Ostatní

Důvěřuj, ale prověřuj: jak iniciovat spolehlivé obchodní postupy s účastí přepravců

Logistika dopravy představuje podnikání, jehož úspěch ze sta procent závisí na důsledném dodržování všech ukazatelů KPI a požadavků zákazníka. Objeví-li se však potřeba využít externí vozový park, vždy vytane otázka: jak vybrat důvěryhodného přepravce a doručit náklad bezpečně a včas?

Ostatní | 04. 05. 2018

DPDgroup spouští svou první mezinárodní reklamní kampaň. Zasáhnout by měla desítky milionů lidí

Společnost DPDgroup zahájila ve dvaceti evropských státech online reklamní kampaň pod názvem Zákony schválnosti. V osmi humorných videích v ní firma prezentuje své balíkové služby a produkty. Cílí hlavně na mladou generaci od 18 do 39 let se zvykem nakupovat online.

Ostatní | 26. 04. 2018

Accolade investuje tři čtvrtě miliardy na severovýchodě Polska

Skupina Accolade investuje bezmála tři čtvrtě miliardy korun do výstavby průmyslového parku v Bělostoku na severovýchodě Polska. Projekt poblíž hranic s Běloruskem, Litvou a Kaliningradem je rozdělený do tří samostatných fází, které dohromady nabídnou zhruba 40 500 metrů čtverečních plochy k pronájmu pro lehký průmysl a logistiku. Už nyní je 21 600 metrů čtverečních pronajatých; mezi prvními nájemci je s 10 000 metry čtverečních sklářský gigant Pilkington.

Ostatní | 11. 04. 2018

SOUTĚŽ! Eulog slaví deset let a odměňuje své čtenáře

Už desátým rokem vám přinášíme čerstvé zprávy ze světa logistiky a dopravy, ale namísto dostávání dárků, my raději budeme rozdávat. Chceme vás odměnit za vaši věrnost, protože bez vás, čtenářů, bychom tak daleko nedošli.

Ostatní | 06. 04. 2018

Veškeré přínosy digitalizace pro dodavatelské řetězce dosud nevyužívá 95 % společností

Společnost DHL zveřejnila nejnovější výzkumnou zprávu o digitalizaci dodavatelských řetězců. Zpráva uvádí, že vývoj nových technologií a řešení probíhá rychlým tempem, což vede v mnoha oblastech průmyslu k zásadním změnám, s nimiž dodavatelské řetězce jen s obtížemi drží krok. Globálního průzkumu se zúčastnilo téměř 350 odborníků na dodavatelské řetězce a provozní činnosti. Z výsledků vyplývá, že 95 % respondentů nevyužívá veškeré možnosti pro snižování nákladů, které se nabízejí v oblastech hardwarových technologií, resp. informačních a analytických nástrojů.

Ostatní | 03. 04. 2018

AZ Tower je v ČR stále nejvyšší, neutuchá zájem o prohlídky

Před pěti lety se stal brněnský AZ Tower se 111 metry nejvyšší budovou České republiky a zůstává jí dodnes. V mrakodrapu jsou apartmány, obchody i kanceláře a aktuální obsazenost je 90 procent. Zbývá jen několik kanceláří k pronájmu či prodeji, řekl ČTK projektový manažer Petr Hušek.

Ostatní | 28. 03. 2018

Naivní divadlo se vydalo s DB Schenker do Japonska

Do země vycházejícího slunce zamířilo s pomocí DB Schenker liberecké Naivní divadlo. To zde v rámci turné po třech japonských městech sehrálo svoji proslulou nonverbální inscenaci pro nejmenší diváky O beránkovi, který spadl z nebe. Nyní už je na cestě zpět, převoz kulis a dalšího divadelního vybavení potrvá několik týdnů.

Ostatní | 23. 03. 2018

MEWA nabízí vhodné oblečení pro chladné měsíce

Na počasí se letos sice spolehnout nelze, na správné pracovní oblečení však ano. Počasí je v přechodném období mezi zimou a jarem extrémně proměnlivé a může přinést jak mírné teploty, tak mlhu, vichřici, déšť či sněžení. Zaměstnanci pracující venku musí mít přesto správné oblečení: profesionální výbavu, která zahřeje, ochrání a zajistí zdravé tělesné klima.

Ostatní | 09. 03. 2018

Společnost Cushman & Wakefield rozšiřuje své působení v České republice. Otevře regionální pobočku v Brně

Realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield rozšiřuje své působení v rámci České republiky. V budově Trinity Office Center v centru Brna, kterou má Cushman & Wakefield ve správě, otevře novou regionální pobočku. Ta se zaměří na pronájem kancelářských prostor, nabídne ale i poradenské služby z dalších realitních oborů. Vedení pobočky se ujme Lukáš Netolický, který se zároveň stává vedoucím regionálních trhů v České republice. Pobočka se otevře v průběhu měsíce března 2018. Společnost Cushman & Wakefield tímto reaguje na dlouhodobě vzrůstající trend rozvoje regionálních trhů, který je ovlivněn hospodářským růstem. Z hlediska poptávek je nejvíce aktivní právě Brno, následováno Ostravou.

Ostatní | 15. 02. 2018

Demolice továrny Perla v Ústí nad Orlicí končí, uvolní místo domu dětí

Ústí nad Orlicí dokončuje rozsáhlou demolici většiny objektů bývalé textilní továrny Perla 01. Na jejich místě město postaví dům dětí a mládeže a Pardubický kraj budovu pro střední školu uměleckoprůmyslovou. Demoliční práce skončí v únoru, město pak bude muset ještě začistit obnažené zdi budov, které zůstaly stát. Pro dům dětí a mládeže má radnice připravenou projektovou dokumentaci ke stavebnímu řízení, stavební povolení by mělo být vydáno v březnu, řekl ČTK starosta Petr Hájek (Sdružení Oušťáci).

Ostatní | 14. 02. 2018

Zisk Daimleru na rekordu, bude investovat do nových technologií

Německý automobilový koncern Daimler loni zvýšil čistý zisk o 24 procent na rekordních 10,9 miliardy eur (275,5 miliardy korun). Výrobci luxusních vozů Mercedes-Benz se to podařilo především díky dobrému prodeji sportovně-užitkových vozů a luxusních elektrických sedanů. Firma nicméně varovala, že podobný úspěch v budoucnu pravděpodobně nezopakuje kvůli masivním investicím do nových modelů a technologií.

Ostatní | 13. 02. 2018

Celníci odhalili na severu Čech přes tisícovku padělků

Padělky bot a dětských stavebnic světových značek i nezdaněné cigarety odhalili při posledních kontrolách na tržištích a obchodech v Ústeckém kraji celníci. Zboží zabavili, řekl ČTK jejich mluvčí Jiří Nejedlý.

Ostatní | 08. 12. 2017

Bridgestone investuje více než 250 milionů eur do evropských závodů

Postupné investice zvýší výrobní kapacitu, čímž podpoří růstové plány společnosti Bridgestone, rozšíření portfolia a excelentní úroveň zákaznických služeb.

Ostatní | 02. 11. 2017

Koncern Siemens plánuje rozšíření svého závodu v Drásově

Koncern Siemens plánuje rozšíření svého závodu v Drásově, který vyrábí generátory a motory. Firma plánuje rekonstrukci některých objektů a rozšíření výroby, skladů a podobně. Svůj záměr už poslala Krajskému úřadu Jihomoravského kraje k posouzení dopadů na životní prostředí, vyplývá z dokumentů na informačním portálu EIA.

Ostatní | 02. 11. 2017

Výrobce pneumatik Nexen přijímá další lidi do továrny u Žatce

Výrobce pneumatik Nexen Tire přijímá další pracovníky do továrny v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Pracovníky posílá na školení do jihokorejského sídla. Aktuálně firma zaměstnává v České republice 80 lidí. Výstavba haly, kde postupně najde práci až 1500 osob, pokračuje.

Ostatní | 27. 09. 2017

České stavebnictví si mezi zeměmi EU polepšilo o devět míst

České stavebnictví si na konci prvního pololetí mezi 28 zeměmi Evropské unie v porovnání se stavem na konci března polepšilo o devět míst. Zatímco v prvním čtvrtletí bylo čtvrté nejhorší, na konci června bylo s meziročním růstem o 3,8 procenta na 16. místě. Vyplývá to z údajů evropského statistického úřadu Eurostat. V zemích EU stavebnictví průměrně vzrostlo o 3,1 procenta.

Ostatní | 25. 09. 2017

Společnost Hyster představila variabilní řešení k manipulaci s až šestnáctitunovým nákladem

Výstavu Big Solutions 2017 společnosti Hyster Europe navštívili zástupci firem, kteří působí v oblasti logistiky, dřevozpracujícím, ocelářském a stavebním průmyslu. Návštěva delegátů se uskutečnila minulý týden v německém Weeze.

Ostatní | 25. 09. 2017

Huisman vyrábí podvozky pro vozíky horských drah

Společnost Huisman Konstrukce spustila po náročných přípravách sériovou výrobu podvozků pro vozíky horských drah. Čeští odborníci vyrobí celkem 50 kusů podvozků dráhových vozíků pro společnost Vekoma, která je lídrem na rostoucím trhu zařízení pro zábavní průmysl. Podvozky patřící do nejvyšší bezpečnostní třídy jsou určené pro horské dráhy v Indonésii.

Ostatní | 15. 09. 2017

Zájem Čechů o práci v zahraničí patří k nejnižším na světě

Ochota Čechů trvale nebo dočasně se odstěhovat za prací do zahraničí patří mezi nejnižší na světě. Češi také nejsou příliš nakloněni lákání zahraničních pracovníků pro obsazení volných pracovních míst v tuzemsku. Vyplývá to z globálního průzkumu Workmonitor personálně poradenské společnosti Randstad v několika desítkách zemí světa.

Ostatní | 06. 09. 2017

Prvního ročníku CTP Art Wall se zúčastnili umělci z celé Evropy

V pražském Mánesu vyhlášeny vítězné návrhy 1. ročníku mezinárodní soutěže CTP Art Wall. Odborná porota složená ze zástupců společností CTP, CBRE a dalších vybrala dva nejúspěšnější vizuály od umělců s pseudonymem DZIA z Belgie a od Michala Škapa alias TRONA, které budou v následujících měsících realizovány na stěnách vybraných CTParků. Vznikne tak jedinečná venkovní galerie umění. CTP vítězné umělce obdarovala finanční odměnou v celkové výši 100 000 korun pro každého.

Ostatní | 12. 07. 2017

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 23