Logistika

Firma Gebrüder Weiss zvýšila loni v ČR tržby na 1,8 miliardy Kč

Dopravní firma Gebrüder Weiss loni zvýšila obrat v ČR o dvě procenta na 70 milionů eur, tedy v přepočtu asi 1,8 miliardy Kč. Celosvětově zvýšila tržby o osm procent na 1,67 miliardy eur. Firma to oznámila v tiskové zprávě. Nižší růst v České republice byl způsobený velkým nárůstem tržeb v předchozím roce.

Logistika | 18. 03. 2019 dnes

Přeprava nadrozměrného zásobníku k polárnímu kruhu úspěšně dokončena. Na pomoc vyrazil i ledoborec

Společnost DB Schenker úspěšně realizovala další nestandardní zakázku, když přepravila skladovací zásobník na zkapalněný zemní plyn o celkové hmotnosti 71 tun. Nadrozměrný náklad děčínského výrobce kryogenních skladovacích zařízení, firmy Chart Ferox, bylo zapotřebí dopravit až k polárnímu kruhu do finského přístavu Roytta. Po cestě se dopravce musel vypořádat se suchem, extrémními teplotami a ledem.

Logistika | 13. 03. 2019

Brexit zdraží dopravcům zakázky, o část z nich mohou přijít

Brexit v nákladní dopravě zvýší ceny zakázek do Velké Británie, to by následně mohlo vést k úbytku části zakázek tuzemských dopravců. Důvodem je očekávané prodloužení čekacích dob při odbavování na hranicích se Spojeným královstvím. Spolu s tím se tuzemští dopravci obávají i bezpečnostních rizik, které mohou vzniknout na hranicích. ČTK to sdělil mluvčí sdružení dopravců Martin Felix. Británie je pátý největší obchodní partner České republiky. Podle statistik ministerstva dopravy se v roce 2017 převezlo po silnici mezi oběma zeměmi přes 331.000 tun zboží.

Logistika | 11. 03. 2019

Bosch sleduje brexit kvůli nákupům i logistice

Výrobní závody Bosch Group v ČR monitorují situaci v Británii ohledně brexitu v oblastech nákupu a logistiky. České závody Bosch, které vyrábějí komponenty do aut, mají ve Velké Británii jen několik přímých koncových zákazníků a dodavatelů. Koncern Bosch celosvětově má v Británii roční prodeje za čtyři miliardy eur (asi 102,5 miliardy Kč). ČTK to řekl šéf skupiny Bosch v ČR a na Slovensku Milan Šlachta.

Logistika | 07. 03. 2019

Nová dohoda mezi EU a Japonskem zatřese logistikou, odstraní cla a podpoří české exportéry. Na clech ročně uspoří 2,4 miliardy korun

Skoro všechna cla mezi Evropskou unií a Japonskem odstranila dosud největší dohoda o volném obchodu, která začala platit letos v únoru. Pakt podpoří zejména export průmyslového spotřebního zboží z Česka a také unijní potravinářskou produkci, což ovlivní i trh s logistickými službami. Firmy budou díky dohodě vyvážet zboží bezcelně nebo s výrazně nižší celní sazbou a jen tuzemští exportéři ročně uspoří na clech celkem 2,4 miliardy korun. Firmy loni vyvezly z Česka do Japonska zboží za 19,7 miliardy korun, objem dovozu se vyšplhal na 69 miliard korun.

Logistika | 07. 03. 2019

Trump chce zrušit prioritní obchodní zacházení pro Indii

Americký prezident Donald Trump se zřejmě snaží otevřít novou frontovou linii ve své obchodní válce. Přišel totiž s plánem vyřadit Indii z programu prioritního obchodního zacházení, který nyní umožňuje bezcelní vstup do USA pro zboží z Indie za 5,6 miliardy USD (126,8 miliardy Kč). Jde o nejsilnější represivní krok proti Indii za dobu, co je Trump v úřadu, uvedla agentura Reuters. Podle Úřadu obchodního zmocněnce USA (USTR) uvažují Spojené státy rovněž o tom, že by z programu mohlo odejít i Turecko, protože je už dostatečně ekonomicky rozvinuté.

Logistika | 06. 03. 2019

DB Schenker spolupracuje se společností Magento na posílení nabídky e-commerce služeb

Společnost DB Schenker uzavřela strategické partnerství se společností Magento, jedním z předních světových poskytovatelů e-commerce platforem, aby společně pomohly malým a středním firmám rozšířit své služby.

Logistika | 06. 03. 2019

Český biatlon na cestě za vítězstvím vozí DB Schenker

DB Schenker je oficiálním logistickým partnerem českého biatlonu. Již druhou sezonu se stará o logistiku servisního kamionu a klidnou přípravu týmu na všechny závody Světového poháru. Stovky párů lyží a holí, celé zázemí servisního týmu, stoly pro mazání lyží a další nezbytné vybavení najezdí po Evropě každou sezonu nejméně 10 000 km.

Logistika | 04. 03. 2019

Námořní kontejnery plující ve směru větru

Nové předpisy týkající se otázek snižování emisí síry, růstu cen a aktivního boje na mezinárodní politické scéně – o tom, co čeká poskytovatele logistických služeb ve sféře přepravy po moři vypráví předseda Evropské divize kontejnerové námořní dopravy společnosti AsstrA-Associated Traffic AG Wojciech Wytrykowski.

Logistika | 04. 03. 2019

Připraveni k odletu: Transatlantický obchod pomáhá produkci dopravních letadel

Přední světový poskytovatel logistických služeb DB Schenker vyvinul efektivnější systém transportu a logistiky pro montážní linku společnosti Airbus v americkém městě Mobile v Alabamě. Potvrdil tak sílu euro-amerických obchodních vztahů, přispěl k vyšší zaměstnanosti v lokalitě, a hlavně umožnil Airbusu zefektivnit logistické operace.

Logistika | 01. 03. 2019

GEFCO upravilo flotilu pěti set užitkových vozů v rekordním čase

GEFCO v České republice upravilo flotilu 460 užitkových vozů typu Peugeot Boxer a Expert v rekordním čase 5 měsíců. Od října 2018 do února 2019 připravila společnost v rámci postprodukčních operací výztuhy nákladního prostoru celé flotily i další individuální úpravy a dodala vozy kompletně připravené do depa klienta. Ročně GEFCO v Kolíně upraví více než 30 000 nových vozů, které právě opustily výrobní linku.

Logistika | 26. 02. 2019

Skupina společností AsstrA zvýšila svůj obrat o 17%

Obrat společnosti AsstrA činil v loňském roce 287 milionů eur, což je o 17% vyšší než stejný ukazatel roku 2017, hrubý zisk skupiny společností vzrostl o 18%. V roce 2018 se klientské portfolio AsstrA zvýšilo o 1 137 společností.

Logistika | 25. 02. 2019

Hödlmayr v ČR úspěšně nabízí remarketing, atraktivní službu pro výrobce automobilů

Specialista na logistiku vozidel, společnost Hödlmayr Logistics Czech Republic, nabízí svým zákazníkům mnohem širší spektrum služeb, než pouze tradiční přepravní řešení. Jde zejména o remarketing, tedy opětovný prodej vozidel. Automobilovým výrobcům tím dává příležitost profitovat v rámci celého distribučního řetězce. Množství smluv uzavřených s předními světovými výrobci automobilů je důkazem, že je to správná cesta.

Logistika | 21. 02. 2019

Nástroj ETA: Klienti vědí přesně, kde se jejich zásilka právě nachází a kdy dorazí do cíle

Nové IT řešení ETA, které vyvinula skupina Raben Group společně s telematickými firmami TIS GmbH a PTV, umožňuje on-line monitorování polohy doručovacích vozidel a zásilek, které přepravují. V kamionové přepravě jde o unikátní monitorovací systém, díky němuž zákazníci Raben Group mají v reálném čase přehled, v kolik dorazí zásilka na místo určení.

Logistika | 19. 02. 2019

DACHSER na prvním místě ve sběrné službě

V nejnovějším žebříčku „Top 100 in Logistics“ udržel mezinárodní logistický provider DACHSER svoji pozici na prvním místě ve sběrné službě v Německu a o jednu příčku se posunul v celkovém hodnocení německého trhu – nyní je logistickou společností se třetím největším obratem.

Logistika | 08. 02. 2019

Geis otevřel novou pobočku pro balíkovou logistiku

V prvním únorovém týdnu otevřela skupina Geis novou pobočku pro balíkovou logistiku ve Velkých Přílepech, odkud nyní obsluhuje západní část středních Čech a Prahy. „Vzhledem k nárůstu objemů balíkových zásilek se stávající pobočka v pražské Ruzyni blížila ke svému kapacitnímu maximu, a proto jsme hledali nový vhodný prostor právě v tomto regionu,“ řekl Jaromír Roušavý, regionální ředitel Geis Parcel CZ. Nová pobočka je vzdálena pouhých 12 km od stávající lokality, takže dosah obslužnosti se v podstatě nemění.

Logistika | 05. 02. 2019

Kühne + Nagel ČR vede nový generální ředitel Miroslav Pudil

Od ledna 2019 převzal vedení české pobočky globálního logistického lídra Kühne + Nagel Miroslav Pudil.

Logistika | 01. 02. 2019

Oslavy čínského nového roku ovlivňují i leteckou a námořní přepravu

Jak ovlivňuje kulturní dědictví, respektive oslava čínského nového roku přepravní služby, vysvětluje David Knobloch, prokurista Geis CZ Air+Sea. „Jako každý rok v tomto období, tak i letos před oslavami čínského nového roku (CNY) dochází k omezení kapacit a přepravních služeb mezi Čínou a Evropou. To samozřejmě ovlivňuje ceny služeb.“

Logistika | 30. 01. 2019

Vítkovice Heavy Machinery se chystají vyvážet do Mexického zálivu

Ostravská společnost Vítkovice Heavy Machinery (VHM) se chystá vyvézt do Mexika výkovky, odlitky a montované výrobky pro těžební zařízení na ropných plošinách a vrtech. Do oblasti Mexického zálivu s obrovskými nalezišti surovin by do budoucna chtěla exportovat například také speciální trubky, které dopravují ropu či plyn z podmořských vrtů na povrch těžebních plošin. ČTK to sdělila mluvčí Vítkovic Eva Kijonková. Hodnotu dodávek s ohledem na postup jednání se zákazníkem neuvedla.

Logistika | 29. 01. 2019

Brexit bez dohody může omezit část nákladní dopravy do Británie

Tzv. tvrdý brexit, tedy odchod Velké Británie z EU bez dohody, může omezit část tuzemské nákladní dopravy směřující na ostrovy. Důvodem je očekávané prodloužení čekacích dob na hranicích, v jejichž důsledku se zvýší náklady na přepravu i bezpečnostní rizika. ČTK to dnes řekl zástupce generálního tajemníka sdružení Česmad Bohemia Jan Medveď. Britský parlament v úterý odmítl dohodu o brexitu, kterou s EU vyjednala premiérka Theresa Mayová.

Logistika | 17. 01. 2019

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 93