Nemovitosti v logistice

Počet nových budov s auditem kvality loni stoupl o 62 pct na 34

Počet nově certifikovaných budov, které prošly auditem kvality, v Česku loni meziročně vzrostl o 62 procent na rekordních 34. Na tiskové konferenci to řekl ředitel aliance Šance pro budovy Petr Holub. Celkově bylo v Česku na konci loňského roku 197 certifikovaných budov. Mezi kritéria pro udělení certifikátu patří spotřeba energií, spotřeba a užívání vody, kvalita materiálů či napojení budovy na MHD.

Nemovitosti | 17. 05. 2019

V Panattoni Park Prague Airport II otevřela logistická společnost Panalpina distribuční centrum MAHLE pro východní Evropu a Německo

Stavitel průmyslových zón Panattoni Europe dokončil druhý projekt pro švýcarskou logistickou společnost Panalpina u Pavlova na Kladensku. Převážnou část haly o velikosti 21 000 m2 využije výrobce automobilových komponent MAHLE jako hlavní logistický uzel pro zásobování svých továren v Německu, střední a východní Evropě. Budova byla hned po dokončení certifikována prestižním ekologickým standardem BREEAM 2016 v úrovni Very Good. Menší první hala Panalpiny v Panattoni Parku Prague Airport II bude nadále sloužit jako překladiště pro leteckou, námořní a silniční přepravu a pro ostatní malé až středně velké logistické zákazníky.

Nemovitosti | 16. 05. 2019

Členové Svazu průmyslu volí prezidenta, kandidátem opět Hanák

Členové Svazu průmyslu a dopravy ČR si v pražských Letňanech zvolí nové představenstvo, dozorčí radu a smírčí výbor na funkční období 2019 až 2023. Na prezidenta svazu kandiduje Jaroslav Hanák, který bude funkci obhajovat už podruhé. V představenstvu svazu působí od roku 2003.

Nemovitosti | 14. 05. 2019

Udržitelné na zakázku: příští generace uhlíkově neutrálních skladů

Dlouhodobé vztahy jsou často dlouhodobými z dobrých důvodů. Z pozice developera zaměřeného na budoucnost a etablovaného vlastníka logistických nemovitostí proto na péči o vztahy s našimi rozmanitými zákazníky klademe zvláštní důraz. Vedle toho, že jim poskytujeme prostory pro efektivní podnikání na stěžejních trzích, s nimi spolupracujeme na iniciativách s přidanou hodnotou, jež podporují jejich růst a cíle v oblasti životního prostředí.

Nemovitosti | 10. 05. 2019

Panattoni upraví výrobní halu v Plzni, opouští ji Yazaki

Stavitel průmyslových zón Panattoni Europe zrekonstruuje jednu z největších výrobních hal na plzeňských Borských polích, největší industriální zóně na západě Čech. Do konce roku ji opustí japonský Yazaki Wiring Technologies, největší výrobce kabelových svazků na světě, který už loni přesunul svoji sériovou výrobu do Srbska. Panattoni halu o ploše 25.000 metrů čtverečních upraví a nabídne novým nájemcům z high-tech výroby nebo zaměřeným na plně automatizovanou logistiku, řekl ČTK mluvčí developera Karel Taschner.

Nemovitosti | 09. 05. 2019

Developeři: Nejatraktivnější pro průmyslové haly je Plzeňský kraj

Nejatraktivnější pro výstavbu průmyslových hal a skladů je Plzeňský kraj. Uvedlo to 89 procent developerů, které oslovila společnost CEEC Research. Následují Středočeský kraj (78 procent), Praha a Jihomoravský kraj (po 67 procentech). Průměrná doba od vytvoření projektu do zahájení stavebních prací je u průmyslových nemovitostí podle průzkumu 3,3 roku.

Nemovitosti | 02. 05. 2019

Volkswagen a JAC plánují postavit v Číně továrnu na elektromobily

Německá automobilka Volkswagen a čínská firma JAC plánují postavit ve východočínském městě Che-fej továrnu na elektromobily. Místní úřady uvedly, že Volkswagen do projektu vloží 5,06 miliardy jüanů (17 miliard Kč). Firmy už mají souhlas orgánů pro ochranu životního prostředí ke stavbě továrny na automobily s elektrickou baterií s kapacitou 100.000 aut ročně, informovala agentura Reuters.

Nemovitosti | 26. 04. 2019

ČD staví v Brně novou halu, údržba vlaků se zkrátí o třetinu

Zaměstnancům Českých drah nyní trvá údržba pětivozového vlaku InterPanter v brněnském depu v Maloměřicích zhruba šest až osm hodin, od října příštího roku by to mělo být jen čtyři až pět hodin. V tu dobu by měla být hotová nová opravárenská hala, kam se téměř 140 metrů dlouhá jednotka vejde celá. Dosud se musí postupně posunovat halou, která je původně určená pro údržbu lokomotiv, řekl ČTK vedoucí odboru údržby v Depu kolejových vozidel Brno Miroslav Pražák.

Nemovitosti | 25. 04. 2019

Technologický park v Jihlavě by měl mít díky dotaci dvě nové haly

Technologický park v Jihlavě má dotaci na dvě nové haly v průmyslové zóně Hruškové dvory. Park s kancelářemi a datovým centrem sídlí ve Srázné ulici. Projekt jeho rozšíření vznikl na základě požadavků usídlených firem, sdělila ČTK Jana Urbánková z družstva CGMC, které park provozuje. Na investici s rozpočtem 185 milionů korun má družstvo čerpat 92,7 milionu Kč evropské dotace z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Nemovitosti | 23. 04. 2019

Pro zázemí dodavatelů Škody Auto staví P3 v Mladé Boleslavi dalších 23 000 m2

Čím blíže je zázemí dodavatele k výrobnímu závodu, tím jsou firmy spokojenější, protože tím šetří čas, náklady i přepravní kapacity. Produkce největší tuzemské automobilky roste, a tak přibývá i firem, které chtějí své sklady umístit co možná nejblíže jejímu závodu. Pro nové i stávající nájemce v průmyslovém parku P3 Mladá Boleslav tak vznikne přes 23 000 m2 nových prostor určených pro skladování a výrobu.

Nemovitosti | 17. 04. 2019

Panattoni Europe dá nový život brownfieldu u Teplic

Proměna bývalých skláren Kavalier v Hostomicích u Teplic na moderní průmyslové prostory úspěšně prošla posouzením dopadů na životní prostředí a získala pozitivní rozhodnutí v rámci zjišťovacího řízení. Společnost Panattoni Europe tak může zahájit demolice a sanace areálu a přípravu průmyslového parku Panattoni Park Teplice South. Nová průmyslová zóna nabídne 32 000 m2 špičkových industriálních prostor pro lehkou výrobu a logistiku a až 300 nových pracovních míst pro Teplicko. Investice za půl miliardy korun by měla být realizována v průběhu letošního roku. Developer tak pokračuje ve svém velkém plánu revitalizace českých brownfieldů.

Nemovitosti | 16. 04. 2019

Vojenské sklady u Velkomoravské ulice v Olomouci jdou do aukce

Rozlehlý areál bývalých vojenských skladů v sousedství rušné Velkomoravské ulice v Olomouci, který už je léta prázdný a bez užitku chátrá, bude na začátku května nabídnut investorům ve veřejné elektronické dražbě za vyvolávací cenu 300 milionů korun. Realitní transakci připravil insolvenční správce Net Media Group Jan Klváček. ČTK informaci získala z insolvenčního rejstříku. Firma Net Media Group pozemky a budovy skladů vlastní, přičemž od října 2017 je v konkurzu.

Nemovitosti | 10. 04. 2019

FM Logistic ve Vietnamu položí základy svého nového distribučního centra za 30 milionů dolarů

Francouzská logistická a dopravní společnost FM Logistic zítra (10.4.) položí základní kámen svého distribučního centra za 30 milionů dolarů v Bac Ninh, 20 km od Hanoje. Reaguje tak na rychle se rozvíjející požadavky vietnamského trhu na outsourcing logistiky.

Nemovitosti | 09. 04. 2019

DACHSER v Ostravě se přestěhuje do nových prostor

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic podepsal smlouvu o výstavbě logistického centra na míru s developerskou společností CTP Invest. Ta pro DACHSER postaví v parku CTPark Ostrava v Hrabové novou skladovou a administrativní budovu o celkové rozloze 3 900 m2. Nové prostory pobočky DACHSER Ostrava by měly být připravené k předání 1. července tohoto roku a mají umožnit vytvoření přibližně dvaceti nových pracovních míst.

Nemovitosti | 29. 03. 2019

Nový globální kapitál směřující do nemovitostí by podle Colliers International mohl do roku 2020 dosáhnout výše 2,5 bilionu dolarů

Podle nejnovějšího průzkumu Colliers International dochází na globální úrovni k navyšování objemu prostředků určených pro investice do oblasti nemovitostí, institucionální investoři hledají příležitosti, jak navýšit svá nemovitostní portfolia a přibývá nových zdrojů kapitálu. Zvyšující se objemy investic do nemovitostí ze strany globálních institucí dosáhly v roce 2018 částky alespoň 840 miliard amerických dolarů. K tomu lze navíc připočítat dalších 340 miliard dolarů z uzavřených fondů, jež čekají na alokaci do nemovitostí v průběhu roku 2019. Rostoucí vliv státního a rodinného majetku tuto částku ještě zdvojnásobí, jde přitom o pouhých 10,4 % všech prostředků do nemovitostí plynoucích. Vzhledem k tomu, že objem alokovaných prostředků se zvyšuje spolu s obecně rostoucím bohatstvím, do roku 2020 by hodnota nového kapitálu pro nemovitosti mohla dosáhnout hranice 2,5 bilionu dolarů.

Nemovitosti | 26. 03. 2019

Prologis začal výstavbu nového parku na Slovensku

V Prologis Park Žiar vznikne budova na míru s plochou 21 000 metrů čtverečních pro společnost CBA Slovakia.

Nemovitosti | 05. 03. 2019

Výrobce kování Hettich plánuje stavbu další haly ve Žďáru n. S.

Výrobce kování Hettich ČR chce rozšířit své výrobní zázemí ve Žďáru nad Sázavou. Plánuje, že přistaví halu zabírající 4300 metrů čtverečních plochy, do níž by měla být umístěna montáž nábytkového kování. Vzniknout by tak mohlo až 150 pracovních míst. Vyplývá to z informačního systému EIA. Podle naposled zveřejněných údajů ve společnosti pracovalo přes 600 lidí.

Nemovitosti | 05. 03. 2019

Firma Edwards přestěhovala distribuční centrum do Olomouce

Společnost Edwards, která v Lutíně na Olomoucku vyrábí a vyvíjí vakuové vývěvy, přesunula v lednu své Evropské distribuční centrum z Prostějova do Olomouce. Centrum má v Olomouci k dispozici větší skladovací prostory a modernější technické vybavení. ČTK to sdělil manažer Evropského distribučního centra Jiří Polášek. Lutínský závod Edwards patří do švédské skupiny Atlas Copco.

Nemovitosti | 21. 02. 2019

Pokračující růst evropských logistických nemovitostí v roce 2019

Není žádným překvapením, že evropský logistický trh i loni pokračoval v expanzi. 2018 byl dalším rokem charakteristickým vysokou poptávkou po prostorách ze strany nájemců, míra neobsazenosti dosáhla historického minima a došlo k dlouho očekávanému navýšení nájmů. Na počátku roku 2019 vyvstaly obavy spojené s volatilitou kapitálového trhu a vývojem globální ekonomiky v důsledku brexitu a napjatých hospodářských vztahů mezi Spojenými státy a Čínou. Ačkoli trh logistických nemovitostí zakončoval rok 2018 ve skvělé kondici, rostoucí obavy z počátku tohoto roku nás vedou k nevyhnutelné otázce: co lze očekávat v průběhu letoška?

Nemovitosti | 20. 02. 2019

FM Logistic otevřela v Rumunsku sklad za 20 milionů EUR pro farmaceutické produkty

Francouzská logistická a přepravní společnost FM Logistic otevřela v Bukurešti specializovaný chlazený sklad za 20 milionů EUR, aby uspokojila poptávku rostoucího farmaceutického průmyslu v Rumunsku.

Nemovitosti | 18. 02. 2019

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 29