Rozhovory

Rozhovor s Lucií Padevětovou: Letošní SpeedCHAIN přiblíží i zabezpečení dodavatelského řetězce proti teroristickým hrozbám

Týden zbývá do zahájení logistické konference SpeedCHAIN, která se uskuteční 3. a 4. listopadu v pražském Břevnovském klášteře. Jaká velká témata letos uslyšíme, na co nového se těšit a v čem se letošní konference liší od předchozích ročníků, nám prozradila manažerka konference Lucie Padevětová.

Logistika | 27. 10. 2016

Letos posílíme oblast balící techniky, říká Bernd Rohde, ředitel veletrhu CeMAT 2016

Světový veletrh intralogistiky se kvapem blíží, a proto jsme se na některé informace doptali přímo ředitele veletrhu CeMAT 2016, Bernda Rohdeho.

Logistika | 18. 05. 2016

Vladimíra Štrynclová: logistika je moderní obor, který představuje budoucnost

Logistika je atraktivní obor, který se neustále rozvíjí. O budoucnosti tohoto oboru svědčí i zájem o vzdělání mladých lidí v tomto oboru. O tom své ví i ředitelka SŠ logistické Dalovice, Vladimíra Štrynclová, se kterou je dnešní rozhovor.

Logistika | 04. 04. 2016

Martin Felix: Pro poctivého dopravce je každý přetížený kamion nekalou konkurencí

Dnešní rozhovor se zaměří na situaci silnic, dopravců, problémy s imigranty v zahraničí i vážení kamionů. Na naše otázky odpovídal Martin Felix, tiskový mluvčí Sdružení automobilových dopravců Česmad Bohemia.

Doprava | 24. 02. 2016

Martin Šumera: Česká republika a Polsko jsou lídry v oblasti průmyslových nemovitostí

Dnešní rozhovor se bude týkat průmyslových nemovitostí, jejich vývoje, prognózy i současný stav. Na naše otázky odpovídal Martin Šumera, vedoucí oddělení průmyslových nemovitostí, 108 AGENCY.

Nemovitosti | 16. 02. 2016

Logistika je závislá na celkové kondici hospodářství, říká Martin Drábek

Dnes jsme si pro naše čtenáře připravili rozhovor s logistickou osobností roku 2013 a zároveň předsedou Svazu spedice a logistiky Ing. Martinem Drábkem. O jeho kariéře, zájmech, aktivitách SSL a dalších věcech se dozvíte v našem rozhovoru právě teď.

Logistika | 10. 02. 2016

Limitem budoucího vývoje nemovitostí bude nedostatečná zásoba připravených pozemků a úbytek pracovní síly, říká Jaroslav Kaizr z CTP

Dnes jsme zamířili do oblasti průmyslových nemovitostí a oslovili Jaroslava Kaizra, obchodního ředitele společnosti CTP. V našem rozhovoru se dozvíte jak o jeho kariéře, tak i o aktuální situaci na trhu průmyslových nemovitostí.

Nemovitosti | 03. 02. 2016

Pracujeme na vývoji poloautomatického ovinovacího stroje, říká Renata Dobešová z Ekobalu

Logistický portál Eulog se v dnešním rozhovoru zaměřil na dodavatele a výrobce balicí techniky s vlastním vývojovým střediskem. Řeč je o společnosti Ekobal, která v současnosti pracuje na vývoji nového typu poloautomatického ovinovacího stroje. Na to a na další věci jsme se zeptali Ing. Renaty Dobešové, obchodní ředitelky.

Obaly | 26. 01. 2016

I mezi námořními přístavy panuje tvrdá konkurence, říká Bob Průša z Hafen Hamburg Marketing

V rámci každoročně konající se Mezinárodní logistické konference SpeedChain, se předává i cena Gryf Supply ChainAward za logistickou osobnost roku. V roce 2015 se jí stal Ing. Bohumil Průša, vedoucí reprezentace Hafen Hamburg Marketing v Praze. Logistický portál Eulog ho na konferenci obdaroval tematickou lodičkou se slivovicí a nyní s ním přináší zajímavý rozhovor.

Logistika | 17. 12. 2015

Jak implementace informačního systému QI pomohla v LPS Automotive zjednodušit logistický proces

Společnost LPS Automotive, brněnský výrobce plastových výlisků, výrazně zjednodušila logistický proces. K tomu jí stačila implementace informačního systému QI. O tom, jak zavedení systému QI probíhalo a pomohlo zlepšit interní procesy, mluvil Vojtěch Šebela, manažer logistiky.

IT | 16. 11. 2015

Téma měsíce listopadu: Rozhovor s Lucií Padevětovou, manažerkou Mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN

Logistické vzdělávací akce přináší jejich účastníkům zajímavé přednášky, možnost získání různých kontaktů a nevšední zážitek. Zvlášť, pokud mluvíme o Mezinárodní logistické konferenci SpeedChain. Dnes si můžete přečíst rozhovor s organizátorkou této akce, Lucií Padevětovou.

Logistika | 02. 11. 2015

Logistics Ride slibuje pořádnou jízdu

Logistics Ride, je akce, která se koná 26. a 27. listopadu v Ostravě. Na účastníky čeká bohatý program spolu se zajímavým doprovodným programem. Abychom získali více informací, oslovili jsme organizátora, Jaroslava Bazalu, aby nám k tomu řekl něco víc.

Logistika | 02. 10. 2015

Téma měsíce července: Amazon nabízí platy nad regionálním průměrem, říká v rozhovoru Šárka Semeráková

V rámci prázdninového tématu se Logistický portál Eulog zaměřuje na průmyslové nemovitosti. V posledních měsících Česká republika zažívá opět rozkvět v oblasti stavebnictví, konkrétně pak jak v dopravních stavbách, tak i ve výstavbě průmyslových nemovitostí. Dnes si představíme rozhovor s Šárkou Semerákovou, HR manažerkou ze společnosti Amazon.

Nemovitosti | 07. 07. 2015

Téma měsíce května: FleetBoard usnadňuje práci s užitkovými vozidly

Květen se na portále Eulog zabývá užitkovými vozidly. Jako dnešní téma si můžete přečíst zajímavý rozhovor se Štěpánem Pouzarem, manažerem prodeje FleetBoard ze společnosti Mercedes-Benz Česká republika, který blíže představí telematické služby, jež jsou velkou výhodou v provozu užitkových vozidel v oblasti logistiky.

IT | 21. 05. 2015

Téma měsíce dubna: LNG vs CNG - co je lepší?

Alternativní paliva mají v dopravě dnes již neodmyslitelné místo. Máme zde několik druhů paliv, ale vždy jsme hovořili jen o výhodách jednotlivých z nich. Proto si dnes můžete udělat obrázek o tom, které palivo je lepší. Srovnáváme LNG a CNG. Oboje má své pro i proti.

Doprava | 07. 04. 2015

Na co se již teď můžete těšit v rámci veletrhu MSV a Transport a Logistika 2015?

Logistický portál Eulog se tradičně stal mediálním partnerem veletrhu Transport a Logistika, který se koná 14. – 18. září 2015. Hlavním tématem je „Průmysl 4.0“ - automatizovaný a integrovaný průmysl, který bude další vývojovou etapou průmyslové výroby. Kromě tohoto globálního tématu se veletrh Transport a Logistika bude ubírat směrem nových trendů v logistice. Více o veletrhu řekl ředitel projektu Ing. Jiří Rousek.

Logistika | 30. 03. 2015

Téma měsíce března: Logistika je velmi tvrdý a nekompromisní obor, říká Jiří Cee ze Škody Auto

Březnové téma opět přináší další zajímavý rozhovor. Tentokrát jsme se zaměřili na logistiku a nové trendy v logistice ve společnosti Škoda Auto. Na naše otázky odpovídal Ing. Jiří Cee, vedoucí logistiky a logistická osobnost roku 2014.

Logistika | 24. 03. 2015

Téma měsíce března: Rozhovor s prezidentem České logistické asociace, Prof. Ing. Václavem Cempírkem, Ph.D.

Dnes jsme si pro vás připravili exkluzivní rozhovor s prezidentem České logistické asociace, Prof. Ing. Václavem Cempírkem, Ph.D. V rozhovoru se dozvíte, jaké jsou trendy v logistice, kdy dochází k výrazným změnám, ale i něco málo o tzv. moderní logistice.

Logistika | 12. 03. 2015

Téma měsíce února: Obaly v podání společnosti Geis

Logistický portál Eulog oslovil v rámci téma měsíce února také společnost Geis, která se zabývá výrobou a vývojem obalů více než 40 let. Z tohoto důvodu jsme položili 3 základní otázky Ing. Martinovi Gallovi, řediteli produktu Obaly společnosti Geis CZ s.r.o., které se týkají právě obalů.

Obaly | 19. 02. 2015

Téma měsíce ledna: Na logistickém trhu bude pokračovat koncentrace trhu, říká Tomáš Holomoucký (DB Schenker)

Logistika je jedním z klíčových odvětví průmyslu, a proto jsme udělali ještě druhý rozhovor, který nabízí zase další názor na zhodnocení loňského roku a pohled do budoucna. Rozhovor jsme udělali rozhovor s Tomášem Holomouckým, ředitelem společnosti DB Schenker.

Logistika | 30. 01. 2015

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 6