Logistika

Generálním ředitelem dopravní skupiny C.S. Cargo je Aleš Willert

Generálním ředitelem středoevropské dopravní a logistické skupiny C.S.Cargo Holding je od 1. září Aleš Willert, který byl dosud generálním ředitelem společnosti C.S.Cargo. Vedení české společnosti C.S.Cargo po něm převzal Petr Volák. Skupinu C.S.Cargo Holding tvoří vedle C.S.Cargo ještě firmy C.S.Cargo Slovakia a C.S.Cargo Poland.

Logistika | 14. 09. 2018

Britský Maurice Ward vstoupil do průmyslové zóny u Plzně

Britská logistická společnost Maurice Ward vstoupila do průmyslové zóny Panattoni Park Pilsen West u Nýřan na Plzeňsku. Pronajala si 13 000 metrů čtverečních, tedy polovinu velké haly. Druhou obsadil nedávno lucemburský výrobce automobilových interiérů International Automotive Components. Obě firmy zaměstnají zhruba stovku lidí. Zóna je plná a Panattoni Europe připravuje stavbu poslední budovy o velikosti 16 000 m2, řekl ČTK mluvčí stavitele průmyslových zón Panattoni Europe, který haly pronajímá. V Plzeňském kraji má ještě zónu Panattoni Park Stříbro, obě u dálnice D5.

Logistika | 13. 09. 2018

GEFCO spolupracuje se studenty

Společnost GEFCO v České republice spolupracuje již déle než 3 roky se středními i vysokými školami. Během té doby uspořádalo GEFCO pro studenty logistických oborů v Česku několik exkurzí, získalo 2 trainee na pozici dispečerů a ukázalo budoucím absolventům, jak to chodí v nadnárodní logistické firmě.

Logistika | 10. 09. 2018

PepsiCo zavádí pravidelnou vlakovou linku z Prahy do Maďarska. Týdně přepraví na 1000 tun limonád Pepsi, Mirindy či 7Up

Česká pobočka společnosti PepsiCo, přední celosvětový výrobce nápojů a potravin, zahájila v létě novou pravidelnou vlakovou linku pro přepravu svých nealkoholických nápojů vyráběných v pražském závodu. Na maďarský trh každý týden přepraví vlaková souprava o dvaceti vagonech zboží o celkové hmotnosti kolem 1000 tun. Podle vedení společnosti jde o reakci na růst odbytu svých nápojů i na exportních trzích. Současně si od zavedení vlakové linky slibuje efektivnější řízení distribuce velkoobjemových dodávek zboží.

Logistika | 24. 08. 2018

Gerlach zvyšuje obrat na 200 milionů korun. Největší podíl tvoří celní služby velkým tuzemským exportérům

Společnost Gerlach, největší poskytovatel celních služeb v Česku, zvýšila v roce 2017 obrat na 200 milionů korun, což je o 6 % více než předchozím roce. Zhruba 60procentní podíl na obratu tvoří celní služby tuzemským exportérům. Zbytek představují služby dovozcům a takzvaný intrastat, statistický systém sběru a zpracování dat plynoucích z obchodu mezi členskými státy Evropské unie.

Logistika | 24. 08. 2018

DB Schenker v Německu představil inteligentní rukavice na skenování čárových kódů

Inteligentní skenovací rukavice ProGlove se staly standardní výbavou zaměstnanců DB Schenker v Echingu nedaleko Mnichova. Na hřbetu rukavice je připevněn malý a lehký přístroj ProGlove, který usnadňuje pracovníkům skenování čárových kódů během vyskladňování zboží. K jeho aktivaci stačí stisknout palec a ukazováček k sobě.

Logistika | 23. 08. 2018

Linde MH vybavilo i nejtěžší vozíky Li-Ionovými bateriemi

Největší elektrické vysokozdvižné vozíky značky Linde s nosností šest až osm tun jsou nyní k dispozici i s lithium-iontovými bateriemi. Doplnění produktové řady umožňuje nyní zákazníkům intralogistického specialisty, společnosti Linde Material Handling, vybírat mezi olověnými a lithium-iontovými bateriemi u všech elektrických protizátěžových vozíků a nabízí jim příležitost pořídit téměř celé vybavení pro sklad od jednoho dodavatele.

Logistika | 23. 08. 2018

Čína na logistické špici

Na podzim roku 2013 se vláda Číny rozhodla, že je na čase obnovit Hedvábnou stezku. Koncepce hospodářské spolupráce byla nazvána Nová hedvábná stezka. Zanedlouho byl název změněn na „Jeden pruh a jedna cesta”. A všechno proto, abychom prohloubili globalizaci hospodářství rozvojem a zlepšením infrastruktury pozemní a námořní dopravy.

Logistika | 07. 08. 2018

DACHSER investoval 15 milionů eur do rozšíření logistického centra v německém Überherrnu

Mezinárodní logistický provider DACHSER uvedl do provozu další sklad pro kontraktní logistiku a nové kancelářské prostory v pobočce v Überherrnu, která je zároveň jedním ze tří eurohubů celé skupiny DACHSER. Nové prostory rozšířily toto logistické centrum v německé spolkové zemi Sársko na celkových 62 000 m2 určených pro kontraktní logistiku, s kapacitou 110 000 paletových míst. Investice čítala 15 milionů eur.

Logistika | 03. 08. 2018

CTP investuje 75 mil. euro do expanze v Srbsku

CTP oznamuje plánovanou expanzi v Srbsku. Celková investice ve výši 75 mil. euro zahrnuje nákup nemovitostí v Bělehradě a výstavbu v srbském městě Novi Sad. Investice rovněž finančně pokrývá výstavbu 120 000 m2 pronajímatelných ploch.

Logistika | 31. 07. 2018

Plocha nových hal a skladů v ČR v 1. pololetí vzrostla o 13 procent

Plocha nově dokončených výrobních hal a skladů v Česku v prvním pololetí meziročně vzrostla o 13,1 procenta na 383 000 metrů čtverečních. V prvním čtvrtletí byla plocha zhruba o čtvrtinu větší než ve druhém. Vyplývá to z údajů sdružení realitních poradenských firem Industrial Research Forum.

Logistika | 31. 07. 2018

Perfektní vozík s ideální výbavou

Společnost Linde Material Handling představila v rámci červnového veletrhu World of Material Handling speciální variantu svého modelu roadster s optimalizovaným výhledem – tzv. Perfektní vozík. Kombinace konceptu vysokozdvižného vozíku, který je již tak jedinečný ve své třídě, s nejnovějšími bezpečnostními prvky dala příležitost demonstrovat specialistům na manipulaci s materiálem řadu různých možností, které dnes mají provozovatelé vozíkových flotil k dispozici, aby jejich manipulační vozíky byly ještě bezpečnější a výkonnější.

Logistika | 30. 07. 2018

GEFCO zavádí Tracy, hlasem ovládány nástroj pro sledování zásilek

Společnost GEFCO oznámila, že jako první zákazníkům přináší jedinečný, hlasem ovládaný nástroj pro sledování zásilek využívající technologii Smart Speaker a logistický software Cargowise.

Logistika | 27. 07. 2018

Leo Express začal jezdit do Polska, příští rok přidá další linky

Soukromý dopravce Leo Express plánuje v příštím roce přidat do svého jízdního řádu další linky do Polska. Rozsah expanze bude záviset na výsledcích první "polské" linky z Prahy do Krakova. ČTK to řekl mluvčí společnosti Emil Sedlařík. Novou pravidelnou linku do Krakova dopravce otevřel první jízdou.

Logistika | 24. 07. 2018

DB Schenker v Německu jako první logistická společnost na světě nabízí 3D tisk

DB Schenker je prvním poskytovatelem logistických služeb na světě, který svým zákazníkům nabízí rozsáhlé služby 3D tisku. V některých případech může být 3D tisk vhodnou alternativou k přepravě zboží. V Německu se tisknou například lékařské nástroje z nerezové oceli, plastové prsty robotů nebo balicí materiál na míru.

Logistika | 24. 07. 2018

Veletrh World of Material Handling 2018 sofistikovaně prezentoval inovativní řešení pro intralogistiku v souladu s mottem „Simplexity. Umění inteligentních řešení.“

Třetí ročník úspěšného intralogistického veletrhu World of Material Handling proběhl v červnu v německém Mannheimu pod heslem „Simplexity. Umění chytrých řešení“. Na ploše 13 000 m2 bylo ve čtyřech velkých instalacích prezentováno na 170 vozíků a více než 250 pracovníků Linde a dvě desítky dalších vystavovatelů předvedli své umění a zkušenosti z oblasti manipulace a logistiky. Veletrh navštívilo více než 5 000 návštěvníků.

Logistika | 23. 07. 2018

Emirates SkyCargo získala druhý rok v řadě prestižní ocenění v oblasti přepravy farmaceutických produktů

Emirates SkyCargo, nákladní divize společnosti Emirates, získala v rámci 18. globální konference Carrier Award for Reliability and Excellence pořádané společností DHL Global Forwarding prestižní ocenění DHL CARE Award v oblasti přepravy citlivých farmaceutických produktů. Ocenění v italském městě Baveno převzal Henrik Ambak, Senior Vice President společnosti Emirates SkyCargo, Cargo Operations Worldwide.

Logistika | 20. 07. 2018

Platooning poprvé v praxi: DB Schenker v Německu vyslal první autonomní kamiony na dálnici

Do historie platooningu se 25. červen 2018 zapíše jako den, kdy DB Schenker jako první z poskytovatelů logistiky na světě zapojil do provozu digitálně propojené kamiony. Konvoje se rozjely po německé dálnici A9. Do projektu se zapojily také MAN Truck & Bus a Univerzita aplikovaných věd Hochschule Fresenius, finančně na něm participuje i Spolková německá vláda.

Logistika | 10. 07. 2018

Skupina C.S.CARGO navýšila tržby na 4,7 miliardy korun v roce 2017

Tržby dopravní a logistické skupiny C.S.CARGO v loňském roce vzrostly na téměř 4,7 miliardy korun. Významně se na tom podílel zejména segment logistiky, kde se výnosy díky rozšíření skladové kapacity zvýšily o celých 40 %. Pozitivní vliv do výsledků firmy přineslo oživení v přepravách do Ruska a do všech bývalých států SNS. Investice Skupiny do obnovy vozového parku činila více než 200 milionů korun ve sledovaném období.

Logistika | 09. 07. 2018

Adler zahájil v Ostravě provoz rozšířeného distribučního centra

Přední domácí výrobce reklamního textilu Adler zahájil provoz svého rozšířeného skladového a distribučního centra v bývalém průmyslovém areálu Ostrava Business Park v Ostravě-Kunčičkách. Centrum otevřel před dvěma lety, po jeho rozšíření za desítky milionů korun navýšil celkovou kapacitu skladu z deseti milionů o 150 procent na 25 milionů kusů textilu. Při slavnostním zahájení provozu to řekli zástupci společnosti Adler.

Logistika | 12. 06. 2018

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 91