Logistika

Nová identita značky Gefco vyzdvihuje vysoké ambice skupiny po transformaci

Skupina GEFCO představila inovovanou verzi své korporátní identity reprezentovanou svěží podobou loga spojenou s novým sloganem. Aktuální slogan značky GEFCO Partners, unlimited vyjadřuje ambici skupiny posílit dlouhodobé vztahy s partnery a zákazníky s cílem přinést jim přidanou hodnotu napříč celým dodavatelským řetězcem. V následujících letech bude GEFCO usilovat o další růst prostřednictvím mezinárodní expanze i inovací s cílem být na rychle se vyvíjejícím logistickém trhu vždy o krok napřed.

Logistika | 19. 02. 2018 dnes

Toyota Material Handling je preferovaným dodavatelem Agro Merchants Group, specialisty na mražené potraviny

Toyota Material Handling byla vybrána jako preferovaný dodavatel pro všechna evropská střediska Argo Merchants Group. Dodávky techniky pro celou skupinu zahrnují flotilu retraků, ručně vedených nízkozdvižných vozíků a čelních vozíků. Cílem nové spolupráce bude zaměření na spolupráci v oblasti využití moderních nástrojů správy flotily a zvýšení produktivity.

Logistika | 15. 02. 2018

Dlouhodobý proklientský přístup P3 přináší výsledky, společnost dosáhla rekordního růstu

Historicky vysoká obsazenost, akvizice dalších pozemků i výstavba nových skladovacích prostor. Čísla P3 za uplynulý rok znovu ukazují, že klienti si vizionářského přístupu společnosti cení.

Logistika | 14. 02. 2018

CTP vlastní pět z Top 10 stávajících průmyslových budov s certifikátem BREEAM

Společnost CTP pokračuje ve svém úsilí podpořit trvale udržitelný rozvoj a nadále buduje špičkové prostory, které získávají významná ocenění. V současné době vlastní a spravuje pět z Top 10 již existujících průmyslových budov, které byly oceněny certifikátem BREEAM. Čtyři z nich dosáhly klasifikačního stupně „Very good“.

Logistika | 12. 02. 2018

Olympiáda na Mall.cz: Kampaň staví na offline aktivitách, Olympijský festival doplní Mall.cz Park

Mall.cz, který se stal oficiálním partnerem českého olympijského týmu na XXIII. zimních olympijských hrách, připravil pro zákazníky i sportovní fanoušky speciální olympijskou kampaň. Kromě vybraných akčních nabídek zboží a prodeje olympijské kolekce představí na brněnském olympijském festivalu Mall.cz Park se zázemím a širokým programem pro celou rodinu. Olympijská kampaň klade důraz na aktivity v offline prostředí a přiblížení se k zákazníkům, což koresponduje s celkovým pojetím letošní marketingové strategie Mall.cz.

Logistika | 09. 02. 2018

DPD otevírá brány svého nejnovějšího depa v Nehvizdech

Společnost DPD zahájila provoz nového depa v Nehvizdech. Jeho stavba začala na konci května a zkušební provoz byl spuštěn již v říjnu 2017. Jedná se o dosud nejmodernější a “nejzelenější” depo společnosti.

Logistika | 05. 02. 2018

Volvo mělo díky vysoké poptávce po nákladních vozech rekordní rok

Švédský výrobce nákladních vozů Volvo loni zvýšil čistý zisk o 60 procent na rekordních 21,3 miliardy švédských korun (55,1 miliardy Kč). Podle jeho dnešního sdělení mu pomohla vyšší poptávka, především v Evropě a ve Spojených státech. Pro letošek chystá firma novinku - elektrické nákladní vozy.

Logistika | 01. 02. 2018

Plocha nově dokončených hal a skladů loni vzrostla o čtvrtinu

Celková plocha nově dokončených průmyslových hal a skladů v Česku loni meziročně vzrostla o 24 procent na 685 400 metrů čtverečních. Více než třetina připadala na poslední čtvrtletí. Vyplývá to z údajů sdružení realitních poradenských firem Industrial Research Forum, které má ČTK k dispozici.

Logistika | 31. 01. 2018

UPS znovu zvolena jednou z nejobdivovanějších společností světa

Společnost UPS získala ocenění „Nejobdivovanější společnost světa“ (World´s Most Admired) a byla označena lídrem ve všech posuzovaných kategoriích dopravního průmyslu v každoročně pořádaném průzkumu časopisu FORTUNE.

Logistika | 30. 01. 2018

DB Schenker již zaváží materiál na Jizerskou 50

V posledních měsících by se mohlo zdát, že novou specializací DB Schenker jsou lyže a sportovní logistika. Poté, co na podzim společnost přepravila od protinožců reprezentanta v alpském lyžování Kryštofa Krýzla a v listopadu odstartovala s Českým biatlonem logistiku servisního kamionu po závodech Světového poháru, od prosince sváží materiál na další ročník legendárního závodu v běžeckém lyžování – Jizerskou 50. Jejím logistickým partnerem je letos podeváté a jako oficiální partner celé série SkiTour se představí již podruhé.

Logistika | 30. 01. 2018

DACHSER nasadí nákladní vozidla na elektropohon

DACHSER je prvním zákazníkem plně elektrického kamionu FUSO eCanter od značky Daimler. Od jara 2018 nasadí DACHSER dva rozvozové vozy pro zásilky určené do centra Berlína a Stuttgartu.

Logistika | 29. 01. 2018

Mall.cz spouští Sledování objednávky: Zákazníci mají přehled o celém jejím procesu včetně doručení

Mall.cz spouští novou službu Sledování objednávky, která zákazníkům umožní přehledné sledování stavu doručování objednaného zboží. Veškeré informace od objednání až do doručení zboží si nyní zákazníci snadno zobrazí přímo ve svém zákaznickém účtu. Mall.cz spuštěním nové služby ulehčuje zákazníkům mnohdy komplikované sledování zásilek podle čísel u jednotlivých dopravců a dále vylepšuje zákaznickou zkušenost s nákupem.

Logistika | 24. 01. 2018

DB Schenker hraje klíčovou roli při splnění ekologického cíle skupiny Deutsche Bahn

V rámci nového ekologického cíle skupiny Deutsche Bahn se DB Schenker zavázal snížit emise skleníkových plynů do roku 2030 minimálně o 40 % ve srovnání s rokem 2006. Cílem celé skupiny je snížení emisí uhlíku o polovinu.

Logistika | 23. 01. 2018

CeMAT 2018 – Konference Logistics IT nabídne náhled do blízké budoucnosti

Hannover. Roboty, drony a jazykoví asistenti jako je Alexa firmy. Amazon změní logistické a výrobní procesy. Do systémů skladového hospodářství jsou implementovány metody Scrum a webová rozhraní budou brzy standardem. Konference Logistics IT na veletrhu CeMAT nahlédne do blízké budoucnosti.

Logistika | 23. 01. 2018

První intermodální vlak z Herne do terminálu Paskov

Skupina AWT nadále rozšiřuje své přepravy a portfolio zákazníků v oblasti kombinované dopravy. Začátkem ledna realizovala první vlak z Herne do Paskova pro významnou evropskou dopravní společnost LKW WALTER. V rámci této nové pravidelné linky budou přepravovány čtyři vlaky týdně. Přepravy návěsů po železnici zároveň podporují všeobecnou snahu v celé Evropě o neustálý rozvoj kombinované dopravy a přesun přeprav zboží z přetížených silnic a dálnic na železnici.

Logistika | 18. 01. 2018

Linde Material Handling podporuje iniciativu FEM „The Smart Logistics Challenge“

Linde Material Handling podporuje nedávno zahájenou iniciativu Evropského svazu pro manipulaci s materiálem a skladovací zařízení pod heslem „Smart Logistics Challenge – Jak se bude dodávat zítra“. Tento projekt vyzývá studenty oboru ekonomie a strojírenství v celé Evropě, aby představili své vize a nápady pro budoucí výzvy v oboru.

Logistika | 17. 01. 2018

Gefco koupilo klíčového hráče na marockém trhu, společnost GLT

Skupina GEFCO koupila španělskou společnost GLT specializující se na přepravu mezi Evropou a Marokem. Akvizicí skupina GEFCO posiluje svou přítomnost v regionu v době dynamického růstu objemu obchodů mezi Evropou a Marokem v oblasti automobilového a oděvního průmyslu i spotřebního zboží. Akvizice nabude platnost po dokončení procesu schvalování ze strany příslušných regulačních úřadů.

Logistika | 16. 01. 2018

DPD nově umožňuje odesílání do EU bez registrace

Společnost DPD aktualizovala pro své zákazníky online objednávkový formulář, který je určen pro zasílání balíčků mezi soukromými osobami i firmami bez registrace. Nová verze přináší neregistrovaným odesilatelům možnost zasílat do států EU, rychle zjistit cenu přepravy a dobu doručení. Zákazníci také nemusí tisknout žádné štítky, vše zařídí kurýr.

Logistika | 16. 01. 2018

Schenker Jinbei Logistics slavnostně otevřel druhé největší logistické centrum v Číně

DB Schenker a Jinbei Logistics se potkaly ve společném joint venture projektu (Schenker Jinbei Logistics) a v čínském Shenyang otevřely moderní multizákaznické logistické centrum. S rozlohou 42 000 m2 je hned druhým největším terminálem, který DB Schenker v Číně má, a patří k největším výstavbám firmy za poslední roky.

Logistika | 15. 01. 2018

Linde MH představuje nový polohovač vidlic pro optimální viditelnost a větší bezpečnost

Společnost Linde Material Handling vyvinula nový polohovač vidlic s názvem „View“. Toto zařízení významně zlepšuje výhled na vidlice a při uskladňování a vyskladňování zboží tak účinně zabraňuje poškození nákladu, stavebních komponent skladu i jeho vybavení a také nákladních automobilů. Nový polohovač vidlic lze využít u všech elektrických vysokozdvižných vozíků a vozíků se spalovacím motorem s nosností 1,2 až 5,0 tuny.

Logistika | 11. 01. 2018

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 88