Logistika

Adler zahájil v Ostravě provoz rozšířeného distribučního centra

Přední domácí výrobce reklamního textilu Adler zahájil provoz svého rozšířeného skladového a distribučního centra v bývalém průmyslovém areálu Ostrava Business Park v Ostravě-Kunčičkách. Centrum otevřel před dvěma lety, po jeho rozšíření za desítky milionů korun navýšil celkovou kapacitu skladu z deseti milionů o 150 procent na 25 milionů kusů textilu. Při slavnostním zahájení provozu to řekli zástupci společnosti Adler.

Logistika | 12. 06. 2018

Společnosti skupiny AWT úspěšně recertifikovaly systémy řízení TMS

Skupina AWT, člen skupiny PKP CARGO, úspěšně dokončila recertifikaci systémů řízení podle aktuálně platných norem ISO řady 9001, 14001, 50001 a OHSAS 18001. Skupina kromě současně certifikovaných systémů řízení disponuje také certifikáty GMP+B4 pro bezpečné přepravy krmiv, SQAS pro bezpečné přepravy chemických produktů a čištění železničních vozů a autocisteren a také certifikáty ECM pro systémy údržby železničních vozů.

Logistika | 11. 06. 2018

Klub Logistiky diskutoval výzvy digitální éry

První letošní setkání klubu Logistiky Svazu spedice a logistiky se uskutečnilo v rámci veletrhu FOR INDUSTRY v pražských Letňanech. Účastníci Klubu se zamýšleli nad tématy souvisejícími s digitalizací a Průmyslem 4.0 z různých úhlů pohledu – z toho logistického, technologického i lidského.

Logistika | 11. 06. 2018

P3 v Lovosicích dokončila hrubou stavbu první haly parku

Areál P3 Lovosice je nejnovější přírůstek do portfolia vlastníka, developera a správce parků P3. Společnost spolu s nájemcem FM Logistic oslavila odlití posledního kubíku betonu podlahy na hrubé stavbě nové haly. Ta se v budoucnu ještě rozšíří o další dvě třetiny a vznikne tzv. Big Box, největší budova úspěšně rostoucího parku.

Logistika | 08. 06. 2018

DB Schenker zavádí novinku v rámci kamionových přeprav. Garantuje doručení do 10 hodin dopoledne

DB Schenker zavádí novinku, zákazníci si mohou v rámci služby DB SCHENKER system premium zvolit možnost „Premium 10“. Garantuje doručení nejpozději do deseti hodin dopoledne.

Logistika | 31. 05. 2018

DPD testuje novou dodávku BattSwap s elektrickým pohonem

Společnost DPD zahájila pilotní provoz elektrické bezemisní dodávky BattSwap BIG CARGO. Jde o první krok navazující na dohodu mezi DPD a společností BattSwap, která má vést k postupnému inovování vozového parku. Právě zaváděním dopravních prostředků s alternativním pohonem DPD pokračuje v naplňování cíle minimalizovat svou uhlíkovou stopu.

Logistika | 30. 05. 2018

Prologis získal prestižní ocenění svého působení v oblasti logistických nemovitostí

Prologis získal ocenění v kategorii „Logistika“ letošního ročníku Real Estate Brand Awards udílených v Německu sídlícím institutem European Real Estate Brand Institute (REB Institute), který je přední platformou orientovanou na měření a analýzu procesů a hodnocení firemních značek.

Logistika | 29. 05. 2018

DACHSER Kladno rozevlály vlajky Evropského festivalu

DACHSER Kladno se rozzářil Evropským festivalem. Třetí ročník této jedinečné společenské akce pro zákazníky, partnery a zaměstnance společnosti se nesl v duchu letního open air festivalu. Zahrály zde známé kapely, servírovaly se kulinářské speciality z celé Evropy a pro návštěvníky byla připravena i řada doprovodných zábavných aktivit.

Logistika | 29. 05. 2018

DACHSER testuje elektrický nákladní vůz

Mercedes-Benz dodá letos na jaře německým a švýcarským přepravním firmám a provozovatelům nákladních flotil deset plně elektrických nákladních vozů eActros. Mezinárodní logistický provider DACHSER si rezervoval jeden z těchto žádaných vozů z takzvané inovativní flotily a bude ho rok důkladně testovat.

Logistika | 24. 05. 2018

Bezpečná štíhlá logistika přinese zákazníkům úspory a zisk

Hlavní motto společnosti Toyota Material Handling na veletrhu CeMAT 2018 odkazovalo na principy štíhlého myšlení, soustředění na totální kvalitu výrobků, procesy eliminace veškerých ztrát a plýtvání zdroji všeho druhu. Tedy na hodnoty, které Toyota již léta uplatňuje ve více než 650 vlastních továrnách, v kterých provozuje přes 16 500 vozíků (světově uznávaný Toyota Production System).

Logistika | 24. 05. 2018

Systém správy flotily vozíků „connect“ je nyní k dispozici pro všechny typy vozíků

Řešení fleet managementu „connect“ od Linde Material Handling je nyní k dispozici pro všechny typy manipulační techniky. Systém shromažďuje veškeré relevantní informace o provozu vozíků. Sleduje počet najetých provozních hodin, dokumentuje otřesy a nárazy ale i prostoje, informuje o tom, kdy je potřeba provozní údržba, a mnoho dalšího. To vše ještě transparentněji, nákladově efektivněji a bezpečněji než dosud. Toto komplexní řešení kontroly vozíkového parku je nyní k dispozici nejen pro všechny typy vozíků Linde, ale může být také instalováno na vozících jiných výrobců.

Logistika | 24. 05. 2018

Accolade nově pronajala 112 000 m2, jen v prvním čtvrtletí

Skupina Accolade uzavřela v prvním čtvrtletí letošního roku budoucí nájemní smlouvy na 112 000 metrů čtverečních prvotřídní plochy pro lehký průmysl a logistiku. Ty postupně dodává klientům, přičemž ve všech případech investuje do výstavby zcela nových budov. Ve stejném období Accolade předala svým nájemníkům do užívání již hotových 95 000 m2.

Logistika | 23. 05. 2018

Na otevření nové centrály Combiliftu přijel i premiér Irska Leo Varadkar

Nový výrobní závod, 200 pracovních míst navíc, klienti po celém světě či pracoviště v 85 zemích. To je dvacet let od založení společnosti Combilift, která je největším výrobcem čtyřcestných vysokozdvižných vozíků na světě. Proto si Eulog nemohl nechat ujít slavnostní otevření centrály v irském Monaghanu za přítomnosti premiéra Irska Leo Varadkara.

Logistika | 15. 05. 2018

Den české logistiky kompletně zaplnil multifunkční prostory konferenčního sálu Laurin&Klement v Mladé Boleslavi

Již čtvrtým rokem pořádala Česká logistická asociace Den české logistiky. Akce se letos konala ve velmi atraktivním prostředí muzea a výrobního závodu Škoda Auto v Mladé Boleslavi v polovině dubna a jejím nosným tématem byla Udržitelnost v logistice. Organizací této akce jako každoročně pověřena společnost Reliant.

Logistika | 15. 05. 2018

DACHSER Quality Awards – dvě stříbrné příčky pro Česko

Mezinárodní logistický provider DACHSER zveřejnil výsledky hodnocení kvality svých poboček – DACHSER Quality Awards. České pobočky společnosti DACHSER se v tomto interním žebříčku dlouhodobě umísťují na předních místech a svoje čelní pozice potvrdily i letos. Na druhou příčku v kategorii velkých poboček dosáhl DACHSER Kladno, v hodnocení menších poboček se jako druhý umístil DACHSER České Budějovice.

Logistika | 14. 05. 2018

Společnost Jungheinrich poprvé představila nový vozík

Pod heslem „Vaše spojení s úspěchem“ představuje Jungheinrich u příležitosti CeMAT 2018 své výrobky a řešení pro intralogistiku generace 4.0 všem profesionálům z průmyslového odvětví. Tento rok je společnost Jungheinrich opět největším vystavovatelem na veletrhu CeMAT. Na více než 5 500 čtverečních metrech výstavní plochy, Jungheinrich předvedl své celé produktové portfolio pod střechami pavilonů 33 a 34, které byly vybudovány pro výstavu Expo. Expozice je zaměřena na témata energie, automatizace a digitalizace.

Logistika | 10. 05. 2018

Linde MH představuje inovativní řešení pro kompenzaci nerovností podlahy skladové uličky

Společnost Linde Material Handling představila svoje průkopnické řešení pro VNA vozíky – vysoce aktivní asistenční systém Active Stability Control. Je navržen tak, aby nerovnosti podlahy neovlivňovaly provoz VNA vozíků. Tato inovativní technologie umožňuje rychlou a bezpečnou jízdu v úzkých skladových uličkách mezi vysokými regály a pro provozovatele to znamená zásadní omezení nákladů na výstavbu a úpravy podlah pro nasazení VNA vozíků.

Logistika | 04. 05. 2018

CTP vybudovalo pro Raben Logistics Czech nové sídlo s moderními sklady a parkovacím domem v CTPark Prague East

V CTParku Prague East v Nupakách u Prahy proběhlo slavnostní předání zcela nového sídla a moderních skladů, včetně cross-docků a parkovacího domu, mezinárodní úspěšné logistické společnosti Raben Logistics Czech.

Logistika | 26. 04. 2018

Dachser a Gebrüder Weiss vstupují do logistického parku LiNK Hradec Králové

Necelý měsíc od zahájení výstavby logistického parku LiNK Hradec Králové v industriální zóně Pouchov hlásí developer Linkcity obsazenost areálu téměř 90 %. Mezi nové nájemce patří mezinárodní poskytovatelé přepravních a logistických služeb, společnosti Dachser a Gebrüder Weiss, které si dohromady pronajmou cca 6 800 metrů čtverečních skladových prostor a kanceláří. Areál Linkcity se nachází nedaleko dálnice D11 a necelé tři kilometry od železniční tratě i letiště. Plánovaný termín dokončení je letos v září.

Logistika | 25. 04. 2018

Combilift slaví narozeniny a otevírá novou továrnu

Irský výrobce čtyřcestných vozíků otevírá novou účelovou továrnu v Monaghanu již koncem dubna. Společnost do ní investovala 46 milionů eur a vytvoří tak 200 nových pracovních míst.

Logistika | 24. 04. 2018

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 90