťuje pronájem 146 500 metrů čtverečních.

Skladování | 22. 08. 2017

HP Tronic investuje do skladu v Jirnech 300 milionů korun

Společnost HP Tronic, která je provozovatelem sítě elektroprodejen a e-shopu Euronics a majitelem e-shopu Kasa.cz, investuje do logistického centra v Jirnech u Prahy v příštích třech letech 300 milionů korun. Při maximálním vytížení zde bude pracovat až 400 lidí. Budovu budoucího centrálního skladu pro HP Tronic v polovině roku dokončil vlastník areálu, společnost Prologis.

Skladování | 16. 08. 2017

Developeři: Vícepatrové sklady v ČR v blízké době čekat nemůžeme

Výstavbu vícepatrových skladů v Česku v dohledné době nelze očekávat. Je zde dostatek pozemků pro jednopatrové haly, výstavba vícepatrových je navíc nákladná a technicky složitá. Uvedli to developeři, které ČTK oslovila. Reagovali na studii poradenské společnosti CBRE, podle které ve světě, především v Asii, zájem o vícepatrové sklady roste. Podle developerů jejich výstavbě v Česku brání také územní plány a neochota veřejnosti.

Skladování | 10. 07. 2017

SEGRO Logistics Park Praha získal nové nájemce

SEGRO dokončil dvě budovy z další fáze rozšiřování SEGRO Logistics Park Praha. Díky novým nájemcům, kterými jsou Čedok a.s. a Fastenal Europe, bylo téměř 89 % prostoru pronajato již před dokončením výstavby.

Skladování | 03. 07. 2017

Mezinárodní soutěž vyhrála česká studentka s obalem na malířskou štětku

Mezinárodní soutěž obalového designu Young Pakcage, kterou od roku 1996 vyhlašuje společnost Model Obaly, vyhrála studentka z Plzně Kateřina Puncmannová. Porazila přes 700 soutěžících z 57 zemí světa. Porotu zaujala víceúčelovým obalem na malířskou štětku, ze kterého se složí malířská čepice.

Obaly | 30. 05. 2017

Předávání cen soutěže Young Package moderují herečky Markéta Stehlíková a Zuzana Stavná

Odborná porota vybrala 40 nejlepších obalů z 57 zemí světa. Výsledky soutěže Young Package budou zveřejněny na konci května v Praze.

Obaly | 22. 05. 2017

Podíl volných průmyslových hal a skladů vzrostl na 4,7 procenta

Podíl volných průmyslových hal a skladů v Česku na konci prvního čtvrtletí činil 4,7 procenta. Meziročně se zvýšil o 0,5procentního bodu, v porovnání s koncem loňského roku zůstal zhruba na stejné úrovni. Celkově je na trhu 304 100 metrů čtverečních těchto ploch, které jsou připraveny k okamžitému nastěhování. Vyplývá to ze studie poradenských firem Industrial Research Forum, jehož členy jsou CBRE, Colliers, Cushman & Wakefield a JLL.

Skladování | 03. 05. 2017

Prologis se ve středním Polsku rozrostl s novou budovou na 191 000 metrů čtverečních

Prologis oznámil dokončení výstavby budovy na míru o rozloze 42 170 metrů čtverečních pro společnost Agata, která je dlouhodobým zákazníkem Prologis Park Piotrków II.

Skladování | 28. 04. 2017

Plocha nově dokončených výrobních hal vzrostla téměř dvojnásobně

Plocha nově postavených výrobních hal a skladů v Česku se v prvním čtvrtletí zvýšila meziročně o 93 procent na 162 400 metrů čtverečních. Dokončeny byly v deseti průmyslových parcích. Vyplývá to z předběžných údajů společnosti Prague Research Forum, jejímiž členy jsou poradenské firmy CBRE, Colliers, Cushman & Wakefield a JLL.

Skladování | 13. 04. 2017

CTP vybuduje zázemí pro MAKRO Česká republika o velikosti 53 000 m2

CTP Invest uzavřel smlouvu se společností MAKRO Cash & Carry ČR o pronájmu skladovacích a kancelářských prostor o velikosti 53 000 m2 ve strategicky umístěném parku u dálnice D8 CTPark Prague North. Tato transakce, zprostředkována realitní poradenskou společností JLL, patří mezi největší svého druhu na českém trhu průmyslových nemovitostí. Celková investice bude dosahovat přibližně 35 milionů eur.

Skladování | 30. 03. 2017

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 30