Logistika

AsstrA spojuje kontinenty

Severní Amerika, Afrika, Evropa a Asie – kontinenty tak vzdálené od sebe a tak odlišné. Na první pohled se může přeprava z jednoho kontinentu na druhý zdát neuvěřitelně obtížnou. Zároveň odborníci AsstrA přepravují náklad ve všech směrech, neboť ani horizont pro ně není žádným limitem.

Logistika | 17. 05. 2019

Den české logistiky se letos uskutečnil i s podporou Kühne + Nagel

"Full house" jsme letos v dubnu zažili na akci Den české logistiky České logistické asociace na pražské Vysoké škole ekonomické. Setkání 400 logistických odborníků z řad výrobních firem, dodavatelů do logistiky, zákazníků využívajících spediční služby a samozřejmě studentů proběhlo tentokrát i za účasti společnosti Kühne + Nagel.

Logistika | 15. 05. 2019

DB Schenker nasazuje roadtrain na další tuzemskou linku

Logistická společnost DB Schenker se rozhodla rozšířit využití silničních vlaků, tzv. roadtrainů. Již pátým rokem je úspěšně využívá na trase Praha – Brno,nověbude roadtrain jezdit také jako denní spojení na lince mezi Rudnou u Prahy a Libercem. Souprava ulehčí vytížené trase protínající Mladou Boleslav a zároveň bude mít příznivý vliv za životní prostředí díky ušetřeným emisím CO2.

Logistika | 10. 05. 2019

Emirates SkyCargo přepravila dva tisíce let starou sochu Buddhy mezi Pákistánem a Švýcarskem

Emirates SkyCargo přepravila historický unikát - dva tisíce let starou sochu Buddhy - z jejího domovského muzea v pákistánském Péšávaru do švýcarského Curychu a zpět. Socha vážící 1 700 kilogramů a vysoká dva metry tak poprvé cestovala mimo Pákistán.

Logistika | 03. 05. 2019

Společnost Gebrüder Weiss získala cenu za nový systém řízení kvality

Měsíčník Logistika vyhlásil cenu Impuls Logistika, která si všímá automatizace, digitalizace a změn ve způsobu řízení firem v oblasti logistiky. Česká pobočka mezinárodní logistické společnosti Gebrüder Weiss získala ocenění za svůj automatizovaný reporting kvality poskytovaných služeb s názvem CR+.

Logistika | 03. 05. 2019

České dráhy jednají o prodeji dceřiných firem státu

České dráhy plánují prodej svých dceřiných společností ČD Cargo a ČD - Telematika státu. Podnik tím chce navýšit své zdroje na plánované investice. Jiné dceřiné firmy chce dopravce naopak posílit. Novinářům to řekl generální ředitel ČD Miroslav Kupec. O transakci kolem ČD - Telematiky už podnik se státem jedná.

Logistika | 30. 04. 2019

Toyota a Kenworth vyvinuly první náklaďák na vodík

Automobilky Toyota a Kenworth vyvinuly první těžké nákladní vozidlo poháněné vodíkovými palivovými články. Deset nových nákladních aut z ověřovací série bude ve Spojených státech sloužit k přepravě nákladu z přístavů Los Angeles a Long Beach. Toyota to uvedla v tiskové zprávě.

Logistika | 29. 04. 2019

Kühne + Nagel ČR skončil na bedně!

Ředitel Kühne + Nagel pro ČR Miroslav Pudil převzal významné ocenění za druhé místo v celostátní logistické soutěži Impuls Logistika za samoobslužný zákaznický portálmyKN pro on-line správu nákladních přeprav, a to v kategorii Top logistický produkt – software. Výsledky byly vyhlášeny na konferenci Zóna Logistika v Praze v dubnu.

Logistika | 29. 04. 2019

C.S. Cargo loni nakoupilo vozidla za 155 milionů korun

Přepravní a logistická skupina C.S. Cargo nakoupila v roce 2018 vozidla za téměř 155 milionů korun. Pořídila za ně 51 kamionů různých značek, 48 přípojných vozů a šest návěsů pro přepravu specifické manipulační techniky. Informovala o tom společnost v tiskové zprávě. Nová vozidla skupina zařadila zejména do své české flotily, část pak směřovala do Polska.

Logistika | 25. 04. 2019

Tři otázky pro specialistu na železniční přepravu

O výhodách železniční přepravy lze hovořit velmi dlouho. Ve srovnání se silniční je nutné zmínit větší nosnost, stabilitu sazeb a relativní nezávislost na počasí. Tento druh přepravy je navíc nejšetrnější k životnímu prostředí.

Logistika | 11. 04. 2019

České firmy nemají zájem účastnit se tendrů organizací EU a OSN

České firmy mají obavy účastnit se tendrů, které vypisují organizace Evropské unie a OSN. Přitom se v nich ročně protočí miliardy korun a jde o dobrou exportní příležitost. Podle Tomáše Hudce, který pracoval jako obchodní ředitel Papíren Brno, by jim stačilo více odvahy a zkušeností, aby získaly dlouhodobý odbyt a jistotu včasných plateb, řekl v rozhovoru s ČTK.

Logistika | 11. 04. 2019

Tatra představí na veletrhu v Mnichově dva jednostranné sklápěče

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks příští týden na mezinárodním veletrhu Bauma v německém Mnichově představí dva unikátní automobily modelové řady Tatra Phoenix. Půjde o velkokapacitní jednostranné sklápěče určené pro Švédsko a Nizozemsko. ČTK to oznámil mluvčí automobilky Andrej Čírtek.

Logistika | 04. 04. 2019

Moscovici: V případě brexitu bez dohody budou hned celní kontroly

Evropská unie v případě odchodu Británie z Evropské unie bez dohody 12. dubna zavede okamžitě celní kontroly. Řekl to evropský komisař pro hospodářské a měnové otázky, daně a cla Pierre Moscovici na tiskové konferenci, na které informoval o připravenosti celních orgánů na brexit bez dohody.

Logistika | 04. 04. 2019

O logistické zázemí ekologické iniciativy Ukliďme Česko se stará společnost DB Schenker

Celorepubliková dobrovolnická akce Ukliďme svět, ukliďme Česko není v logistické společnosti DB Schenker žádnou neznámou. Dobrovolníci z řad jejích zaměstnanců se úklidů přírody už několik let pravidelně účastní. Od letošního roku se však DB Schenker stává také logistickým partnerem celé iniciativy. Ve svém skladu v Brně-Blučině skladoval a kompletoval materiál od dalších partnerů akce do balíčků, které se od minulého týdne distribuovaly organizátorům po celém Česku.

Logistika | 04. 04. 2019

Loko Trans postaví železniční terminál ve Skopje za půl mld Kč

Brněnská firma Loko Trans postaví v hlavním městě Severní Makedonie Skopje železniční kontejnerový terminál za 20 milionů eur (515 milionu Kč). Vyhrála tendr na dlouhodobý pronájem pozemku, který vypsala tamější vláda. Součástí terminálu bude celní sklad, opravna vagonů a čerpací stanice, řekl ČTK obchodní ředitel Loko Trans Vít Ryšavý. Stavět by se mělo začít ještě letos a hotovo má být za rok a půl.

Logistika | 03. 04. 2019

Lodě v tuzemsku loni přepravily 1,37 mil. tun, nejméně za 15 let

Krize vodní dopravy se v Česku dál prohlubuje, loni přepravily lodě na tuzemských řekách 1,37 milionu tun zboží, nejméně za posledních 15 let. Vyplývá to ze statistiky ministerstva dopravy. Důvodem je podle rejdařů zejména dlouhotrvající sucho, které omezilo splavnost Labe, a nedostatečná vodní infrastruktura. Letos by řeky podle předpovědí hydrologů mohly zůstat splavné déle, výrazný nárůst nákladní přepravy ale rejdaři neočekávají.

Logistika | 03. 04. 2019

Logistické služby pro sérii RunCzech zajistí i v roce 2019 GEFCO

Logistiku seriálu RunCzech zajistí v roce 2019 opět společnost GEFCO. Logistice eventů se věnuje již více než 20 let a v celosvětovém měřítku obslouží více než 100 eventů, v Česku je současně jedinou firmou poskytující také nepřetržitě služby superrychlé logistiky Time Critical Solutions pro plánované i nenadálé události. Zajištění komplexních služeb od logistických toků materiálu, přes servis v místě akce dle přesně stanoveného harmonogramu, až po službu Lost & Found, má v rámci firmy na starosti tým tří dedikovaných specialistů.

Logistika | 03. 04. 2019

Jaké výzvy v celním řízení přinese dovozcům i vývozcům nová dohoda o volném obchodu mezi EU a Japonskem?

České dovozce, vývozce a logistické firmy čeká důležitá výzva v celním řízení a mezinárodním obchodu. Týká se zboření obchodních bariér mezi Evropskou unií a Japonskem. Luděk Procházka, šéf společnosti Gerlach, komentuje tuto světovou událost očima celního brokera a přidává firmám několik praktických tipů, jak postupovat a vyhnout se komplikacím v byznysu. Je důležité vědět, že Japonsko i nadále zůstává tzv. třetí zemí a podléhá celnímu odbavení.

Logistika | 02. 04. 2019

DB Schenker z Červeného Kostelce expeduje díly do evropských automobilek

DB Schenker nedávno zahájil provoz ve skladu v Červeném Kostelci v Podkrkonoší, ve kterém se specializuje na logistické služby pro automotive. Hlavní roli zde hraje blízkost k zákazníkům.

Logistika | 02. 04. 2019

AWT získá do své flotily další tři multisystémové lokomotivy

Mezinárodní dopravní společnost Advanced World Transport (AWT), člen skupiny PKP CARGO, podepsala smlouvu na pronájem tří multisystémových lokomotiv Siemens Vectron A17. AWT doplňuje svou flotilu osmi vícesystémových lokomotiv, které již využívá ke svým přepravám po Evropě, a pomáhá tímto realizovat strategii rozvoje mateřské skupiny PKP CARGO. Lokomotivy budou předány AWT v polovině roku.

Logistika | 28. 03. 2019

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 94