Nemovitosti v logistice

ČD letos chtějí stavět opravárenskou halu v Brně za 250 milionů

České dráhy chtějí letos začít se stavbou nové opravárenské haly v Brně-Maloměřicích, která má výrazně usnadnit manipulaci s dlouhými jednotkami RegioPanter a InterPanter. Na jižní Moravě začaly jezdit teprve v roce 2014. Současné zázemí se před více než 50 lety budovalo pro opravy lokomotiv a pro jednotky je délka opravárenských hal nedostatečná, řekla ČTK mluvčí Českých drah Monika Bezuchová. Cena za novou halu má být čtvrt miliardy, uchazeči o zakázku mohou podat nabídku do konce února.

Nemovitosti | 19. 02. 2018 dnes

Corso v pražském Karlíně změnilo majitele

Společnost Invesco Real Estate, globální správce fondů, koupila jménem jednoho ze svých německých klientů se samostatným portfoliem kancelářskou budovu Corso IIa v srdci pražské čtvrti Karlín. Prodávající ani cena nebudou zveřejněny. Kupujícího při transakci zastupovaly firmy Cushman & Wakefield a Wilsons CEE a prodávajícího Knight Frank a PRK Legal.

Nemovitosti | 27. 12. 2017

Díky Brexitu jsou nejdražší kanceláře na světě v Hongkongu. Londýn spadl na druhé místo

Podle nového průzkumu společnosti Cushman & Wakefield vystřídal Hongkong londýnský West End v čele žebříčku nejdražších trhů s kancelářskými prostorami pro zaměstnance. Průměrná roční cena za jedno pracovní místo meziročně vzrostla o 1,5 % a zvyšuje se i koncentrace pracovních míst, tzn. počet pracovníků v daném prostoru.

Nemovitosti | 13. 12. 2017

Developer Daramis letos prodá asi o pětinu méně bytů než loni

Developerská firma Daramis letos prodá kolem 300 nových bytů, zhruba o pětinu méně než loni. Z toho 200 bytů připadá na Prahu, zbytek na Plzeň. Podíl hlavního města se snížil, loni v něm Daramis prodal tři čtvrtiny bytů. V rozhovoru s ČTK to sdělil ředitel společnosti Martin Vachek. Vzhledem k pomalému schvalování projektů v metropoli se podle něj Daramis rozhlíží po větších městech v její blízkosti, například Kladnu nebo Berounu.

Nemovitosti | 01. 12. 2017

Asociace developerů: Růst cen nových bytů nebude tak výrazný

Růst cen nových bytů nebude v nejbližší době tak výrazný jako v posledních dvou letech. V rozhovoru s ČTK to řekl ředitel Asociace developerů Tomáš Kadeřábek. S rozevíráním nůžek mezi cenami bytů a reálnými příjmy podle něj klesne počet těch, kteří si budou moci koupi nového bytu dovolit. Vliv budou mít rovněž kroky ČNB, která omezila poskytování hypoték. Za poslední dva roky zdražily nové byty v hlavním městě téměř o polovinu.

Nemovitosti | 16. 11. 2017

Co mají Praha a Brno společného? Nedostatek kancelářských prostor

Volné kancelářské prostory ubývají. Neobsazenost kanceláří klesla v Brně, jak už dříve i v Praze, pod 10 procent. Obě města se tak potýkají s nejnižším podílem volných kanceláří za posledních 10 let. Brno zaznamenalo prudký pokles v neobsazenosti v první polovině roku 2017, a to o 2,4 procentní bod oproti konci minulého roku.

Nemovitosti | 08. 09. 2017

Gerlach otevřel novou kancelář ve Zdibech u Prahy

Společnost Gerlach, největší neutrální poskytovatel celních služeb v České republice, rozšířila svou českou síť o osmnáctou kancelář ve Zdibech u Prahy. Vyhověla tak potřebám svých zákazníků na provozovnu s dostatkem parkovacích ploch pro kamiony i na dálnici D8 a zároveň v dobré dostupnosti přístavu Mělník.

Nemovitosti | 06. 09. 2017

Nabídka Modřanského Háje se rozrůstá o 170 nových možností bydlení

Avestus Real Estate, developer rezidenčního projektu Modřanský Háj, významně rozšiřuje nabídku bydlení v této atraktivní lokalitě. Zájemci nyní mohou vybírat ze 170 nových možností zahrnujících byty v dispozicích od 1+kk do 4+1, rodinné domy i pozemky s vlastní infrastrukturou. Výstavba probíhá částečně již nyní, další etapa začne v příštím roce.

Nemovitosti | 08. 08. 2017

Trojnásobný úspěch nové řídící věže v Ostravě

Tři prestižní ceny získal státní podnik Řízení letového provozu České republiky za úspěšnou realizaci nového provozního střediska a řídící věže na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě. První cenou je „Dopravní stavba roku 2016“, druhou „Cena Development News“ a třetí je čestné uznání v soutěži „Stavba Moravskoslezského kraje za rok 2016“. Ve všech případech odborné poroty ocenily zejména technické, technologické a architektonické provedení této ojedinělé stavby se zřetelem na vytvoření specifického vnitřního prostoru.

Nemovitosti | 27. 06. 2017

Spielberk Office Centre je podnikatelskou nemovitostí roku 2016

Největší office park svého druhu v Brně – Spielberk Office Centre zvítězil v soutěži Investor a podnikatelská nemovitost roku 2016. Byznys park CTP, ve kterém byl v letošním roce otevřen čtyřhvězdičkový hotel Courtyard by Marriott, odborná porota ocenila mimo jiné za spolupráci se společností Deutsche Telekom Services Europe Czech Republic s.r.o.

Nemovitosti | 23. 06. 2017

Karlovarská Business Park má nové majitele

Společně jej koupil fond Conseq Realitní, otevřený podílový fond a skupina Accolade, věnujícím se investicím do podnikatelských nemovitostí. Majoritní podíl má fond Conseq Realitní, který se na transakci podílel devadesáti procenty.

Nemovitosti | 12. 04. 2017

Vedle Jihočeské univerzity vznikne 250 bytů a nájemní dům

Poblíž Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích vznikne do roku 2020 několik bytových domů, kde bude 250 bytů. Investorem je developer Václav Drchal, výši investice nezveřejnil. První byty si majitelé převezmou na začátku roku 2019, místa v ubytovacím domě nabídl investor přednostně univerzitě.

Nemovitosti | 04. 04. 2017

Brněnský kancelářský trh poroste letos jen minimálně

V letošním roce vznikne v Brně 17 tisíc metrů čtverečních nových kanceláří. V meziročním srovnání to ale znamená růst pouze o zhruba tři procenta, vyplývá z analýzy realitně poradenské společnosti Cushman & Wakefield, která srovnává kancelářský trh ve 12 městech střední Evropy. Nedostatek nových kancelářských ploch může vést k růstu cen nájemného.

Nemovitosti | 03. 03. 2017

Poptávka po průmyslových nemovitostech ve středovýchodní Evropě prudce vzrostla

V roce 2016 se pronajalo historicky nejvíce průmyslových ploch ve střední a východní Evropě, celkem 5,7 milionů m2. Jedná se o 25% nárůst oproti předešlým dvěma letům, kdy se pronajalo kolem 4,5 milionu m2. Silnou poptávku ze strany nájemců doprovázel i velký objem nové výstavby, který dosáhl 2,2 milionů m2. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cushman&Wakefield, která trh průmyslových nemovitostí v České republice, Polsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku dlouhodobě sleduje.

Nemovitosti | 22. 02. 2017

Grandi Stazioni na pronájmu nádraží vydělala 64,8 milionu korun

Bývalý nájemce pražského hlavního nádraží, italská společnost Grandi Stazioni vydělala v roce 2015 na nájmech dvou nádraží v Česku 64,8 milionu korun. Ve srovnání s rokem 2014 zvýšila na pronájmech pražského hlavního nádraží a nádraží v Mariánských Lázních zisk o zhruba deset milionů korun.

Nemovitosti | 24. 01. 2017

V areálech CTP pracuje více než 53 tisíc lidí

V průmyslových areálech a office parcích společnosti CTP ve střední a východní Evropě v současné době pracuje více než 53 tisíc lidí. Lídr na trhu průmyslových nemovitostí zároveň zlepšuje služby a zázemí ve svých areálech.

Nemovitosti | 17. 01. 2017

Železniční překladiště v Malešicích vadí okolním městským částem

Plánované železniční překladiště v Malešicích vadí okolním městským částem. Negativní stanovisko k posudku vlivu na životní prostředí proti němu podaly Praha 9, Praha 10 a Praha 14. Nový terminál nedaleko spalovny má nahradit ten, který skončí v areálu nákladového nádraží na Žižkově. Předpokládá se pohyb dvou až tří vlakových souprav a 110 kamionů denně. Obyvatelé proti němu sepisují petici.

Nemovitosti | 06. 01. 2017

V Brně-Chrlicích se chystá výstavba 650 bytů

V městské části Brno-Chrlice chystá developer výstavbu 655 bytů v 62 rodinných a 36 menších bytových domech. Kdy výstavba začne, zatím není jasné, investor však už začal budovat plynové přípojky. Podle starosty městské části Lukáše Fily však má projekt řadu technických nedostatků. Problémem je zejména odvod dešťové vody a doprava.

Nemovitosti | 05. 01. 2017

Na Kamenném vrchu v Brně má do 10 let vzniknout 35 domů s byty

V Brně v lokalitě na Kamenném vrchu má do deseti let vzniknout až 35 domů s 550 byty. Investice se odhadem pohybuje kolem miliardy korun, řekl novinářům primátorův náměstek Petr Hladík. Podle něj zatím není jasné, kolik by investovalo město a kolik například některý ze soukromých subjektů. V místě může být asi také více než stovka rodinných domů, doplnil Hladík.

Nemovitosti | 23. 12. 2016

Chodov na podzim nechá zbourat zchátralý dům u nádraží

Nádražní dům v Chodově na Sokolovsku nahradí na podzim zeleň. Rozpadající se stavba byla cílem bezdomovců a vandalů.

Nemovitosti | 08. 08. 2016

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 27