Logistika

DB Schenker meziročně zvýšil obrat o miliardu korun

Obrat společnosti DB Schenker se v roce 2007 zvýšil na více než 6 miliard korun, což meziročně představuje nárůst 18 %. Téměř o pětinu pak stoupl počet zásilek, v minulém roce jich DB Schenker převezl 1,5 milionu. Za loňským úspěchem stojí kromě příznivé ekonomické situace také strategie společnosti zaměřovat se na náročnější projekty s vyšší přidanou hodnotou.

Logistika | 18. 04. 2018

Pomohli uklidit Česko. Díky zaměstnancům DB Schenker je Králův Háj v Liberci lehčí o tunu odpadků

Zaměstnanci liberecké pobočky DB Schenker se zúčastnili celorepublikové akce Ukliďme Česko. V lesoparku Králův Háj během dopoledne posbírali spolu s dalšími účastníky více než tunu odpadků. S uklízením pomáhaly také děti.

Logistika | 13. 04. 2018

Linde MH představuje automatizovaný přepravní vozík pro výrobní logistiku

Společnost Linde Material Handling uvedla na trh nový autonomní vozík Linde C-MATIC. Vstupuje tak do segmentu automatizovaných přepravních vozíků (AGC). Nový vozík spolehlivě zajišťuje přesné a včasné dodávky dílů na výrobní linku. Dokáže pracovat nepřetržitě až 16 hodin, je vybaven všemi nezbytnými bezpečnostními prvky a může být flexibilně integrován do interních procesů toku materiálu.

Logistika | 12. 04. 2018

DHL Supply Chain je Firmou pro zdraví

Společnost DHL Supply Chain, specialista na smluvní logistiku v rámci skupiny Deutsche Post DHL, získala v České republice ocenění Firma pro zdraví. Certifikát převzala personální ředitelka DHL Supply Chain Gabriela Kahounová z rukou místopředsedy Senátu Parlamentu ČR Iva Bárka, náměstkyně ministra zdravotnictví Marie Šteflové a ředitelky organizace Firma pro zdraví Yvony Hartlové. Slavnostní předání proběhlo v rámci konference Péče o zdraví zaměstnanců pořádané 3. dubna na půdě Senátu Parlamentu ČR.

Logistika | 10. 04. 2018

AsstrA – rychle, bezpečně, ekologicky

Mezinárodní dopravní a logistická firma AsstrA-Associated Traffic AG se již mnoho let specializuje na organizaci dopravních služeb s využitím železniční přepravy. Díky mnohaletým zkušenostem a vysoké kvalitě poskytovaných služeb využívají nabídku AsstrA jak zástupci malých a středních firem, tak i globální lídři nejrůznějších odvětví. Počet odbavených vagónů se v letech 2015-2017 zvýšil téměř šestinásobně a dosáhl počtu 4500. Obchodní obrat v případě železniční přepravy činil v roce 2017 částku 18,7 mln euro.

Logistika | 09. 04. 2018

Společnost Emirates SkyCargo přepravila do Dubaje závodní koně z několika světových destinací

Emirates SkyCargo, nákladní letecká divize společnosti Emirates, standardně přepravuje přední závodní koně na různé šampionáty po celém světě. Každoročně během dostihové sezóny hraje Emirates SkyCargo důležitou roli při přepravě koní do Dubaje. Právě na Dubai World Cup přepravil nákladní přepravce v posledních měsících dostihové koně z 6 kontinentů.

Logistika | 09. 04. 2018

Fóra CeMAT s prominentními účastníky

K prominentním řečníkům fóra Logistics 4.0 na veletrhu CeMAT bude patřit Günther Oettinger, komisař Evropské unie pro rozpočet a lidské zdroje. Vystoupí v pondělí 23. dubna od 17.00 do 17.30 hodin.

Logistika | 06. 04. 2018

Obilí pro Írán

Jarní období je pro experty dopravní a logistické oblasti spojeno s nárůstem objemu dopravy takových skupin nákladů, jako jsou semena, pesticidy, hnojiva, tedy zboží spojené se sezónou výsevu.

Logistika | 06. 04. 2018

Konference CeMAT - Digitalizace v přístavech

Mezinárodní konference CeMAT Port Technology se poprvé uskuteční v rámci veletrhu CeMAT 25. dubna 2018 od 10.00 do 16.30 hodin. Přednášející budou během konference hovořit o potenciálech digitálních procesů v přístavech, o současném status quo a představí řešení, která se už osvědčila v praxi. Očekává se asi 150 návštěvníků. Účast je pro návštěvníky veletrhu CeMAT a HANNOVER MESSE zdarma.

Logistika | 03. 04. 2018

Linde R-MATIC zakládá samostatně až do výšky deseti metrů

Linde Material Handling rozšiřuje své portfolio robotických řešení o autonomní retrak R-MATIC. Tento vozík dokáže zcela samostatně přepravovat a zakládat zboží na paletách o hmotnosti až 1,6 tuny do vysokých regálů. Je schopný dosáhnout výšky zdvihu až 10 metrů.

Logistika | 03. 04. 2018

Pronikněte do tajů logistiky

S logistikou se to má jako s teorií relativity. Všichni už o ní slyšeli, vědí, že je důležitá, ale kdyby ji měli popsat, budou tápat.

Logistika | 23. 03. 2018

DACHSER: železniční přepravy mezi Evropou a Asií

Globální logistický provider DACHSER poskytuje služby železniční přepravy, která nabízí časově i nákladově optimální alternativu k leteckým a námořním přepravám. Pro spojení s hospodářsky vyspělými částmi Číny využívá DACHSER takzvanou Novou hedvábnou stezku a Transsibiřskou magistrálu. Spojení po železnici mohou využít exportéři i pro menší objemy zboží.

Logistika | 16. 03. 2018

DB Schenker a Cisco inovují logistický průmysl. Hlavní roli v tom hraje internet věcí

DB Schenker a společnost Cisco, světový lídr v oblasti IT, společně usilují o změnu celého logistického průmyslu. Obě společnosti nyní spolupracují na vývoji, testování a implementaci různých aplikací spojených s internetem věcí a dalšími inovativními technologiemi pro logistiku.

Logistika | 15. 03. 2018

DB Schenker a Rakouské vesmírné fórum uskutečnili misi AMADEE-18. V ománské poušti zřídili simulaci Marsu

Mars nikdy nebyl zemskému povrchu tak blízko. Rakouské vesmírné fórum (ÖWF) uskutečniílo během února v rámci mise AMADEE-18 simulaci Marsu v oblasti Dhofar v Ománu. Vesmírným inženýrům z ÖWF poskytovala podporu logistická společnost DB Schenker, která zajišťovala přepravu vysoce citlivé techniky z Rakouska do pouště v Ománu.

Logistika | 09. 03. 2018

Huisman úspěšně otestoval první jeřábový hák na světě vyrobený 3D tiskem

První jeřábový hák na světě vyrobený technikou 3D tisku úspěšně prošel zátěžovými testy na 80 tun a souvisejícími kontrolami v souladu s nejpřísnějšími kritérii. Jeřábový hák určený pro námořní průmysl vyrobila sviadnovská pobočka společnosti Huisman, zátěžové testy probíhaly v mateřské společnosti v Nizozemí.

Logistika | 08. 03. 2018

Linde BlueSpot – zářivý příklad v otázkách bezpečnosti

Společnost Linde Material Handling prodala již více než 150 000 kusů jednoduchého, ale efektivního bezpečnostního prvku s názvem BlueSpot. Na tuto technologii, která promítá varovný světelný signál do prostoru před vysokozdvižným vozíkem, dnes spoléhají zákazníci z mnoha zemí světa a z široké škály průmyslových odvětví: od Ameriky po Austrálii, od dřevozpracujících firem po nápojový průmysl. A není divu, tento LED reflektor totiž významně zvyšuje bezpečnost operátorů vozíků i jejich okolí.

Logistika | 07. 03. 2018

DB Schenker zahajuje ekologickou iniciativu v námořní dopravě

Společnosti DB Schenker a Hapag-Lloyd zahájily projekt zaměřený na snížení emisí oxidu síry v přístavech. Díky ekologickému příplatku za každý společně přepravovaný kontejner může Hapag-Lloyd investovat získané finance do ekologičtějšího paliva, které tak přispěje k lepší kvalitě ovzduší a udržitelnosti v námořní dopravě.

Logistika | 05. 03. 2018

Společnost Renault Trucks předala dvacet vozidel

Společnost OMEGA SERVIS HOLDING a.s. v nedávné době rozšířila svůj vozový park o 20 vozidel modelových řad D a T. Jde vůbec o první dodávku modelů značky Renault Trucks této české společnosti, která je součástí francouzské nadnárodní skupiny Group Charles André GCA.

Logistika | 28. 02. 2018

DB Schenker na Olympijských hrách v Pchjongčchangu zajišťuje podporu německému týmu

V dějišti Zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu má německý národní tým připraveno na 5 000 kilogramů oblečení a potřebného sportovního vybavení, od hokejových puků až po závodní lyže. Postarali se o to specialisté na logistiku z DB Schenker.

Logistika | 26. 02. 2018

Linde MH: Třetí ročník veletrhu World of Material Handling pod heslem „Simplexity“

Třetí ročník úspěšného intralogistického veletrhu World of Material Handling (WoMH) se uskuteční od 4. do 15. června 2018 v německém Mannheimu pod heslem „Simplexity, umění chytrých řešení“. Společnosti jako Linde Material Handling, Dematic a dalších více než 30 mezinárodních dodavatelů v oblasti intralogistiky předvedou, jak může být stále složitější manipulace se zbožím v rámci Průmyslu 4.0 řízena inteligentními procesy, řešeními a produkty.

Logistika | 22. 02. 2018

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 89