Ostatní

Balikobot.cz: Počet balíků se před Vánocemi více než zdvojnásobí a špička bude mezi 10. a 17. prosincem

Služba Balikobot.cz, která pomáhá internetovým obchodům agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek, připravila stručnou analýzu očekávaného nárůstu počtu přepravovaných zásilek před letošními Vánocemi.

Ostatní | 20. 11. 2018 dnes

LinkedIn – jak z něj vytěžit co nejvíc

Sociální síť, kterou po celém světě pravidelně užívá přes 400 milionů lidí. Jen v České republice měla tato profesní síť v loňském roce 1,3 milionu sledujících. Pokud ještě LinkedIn založený nemáte, doporučujeme to co nejdříve udělat, ale především vám poradíme, jak z něj získat maximum.

Ostatní | 26. 10. 2018

Správné praní pracovních oděvů

Jako jiné oděvy musí být pravidelně prány také pracovní kalhoty, bundy nebo trička. Jednoduchý pracovní oděv mohou sice vyprat zaměstnanci doma v pračce, podle druhu znečištění to ale není vždy vhodné. Je-li pracovní oděv znečištěn rozpouštědly, barvami, laky, olejem, dehtem nebo chemikáliemi, může kontaminovat i části soukromého prádla. Z tohoto důvodu by neměl být pracovní oděv prán společně se soukromým oblečením. Výkon domácí pračky také často nestačí k tomu, aby byly odstraněny odolné průmyslové nečistoty. To je úkolem velkých pracích linek ve firmách poskytujících praní textilií. Zde nabízí optimální řešení firma MEWA, která se zabývá praním textilií.

Ostatní | 01. 10. 2018

Strojírenského veletrhu se zúčastní 1651 vystavovatelů ze 32 zemí

Letošního Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně se zúčastní 1651 vystavujících firem ze 32 zemí. Zahraniční firmy tvoří polovinu, největší podíl patří stejně jako loni Německu se zhruba 250 vystavovateli. Na tiskové konferenci to dnes oznámili organizátoři 60. ročníku veletrhu. Akce, která je považována za nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, se koná od 1. do 5. října. Letošní ročník bude ve znamení výročí vzniku Československa.

Ostatní | 20. 09. 2018

Čas digitálních dvojčat

Podle vědců brzy vše, co nás obklopuje, bude mít virtuální kopií - tzv. digitální dvojče. Technologický pokrok již dlouho překonal všechna očekávání společnosti. Internet věcí (anglicky Internet of Things, IoT), schopnost sledovat produkty v síti a digitalizovat produkty vám umožní komplexně řídit životní cyklus produktu. Pomocí dat ze zařízení zákazníka získávají podniky informace, které umožňují vytvářet cílené a optimalizované produkty pro konkrétní zákazníky. Digitální dvojčata se stávají jedním z prvků tohoto procesu.

Ostatní | 13. 09. 2018

Velké firmy v Česku hledají nedostatkové zaměstnance mezi studenty

Velké firmy loví nedostatkové zaměstnance mezi studenty. Se začátkem školního roku otevírají nové stáže a trainee programy, které jsou vstupenkou k hlavnímu pracovnímu poměru. Mladí lidé mají šanci vyzkoušet si na stáži různé pozice a ujasnit si, jaká práce je bude naplňovat. Zájem firem o studenty potvrzují také personalisté.

Ostatní | 12. 09. 2018

U Hrabyně začne oprava gabionové stěny, jež se loni sesunula

Společnost Eurovia CS začne ve čtvrtek na silnici I/11 nedaleko Hrabyně na Opavsku opravovat gabionovou stěnu, která se sesunula loni v září. Oprava, která přinese dílčí dopravní omezení, by měla být dokončena ještě letos. ČTK to sdělila mluvčí Eurovie Iveta Štočková.

Ostatní | 12. 09. 2018

Strojírenské Vítkovice vytvořily v roce 2016 ztrátu 5,5 miliardy

Strojírenské Vítkovice vytvořily v roce 2016 konsolidovanou ztrátu 5,5 miliardy korun, o rok dříve byla ztráta zhruba 82 milionů korun. Konsolidované tržby činily 8,4 miliardy korun, oproti roku 2015 byly nižší přibližně o 2,3 miliardy. Předloňská ztráta byla především důsledkem toho, že některé firmy ze skupiny skončily v úpadku. Výsledek hospodaření schválili akcionáři na valné hromadě.

Ostatní | 22. 08. 2018

Důvěřuj, ale prověřuj: jak iniciovat spolehlivé obchodní postupy s účastí přepravců

Logistika dopravy představuje podnikání, jehož úspěch ze sta procent závisí na důsledném dodržování všech ukazatelů KPI a požadavků zákazníka. Objeví-li se však potřeba využít externí vozový park, vždy vytane otázka: jak vybrat důvěryhodného přepravce a doručit náklad bezpečně a včas?

Ostatní | 04. 05. 2018

DPDgroup spouští svou první mezinárodní reklamní kampaň. Zasáhnout by měla desítky milionů lidí

Společnost DPDgroup zahájila ve dvaceti evropských státech online reklamní kampaň pod názvem Zákony schválnosti. V osmi humorných videích v ní firma prezentuje své balíkové služby a produkty. Cílí hlavně na mladou generaci od 18 do 39 let se zvykem nakupovat online.

Ostatní | 26. 04. 2018

Accolade investuje tři čtvrtě miliardy na severovýchodě Polska

Skupina Accolade investuje bezmála tři čtvrtě miliardy korun do výstavby průmyslového parku v Bělostoku na severovýchodě Polska. Projekt poblíž hranic s Běloruskem, Litvou a Kaliningradem je rozdělený do tří samostatných fází, které dohromady nabídnou zhruba 40 500 metrů čtverečních plochy k pronájmu pro lehký průmysl a logistiku. Už nyní je 21 600 metrů čtverečních pronajatých; mezi prvními nájemci je s 10 000 metry čtverečních sklářský gigant Pilkington.

Ostatní | 11. 04. 2018

SOUTĚŽ! Eulog slaví deset let a odměňuje své čtenáře

Už desátým rokem vám přinášíme čerstvé zprávy ze světa logistiky a dopravy, ale namísto dostávání dárků, my raději budeme rozdávat. Chceme vás odměnit za vaši věrnost, protože bez vás, čtenářů, bychom tak daleko nedošli.

Ostatní | 06. 04. 2018

Veškeré přínosy digitalizace pro dodavatelské řetězce dosud nevyužívá 95 % společností

Společnost DHL zveřejnila nejnovější výzkumnou zprávu o digitalizaci dodavatelských řetězců. Zpráva uvádí, že vývoj nových technologií a řešení probíhá rychlým tempem, což vede v mnoha oblastech průmyslu k zásadním změnám, s nimiž dodavatelské řetězce jen s obtížemi drží krok. Globálního průzkumu se zúčastnilo téměř 350 odborníků na dodavatelské řetězce a provozní činnosti. Z výsledků vyplývá, že 95 % respondentů nevyužívá veškeré možnosti pro snižování nákladů, které se nabízejí v oblastech hardwarových technologií, resp. informačních a analytických nástrojů.

Ostatní | 03. 04. 2018

AZ Tower je v ČR stále nejvyšší, neutuchá zájem o prohlídky

Před pěti lety se stal brněnský AZ Tower se 111 metry nejvyšší budovou České republiky a zůstává jí dodnes. V mrakodrapu jsou apartmány, obchody i kanceláře a aktuální obsazenost je 90 procent. Zbývá jen několik kanceláří k pronájmu či prodeji, řekl ČTK projektový manažer Petr Hušek.

Ostatní | 28. 03. 2018

Naivní divadlo se vydalo s DB Schenker do Japonska

Do země vycházejícího slunce zamířilo s pomocí DB Schenker liberecké Naivní divadlo. To zde v rámci turné po třech japonských městech sehrálo svoji proslulou nonverbální inscenaci pro nejmenší diváky O beránkovi, který spadl z nebe. Nyní už je na cestě zpět, převoz kulis a dalšího divadelního vybavení potrvá několik týdnů.

Ostatní | 23. 03. 2018

MEWA nabízí vhodné oblečení pro chladné měsíce

Na počasí se letos sice spolehnout nelze, na správné pracovní oblečení však ano. Počasí je v přechodném období mezi zimou a jarem extrémně proměnlivé a může přinést jak mírné teploty, tak mlhu, vichřici, déšť či sněžení. Zaměstnanci pracující venku musí mít přesto správné oblečení: profesionální výbavu, která zahřeje, ochrání a zajistí zdravé tělesné klima.

Ostatní | 09. 03. 2018

Společnost Cushman & Wakefield rozšiřuje své působení v České republice. Otevře regionální pobočku v Brně

Realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield rozšiřuje své působení v rámci České republiky. V budově Trinity Office Center v centru Brna, kterou má Cushman & Wakefield ve správě, otevře novou regionální pobočku. Ta se zaměří na pronájem kancelářských prostor, nabídne ale i poradenské služby z dalších realitních oborů. Vedení pobočky se ujme Lukáš Netolický, který se zároveň stává vedoucím regionálních trhů v České republice. Pobočka se otevře v průběhu měsíce března 2018. Společnost Cushman & Wakefield tímto reaguje na dlouhodobě vzrůstající trend rozvoje regionálních trhů, který je ovlivněn hospodářským růstem. Z hlediska poptávek je nejvíce aktivní právě Brno, následováno Ostravou.

Ostatní | 15. 02. 2018

Demolice továrny Perla v Ústí nad Orlicí končí, uvolní místo domu dětí

Ústí nad Orlicí dokončuje rozsáhlou demolici většiny objektů bývalé textilní továrny Perla 01. Na jejich místě město postaví dům dětí a mládeže a Pardubický kraj budovu pro střední školu uměleckoprůmyslovou. Demoliční práce skončí v únoru, město pak bude muset ještě začistit obnažené zdi budov, které zůstaly stát. Pro dům dětí a mládeže má radnice připravenou projektovou dokumentaci ke stavebnímu řízení, stavební povolení by mělo být vydáno v březnu, řekl ČTK starosta Petr Hájek (Sdružení Oušťáci).

Ostatní | 14. 02. 2018

Zisk Daimleru na rekordu, bude investovat do nových technologií

Německý automobilový koncern Daimler loni zvýšil čistý zisk o 24 procent na rekordních 10,9 miliardy eur (275,5 miliardy korun). Výrobci luxusních vozů Mercedes-Benz se to podařilo především díky dobrému prodeji sportovně-užitkových vozů a luxusních elektrických sedanů. Firma nicméně varovala, že podobný úspěch v budoucnu pravděpodobně nezopakuje kvůli masivním investicím do nových modelů a technologií.

Ostatní | 13. 02. 2018

Celníci odhalili na severu Čech přes tisícovku padělků

Padělky bot a dětských stavebnic světových značek i nezdaněné cigarety odhalili při posledních kontrolách na tržištích a obchodech v Ústeckém kraji celníci. Zboží zabavili, řekl ČTK jejich mluvčí Jiří Nejedlý.

Ostatní | 08. 12. 2017

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 24