IT v logistice

DHL Supply Chain v České republice zavádí do praxe Vision Picking

Česká pobočka společnosti DHL Supply Chain úspěšně ukončila testování nové technologie vizuálně asistovaného vychystávání Vision Picking a zavedla ji do každodenního provozu v chebském distribučním centru. Nový systém umožní snížit spotřebu papíru až o 50 % a přispívá tak k plnění ekologického programu GoGreen společnosti. Dalšími přínosy jsou usnadnění práce operátorům, absolutní sledovatelnost pohybu zboží a snížení chybovosti při realizaci zakázek.

Logistika | 15. 08. 2019

VCHD Cargo zavedla nový nástroj pro tracking a analytiku

Česká přepravní společnost VCHD Cargo spustila do provozu nový IT nástroj Smart Trace Control. Na míru vyvinutá aplikace upozorňuje dispečery na právě vznikající zpoždění vozidel a zvyšuje tak transparentnost průběhu přepravy pro zákazníky. Umožňuje i zpětné vyhodnocování všech realizovaných pravidelných přeprav. Investice do informačních technologií včetně tohoto nového nástroje činily jen v letošním roce více než 2 miliony korun.

Logistika | 14. 08. 2019

Webová aplikace DPD Kurýr nabízí nadstandardní služby

Společnost DPD přichází s vylepšením webové aplikace, která je jediná svého druhu na českém trhu. Aplikace je užitečným pomocníkem při doručení, díky ní mají zákazníci přehled o balíčku a doručení si naplánují tak, jak potřebují. V nabídce jsou nově k dispozici nadstandardní služby, jako je sobotní, večerní nebo ranní doručení či možnost posunutí termínu doručení o více než 10 dní. Služby berou ohled na každodenní režim zákazníka a přizpůsobují se tak ještě více jeho potřebám.

IT | 25. 07. 2016

Digitální propojení napříč skladovými halami vypadá jako datová dálnice

V logistice jsou procesy a tím i toky materiálu stále častěji řízeny digitálně. V souladu s tím se stávají součástí digitálního průmyslu i manipulační vozíky. Díky elektronicky řízeným vozíkům, inovativní senzorice, kterou využívá systém Linde Safety Pilot, řešení managementu vozového parku connect: a dalším digitálním řešením vytvořila společnost Linde Material Handling (Linde MH) předpoklady k tomu, aby mohla podporovat své zákazníky při digitalizaci obchodních procesů.

IT | 31. 05. 2016

Technologické procesy řešení a řízení staveb dnešní doby je krok správným směrem

Procesy digitálního stavění a provozu staveb (BIM) se stále více stávají běžným nástrojem českých projekčních a stavebních firem. Důvodem je především lepší kontrola nad celým projektem, včetně efektivnějšího řízení výstavby.

IT | 21. 04. 2016

ČD Cargo vybaví stovky lokomotiv evropským zabezpečovačem

Nákladní železniční dopravce ČD Cargo vybaví do roku 2020 zhruba polovinu svých lokomotiv jednotným evropským zabezpečovacím zařízením ETCS. Celkem čtyři zakázky na vybavení 345 lokomotiv mobilními jednotkami odhadla společnost na 3,7 miliardy korun. Jednotné evropské zabezpečovací zařízení má do budoucna umožnit průjezd vlaků Evropou s jediným zabezpečovačem.

IT | 21. 04. 2016

Jaký význam hrají mobilní aplikace v logistice

Mobilní aplikace začaly hrát významnou roli v logistice a přepravě zboží, segmentech, které na to léta čekaly. Přepravní a logistické firmy vyvinuly aplikace, které slouží primárně k co nejefektivnějšímu, nejrychlejšímu a nejpřesnějšímu doručení vnitrofiremní informace nebo pomáhají uskutečnit ostatní firemní procesy. Zákazníkovi mobilní aplikace nabízejí řadu využitelných funkcí a firmám přinášejí konkurenční výhodu.

IT | 20. 04. 2016

CeMAT 2016 se prezentuje s klíčovým tématem Logistics IT

S přibývající digitalizací mnoha branží stoupají požadavky na systémy IT. Podle aktuální studie BVL „Logistika a IT jako motor inovací pro hospodářství Německa“ vede individualizace produktů a dynamizace výroby a obchodu k atomizovaným a stále kolísavějším tokům zboží. Logistika proto musí reagovat stále dynamičtěji a flexibilněji a především prostřednictvím stále většího propojení a potřebuje systémy podporované IT.

IT | 07. 04. 2016

Technologičtí lídři na technology.future 2016 už 05.04.

Jestli vás zajímají technologie, obchod, logistika a proces výroby, tak vás určitě zaujme konference, jejíž mediálním partnerem je právě Eulog.cz - technology.future 2016.

IT | 24. 03. 2016

Slavnostní vyhlášení ankety IT distributor roku 2015 podpořila společnost Geis

Osmý ročník ankety Český a Slovenský IT distributor roku, ve které oceňují prodejci IT techniky své dodavatele, ovládla společnost SWS. Ta zvítězila v absolutní kategorii.

IT | 16. 03. 2016

Optifleet si získal české dopravce

Renault Trucks dodává svým zákazníkům společně s novými vozidly rozsáhlou nabídku služeb a dopravních řešení. Mezi českými dopravci roste zájem především o systém Optifleet – řešení pro správu vozového parku, který aktuálně monitoruje více jak 1 000 jejich vozidel nové modelové řady.

IT | 15. 03. 2016

Amazon vytvoří 180 nových pracovních míst pro specialisty informačních systémů

Amazon oznámil, že v České republice přijme 180 zaměstnanců, kteří vytvoří nový tým specialistů informačních systémů. Pražský tým bude mít za úkol pomoci Amazonu naplňovat dlouhodobý cíl – být tím nejdůvěryhodnějším a nejbezpečnějším internetovým obchodem.

IT | 05. 02. 2016

CCV Instantní sklad zrychlil v Multitoys.cz výdej zboží desetinásobně

Zcela zásadní vliv na rychlost výdeje zboží ze skladu a více než 75% úsporu času při přípravě podkladů pro vyskladnění a naskladnění přineslo nasazení řešení Instantní sklad od CCV Informační systémy v internetovém obchodě s hračkami Multitoys.cz. Zaměstnanci obchodu navíc nyní mají dokonalý přehled o dostupnosti zboží, což se dále pozitivně projevuje v počtu realizovaných objednávek. Pro nakupující jsou totiž informace o okamžité dostupnosti jedním z nejdůležitějších parametrů.

IT | 25. 01. 2016

Sklad ČSAD Uherské Hradiště řídí WMS od CCV Informační systémy

Chod externího skladu, jehož prostřednictvím ČSAD Uherské Hradiště plní roli logistického providera pro nadnárodní společnost TOTAL ČESKÁ REPUBLIKA, zajišťuje od listopadu letošního roku CCV Řízený sklad od CCV Informační systémy. Nasazení systému WMS (Warehouse Management System) vyřešil mimo jiné problematiku každodenního reportingu společnosti TOTAL ČESKÁ REPUBLIKA o zásobách a dostupnosti všech skladovacích položek či vytváření přehledné agendy pro tvorbu podkladů k fakturaci za poskytnuté logistické služby.

IT | 10. 12. 2015

Nejlepší EDI projekt roku 2015 realizovala Alza

Vítězem letošního ročníku soutěže o nejlepší EDI projekt roku se stal internetový prodejce Alza za zavedení elektronické komunikace pro efektivnější výměnu obchodních dokladů se svými dodavateli. Odborná redakce portálu EdiZone ocenila zejména zrychlení a zefektivnění přenosu elektronických faktur, objednávek a avíz dodávek při současných významných úsporách ve vztahu k životnímu prostředí. Mezi dalšími oceněnými jsou společnosti DATART a Unilever.

IT | 02. 12. 2015

CCV Instantní sklad dostupný bez bariér s využitím Microsoft Azure a řadou nových funkcí

Firmy, které potřebují zefektivnit své skladové hospodářství, tak nyní mohou učinit jednoduše a bez velkých počátečních investic prostřednictvím řešení CCV Instantní sklad. Systém pro řízení skladů od společnosti CCV Informační systémy totiž nově využívá platformu Microsoft Azure a je poskytován formou služby. Nové funkce, jako například přehledná vizualizace stavu zásob nebo řízení vychystávání podle priorit včetně optimalizace tras pro vyskladňování zboží, posiluje účel využití CCV Instantního skladu jako snadno nastavitelného systému pro řízení skladového hospodářství.

IT | 19. 11. 2015

Jak implementace informačního systému QI pomohla v LPS Automotive zjednodušit logistický proces

Společnost LPS Automotive, brněnský výrobce plastových výlisků, výrazně zjednodušila logistický proces. K tomu jí stačila implementace informačního systému QI. O tom, jak zavedení systému QI probíhalo a pomohlo zlepšit interní procesy, mluvil Vojtěch Šebela, manažer logistiky.

IT | 16. 11. 2015

Geis Pointy na e-shopové platformě FastCentrik

Geis pracuje stabilně na zlepšování dostupnosti a většího komfortu pro využití své sítě výdejních míst pro balíky z e-shopů Geis Point. Síť této služby se neustále rozšiřuje a také se zvětšuje počet e-shopových platforem, do kterých je model Geis Point implementován. Další realizací tohoto typu je implementace Geis Pointů do e-shopové platformy FastCentrik od společnosti NetDirect.

IT | 09. 11. 2015

Barometr dopravního trhu: převis přeprav také ve 3. čtvrtletí

Ve 3. čtvrtletí roku 2015 vykazuje dopravní barometr TimoCom učebnicový poměr přeprav a volných vozů. 50,2 % přeprav ku 49,8 % dostupných přepravních kapacit na evropském dopravním trhu téměř přesně odpovídá teoretickému optimu. Mezi jednotlivými měsíci však došlo k výrazným výkyvům a hned samotný začátek čtvrtletí přinesl překvapení.

IT | 26. 10. 2015

Audatex představuje novou platformu pro digitální správu celého životního cyklu vozidel pro oblast pojišťovnictví a automobilového průmyslu

Společnost Audatex oficiálně představila platformu AudaNEXT pro digitální správu celého životního cyklu vozidel a dalších řešení pro oblast pojišťovnictví a automotive. Nová platforma mimo jiné výrazně zjednodušuje, zpřehledňuje a zrychluje komunikaci mezi pojišťovnou a servisem při řešení pojistných událostí na vozidlech a zkracuje proces likvidace pojistné události, a tedy i dobu potřebnou k opravě vozu, z několika dnů na několik hodin.

IT | 19. 10. 2015

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 13