Logistika

Silniční přeprava z Číny: nové možnosti v rozvoji hedvábné stezky

Hedvábná stezka zaujímá pevné místo mezi nejvíce diskutovanými tématy globální logistiky. Konference, výstavy, fóra - otázka rozvoje nové „obchodní tepny světa“ roste v rámci každé důležité logistické události. Významnou roli v dodávkách z Číny hraje tradičně železniční, letecká a námořní přeprava. Jaká je situace v oblasti automobilové přepravy?

Logistika | 15. 07. 2019 včera

GEFCO slaví 30 let zkušeností s vratnými obaly pro udržitelnýdodavatelský řetězec

GEFCO dosahuje významného milníku – již 30 let zajišťuje přepravu a dodávky materiálu předním výrobcům z oblasti automobilového průmyslu a letectví ve vratných obalech. Ve 26 evropských centrech specializovaných na vratné obaly zajišťuje Skupina GEFCO denně přepravu 130 000 kontejnerů a pomáhá tak budovat ekologicky šetrné dodavatelské řetězce zhruba dvou tisíců zákazníků. Díky integraci vratných obalů do dodavatelských řetězců dochází k eliminaci množství jednorázových přepravních obalů a zároveň ke snížení uhlíkové stopy, resp. počtu kamionů na silnicích díky lepší stohovatelnosti vratných boxů a efektivnějšímu využití nákladového prostoru. Všechny vratné obaly společnosti GEFCO jsou v případě poškození 100% recyklovatelné.

Logistika | 12. 07. 2019

Barometr globálního obchodu DHL naznačuje pokles světového obchodu kvůli převažující negativní náladě v soukromém sektoru

Barometr globálního obchodu DHL poprvé od svého uvedení v lednu 2018 naznačuje, že v příštích třech měsících dojde k mírnému poklesu světového obchodu. Zjištěné poklesy vedly k celkovému snížení prognózy světového obchodu o 8 bodů. Nová hodnota indexu je 48. Jinými slovy, světový obchod – předpovídanýna základě obchodních toků v odvětvích polotovarů a surovinových komodit – by měl podle očekávání zažít pokles, byť mírný. Příčinou celkového poklesu jsou výrazné ztráty v odvětvích letecké a kontejnerové námořní přepravy, což jsou dvězákladní složky barometru globálního obchodu DHL.Obchod realizovaný leteckou dopravou poklesl o 6 na 49 bodů a kontejnerovou námořní dopravou o 8 na 48 bodů.

Logistika | 12. 07. 2019

Velkoobchodníci se zaměřují na digitální obchod, chtějí oslovit mileniální nákupčí

S tím, jak se mění demografická skladba nákupčích v průmyslu, se firmy musejí adaptovat na měnící se nároky a preference nabídkou rychlejších služeb více zaměřených na zákazníka.

Logistika | 12. 07. 2019

DACHSER Czech Republic nasadil další silniční vlak

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic nasadil další silniční vlak, tzv. road train, na pravidelné tuzemské lince. Tato velkokapacitní vozidla na pravidelných denních linkách mezi Ostravou a Brnem mají o 40 procent vyšší kapacitu než stávající soupravy se dvěma výměnnými nástavbami, které na linkách doposud jezdily.

Logistika | 11. 07. 2019

FM Logistic zveřejnila výsledky za finanční rok 2018 - 19

Společnost FM Logistic oznámila své finanční výsledky za fiskální rok 2018 - 19, který skončil 31. března 2019. Podrobnou, auditovanou výroční zprávu společnost zveřejní 15. července 2019.

Logistika | 11. 07. 2019

Díky akvizici Chronotrucku je GEFCO o krok dále v digitalizaci služeb pro přepravce

Skupina GEFCO, globální expert na řešení dodavatelského řetězce, oznámila akvizici Chronotrucku, společnosti spojující přepravce a dopravce pomocí inovativní digitální platformy. Akvizice Chronotrucku potvrzuje silnou orientaci společnosti GEFCO na logistické inovace, nové technologie a plně digitalizované služby pro dodavatelský řetězec dneška i logistiku budoucnosti.

Logistika | 10. 07. 2019

Nigérie se připojila k dohodě o africké zóně volného obchodu

Nigérie podepsala dohodu o připojení k Zóně volného obchodu afrického kontinentu (AfCFTA), jejímž cílem je odstranit většinu cel a dalších obchodních bariér v Africe a posílit obchod mezi africkými zeměmi. Jedinou africkou zemí, která nechce být součástí obchodního bloku, tak zůstává Eritrea, upozornil server BBC. AfCFTA by měla vytvořit největší zónu volného obchodu na světě.

Logistika | 09. 07. 2019

Milion tun nákladu mimo české silnice: DB Schenker za 9 let díky přepravě po železnici nahradil 44 500 kamionů

Jeden milion tun. Pro většinu z nás je to jen těžko představitelná hmotnost čehokoliv. Přesně toliksvářečského materiálu už přepravilo železniční spojení mezi výrobním závodem společnosti ESAB ve Vamberku a distribučním centrem DB Schenker v Pardubicích. Spolupráce, díky které na české silnice nemuselo vyjet až 44 500 kamionů, letos slaví 9. výročí svého provozu.

Logistika | 09. 07. 2019

Celní válka mezi USA a Čínou dopadá na tuzemské firmy. Zvažují přesun výroby z Číny do Česka kvůli nižším clům a snadnějšímu exportu do Severní Ameriky

Probíhající celní válka mezi USA a Čínou začíná ovlivňovat obchodní strategii vývozů v Česku. Mezi globálními hráči přibývá firem, které uvažují o přemístění výroby z Číny na domácí půdu a zrušení reexportů přes třetí země. K opatření je vedou stoupající celní sazby na čínské zboží určené pro americký trh. Dalším důvodem jsou rostoucí mzdy čínských dělníků. „Meziročně evidujeme od exportérů čtyřikrát více žádostí o propočty ekonomické výhodnosti přesunu výroby do Česka,“ říká Luděk Procházka ze společnosti Gerlach, která je v Česku největším poskytovatelem celních služeb pro vývozce i dovozce.

Logistika | 02. 07. 2019

C.S.Cargo mírně snížilo zisk na 262 mil. Kč, vzrostly tržby

Dopravní a logistická skupina C.S.CARGO loni navýšila meziročně tržby o 100 milionů korun na 4,8 miliardy Kč. Provozní zisk klesl o devět milionů korun na 262 milionů korun. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě. Klíčovým byl podle firmy silniční transport.

Logistika | 28. 06. 2019

Komplexní logistika je sofistikovaná stavebnice

Skupina Geis působí na českém trhu již od roku 1991 a v současné době patří mezi přední poskytovatele komplexní logistiky. Nabídnout a zajistit úspěšně takovou službu vyžaduje úzkou spolupráci nejen provozních specialistů, ale také obchodních manažerů v jednotlivých produktech. A samozřejmě sledování trendů.

Logistika | 25. 06. 2019

GEFCO rozšiřuje své CSR aktivity a urychluje jejich realizaci

Již sedmým rokem potvrzuje společnost GEFCO, celosvětový lídr ve sféře komplexních řešení dodavatelských řetězců a evropský logistický lídr v oblasti výroby automobilů, svou společenskou odpovědnost, jež představuje klíčový faktor udržitelného růstu.

Logistika | 17. 06. 2019

Automatizace obchodních procesů v odvětví dopravy a logistiky

Automatizace obchodních procesů je každým dnem stále populárnější. Jaké výhody pro zákazníky může přinést zavedení IT řešení do práce dopravních a logistických firem? Vedoucí Lean & Process Management v mezinárodní skupině společností AsstrA-Associated Traffic AG Maciej Tyburchi hovoří o nuancích automatizace obchodních procesů.

Logistika | 14. 06. 2019

Lékaři bez hranic opět cestují po českých městech s DB Schenker

Lékaři bez hranic pomáhají v konfliktních a krizových situacích už více než 47 let. Humanitární výzvy, kterým bez zaváhání čelí, si ale mnozí z nás nedovedou vůbec představit. Proto tato organizace každým rokem pořádá putovní vzdělávací výstavu, kde svou činnost české veřejnosti představuje. O logistiku celé akce se opět stará DB Schenker.

Logistika | 07. 06. 2019

Společnost DB Schenker mezi nejlepšími zaměstnavateli roku 2019

Logistická společnost DB Schenker slaví úspěchy i mimo silniční, železniční a letecké přepravy. V prestižní soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku 2019 získala druhé místo v kategorii firem do 5000 zaměstnanců se sídlem ve Středočeském kraji. Navazuje tak na podobný úspěch z roku 2016.

Logistika | 04. 06. 2019

Reuters: Firmy z USA a Číny bojují s novými cly

Šanghajský dovozce vína Alex Chen strávil posledních deset dní přesunem všech svých amerických vín, od chardonnay po zinfandel, ze skladů v šanghajské zóně volného obchodu, aby je nezasáhla vyšší cla, která začnou platit v sobotu. Na obou stranách Tichého oceánu nyní dovozci i vývozci bojují s novými cly, která je zřejmě přimějí zvýšit ceny, zasáhnou jejich marže nebo je donutí najít alternativy, píše agentura Reuters.

Logistika | 03. 06. 2019

DB Schenker se již tradičně podílí na přípravě závodů „Běhej lesy“

V sobotu (1.6.) startuje už třetí závod ze série Běhej lesy, tentokrát na Vysočině. Příprava události tohoto rozsahu je pořádná výzva pro celý organizační tým. Své o tom ví i logistická společnost DB Schenker, která již tradičně figuruje jako logistický partner akce a má na starost zajištění přepravy veškerého materiálu.

Logistika | 31. 05. 2019

Dako CZ vyrobí brzdy pro metro v Sofii

Společnost Dako CZ z Třemošnice na Chrudimsku vyrobí pro metro v Sofii brzdové systémy. První dodávku pošle do Bulharska na konci roku. Cena zakázky je 17,5 milionu korun, uvedla firma v tiskové zprávě.

Logistika | 30. 05. 2019

Miroslav Pudil ocenil první účast Kühne + Nagel na kongresu EASTLOG

Součástí největšího logistického kongresu EASTLOG v Praze byla i prezentace služeb mezinárodní nákladní přepravy od světového logistického lídra Kühne + Nagel. Odborníci na námořní, leteckou, železniční a silniční přepravu z Kühne + Nagel ČR prezentovali na stánku produktové i digitální novinky z oblasti mezikontinentálního zasílatelství, které zákazníkům ulehčují a zrychlují jejich každodenní práci.

Logistika | 30. 05. 2019

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 96