Logistika

DACHSER otevřel dvě další linky do Německa

DACHSER spustil nové linky sběrné služby do středního a severního Německa. Nově vyráží z Kladna každý den přímé linky do Frankfurtu nad Mohanem a Hamburku a umožňují tím ještě rychlejší dodání zboží k našim západním sousedům. DACHSER tak rozšířil počet svých linek sběrné služby v České republice na 89.

Logistika | 23. 11. 2017 včera

Partnerství DB Schenker a Mezinárodního paralympijského výboru prodlouženo do roku 2020

DB Schenker prodlužuje spolupráci s Mezinárodním paralympijským výborem až do roku 2020. Svůj prvotřídní servis sportovcům poskytne i během nadcházejících paralympijských her. Dlouholeté partnerství úspěšně funguje už od roku 2004, kdy DB Schenker poprvé zajišťoval logistiku na paralympijských hrách v Athénách.

Logistika | 22. 11. 2017

Linde Material Handling přebírá start-up Comnovo

Společnost Linde Material Handling převzal start-up Comnovo z německého Dortmundu. Touto akvizicí společnost Linde MH rozšířila své portfolio doplňkových bezpečnostních řešení a inovativních metod v oblasti zařízení pro lokalizaci vozidel.

Logistika | 22. 11. 2017

GEFCO posiluje – otevírá novou pobočku v Řecku

GEFCO v tomto měsíci oficiálně zahájil činnost své nové pobočky v Řecku. Ta bude poskytovat oceňované know-how skupiny v oblasti globálních logistických řešení určených k podpoře výrobců.

Logistika | 21. 11. 2017

DPD je připravena na vánoční sezónu. Očekává nárůst až o 70 %

DPD je připravena na vánoční sezónu, kdy se počet přepravovaných zásilek pravidelně výrazně zvyšuje. Vzhledem ke stále větší oblibě online nákupů je i letos očekáván enormní nárůst. Aby počty balíčků v tomto omezeném časovém období nebyly navýšeny nekontrolovaně a přepravce tak mohl doručovat v nejvyšší možné kvalitě, domluvilo se DPD na objemech balíků se svými největšími zákazníky. Pro exponovanou oblast Prahy jsou navíc oproti loňskému roku otevřena dvě nová depa.

Logistika | 15. 11. 2017

Linde Material Handling uvádí na trh nový asistenční systém pro řidiče paletových vozíků

Před dvěma lety uvedl výrobce a dodavatel řešení Linde Material Handling na trh inteligentní řídicí asistenční systém pro průmyslové vozíky známý jako Linde Safety Pilot. Nyní je k dispozici srovnatelný nástroj pro paletové zakladače – Linde Load Management systém. Tento systém operátorovi ukazuje na displeji všechny důležité údaje o zatížení a provádí nápravná opatření v případě kritických bezpečnostních chyb. Zabrání se tak nehodám způsobujícím zranění osob nebo poškození zboží či zařízení a zajistí se ještě bezpečnější a efektivnější vnitřní materiálový tok.

Logistika | 15. 11. 2017

Investice 22 milionů euro: DB Schenker otevírá v Madridu své největší logistické centrum ve Španělsku

Přední světová logistická společnost DB Schenker otevírá v hlavním městě Španělska své největší logistické centrum na Pyrenejském poloostrově. Nový domov pro vnitrostátní a mezinárodní kamionové, letecké a námořní přepravy se rozkládá na ploše 60 000 m2. Představuje investici ve výši 22 milionů eur, což dokazuje odhodlání společnosti pokračovat ve svém růstu na zdejším trhu.

Logistika | 14. 11. 2017

Linde Material Handling představuje nové VNA vozíky

Nové VNA vozíky posunují manipulaci s paletami a vychystávání v úzkých uličkách na novou úroveň. Nové vozíky řady K od společnosti Linde Material Handling zaujmou zákazníky výškou zdvihu až 18 metrů a vylepšenou ergonomií. Současně také nabízejí výrazně vyšší výkon a bezpečnost – díky inovativnímu systému „Dynamic Reach Control“, který efektivně kompenzuje oscilace sloupu.

Logistika | 10. 11. 2017

Nábor mladých talentů u FM Logistic přidává na intenzitě

Skupina FM Logistic každý rok nabírá absolventy a stážisty. V posledních dvou letech organizuje oddělení "náboru talentů" řadu akcí, kterými oslovuje mladé lidi: fóra, rozhovory na univerzitách, návštěvy na pobočkách či partnerství. Výsledkem je několik ocenění, které společnost získala v letech 2016 a 2017 v několika zemích v oblasti práce s mladými talenty.

Logistika | 09. 11. 2017

AWT zahajuje Stipendijní program „Aweťák“

Společnost Advanced World Transport, člen skupiny PKP CARGO, dlouhodobě podporuje studium technických oborů, proto také spolupracuje s vybranými středními a vysokými školami napříč celou Českou republikou. Různými aktivitami jako jsou praktické vyučování, praxe, stáže, exkurze a další, pomáhá rozvíjet odborné dovednosti žáků a studentů a posílit tak jejich zájem o technické, především pak železniční obory.

Logistika | 08. 11. 2017

CTP dokončilo moderní ubytování pro studenty a mladé profesionály v Brně

Společnost CTP oficiálně otevřela DOMEQ - nový koncept moderního bydlení pro studenty a mladé profesionály v Brně. Ten nabídne 159 pokojů a apartmánů pro 309 zájemců. Nachází se v Business parku Ponávka společnosti CTP a část kapacit bude nabídnuta studentům a stážistům místních firem v areálu. Celý koncept je unikátní tím, že v sobě kombinuje prvky hotelového a rezidenčního bydlení. Budovu bude pro CTP provozovat agentura Foreigners.cz.

Logistika | 07. 11. 2017

Linde MH podporuje sportovní aktivity svých zaměstnanců

Zaměstnanci české pobočky společnosti Linde MH se zúčastnili závodu horských kol ČT Author Cup 2017. Náročné cyklistické klání, které se konalo v polovině října v Bedřichově v Jizerských horách, absolvovalo osm zaměstnanců Linde MH.

Logistika | 06. 11. 2017

SpeedCHAIN 2017: Co nečekaného na sebe prozradil závodník Aleš Loprais?

Měsíc listopad zahájila řada logistických osobností na velkolepé oborové události. Již podvanácté se konala logistická konference SpeedCHAIN, kterou hostily nádherné prostory Břevnovského kláštera v Praze. Kromě nespočtu vystavovatelů se návštěvníci mohli těšit na zajímavé přednášky a panelové diskuze. Eulog již tradičně nesměl chybět a přináší vám reportáž z prvního dne. A komu jsme letos předávali cenu GRYF?

Logistika | 03. 11. 2017

DB Schenker otevírá nové logistické centrum v Itálii

Poskytovatel mezinárodních logistických služeb DB Schenker zahájil provoz nového centra v Bologni, které vyniká především energetickou úsporností a šetrností k životnímu prostředí. Do komplexu o rozloze 11 000 m2 investoval 10 milionů eur a posílil tak svoji pozici na italském trhu. V areálu se nachází celkem 90 nakládacích ramp, 2 600 m2 kanceláří a 22 000 m2 venkovní plochy.

Logistika | 03. 11. 2017

DACHSER založil firemní výzkumnou laboratoř při Fraunhoferově institutu IML

Mezinárodní logistický provider DACHSER uzavřel partnerství v oblasti výzkumu s prestižním německým Fraunhoferovým institutem pro tok materiálu a logistiku IML. Logističtí experti ze společnosti DACHSER a vědci německého Fraunhoferova institutu IML tak spojili své síly a od začátku října společně pracují na výzkumných a vývojových projektech.

Logistika | 30. 10. 2017

DB Schenker přepravil pro seriál závodů Běhej lesy 68,5 tuny materiálu

Seriál běžeckých závodů v přírodě Běhej lesy vyniká trasami na unikátních a často velmi obtížně dostupných místech. Jeho třetí ročník si zaběhlo přes 11 600 lidí. Příprava takového seriálu obnáší mimo jiné i přepravu materiálu, s nímž pořadatelům pomohl logistický partner DB Schenker.

Logistika | 30. 10. 2017

DB Schenker přepravil od protinožců českého reprezentanta v alpském lyžování

Kde jinde se mohou lyžaři v létě připravit na nadcházející sezonu tak dobře než na opačné straně zeměkoule? DB Schenker logisticky zajišťoval přípravný kemp českého reprezentanta v alpském lyžování Kryštofa Krýzla na vzdáleném Novém Zélandu. Ten si zpátky do vlasti přivezl kromě lyží i titul vítěze Australsko-novozélandského poháru.

Logistika | 27. 10. 2017

Konference SpeedCHAIN již podvanácté v Praze

Již dvanáctý ročník mezinárodní konference SpeedCHAIN proběhne tradičně v prostorách Břevnovského kláštera v Praze, tentokrát 1. a 2. listopadu. V loňském roce se akce zúčastnilo téměř 650 logistických osobností.

Logistika | 26. 10. 2017

C.S. Cargo vloni zvýšilo zisk o třetinu na 151 milionů korun

Dopravní a logistická skupina C.S. Cargo loni zvýšila zisk před úroky a zdaněním o třetinu na 151 milionů korun. Tržby stagnovaly na 4,5 miliardy korun. Důvodem zvýšení ziskovosti jsou podle společnosti mimo jiné dopady omlazení vozového parku, kvůli kterým měla nižší náklady na provoz.

Logistika | 26. 10. 2017

Nový průzkum společnosti Prologis odhaluje nejatraktivnější logistické lokality v Evropě

Prologis zveřejnil průzkum zaměřený na to, proč zákazníci v logistice dávají na území Evropy přednost určitým lokalitám před jinými.

Logistika | 24. 10. 2017

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 86