Sklady a obaly

Český startup snižuje e-shopům náklady na doručování zboží a díky úspoře odpadů šetří životní prostředí

Projekt RepeteBox přichází s nápadem, jak výrazně snížit množství obalového materiálu, používaného při distribuci zboží z e-shopů zákazníkům. RepeteBoxy se vyrábějí v chráněných dílnách z nepotřebné z PVC plachtoviny, která částečně pochází také z vyřazených reklamních bannerů a na rozdíl od jednorázových obalů lzetyto velmi odolné obálky používat opakovaně – třeba i stokrát. Projekt RepeteBox získal 2. místo v regionálním kole soutěže pro začínající podnikatele T-Mobile Rozjezdy ve Zlínském kraji.

Obaly | 23. 08. 2019

Gebrüder Weiss řídí svoje sklady prostřednictvím nového systému

Gebrüder Weiss používá k řízení svých skladových procesů nový globální „orange Warehouse Management System“. Díky němu bude možné pracovat s komplexními informacemi, optimalizovat procesy, využít variabilních procesních modelů pro jednotlivé oblasti především nabídnout zákazníkům ještě vyšší flexibilitu a úroveň nabízených služeb.

Skladování | 02. 07. 2019

Tažírna oceli ve S. Městě má nový regálový zakladač za 100 mil.Kč

Tažírna oceli Třineckých železáren ve Starém Městě na Uherskohradišťsku uvedla do zkušebního provozu nový automatický regálový zakladač pro ocelové tažené tyče. Jeho vybudování přišlo na 100 milionů korun. Umožní firmě zvýšení kapacity skladování, rychlost odbavování kamionů a je přínosem i pro bezpečnost práce, řekl novinářům vedoucí provozu tažírny Petr Lapčík.

Skladování | 31. 05. 2019

Brněnský Siemens zhmotnil pojem Průmysl 4.0 digitalizací výrobního procesu a zkrácením produkčního času o 20%

Sewio, výrobce real-time lokalizačního systému (RTLS) pro digitalizaci pohybu uvnitř hal, oznámil že společnost Siemens Industrial Turbomachinery dosáhla snížení produkčního času o 20% díky nasazení lokačního sytému, který pomáhá ihned lokalizovat konkrétní z 2,000 komponentů ve výrobní hale o velikosti necelých dvou hektarů.

Skladování | 14. 05. 2019

Jak na efektivní manipulaci ve skladu

Základní filozofií každého dobře fungujícího skladu je efektivní provoz a skvěle zvládnutá logistika. A aby všechno ve skladu fungovalo jako dobře seřízený stroj, je nutné, aby manipulace se zbožím a jeho přesuny z místa na místo probíhaly bez zbytečné námahy, prostojů a komplikací. Řešením jsou kola a kolečka v kombinaci s důmyslnou manipulační technikou. Pokud chcete dát věci ve skladu do pohybu, poraďte se s experty na efektivní manipulaci ve skladu ze společnosti KAISER+KRAFT, která je jedním z předních zásilkových B2B obchodů s profesionálním vybavením pro provoz, sklad a kancelář.

Skladování | 02. 04. 2019

REKLAMA POLYGRAF OBALY 2019 – přehlídka aktuálních trendů

Letošní, v pořadí již 26. ročník mezinárodního veletrhu REKLAMA POLYGRAF OBALY, představí jako tradičně moderní a atraktivní expozice českých a zahraničních firem z oboru reklamní komunikace a využití tisku. Vše se uskuteční pod jednou střechou výstaviště PVA EXPO PRAHA od 9. do 11. dubna 2019.

Obaly | 22. 03. 2019

6 tipů, jak dosáhnout štíhlého řešení u mrazírenských provozů

Jedním z hlavních problémů v chladném prostředí je udržení správné teploty pro výrobky skladované uvnitř. Toto by mělo být provedeno bez ohrožení správného fungování vysokozdvižného vozíku. Dalšími problémy mohou být optimalizace kapacity baterie, ztráty prostoru a problémy způsobené kondenzací. Chcete-li tyto nedostatky vyřešit, uvádíme několik tipů, jak optimalizovat vaše operace.

Skladování | 20. 03. 2019

Vytvořte nové prostory pomocí variabilních systémů KAISER+KRAFT

Potřebujete vytvořit oddělený pracovní prostor uprostřed skladu či výrobní haly? Se systémy pro oddělování prostoru od KAISER+KRAFT to není žádný problém. Tyto variabilní stavebnicové systémy umožňují snadno a rychle vytvořit nový prostor na míru.

Skladování | 21. 02. 2019

Aplikace „Mapování pohybu vozíků“ přináší větší přehled a bezpečnost

Společnost Linde Material Handling představila nový modul svého systému „connect“ pro monitorování pohybu flotil manipulačních vozíků. Digitální aplikace „Mapování pohybu vozíků“ využívá nové technologie pro lepší přehled o provozu manipulační techniky. S její pomocí je snadněji identifikována aktuální poloha vozíku, a je tedy velkým přínosem pro správu flotily.

Skladování | 15. 02. 2019

Aplikace „Inteligentní zóna“ od Linde MH zajišťuje větší bezpečnost

Společnost Linde Material Handling představila nový modul svého systému „connect“ pro monitorování pohybu flotil manipulačních vozíků. Digitální aplikace „Inteligentní zóna“ využívá nové technologie pro zajištění větší bezpečnosti a transparentnosti při používání manipulačních vozíků. S její pomocí jsou v provozu a skladu definovány zóny pro automatické zpomalení vozíku.

Skladování | 11. 02. 2019

Aktin zvýšil výkonnost logistických procesů nasazením řízeného skladu LOKIA WMS

Internetový prodejce sportovní a zdravé výživy Aktin řídí logistiku pomocí skladového software LOKIA WMS od společnosti CCV Informační systémy, který významně pomohl zvýšit produktivitu logistiky. To umožnilo zlepšit služby zákazníkům a mimo jiné pružně a spolehlivě zvládnout vánoční nápor zákaznických požadavků. Mezi hlavní přínosy patří absolutní přehled o dostupnosti zásob a vyšší efektivita práce skladníků. Systém navíc automatizovaně odesílá požadavky a informace o zásilkách na přepravce.

Skladování | 07. 02. 2019

Představujeme vylepšené všestranné paletové vozíky a zakladače

Elektrickými paletovými vozíky Toyota BT Levio a zakladači BT Staxio W (modely LWE140-250 a SWE080L-200D) společnost Toyota Material Handling Europe neustále zvyšuje hodnoty společnosti Toyota Kaizen. Tyto kompaktní a všestranné paletové vozíky jsou nyní vylepšené a doplněny o řadu funkcí.

Skladování | 04. 02. 2019

Do průmyslové zóny v Pohořelicích přibude příští rok další sklad

Do průmyslové zóny Dolní Štingary v Pohořelicích na Brněnsku má příští rok přibýt logistický sklad o velikosti 17.000 metrů čtverečních. Budou v něm čtyři jednotky a bude sloužit čtyřem zákazníkům, vyplývá z dokumentu na Informačním portálu EIA. Stejně jaké celá zóna bude sklad postaven na půdě nejvyšší kvality, investorem je společnost Bites Industrial Park.

Skladování | 24. 01. 2019

DACHSER vsází na lithium-iontové technologie

Mezinárodní logistický provider DACHSER oznámil, že plánuje nahradit veškerou svoji pozemní manipulační techniku v Evropě, která čítá přibližně 6 000 kusů, technikou na energeticky úsporné lithium-iontové baterie. Stát se tak má do konce roku 2022.

Skladování | 22. 01. 2019

Plocha dokončených skladů a hal ve 4. čtvrtletí klesla o 4 pct

Plocha nově dokončených skladů a výrobních hal v Česku v posledním čtvrtletí roku 2018 meziročně klesla o čtyři procenta na 204.600 metrů čtverečních. V porovnání se třetím čtvrtletím se zvýšila o 14 procent. Haly vznikly ve 17 průmyslových parcích. Celková plocha moderních skladových průmyslových prostor v Česku činí 7,76 milionu metrů čtverečních. ČTK o tom informovalo sdružení realitních poradenských firem Industrial Research Forum (IRF).

Skladování | 18. 01. 2019

Chytré skladové vozíky Toyota a diagnostika provozních dat

Společnost Toyota Material Hanling od října letošního roku dodává veškeré skladové vozíky vybavené systémem správy flotily ve standardu. Splnila tak vlastní závazek vyhlášený během veletrhu CeMAT 2018 - podpořit zákazníky nejmodernější technologií, která umožní propojení vozíků se systémem I_Site a pomocí získaných dat a jejich vyhodnocením odstranit plýtvání zdroji prostřednictvím plné kontroly nad vozíky, jejich obsluhou a jejich společnými výkony.

Skladování | 14. 01. 2019

Möbelix umístí nový sklad a výdejní místo do P3 Olomouc

Průmyslový park P3 Olomouc vítá nového nájemce – sklad a výdejnu zboží zde zřídí rakouský prodejce nábytku Möbelix. Nejde o první spolupráci s developerem P3, mateřská firma si již pronajímá sklad v P3 Bratislava a P3 Gottfrieding. Kapacita olomouckého parku je téměř vyčerpaná, kromě Möbelix zde působí například společnosti Kaufland, Raben Logistic, Trost Auto Service Technik nebo výrobce plastových autodílů Erreka – Plast. Park P3 Olomouc je mezi nájemci populární hlavně díky výbornému spojení do centra města i na dálnici D35.

Skladování | 01. 11. 2018

Zboží v logistických areálech ohrožují škůdci. Správně nastavený systém ochrany eliminuje firmám vysoké finanční ztráty

Výskyt škůdců ve zboží uloženém ve skladech může být významný ekonomický problém pro logistické a výrobní firmy. Správně nastavený systém ochrany zboží při skladování a včasné ošetření zboží eliminuje vysoké finanční ztráty a zvyšuje důvěryhodnost dodavatelů vůči svým odběratelům a samozřejmě ke koncovým spotřebitelům. Jak se proti nežádoucímu výskytu škůdců chránit, poradí Iva Vrkočová z inspekční a certifikační společnosti Bureau Veritas, která provádí kontrolu zemědělských a potravinářských komodit.

Skladování | 14. 08. 2018

Podíl volných průmyslových hal a skladů v ČR klesl na 3,7 procent

Podíl volných průmyslových hal a skladů v Česku na konci prvního pololetí meziročně klesl o 0,4procentního bodu na 3,7 procenta. V porovnání s koncem prvního čtvrtletí se snížil o 0,5procentního bodu. Nejnižší byl v Praze (2,7 procenta), nejvyšší v Olomouckém kraji (13,5 procenta). Vyplývá to ze studie poradenských firem Industrial Research Forum.

Skladování | 01. 08. 2018

V nové hale v Panattoni Parku Prague Airport II se zrodí unikátní distribuční centrum pro zahraniční e-shopy

V rekordním čase našel developer Panattoni Europe uživatele pro novou halu u pražského mezinárodního Letiště Václava Havla, a posílil tak velký e-commerce hub u dálnice D6. Ještě před dokončením budovy o velikosti 25 000 m2 uzavřel smlouvu se společností Europe Huajie Development, která zastřešuje různé společnosti specializující se na elektronický prodej různého typu produktů. V Panattoni Parku Prague Airport II tak vznikne unikátní distribuční centrum, které bude sloužit čínským e-shopům k distribuci zboží po celé Evropě a zároveň k importu evropského zboží do Číny. S realizací projektu pomohla realitně poradenská společnost 108 Agency.

Skladování | 19. 07. 2018

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 32