Ostatní

Bridgestone investuje více než 250 milionů eur do evropských závodů

Postupné investice zvýší výrobní kapacitu, čímž podpoří růstové plány společnosti Bridgestone, rozšíření portfolia a excelentní úroveň zákaznických služeb.

Ostatní | 02. 11. 2017

Koncern Siemens plánuje rozšíření svého závodu v Drásově

Koncern Siemens plánuje rozšíření svého závodu v Drásově, který vyrábí generátory a motory. Firma plánuje rekonstrukci některých objektů a rozšíření výroby, skladů a podobně. Svůj záměr už poslala Krajskému úřadu Jihomoravského kraje k posouzení dopadů na životní prostředí, vyplývá z dokumentů na informačním portálu EIA.

Ostatní | 02. 11. 2017

Výrobce pneumatik Nexen přijímá další lidi do továrny u Žatce

Výrobce pneumatik Nexen Tire přijímá další pracovníky do továrny v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Pracovníky posílá na školení do jihokorejského sídla. Aktuálně firma zaměstnává v České republice 80 lidí. Výstavba haly, kde postupně najde práci až 1500 osob, pokračuje.

Ostatní | 27. 09. 2017

České stavebnictví si mezi zeměmi EU polepšilo o devět míst

České stavebnictví si na konci prvního pololetí mezi 28 zeměmi Evropské unie v porovnání se stavem na konci března polepšilo o devět míst. Zatímco v prvním čtvrtletí bylo čtvrté nejhorší, na konci června bylo s meziročním růstem o 3,8 procenta na 16. místě. Vyplývá to z údajů evropského statistického úřadu Eurostat. V zemích EU stavebnictví průměrně vzrostlo o 3,1 procenta.

Ostatní | 25. 09. 2017

Společnost Hyster představila variabilní řešení k manipulaci s až šestnáctitunovým nákladem

Výstavu Big Solutions 2017 společnosti Hyster Europe navštívili zástupci firem, kteří působí v oblasti logistiky, dřevozpracujícím, ocelářském a stavebním průmyslu. Návštěva delegátů se uskutečnila minulý týden v německém Weeze.

Ostatní | 25. 09. 2017

Huisman vyrábí podvozky pro vozíky horských drah

Společnost Huisman Konstrukce spustila po náročných přípravách sériovou výrobu podvozků pro vozíky horských drah. Čeští odborníci vyrobí celkem 50 kusů podvozků dráhových vozíků pro společnost Vekoma, která je lídrem na rostoucím trhu zařízení pro zábavní průmysl. Podvozky patřící do nejvyšší bezpečnostní třídy jsou určené pro horské dráhy v Indonésii.

Ostatní | 15. 09. 2017

Zájem Čechů o práci v zahraničí patří k nejnižším na světě

Ochota Čechů trvale nebo dočasně se odstěhovat za prací do zahraničí patří mezi nejnižší na světě. Češi také nejsou příliš nakloněni lákání zahraničních pracovníků pro obsazení volných pracovních míst v tuzemsku. Vyplývá to z globálního průzkumu Workmonitor personálně poradenské společnosti Randstad v několika desítkách zemí světa.

Ostatní | 06. 09. 2017

Prvního ročníku CTP Art Wall se zúčastnili umělci z celé Evropy

V pražském Mánesu vyhlášeny vítězné návrhy 1. ročníku mezinárodní soutěže CTP Art Wall. Odborná porota složená ze zástupců společností CTP, CBRE a dalších vybrala dva nejúspěšnější vizuály od umělců s pseudonymem DZIA z Belgie a od Michala Škapa alias TRONA, které budou v následujících měsících realizovány na stěnách vybraných CTParků. Vznikne tak jedinečná venkovní galerie umění. CTP vítězné umělce obdarovala finanční odměnou v celkové výši 100 000 korun pro každého.

Ostatní | 12. 07. 2017

Startuje hlasování veřejnosti o vítězích 9. ročníku ekologické soutěže E.ON Energy Globe

V Praze byly slavnostně představeny nominované projekty 9. ročníku prestižní ekologické soutěže E.ON Energy Globe. O vítězích pěti kategorií rozhodne veřejnost v online hlasování. Celkového vítěze soutěže letos vybere porota složená z členů Akademie věd ČR a dalších odborníků. Každý hlasující může vyhrát auto ŠKODA CITIGO G-TEC na rok zdarma a řadu dalších zajímavých cen od partnerů soutěže.

Ostatní | 22. 06. 2017

DPD zahájila výstavu mamografických snímků

DPD v minulém týdnu slavnostně převzala prestižní ocenění Firma pro zdraví. Tím jsou každoročně ohodnoceny firmy, které svým zaměstnancům poskytují nadstandardní péči. Společnost se dlouhodobě podílí na projektech zaměřených na zlepšení zdraví svých zaměstnanců a motivuje je k zodpovědnosti k sobě samým.

Ostatní | 12. 05. 2017

DKV umožňuje nově platby mýta v Chorvatsku

DKV Euro Service nabízí od dubna jako první zahraniční poskytovatel tankovacích a servisních karet možnost následné úhrady mýtných poplatků za využívání chorvatských dálnic provozovaných společnostmi Hrvatske autoceste d.o.o. a Autocesta Rijeka-Zagreb d.d. pro vozidla nad 3,5 tuny.

Ostatní | 05. 05. 2017

Ochranné pracovní oděvy mohou zachránit životy

Miliony lidí po celém světě riskují své zdraví při práci. Podle odhadů Mezinárodní organizace práce (International Labour Organisation - ILO) umírá každý den 6000 lidí z důvodu pracovních úrazů či onemocnění. Aby právě na toto téma upozornila, rozhodla se ILO vyhlásit „Světový den bez-pečnosti a zdraví při práci“.

Ostatní | 03. 05. 2017

Zloději cílí i na zemědělskou a stavební techniku, škody jdou často do milionů

Nejen majitelé osobních automobilů, ale i majitelé stavebních firem a zemědělci se nezřídka stávají obětí nájezdů zlodějů. Krádeží traktorů, bagrů a dalších těžkých strojů je sice podle policie ve srovnání s auty zlomek, škody se však mohou vyšplhat od statisíců až k několika milionům.

Ostatní | 26. 04. 2017

Továrna na světlomety Hyundai Mobis už v Mošnově vyrábí naostro

Společnost Hyundai Mobis zahájila v nové továrně v Mošnově na Novojičínsku ostrou výrobu světlometů. Pracuje tam zatím 260 lidí, ročně vyrobí světla pro 750 tisíc automobilů.

Ostatní | 21. 04. 2017

Apple si zajistil povolení k testování samořízených vozů

Americká technologická společnost Apple si zajistila povolení k testování samořízených vozů v Kalifornii. Potvrzují se tak spekulace, že firma pracuje na technologiích pro automatické řízení. Společnost nicméně neposkytla žádné podrobnosti o svých plánech v této oblasti.

Ostatní | 18. 04. 2017

Inflace v Řecku v březnu zrychlila na 1,7 procenta

Roční míra inflace v Řecku v březnu vystoupila na 1,7 procenta z původního 1,4 procenta v únoru. Vyplývá to z údajů řeckého statistického úřadu, harmonizovaných s metodikou výpočtu EU. Růst je výraznější, než se čekalo.

Ostatní | 11. 04. 2017

Huisman vyrábí horské dráhy pro Indonésii

Společnost Huisman Konstrukce ze Sviadnova u Frýdku-Místku, výrobce námořních jeřábů nebo vrtných souprav, realizuje další zakázku pro zábavní průmysl.

Ostatní | 28. 03. 2017

Pride Business Forum Memorandum 2017+

Společnosti IBM, Vodafone, Ogilvy, Hilton, Byznys pro společnost a Prague Pride se spojily v rámci iniciativy „Pride Business Forum Memorandum 2017+“. Ve čtvrtek 16. března 2017 proto jejich zástupci v hotelu Hilton symbolicky podepsali text Memoranda.Jeho cílem je podpořit zaměstnavatele v zavádění principů LGBTI diverzity a zaměstnance v jejich úsilí o dosažení férového přístupu firem ke každému bez ohledu na sexuální orientaci a genderovou identitu.

Ostatní | 20. 03. 2017

Energetická účinnost u společnosti Kaufland

Společnost Kaufland zavádí v roce 2017 normu ČSN EN ISO 50001, podle níž budou nyní realizovány a kontrolovány všechny procesy související se zvýšením energetické účinnosti. V praxi to znamená, že v nových a přestavených prodejnách investuje Kaufland do ekologicky šetrných a energeticky úsporných řešení.

Ostatní | 13. 03. 2017

Emisní skandál VW dle vědců vyvolá v EU předčasnou smrt 1200 lidí

Emise produkované v letech 2008 až 2015 upravenými vozy Volkswagenu prodanými v Německu způsobí v Evropě 1200 předčasných úmrtí, přičemž mezi nejvíce zasaženými zeměmi budou Německo, Polsko, Francie a Česká republika. Vyplývá to ze studie Massachusettského technologického institutu v USA. Studie vyšla v časopisu Environmental Research Letters a cituje z ní agentura AFP.

Ostatní | 07. 03. 2017

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 23