Nemovitosti v logistice

Nová hala v areálu bývalé Škody v Ostrově má být vyšší

Hlavní hala v připravované průmyslové zóně, která má stát v místě bývalého areálu Škoda v Ostrově, bude vyšší. Město Ostrov chce vyhovět žádosti developerské společnosti Panattoni o změnu záměru a upraví územní plán. Hala by tak místo původně plánovaných 15 metrů měla být vysoká 22 metrů. ČTK to řekl starosta Ostrova Jan Bureš (ODS).

Nemovitosti | 27. 09. 2019

HSF System staví v Praze velkokapacitní sklad pro distributora léčiv Phoenix

Halu pro skladování a distribuci léčiv společnosti PHOENIX lékárenský velkoobchod postaví společnost HSF System. Dokončení stavby v celkovém objemu přibližně 500 mil. Kč je plánováno na podzim 2020.

Nemovitosti | 06. 09. 2019

UDI Group připravuje u Plzně stavbu logistického centra za 2 mld.

Společnost GFB Czech ze skupiny UDI Group připravuje u Plzně stavbu logistického centra na 33 hektarech za dvě miliardy korun. Jde o druhou etapu logistického areálu Přehýšov na severu Plzeňska u dálnice D5. Developer už získal rozhodnutí o umístění stavby, informoval ČTK jeho mediální zástupce Radek Stavěl.

Nemovitosti | 30. 08. 2019

Mezi zeměmi CEE vzrostl objem investic za první pololetí nejvíce v České republice

Ve druhém čtvrtletí roku 2019 došlo k oživení toku investic do komerčních nemovitostí na trzích 6 zemí regionu střední a východní Evropy (CEE), v období bylo dosaženo maxima na úrovni 3,3 mld. eur. V důsledku slabšího prvního kvartálu pak celkové výsledky za první pololetí za loňskými prvními šesti měsíci roku zaostávají o 3 %

Nemovitosti | 20. 08. 2019

Geis PL nově v DC Grodzisk Mazowiecki

Skupina Geis intenzivně rozvíjí na polském trhu své aktivity v oblasti komplexních logistických služeb. V současné době zaměstnává přibližně 500 odborníků ve 25 pobočkách a specializovaných logistických pracovištích. Aby mohla skupina vyhovět stále vyššímu počtu zákazníků a zároveň kontinuálně zlepšovat kvalitu služeb, přesouvá své pobočky do moderních a z hlediska rozvoje své přepravní sítě příhodných lokalit.

Nemovitosti | 31. 07. 2019

Podíl volných průmyslových hal a skladů v ČR vzrostl na 4,4 pct

Podíl volných průmyslových hal a skladů v Česku na konci prvního pololetí meziročně vzrostl o 0,7 procentního bodu na 4,4 procenta. Rovněž v porovnání s koncem prvního čtvrtletí stoupl o 0,7 procentního bodu. Nejnižší byl v Praze a okolí (3,7 procenta). Vyplývá to ze studie poradenských firem Industrial Research Forum, kterou má ČTK k dispozici.

Nemovitosti | 26. 07. 2019

Výtěžek 282 mil.Kč z prodeje skladů v Olomouci dostane Gallanzaro

Celý výtěžek 282 milionů korun z nedávného prodeje areálu bývalých vojenských skladů nedaleko centra Olomouce dostane firma Gallanzaro. Areál patřil zkrachovalé společnosti Net Media Group. Návrh na vydání výtěžku v polovině července schválil Městský soud v Praze. Do insolvenčního řízení s Net Media Group firma Gallanzaro přihlásila pohledávky za 621 milionů korun, které byly zajištěny pozemky a budovami v areálu, a stala se tak největším věřitelem. ČTK informaci získala z insolvenčního rejstříku.

Nemovitosti | 24. 07. 2019

Skupina Accolade postaví v Přešticích novou výrobní halu

Česká investiční skupina Accolade chce v Přešticích na jižním Plzeňsku postavit novou halu pro lehkou výrobu o rozloze 18.500 metrů čtverečných. Hlavním důvodem je dobrá kondice firem podnikajících v lehké výrobě, které mají zájem se rozvíjet. Předběžně se počítá s náklady na výstavbu haly ve stovkách milionů korun. U projektu nyní začalo posouzení vlivu stavby na životní prostředí (EIA). Pokud vše půjde podle standardního schvalovacího procesu, se stavbou by se mohlo začít na začátku příštího roku, řekl ČTK mediální zástupce Accolade Jakub Splavec.

Nemovitosti | 19. 07. 2019

Clarios s novými ekologickými prostory v Goodman Mladá Boleslav Logistics Centre usiluje o růst svého podnikání v regionu střední a východní Evropy

V současné době je vybavena bateriemi vyrobenými firmou Clarios jedna třetina všech automobilů na světě. S tímto vstupuje společnost Clarios (dříve Johnson Controls Power Solutions) do nové fáze růstu a přesouvá se do Goodman Mladá Boleslav Logistics Centre.

Nemovitosti | 18. 07. 2019

Bridgestone EMEA se připravuje na budoucnost investicí 36 milionů EUR do projektu chytrých továren

Společnost Bridgestone EMEA bude investovat 36 milionů EUR do digitalizace svých výrobních procesů a vytváření chytrých továren budoucnosti. Bude díky tomuto projektu od roku 2019 schopna rychleji a flexibilněji reagovat na měnící se požadavky zákazníků. Její výroba bude zároveň méně náročná na spotřebu energie a bude vytvářet méně odpadu. Zaměstnance Bridgestone v oblasti EMEA navíc čeká v rámci nové investice rozšíření jejich kvalifikace, aby mohli ovládat nejvyspělejší digitální technologie, což následně povede k vyšší efektivitě využívání zdrojů a vyšší spokojenosti zaměstnanců.

Nemovitosti | 16. 07. 2019

V novém distribučním centru u M. Boleslavi najde práci 120 lidí

Výrobce automobilových baterií Clarios dnes v Plazech u Mladé Boleslavi otevřel své největší distribuční centrum pro autobaterie v Evropě. Do nového skladu se vejde až 1,5 milionu automobilových baterií, práci zde najde zhruba 120 lidí. V příštích pěti letech plánuje Clarios v Plazech investovat dalších 35 milionů eur (asi 896 milionu korun), řekli novinářům zástupci firmy.

Nemovitosti | 15. 07. 2019

AWT ukončila III. etapu modernizace a rozšíření Terminálu Paskov

Společnost AWT ze skupiny PKP CARGO dokončila III. etapu modernizace Terminálu Paskov. Moderní intermodální překladiště v Paskově o rozloze 70 000 m², s kapacitou 4 800 TEU a s kolejemi o délce 3x 270 m a 2x 375 m leží v blízkosti průmyslových zón i hranic s Polskem a Slovenskem. Společnost AWT na Terminálu Paskov nabízí zákazníkům komplexní služby spojené s intermodální překládkou zboží.

Nemovitosti | 13. 06. 2019

Poptávka po průmyslových objektech vzrostla v ČR o polovinu

Poptávka po moderních průmyslových objektech vzrostla v Česku meziročně téměř o polovinu. Výstavba nových průmyslových nemovitostí sice v posledních dvou letech stále roste, poptávka ale pořád převažuje nabídku. ČTK o tom informovala poradenská společnost Procházka & Partners. Pronajímatelná plocha v moderních průmyslových a logistických halách v ČR byla na konci 1. čtvrtletí téměř osm milionů metrů čtverečních.

Nemovitosti | 03. 06. 2019

UPS otevře u Prahy nové logistické centrum

Společnost UPS® (NYSE: UPS) při slavnostním ceremoniálu položila základní kámen nového třídícího a doručovacího centra v Tuchoměřicích u Prahy. Areál v blízkosti pražského Letiště Václava Havla je umístěný v klíčovém ekonomickém regionu České republiky, malé a velké podniky zde ve snaze růst využívají exportní možnosti.

Nemovitosti | 21. 05. 2019

Počet nových budov s auditem kvality loni stoupl o 62 pct na 34

Počet nově certifikovaných budov, které prošly auditem kvality, v Česku loni meziročně vzrostl o 62 procent na rekordních 34. Na tiskové konferenci to řekl ředitel aliance Šance pro budovy Petr Holub. Celkově bylo v Česku na konci loňského roku 197 certifikovaných budov. Mezi kritéria pro udělení certifikátu patří spotřeba energií, spotřeba a užívání vody, kvalita materiálů či napojení budovy na MHD.

Nemovitosti | 17. 05. 2019

V Panattoni Park Prague Airport II otevřela logistická společnost Panalpina distribuční centrum MAHLE pro východní Evropu a Německo

Stavitel průmyslových zón Panattoni Europe dokončil druhý projekt pro švýcarskou logistickou společnost Panalpina u Pavlova na Kladensku. Převážnou část haly o velikosti 21 000 m2 využije výrobce automobilových komponent MAHLE jako hlavní logistický uzel pro zásobování svých továren v Německu, střední a východní Evropě. Budova byla hned po dokončení certifikována prestižním ekologickým standardem BREEAM 2016 v úrovni Very Good. Menší první hala Panalpiny v Panattoni Parku Prague Airport II bude nadále sloužit jako překladiště pro leteckou, námořní a silniční přepravu a pro ostatní malé až středně velké logistické zákazníky.

Nemovitosti | 16. 05. 2019

Členové Svazu průmyslu volí prezidenta, kandidátem opět Hanák

Členové Svazu průmyslu a dopravy ČR si v pražských Letňanech zvolí nové představenstvo, dozorčí radu a smírčí výbor na funkční období 2019 až 2023. Na prezidenta svazu kandiduje Jaroslav Hanák, který bude funkci obhajovat už podruhé. V představenstvu svazu působí od roku 2003.

Nemovitosti | 14. 05. 2019

Udržitelné na zakázku: příští generace uhlíkově neutrálních skladů

Dlouhodobé vztahy jsou často dlouhodobými z dobrých důvodů. Z pozice developera zaměřeného na budoucnost a etablovaného vlastníka logistických nemovitostí proto na péči o vztahy s našimi rozmanitými zákazníky klademe zvláštní důraz. Vedle toho, že jim poskytujeme prostory pro efektivní podnikání na stěžejních trzích, s nimi spolupracujeme na iniciativách s přidanou hodnotou, jež podporují jejich růst a cíle v oblasti životního prostředí.

Nemovitosti | 10. 05. 2019

Panattoni upraví výrobní halu v Plzni, opouští ji Yazaki

Stavitel průmyslových zón Panattoni Europe zrekonstruuje jednu z největších výrobních hal na plzeňských Borských polích, největší industriální zóně na západě Čech. Do konce roku ji opustí japonský Yazaki Wiring Technologies, největší výrobce kabelových svazků na světě, který už loni přesunul svoji sériovou výrobu do Srbska. Panattoni halu o ploše 25.000 metrů čtverečních upraví a nabídne novým nájemcům z high-tech výroby nebo zaměřeným na plně automatizovanou logistiku, řekl ČTK mluvčí developera Karel Taschner.

Nemovitosti | 09. 05. 2019

Developeři: Nejatraktivnější pro průmyslové haly je Plzeňský kraj

Nejatraktivnější pro výstavbu průmyslových hal a skladů je Plzeňský kraj. Uvedlo to 89 procent developerů, které oslovila společnost CEEC Research. Následují Středočeský kraj (78 procent), Praha a Jihomoravský kraj (po 67 procentech). Průměrná doba od vytvoření projektu do zahájení stavebních prací je u průmyslových nemovitostí podle průzkumu 3,3 roku.

Nemovitosti | 02. 05. 2019

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 29