Logistika

Český DACHSER zvítězil ve firemním fotbalovém turnaji

DACHSER jednou za tři roky pořádá pro nadšené fotbalisty z řad svých zaměstnanců Thomas-DACHSER-Memorial Tournament 2017. Letos v tomto fotbalovém turnaji zvítězili v konkurenci 16 zahraničních týmů zaměstnanci DACHSER Czech Republic.

Logistika | 21. 07. 2017

Letná přivítá v září 10. ročník legendárního závodu „Ještěrka Cup“

Česká pobočka společnosti Linde Material Handling chystá na první zářijovou sobotu jubilejní 10. ročník již tradičního závodu řidičů vysokozdvižných vozíků Ještěrka Cup 2017. Letos bude čekat na závodníky řada originálních a náročných disciplín a na diváky zase zajímavá podívaná s atraktivním doprovodným programem.

Logistika | 21. 07. 2017

Rozsáhlý pozemek pro průmyslovou výstavbu na Mladoboleslavsku jde do prodeje

Téměř osmnáctihektarový pozemek v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku se prodává. Vyrůst by na něm mohlo nové logistické centrum. Anebo výrobní a skladovací areál. Výběrové řízení na jeho koupi vyhlásila v těchto dnech společnost Naxos, která se specializuje především na prodeje komerčních nemovitostí. Doporučená kupní cena pozemku představuje 145 milionů korun. Přihlášky do výběrového řízení je možné podávat do 28. srpna.

Logistika | 20. 07. 2017

Linde Material Handling prodlužuje spolupráci s odborníky na robotiku ze společnosti Balyo na příštích deset let

V automobilovém průmyslu je to stále ještě sci-fi, zato v interní logistice již realita. V mnoha skladech již nenajdeme žádné vysokozdvižné vozíky s lidskou obsluhou, ale plně automatizované skladové vozíky. „Přichází doba, kdy lidé nebudou muset vykonávat jednoduché úkoly, které se neustále opakují, ale budou se moci soustředit na složitější činnosti,“ říká Tobias Zierhut, Head of Product Management Warehouse Trucks v Linde Material Handling. Výhody jsou zřejmé: roboticky řízené vozíky nepotřebují přestávky, vždy pracují stejně rychle a stejně kvalitně a nezpůsobují nehody.

Logistika | 14. 07. 2017

DACHSER logistika pro chemický průmysl

DACHSER má vlastní speciální řešení pro zásilky s nebezpečným zbožím. Díky husté logistické síti společnosti DACHSER mohou zákazníci se zbožím podléhajícím dohodě ADR posílat i menší objemy zásilek doslova po celém světě. Oceňují to zejména společnosti z chemického průmyslu. Svědčí o tom prodloužení smlouvy s německým Svazem chemického průmyslu i osvědčení Responsible Care od Českého chemického svazu.

Logistika | 13. 07. 2017

Lodní přepravce Cosco koupí za 6,3 miliardy USD konkurenční OOIL

Čínská lodní společnost Cosco Shipping Holdings koupí za 6,3 miliardy dolarů (144,2 miliardy korun) svého hongkongského konkurenta Orient Overseas International. Cosco se díky převzetí stane třetím největším lodním přepravcem kontejnerů na světě. Většinový vlastník OOIL přijal nabídku. Dohodu však musí ještě schválit antimonopolní úřady v Číně, Evropě a USA, uvedly firmy v prohlášení pro hongkongskou akciovou burzu.

Logistika | 11. 07. 2017

Podle DHL představují dodavatelské řetězce klíč k transformaci zdravotnictví

Vyspělé dodavatelské řetězce by mohly být životně důležitým katalyzátorem procesu transformace zdravotnictví s cílem lépe a nákladově efektivně uspokojovat rostoucí poptávku. K tomuto závěru dochází nová zpráva společnosti DHL, největšího poskytovatele logistických služeb na světě. Zpráva Future of Life Sciences and Healthcare Logistics (Budoucnost logistiky v odvětví zdravotní péče) zdůrazňuje naléhavost transformace tohoto odvětví v reakci na vývoj potřeb pacientů a technický pokrok. Nedávná zpráva Globálního institutu McKinsey řadí toto odvětví do 20. percentilu v indexu digitalizace průmyslu, dokonce až za veřejný sektor.

Logistika | 11. 07. 2017

DB Schenker: železniční přeprava začíná konkurovat námořní a silniční přepravě

DB Schenker zaznamenává rapidní růst železniční dopravy. Ta začíná být stejně tak flexibilní jako silniční. Vlaky z Číny dovážejí především díly pro automobilový průmysl a zboží s krátkým termínem dodání. Se 4 200 železničními vlečkami, které společnost provozuje po celé Evropě, se síť DB Schenker řadí mezi nejrozvinutější na světě.

Logistika | 10. 07. 2017

Etihad Airways Engineering a DHL chtějí vylepšit svou logistiku v oblasti MRO

Etihad Airways Engineering podepsala předběžnou smlouvu s DHL Supply Chain, specialistou na smluvní logistiku v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group, o subdodavatelském zajišťování veškerých funkcí vnitropodnikové logistiky.

Logistika | 07. 07. 2017

Každý druhý Čech už někdy nakoupil v zahraničním e-shopu. Vede móda, zboží pro volný čas a elektronika

Podle nejnovějšího celoevropského průzkumu společnosti DPDgroup je nakupování v zahraničních e-shopech stále oblíbenější, zkušenost s ním má již 51 % Čechů. Hlavními důvody jsou především lepší nabídky a možnost nakoupit značky a produkty, které nejsou dostupné na lokálním trhu.

Logistika | 06. 07. 2017

V Panattoni D5 Hořovice Parku se budou skladovat cukrovinky a alkohol

Průmyslový developer Panattoni Europe vybudoval pro logistickou společnost Raben Logistics Czech novou skladovací halu u středočeské obce Žebrák. V budově o velikosti 24 000 m2 se budou skladovat cukrovinky, alkohol a také krmivo pro psy. Poskytovatel komplexních logistických služeb a skladování se do nových prostor stěhuje z nedaleké stávající haly a díky relokaci získá jednotný prostor a skladovací objem navíc. Budovu bude vlastnit a pronajímat česká investiční skupina Accolade, s níž Panattoni Europe dlouhodobě spolupracuje. Slavnostního otevření nové haly se zúčastnili stávající i potenciální klienti společnosti Raben Logistics Czech.

Logistika | 03. 07. 2017

Gefco proplulo z Aljašky do Grónska

Skupina GEFCO podpořila výzvu vyhlášenou společností Bimedia, v rámci které má mořeplavec Yvan Bourgnon na svém sportovním katamaránu proplout mezi arktickým ledem z Aljašky přes takzvaný Severozápadní průjezd až do Grónska.

Logistika | 30. 06. 2017

Linde MH představila na Dnech pro bezpečnost a efektivitu nejmodernější technologie

Česká pobočka Linde Material Handling uspořádala Dny pro bezpečnost a efektivitu. Akce zaměřená na novinky a trendy v oblasti efektivního skladování a bezpečného provozu ve skladech se konala v Brně a v Praze a oproti minulým ročníkům doznala výrazného rozšíření: program byl rozdělen do 4 samostatných sekcí a nabídl 16 přednášek a prezentací včetně praktických ukázek naživo. Dnů pro bezpečnost a efektivitu se zúčastnilo téměř 150 návštěvníků.

Logistika | 30. 06. 2017

DB Schenker staví ostrovní logistické centrum pro Mercedes Benz

DB Schenker a provozovatel přístavu Duisburger Hafen AG položili základní kámen logistického centra v přístavu v německém Duisburgu. V hale o rozloze 100 000 m2 plánuje DB Schenker konsolidovat, balit a rozesílat komponenty pro výrobu a náhradní díly pro celosvětovou výrobu dodávek Mercedes Benz.

Logistika | 29. 06. 2017

Jungheinrich oslavil 25 let v ČR na cestě vzhůru

Před 25 lety se v malém prostoru na pražské Podbabě začal psát příběh firmy, která od začátku vsadila na prvotřídní produkty, vysokou úroveň znalostí svých zaměstnanců a rychlý a spolehlivý servis. Z původních pronajatých prostor a pěti zaměstnanců vznikla za 25 let existence silná společnost s více než 240 zaměstnanci a moderním zázemím v Praze, Olomouci a Mladé Boleslavi. V červnu proběhla oslava tohoto jubilea v centrále v Modleticích a na nedalekém zámku Štiřín za přítomnosti předsedy představenstva koncernu Jungheinrich AG pana Hanse-Georga Freye.

Logistika | 28. 06. 2017

Jungheinrich poskytuje pětiletou záruku na své Li-Ion baterie

Koncern Jungheinrich poskytuje s okamžitou platností záruku 5 let na všechny Li-Ion baterie vlastní výroby. Pokud kapacita baterie klesne během záruční doby pod 65 procent jmenovité kapacity, zákaznická služba Jungheinrich ji bezplatně opraví nebo vymění přímo na místě. Tímto krokem si koncern z Hamburgu dále upevňuje své vedoucí postavení v oboru Li-Ion baterií.

Logistika | 21. 06. 2017

V jihlavské firmě Bosch začala vozit materiál souprava bez řidiče

V závodě firmy Bosch Diesel v Jihlavě začala převážet materiál 12 metrů dlouhá souprava řízená autopilotem. Pohybuje se sama po trase dlouhé skoro kilometr, za den najezdí přes 60 kilometrů. Pilotní projekt autonomního transportu je součástí trendu digitalizace výroby, řekl dnes novinářům Pavel Jelínek, který se v závodě zabývá logistikou. Bosch je největším závodem na Vysočině, ve výrobě dílů pro dieselové motory aut teď zaměstnává 4700 lidí.

Logistika | 20. 06. 2017

Tirex Tyre úspěšně realizovala prodej haly a výstavbu nové haly do vlastnictví v Panattoni Parku Prague Airport II

CBRE zprostředkovala prodej stávající haly a výběr řešení pro novou halu společnosti Tirex Tyre, která se zabývá velkoobchodním prodejem pneumatik. Preferencí společnosti bylo získat novou nemovitost do vlastnictví. Jako nejvhodnější řešení byla vybrána hala o rozloze 15 tisíc m2, která je součástí moderního distribučního centra Panattoni Park Prague Airport II. Stavba na zakázku bude dokončena a předána v srpnu 2017. Prodej stávající haly o velikosti 10 tisíc m2 v Modleticích byl již realizován.

Logistika | 20. 06. 2017

Rozsáhlý průmyslový areál v Královéhradeckém kraji je na prodej. Včetně velkokapacitních sil

Průmyslový areál v Kopidlně na Jičínsku velký zhruba jako dvanáct fotbalových hřišť je na prodej. Doporučená kupní cena za největší veřejně nabízenou nemovitost v Královéhradeckém kraji s rozlohou 85 tisíc metrů čtverečních je 25 milionů korun. Součástí pozemků jsou velkokapacitní obilná sila, do kterých se vejde až 16 tisíc tun obilí. Výběrové řízení na jeho koupi vyhlásila v těchto dnech renomovaná realitní společnost Naxos, která se zaměřuje hlavně na prodeje velkých komerčních areálů. První kolo výběrového řízení končí 14. července.

Logistika | 15. 06. 2017

P3 reaguje na rostoucí oblibu parku v Horních Počernicích a plánuje další výstavbu

Společnost P3 expanduje a začne ve svém logistickém parku P3 Prague Horní Počernice stavět dvě nové haly o celkové rozloze 25 500 m2. P3 tak reaguje na rostoucí poptávku v lokalitě, která je už nyní, díky přímému napojení na D10 a pražský dálniční okruh, jedním z nejvýznamnějších moderních logistických center, jež nabízí optimální poměr dostupnosti a poskytovaných služeb. Celková pronajímatelná plocha parku po dostavbě bude činit téměř 380 000 m2. Stavět se začne v druhé polovině letošního roku s plánovaným dokončením na začátku roku 2018.

Logistika | 14. 06. 2017

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 82