Případové studie

P3 míří na pozici světového lídra udržitelných logistických nemovitostí – podepsal iniciativu Global Compact

Společnost P3 se jako jeden z prvních evropských průmyslových developerů aktivně účastní výzvy OSN Global Compact, největší světové iniciativy zaměřené na udržitelnost podnikání.

Logistika | 08. 12. 2017

Linde Material Handling představila novou generaci paletových vozíků s obsluhou na vozíku

Společnost Linde Material Handling uvedla na trh nové nízkozdvižné paletové vozíky Linde T14 S, T20 S / SF a T25 S / SF s obsluhou na vozíku, s rozsahem nosnosti od 1,4 do 2,5 tuny. Nová generace paletových vozíků nabízí výrazně lepší komfort obsluhy, užší podvozek a celou řadu dalších funkcí, které zajistí ještě vyšší výkon a nižší spotřebu energie. Díky svému kompaktnímu designu snadněji manévrují na ložných plochách nákladních aut nebo při blokovém ukládání palet ve skladech.

Logistika | 28. 02. 2017

Obce využívají dotace na ekologická auta. Zájem mají hlavně o elektromobily

Do konce března mohou obce a kraje využít dotace Ministerstva životního prostředí na auta s ekologickým pohonem. O dotaci zatím požádaly téměř dvě desítky obcí. Podle průzkumu MŽP mají obce největší zájem o úsporná elektrická auta a plug-in hybridní vozy. Zkušenosti z dotací pro obce a kraje chce ministerstvo využít v případném dotačním programu na elektromobily pro občany.

Logistika | 14. 02. 2017

Štíhlejší logistiku zajistí nový model řady Autopilot od Toyoty

Automatizace opakujících se operací nejen zlepšuje interní procesy, ale také zvyšuje produktivitu a nákladovou efektivitu. Nový bezpečný a přesný automatický vozík Autopilot TAE050 od společnosti Toyota Material Handling zjednodušuje, standardizuje a optimalizuje manipulaci s náklady zejména ve výrobě, e-shopech nebo zdravotnických zařízeních. Pozdvihne interní tok zboží v provozu, sníží náklady na pracovní sílu a na škody způsobené kolizemi. Instalace tohoto velmi ekonomického řešení je snadná a časově velmi nenáročná.

Logistika | 16. 12. 2016

Wanzl prodává rollkontejnery za zvýhodněné ceny

Firma Wanzl nabízí vysokou kvalitu rollkontejnerů, jejich rychlé dodání, stohování či možnost zapojení do vláčku. Rollkontejnery mají nosnost 200 kilogramů, lze za sebe napojit až pět kusů a snadno se s nimi manipuluje.

Logistika | 16. 11. 2016

Přepravní aplikace Click&Truck pomůže efektivně výrobcům i přepravcům

Ve Francii zůstává více než 20% dostupné kapacity nákladních automobilů nevyužito, přitom ve stejné chvíli se řada průmyslových podniků snaží najít partnery pro své objemově nižší přepravy. To byla myšlenka, která předcházela vzniku Click&Truck, první BtoB on-line aplikaci, která spojuje požadavky výrobců a dostupné kapacity přepravců v reálném čase. Sponzorem aplikace je FM Logistic.

Logistika | 06. 10. 2016

Digitalizace pohybu v reálném čase - klíčová technologie pro implementaci Průmyslu 4.0

Korporace investují miliardy do trackovacích systémů a digitalizace pohybu, optimalizují procesy

Logistika | 29. 09. 2016

Optimální řešení od Toyoty přineslo společnosti Aldi/Hofer vysoké úspory

V roce 2014 začala Toyota Material Handling Rakousko pracovat se společností Aldi/Hofer na nové koncepci skladu s efektivním regálovým systémem, která by pomohla vyřešit problémy zákazníka s velkým nárůstem skladovaných položek a nedostatkem místa v jednom z logistických center v Rakousku.

Skladování | 15. 08. 2016

Realizace projektu intralogistiky pro mohelnický závod Siemens

Slavnostním otevřením přístavby haly logistického centra Geis CZ odstartovalo 19. dubna spuštění nové koncepce toku materiálu napříč mohelnickým závodem Siemens.

Logistika | 20. 04. 2016

CCV Instantní sklad zrychlil v Multitoys.cz výdej zboží desetinásobně

Zcela zásadní vliv na rychlost výdeje zboží ze skladu a více než 75% úsporu času při přípravě podkladů pro vyskladnění a naskladnění přineslo nasazení řešení Instantní sklad od CCV Informační systémy v internetovém obchodě s hračkami Multitoys.cz. Zaměstnanci obchodu navíc nyní mají dokonalý přehled o dostupnosti zboží, což se dále pozitivně projevuje v počtu realizovaných objednávek. Pro nakupující jsou totiž informace o okamžité dostupnosti jedním z nejdůležitějších parametrů.

IT | 25. 01. 2016

Téma měsíce září: Distribuční proces v praxi – Přeprava

Logistické konferenci EULOG 2015, která se konala 16. září na brněnském výstavišti, se zaměřovala na Distribuční proces v praxi. Během tohoto týdne se v rámci tématu měsíce září – praktická řešení budou na našem portále objevovat multimediální články na jednotlivé části distribučního procesu. Dnešní článek propojený s videi se podívá na poslední část distribučního procesu – tedy na přepravu.

Logistika | 25. 09. 2015

Téma měsíce září: Distribuční proces v praxi – Manipulace a skladování

Logistické konferenci EULOG 2015, která se konala 16. září na brněnském výstavišti, se zaměřovala na Distribuční proces v praxi. Během tohoto týdne se v rámci tématu měsíce září – praktická řešení budou na našem portále objevovat multimediální články na jednotlivé části distribučního procesu. Dnešní článek propojený s videi se podívá na předposlední část distribučního procesu – tedy na manipulaci a skladování.

Manipulace | 24. 09. 2015

Téma měsíce září: Distribuční proces v praxi – IT v logistice

Logistické konferenci EULOG 2015, která se konala 16. září na brněnském výstavišti, se zaměřovala na Distribuční proces v praxi. Během tohoto týdne se v rámci tématu měsíce září – praktická řešení budou na našem portále objevovat multimediální články na jednotlivé části distribučního procesu. Dnešní článek propojený s videi se posouvá na třetí část distribučního procesu – tedy na informační technologie v logistice.

IT | 23. 09. 2015

Téma měsíce září: Distribuční proces v praxi - Balení

Logistické konferenci EULOG 2015, která se konala 16. září na brněnském výstavišti, se zaměřovala na Distribuční proces v praxi. Během tohoto týdne se v rámci tématu měsíce září – praktická řešení budou na našem portále objevovat multimediální články na jednotlivé části distribučního procesu. Dnešní článek propojený s videi se podívá na druhou část distribučního procesu – tedy na balení.

Obaly | 22. 09. 2015

Téma měsíce září: Distribuční proces v praxi - Výroba

Logistické konferenci EULOG 2015, která se konala 16. září na brněnském výstavišti, se zaměřovala na Distribuční proces v praxi. Během tohoto týdne se v rámci tématu měsíce září – praktická řešení budou na našem portále objevovat multimediální články na jednotlivé části distribučního procesu. Dnešní článek propojený s videi se podívá na začátek distribučního procesu – tedy do výroby.

Logistika | 21. 09. 2015

Téma měsíce června: WMS podpoří řízení skladu hotových výrobků a polotovarů ve společnosti SEPOS

Společnost SEPOS zahájila proces nasazení nového WMS systému CCV Řízený sklad pro svůj sklad hotových výrobků a polotovarů v Jihlavě – Horním Kosově. Mezi hlavní přínosy projektu patří především přehled o stavu a zpracování jednotlivých skladových operací a jejich optimalizace, přesná skladová evidence včetně konkrétního umístění zboží nebo přehled o stavu naplnění jednotlivých zakázek.

IT | 17. 06. 2015

Téma měsíce června: WMS pro Mountfield za pouhých deset týdnů

„Další rozvoj našich obchodních aktivit bez WMS již nebyl možný,“ nepřehání Lukáš Roučka, ředitel odboru logistiky největšího specializovaného prodejce zahradní techniky, bazénů, vybavení pro dům a zahradu v Evropě.

IT | 03. 06. 2015

Téma měsíce března: Jak vypadá cesta nezbytných autodílů z Wolfsburgu do Kalugy?

Ve své pobočce ve městě Kaluga vyrábí koncern Volkswagen automobily pro expandující ruský trh. O složitý úkol zásobování nezbytným materiálem pro tuto výrobu se stará logistická společnost DB Schenker.

Logistika | 10. 03. 2015

Téma měsíce března: DACHSER přepravil luxusního veterána z USA – letadlo Gulfstream

Nezvyklá podívaná se nabízela řidičům na dálnici u německého města Bremerhaven – na kamionovém návěsu putovalo letadlo Gulfstream II. Tuto pro letadlo zcela netypickou přepravu – po zemi a po moři z americké Kalifornie do Německa – realizoval mezinárodní logistický provider DACHSER.

Logistika | 04. 03. 2015

Téma měsíce října: BT Radioshuttle vylepší v Koitu efektivnost manipulace a skladování

Společnost Koito Czech s.r.o. ze Žatce, přední výrobce světlometů pro automobilový průmysl, se rozhodla pro elegantní a efektivní řešení nárazového naskladňování velkého objemu materiálu v prostoru příjmu zboží i jeho další přepravy uvnitř skladových objektů.

Skladování | 14. 10. 2014

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 18