Logistika

DB Schenker a Einride poprvé v ostrém provozu představují autonomní elektrický nákladní vůz T-pod

DB Schenker spolu se společností Einride poprvé uvádí do komerčního provozu plně elektrický autonomní nákladní vůz T-pod. Stalo se tak na terminálu DB Schenker ve švédském Jönköpingu, kde bude T-pod nepřetržitě jezdit mezi sklady, čímž se technologie připraví na postupný přechod do silničního provozu.

Logistika | 20. 11. 2018 dnes

DACHSER má nového managera controllingu

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic jmenoval nového vedoucího oddělení controllingu. Stal se jím Ondřej Dvořák, který ve společnosti působí už od roku 2007. Na nové pozici bude zodpovědný za analýzy a statistické vyhodnocování provozních dat společnosti a vývoj nových controllingových nástrojů s cílem dalšího zvýšení efektivity logistických i administrativních úkonů společnosti.

Logistika | 14. 11. 2018

GEFCO je mezi top pěti firmami světa v žebříčku „Happy Trainees“

Skupina GEFCO, globální poskytovatel služeb pro průmyslový dodavatelský řetězec a evropský lídr v oblasti logistiky hotových vozidel, získala ocenění Happy Trainees 2019 v kategoriích Svět i Evropa. GEFCO se tak poprvé zařazuje mezi pět nejlepších světových společností, kde jsou stážisté, učni i mezinárodní firemní dobrovolníci spokojeni. Přední pozice v žebříčku letos obsadilo také GEFCO Francie, ocenění Happy Trainee získalo v roce 2018 také GEFCO v České republice.

Logistika | 13. 11. 2018

DHL bude řídit pozemní operace společnosti easyJet na třech britských letištích

Společnost DHL Supply Chain bude nově zodpovědná za řízení pozemních operací společnosti easyJet na letištích v Manchesteru a Bristolu. K rozšíření spolupráce se společností easyJet dochází přesně rok po převzetí pozemních operací společností DHL na londýnském letišti Gatwick.

Logistika | 12. 11. 2018

Poptávka po leteckých přepravách nadále roste

DB Schenker zaznamenal meziroční nárůst v objemu letecky přepravovaného zboží až o pětinu. Nejvyšší zájem je o linky z Asie. S vyvrcholením letošní předvánoční sezóny se očekává zvýšení doposud stabilní cenové hladiny.

Logistika | 12. 11. 2018

První budova v Prologis Park Brno je pro zákazníky atraktivní

Prologis oznámil podpis tří nájemních smluv na více než polovinu plochy první nedávno dokončené spekulativní budovy v novém Prologis Park Brno.

Logistika | 07. 11. 2018

DB Schenker v pořádku dopravil čtyřspřeží a další vybavení české reprezentace ze Světových jezdeckých her v Tryonu v USA zpět do Kladrub nad Labem

Česká reprezentace vyrazila na Světové jezdecké hry do zámoří letos poprvé. "Koňská olympiáda" se konala na závodišti Tryon International Equestrian Center v americkém Mill Springs v Severní Karolíně, který od domovského hřebčína v Kladrubech nad Labem dělí asi 7 000 km a oceán.

Logistika | 07. 11. 2018

Společnost DACHSER opět nabízí charterové letecké přepravy do Šanghaje

Mezinárodní logistický provider DACHSER i letos spouští charterové lety na trase Frankfurt–Šanghaj–Frankfurt a nabídne zákazníkům ze střední Evropy a Číny v hlavní sezóně od října do prosince týdenní zpáteční lety pro letecké cargo.

Logistika | 06. 11. 2018

Logistika: Trendy, procesy a produkty mottem letošního ročníku konference SpeedCHAIN

Mezinárodní logistická konference SpeedCHAIN, která se koná ve dnech 7. a 8. listopadu 2018 tradičně v Břevnovském klášteře v Praze, je dnes největší akcí svého druhu v regionu střední Evropy. Každoročně se zde schází téměř 650 logistických osobností. Partnerem konference je i skupina AWT, člen skupiny PKP CARGO.

Logistika | 02. 11. 2018

Celostátní finále soutěže „Logistik Junior SŠ 2018“ vyhrála SŠ logistická Dalovice

Ve dnech 9.-11. října se v celostátní soutěži „Logistik Junior SŠ“ střetlo celkem 20 družstev ze čtrnácti škol, která na půdu pořádající SŠ logistické v Dalovicích přijela z Opavy, Liberce, Ostravy – Vítkovic, Olomouce, Děčína, Ústí nad Labem, Plzně, Nového Města na Moravě, Chomutova, České Třebové, Břeclavi, Prahy nebo Brna. Putovní pohár získal tým z Dalovic. V závěrečné interaktivní hře „Riskuj!“ se na stříbrné příčce umístilo družstvo Olomouce a bronz vybojovali mladí logistici z Ústí nad Labem.

Logistika | 16. 10. 2018

DPDgroup inovuje. S Renaultem odstartovala doručování prostřednictvím autonomních vozidel

DPDgroup spolu se značkou Renault zavádí nový koncept použití autonomních vozidel v doručování. Prostřednictvím novinky EZ-PRO, kterou Renault představil letos v září v Hannoveru, bude doručovat balíky zcela samostatně, bez lidské síly. DPDgroup tak pokládá základy pro budoucnost doručování v rámci poslední míle.

Logistika | 09. 10. 2018

DHL Supply Chain testuje v Jažlovicích spolupracujícího robota

Společnost DHL Supply Chain uvedla v jednom ze svých distribučních center v Jažlovicích do zkušebního provozu spolupracujícího robota EffiBOT, který má usnadnit operátorům ve skladech práci, zvýšit produktivitu a zlepšit pracovní podmínky zaměstnanců. DHL Supply Chain tím potvrzuje své vedoucí postavení v oblastech automatizace a testování přínosných inovací. Testování robota EffiBOT v jažlovickém distribučním centru, ve skladu zákazníků z módního průmyslu, bude probíhat do konce letošního roku.

Logistika | 01. 10. 2018

Renault Trucks zahajuje prodej modelu Renault Master Z. E., 100% elektrického užitkového vozidla

Renault Master Z.E. byl oficiálně uveden do prodeje v obchodní síti Renault Trucks. Díky svému elektrickému pohonu má toto vozidlo zajištěno přístup do jakýchkoli městských oblastí, včetně těch s přísnými dopravními omezeními a je tak ideálním pomocníkem pro profesionály pracujících v městských zónách.

Logistika | 01. 10. 2018

Generálním ředitelem dopravní skupiny C.S. Cargo je Aleš Willert

Generálním ředitelem středoevropské dopravní a logistické skupiny C.S.Cargo Holding je od 1. září Aleš Willert, který byl dosud generálním ředitelem společnosti C.S.Cargo. Vedení české společnosti C.S.Cargo po něm převzal Petr Volák. Skupinu C.S.Cargo Holding tvoří vedle C.S.Cargo ještě firmy C.S.Cargo Slovakia a C.S.Cargo Poland.

Logistika | 14. 09. 2018

Britský Maurice Ward vstoupil do průmyslové zóny u Plzně

Britská logistická společnost Maurice Ward vstoupila do průmyslové zóny Panattoni Park Pilsen West u Nýřan na Plzeňsku. Pronajala si 13 000 metrů čtverečních, tedy polovinu velké haly. Druhou obsadil nedávno lucemburský výrobce automobilových interiérů International Automotive Components. Obě firmy zaměstnají zhruba stovku lidí. Zóna je plná a Panattoni Europe připravuje stavbu poslední budovy o velikosti 16 000 m2, řekl ČTK mluvčí stavitele průmyslových zón Panattoni Europe, který haly pronajímá. V Plzeňském kraji má ještě zónu Panattoni Park Stříbro, obě u dálnice D5.

Logistika | 13. 09. 2018

GEFCO spolupracuje se studenty

Společnost GEFCO v České republice spolupracuje již déle než 3 roky se středními i vysokými školami. Během té doby uspořádalo GEFCO pro studenty logistických oborů v Česku několik exkurzí, získalo 2 trainee na pozici dispečerů a ukázalo budoucím absolventům, jak to chodí v nadnárodní logistické firmě.

Logistika | 10. 09. 2018

PepsiCo zavádí pravidelnou vlakovou linku z Prahy do Maďarska. Týdně přepraví na 1000 tun limonád Pepsi, Mirindy či 7Up

Česká pobočka společnosti PepsiCo, přední celosvětový výrobce nápojů a potravin, zahájila v létě novou pravidelnou vlakovou linku pro přepravu svých nealkoholických nápojů vyráběných v pražském závodu. Na maďarský trh každý týden přepraví vlaková souprava o dvaceti vagonech zboží o celkové hmotnosti kolem 1000 tun. Podle vedení společnosti jde o reakci na růst odbytu svých nápojů i na exportních trzích. Současně si od zavedení vlakové linky slibuje efektivnější řízení distribuce velkoobjemových dodávek zboží.

Logistika | 24. 08. 2018

Gerlach zvyšuje obrat na 200 milionů korun. Největší podíl tvoří celní služby velkým tuzemským exportérům

Společnost Gerlach, největší poskytovatel celních služeb v Česku, zvýšila v roce 2017 obrat na 200 milionů korun, což je o 6 % více než předchozím roce. Zhruba 60procentní podíl na obratu tvoří celní služby tuzemským exportérům. Zbytek představují služby dovozcům a takzvaný intrastat, statistický systém sběru a zpracování dat plynoucích z obchodu mezi členskými státy Evropské unie.

Logistika | 24. 08. 2018

DB Schenker v Německu představil inteligentní rukavice na skenování čárových kódů

Inteligentní skenovací rukavice ProGlove se staly standardní výbavou zaměstnanců DB Schenker v Echingu nedaleko Mnichova. Na hřbetu rukavice je připevněn malý a lehký přístroj ProGlove, který usnadňuje pracovníkům skenování čárových kódů během vyskladňování zboží. K jeho aktivaci stačí stisknout palec a ukazováček k sobě.

Logistika | 23. 08. 2018

Linde MH vybavilo i nejtěžší vozíky Li-Ionovými bateriemi

Největší elektrické vysokozdvižné vozíky značky Linde s nosností šest až osm tun jsou nyní k dispozici i s lithium-iontovými bateriemi. Doplnění produktové řady umožňuje nyní zákazníkům intralogistického specialisty, společnosti Linde Material Handling, vybírat mezi olověnými a lithium-iontovými bateriemi u všech elektrických protizátěžových vozíků a nabízí jim příležitost pořídit téměř celé vybavení pro sklad od jednoho dodavatele.

Logistika | 23. 08. 2018

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 92