Logistická společnost GEFCO pomáhá s exportem českých bionických protéz pro libyjské pacienty. O návrh řešení bylo celní oddělení společnosti GEFCO požádáno českým výrobcem náhrad, který dlouhodobě spolupracuje s lybijským Ministerstvem zdravotnictví, když vyrábí náhrady na míru pacientům dle předem definovaných parametrů. „Všichni pacienti přilétají v menších skupinkách osobně do Česka, aby jim výrobce protézu navrhnul, vyrobil a dle potřeby dále přizpůsobil. S finálními protézami přímo na těle nebo v přepravních zavazadlech pak odlétají zpět do Libye,“ popisuje zajímavý celní případ Michael Šmerda, expert na celní problematiku společnosti GEFCO.
Logistika | 15. 11. 2019
Česká přepravní společnost VCHD Cargo má flotilu o velikosti přes 150 tažných vozidel. Vzhledem k tomu, že společnost realizuje exportní přepravy, každé vozidlo je osazené v průměru pěti a více mýtnými jednotkami. V mýtných jednotkách má tak společnost vázané přes dva milionu korun. Nyní dochází k přechodu na nové a dražší mýtné jednotky i v České republice.
Logistika | 13. 11. 2019
Komplexní logistické služby, včetně individuálních řešení s oborovými specifiky, zajišťuje společnost GEFCO nejen pro svůj dominantní sektor automotive, ale je stejně tak expert na přepravy zboží pro segment farmaceutických výrobků a produktů péče o zdraví. Dynamický obor, jakým je farmacie a zdravotnictví, však musí věnovat zvýšenou pozornost kontrolním mechanismům, bezpečnosti i konkrétním nárokům na přepravu například u teplotně citlivých zásilek. Pro všechny tyto požadavky nabízí GEFCO integrovaná logistická řešení a disponuje v této oblasti bohatými zkušenostmi, což dokazuje například intenzivní spolupráce s Ferring Pharmaceuticals.
Logistika | 08. 11. 2019
Společnost DB Schenker se stala zakládajícím partnerem projektu Western Sydney Aerotropolis – komerčního, logistického a vzdělávacího hubu, který vznikne v blízkosti nového letiště Western Sydney Airport. Memorandum o porozumění v Berlíně podepsali Gladys Berejiklian, premiérka státu Nový Jižní Wales, a Alexander Doll, předseda dozorčí rady DB Schenker a člen správní rady Deutsche Bahn AG.
Logistika | 31. 10. 2019
Skupina GEFCO, evropský lídr v logistice pro automobilový průmysl a globální expert na řešení dodavatelských řetězců, představila dvě nová fygitální řešení (tj. systémy kombinující fyzické schopnosti a digitální technologie) poskytující bezkonkurenční uživatelský zážitek. Obě inovace staví na 70letém know-how Skupiny v oblasti logistiky a digitálních dovednostech partnerů společnosti GEFCO. Nedávná akvizice skupiny GEFCO, společnost Chronotruck je vlastně virtuální tržiště zjednodušující objednávání přeprav prostřednictvím unikátních algoritmů párujících data poptávky s dostupnými volnými dopravními kapacitami, resp. nabídkou přeprav. Moveecar je digitální platforma, která byla vytvořená experty ze společnosti GEFCO ve spolupráci s externími IT odborníky. Nabízí individuální automobilovou logistiku v jakékoliv fázi životního cyklu vozidla.
Logistika | 29. 10. 2019
V reakci na nárůst doručovacích a přepravních služeb a zhoršování dopravní situace Liftago spouští logistický systém, který umožňuje sdílet kapacity přepravců ve městě. Firmy si tak nemusí stavět vlastní logistiku a zahlcovat ulice dalšími vozy, ale využívají kapacitu stávajících přepravců. Zatím se do systému zapojily firmy jako Alza, Shoptet nebo Sushitime a další se chystají
Logistika | 24. 10. 2019
Jak jistě víte, všichni dopravci mají povinnost dle nařízení č. 561/2006 vést záznamy o jízdě a podporovat využívání automatizovaného záznamu. Na trhnu je několik společností, které tyto služby nabízejí. Každý má svá pro i proti. Jedna z nich je tuzemská česká společnost Datacho.
Logistika | 10. 10. 2019
Obchodní zájmy všech stran jsou příliš silné na to, aby Velká Británie odešla z Evropské unie bez dohody, myslím si ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade v Londýně Martin Macourek. O brexitu mluvil na konferenci pro exportéry na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.
Logistika | 09. 10. 2019
Logistika lithiových baterií nebo 3D tisk. DB Schenker dále rozšiřuje nabídku inovativních řešení pro logistiku náhradních dílů v automobilovém průmyslu.
Logistika | 04. 10. 2019
V úterý (3.10) ráno se sešli zástupci Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA s premiérem Andrejem Babišem. Jednání se zúčastnil také ministr dopravy Vladimír Kremlík. Tématem byla prohlubující se krize českých mezinárodních dopravců a omezení nedělního provozu kamionů.
Logistika | 04. 10. 2019
Gebrüder Weiss testuje v městských zónách ve Vídni jeden z prvních plně elektrifikovaných nákladních vozů. Nulové emise a minimální hlukové znečištění způsobované zásobováním městských aglomerací jsou klíčovými faktory přínosu pro jejich obyvatele.
Logistika | 27. 09. 2019

   Další články >>