Ostatní

Dráhy vydaly dluhopisy za 13 miliard Kč s úrokem 1,5 procenta

České dráhy vydaly sedmileté dluhopisy za půl miliardy eur, v přepočtu téměř 13 miliard korun. Investoři budou platit úrok 1,5 procenta ročně, což je výrazně méně než dříve. České dráhy to uvedly v tiskové zprávě. Podle společnosti jde o jedny z nejlevnějších dluhopisů, které kdy český emitent vydal. Poptávka po dluhopisech převýšila plánovanou emisi osmkrát. Dluhopisy budou obchodované na lucemburské burze.

Ostatní | 21. 05. 2019

Soud: SŽDC nemusí zaplatit 1,1 mld Kč za neodebranou elektřinu

Energetická společnost ČEZ Prodej nemá nárok na více než 1,1 miliardy korun, které požadovala po Správě železniční dopravní cesty (SŽDC) za objednanou, ale neodebranou trakční elektřinu. Vyplývá to z rozhodnutí odvolacího Vrchní soud v Praze, který potvrdil loňský rozsudek pražského Městského soudu. Soud přihlédl k tomu, že se po uzavření smlouvy o odběru elektřiny změnil zákon, který pozměnil podmínky na trhu. Proti dnešnímu rozhodnutí je možné dovolání, energetická firma ho nejspíš podá.

Ostatní | 20. 05. 2019

Škoda Auto v Kvasinách řídí linku digitálně, zbaví se papíru

Automobilka Škoda Auto dnes spustila v závodě Kvasiny na Rychnovsku digitální řízení montážní linky na výrobu modelů Superb a Kodiaq. Nahrazení papírových dokumentů digitální technologií by mělo usnadnit práci dělníkům na lince, snížit chybovost výroby, zvýšit kontrolu kvality a významně pomoci při řízení zaměstnanců na lince. Investice činila asi 33 milionů korun. Při prezentaci projektu to řekl vedoucí výroby vozů Škody Auto Marek Jancák.

Ostatní | 24. 04. 2019

Škoda Auto má v Číně nové inovační centrum

Škoda Auto má v Pekingu nové inovační centrum. Zaměří se na mobilitu budoucnosti, digitalizaci, vývoj a uskutečnění nových obchodních modelů. Další podobná centra společnosti fungují v Praze a izraelském Tel Avivu. Automobilka o tom informovala v tiskové zprávě.

Ostatní | 17. 04. 2019

Kompenzace za pořízené nákladní vozidla

Kartel výrobců nákladních vozidel - 3. část registrace pro vozidla pořízená v období 1. dubna 2004 do 31. prosince 2016.

Ostatní | 16. 04. 2019

GEFCO představuje nadační fond GEFCARES

GEFCO s hrdostí oznamuje založení prvního nadačního fondu GEFCARES. Společnost fond založila s cílem poskytnout lidskou, finanční i materiální podporu vybraným charitativním organizacím. Tato unikátní iniciativa je vyústěním firemní filosofie „Infinite Proximity“ společnosti GEFCO, na jejímž základě jsou budovány i vztahy Skupiny stavící na partnerství nejen s dodavateli a obchodními partnery.

Ostatní | 27. 03. 2019

AWT partnerem nově vzniklého učebního oboru Železničář

Mezinárodní dopravní společnost Advanced World Transport (AWT), člen skupiny PKP CARGO, po několika měsíční přípravě, jednání s představiteli Moravskoslezského kraje a středními školami v regionu, obdržela rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, že s účinností od 1. 9. 2019 zapisuje tříletý učební obor 37-52-H/01 Železničář na Střední škole technické a dopravní v Ostravě-Vítkovicích.

Ostatní | 26. 02. 2019

Investice do komerčních nemovitostí letos klesly zhruba o pětinu

Investice do komerčních nemovitostí v Česku letos klesly meziročně zhruba o pětinu na 2,8 miliardy eur (72,5 miliardy korun). Podíl českých investorů činil dvě třetiny. Z celkového objemu se 60 procent proinvestovalo v Praze, zbytek v regionech. Vyplývá to z údajů realitní poradenské firmy Cushman & Wakefield, které má ČTK k dispozici.

Ostatní | 31. 12. 2018

Do Temelína dorazil z Plzně kontejner na vyhořelé palivo

Do skladu použitého paliva jaderné elektrárny Temelín dorazil první kontejner pro transport a suché skladování použitého jaderného paliva. Kontejner Škoda 1000/19 je od firmy Škoda JS, která ho z Plzně vypravila v pondělí. Temelín má s firmou smlouvu na 60 kontejnerů, které by měla dodat nejpozději do roku 2035. Hodnota zakázky bude ročně v řádech desítek až stovek milionů Kč. ČTK to dnes řekl temelínský mluvčí Marek Sviták.

Ostatní | 21. 12. 2018

Geosan Developmen koupil administrativní komplex v Praze 3

Administrativní komplex Nagano Park v Praze 3 má od října nového vlastníka, od developerské a investorské společnosti Red Group ho koupila společnost Geosan Development. ČTK to sdělila společnost Savills, která prodej za Red Group uskutečnila. Cenu transakce neuvedla.

Ostatní | 03. 12. 2018

Balikobot.cz: Počet balíků se před Vánocemi více než zdvojnásobí a špička bude mezi 10. a 17. prosincem

Služba Balikobot.cz, která pomáhá internetovým obchodům agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek, připravila stručnou analýzu očekávaného nárůstu počtu přepravovaných zásilek před letošními Vánocemi.

Ostatní | 20. 11. 2018

LinkedIn – jak z něj vytěžit co nejvíc

Sociální síť, kterou po celém světě pravidelně užívá přes 400 milionů lidí. Jen v České republice měla tato profesní síť v loňském roce 1,3 milionu sledujících. Pokud ještě LinkedIn založený nemáte, doporučujeme to co nejdříve udělat, ale především vám poradíme, jak z něj získat maximum.

Ostatní | 26. 10. 2018

Správné praní pracovních oděvů

Jako jiné oděvy musí být pravidelně prány také pracovní kalhoty, bundy nebo trička. Jednoduchý pracovní oděv mohou sice vyprat zaměstnanci doma v pračce, podle druhu znečištění to ale není vždy vhodné. Je-li pracovní oděv znečištěn rozpouštědly, barvami, laky, olejem, dehtem nebo chemikáliemi, může kontaminovat i části soukromého prádla. Z tohoto důvodu by neměl být pracovní oděv prán společně se soukromým oblečením. Výkon domácí pračky také často nestačí k tomu, aby byly odstraněny odolné průmyslové nečistoty. To je úkolem velkých pracích linek ve firmách poskytujících praní textilií. Zde nabízí optimální řešení firma MEWA, která se zabývá praním textilií.

Ostatní | 01. 10. 2018

Strojírenského veletrhu se zúčastní 1651 vystavovatelů ze 32 zemí

Letošního Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně se zúčastní 1651 vystavujících firem ze 32 zemí. Zahraniční firmy tvoří polovinu, největší podíl patří stejně jako loni Německu se zhruba 250 vystavovateli. Na tiskové konferenci to dnes oznámili organizátoři 60. ročníku veletrhu. Akce, která je považována za nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, se koná od 1. do 5. října. Letošní ročník bude ve znamení výročí vzniku Československa.

Ostatní | 20. 09. 2018

Čas digitálních dvojčat

Podle vědců brzy vše, co nás obklopuje, bude mít virtuální kopií - tzv. digitální dvojče. Technologický pokrok již dlouho překonal všechna očekávání společnosti. Internet věcí (anglicky Internet of Things, IoT), schopnost sledovat produkty v síti a digitalizovat produkty vám umožní komplexně řídit životní cyklus produktu. Pomocí dat ze zařízení zákazníka získávají podniky informace, které umožňují vytvářet cílené a optimalizované produkty pro konkrétní zákazníky. Digitální dvojčata se stávají jedním z prvků tohoto procesu.

Ostatní | 13. 09. 2018

Velké firmy v Česku hledají nedostatkové zaměstnance mezi studenty

Velké firmy loví nedostatkové zaměstnance mezi studenty. Se začátkem školního roku otevírají nové stáže a trainee programy, které jsou vstupenkou k hlavnímu pracovnímu poměru. Mladí lidé mají šanci vyzkoušet si na stáži různé pozice a ujasnit si, jaká práce je bude naplňovat. Zájem firem o studenty potvrzují také personalisté.

Ostatní | 12. 09. 2018

U Hrabyně začne oprava gabionové stěny, jež se loni sesunula

Společnost Eurovia CS začne ve čtvrtek na silnici I/11 nedaleko Hrabyně na Opavsku opravovat gabionovou stěnu, která se sesunula loni v září. Oprava, která přinese dílčí dopravní omezení, by měla být dokončena ještě letos. ČTK to sdělila mluvčí Eurovie Iveta Štočková.

Ostatní | 12. 09. 2018

Strojírenské Vítkovice vytvořily v roce 2016 ztrátu 5,5 miliardy

Strojírenské Vítkovice vytvořily v roce 2016 konsolidovanou ztrátu 5,5 miliardy korun, o rok dříve byla ztráta zhruba 82 milionů korun. Konsolidované tržby činily 8,4 miliardy korun, oproti roku 2015 byly nižší přibližně o 2,3 miliardy. Předloňská ztráta byla především důsledkem toho, že některé firmy ze skupiny skončily v úpadku. Výsledek hospodaření schválili akcionáři na valné hromadě.

Ostatní | 22. 08. 2018

Důvěřuj, ale prověřuj: jak iniciovat spolehlivé obchodní postupy s účastí přepravců

Logistika dopravy představuje podnikání, jehož úspěch ze sta procent závisí na důsledném dodržování všech ukazatelů KPI a požadavků zákazníka. Objeví-li se však potřeba využít externí vozový park, vždy vytane otázka: jak vybrat důvěryhodného přepravce a doručit náklad bezpečně a včas?

Ostatní | 04. 05. 2018

DPDgroup spouští svou první mezinárodní reklamní kampaň. Zasáhnout by měla desítky milionů lidí

Společnost DPDgroup zahájila ve dvaceti evropských státech online reklamní kampaň pod názvem Zákony schválnosti. V osmi humorných videích v ní firma prezentuje své balíkové služby a produkty. Cílí hlavně na mladou generaci od 18 do 39 let se zvykem nakupovat online.

Ostatní | 26. 04. 2018

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 24