Expresní logistika

Liftago uleví městům: zkombinuje osobní přepravu se zásilkami

Český přepravní startup Liftago, který dlouhodobě usiluje o udržitelnost v městské mobilitě, přichází s novinkou, která má výrazně ulevit přetížené dopravě. Společně se Zásilkovnou, přední českou logistickou společností s největší sítí výdejních míst v ČR, nyní využije robustnost vlastní platformy a unikátního algoritmu a svou síť licencovaných taxikářů dá k dispozici také pro kurýrní a zásilkový byznys. Z digitální taxislužby se tak rozšiřuje do role platformy pro městskou logistiku.

Expresní logistika | 07. 03. 2019

GEFCO představilo mission control centre pro řízení časově kritických zásilek

Nové řídící centrum zřizuje Skupina GEFCO pro podporu, kontrolu i koordinaci časově kritických zásilek.

Expresní logistika | 04. 02. 2019

Společnost DB Schenker přepravila cennou sbírku knih z německého Trevíru do Liberce

Přepravu rozsáhlé sbírky 1 700 knih zajistila v rámci sponzorského daru společnost DB Schenker. Německý profesor Walter Sperling celý život budoval soukromou sbírku naučných publikací. Ve své závěti ji odkázal Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Logistika | 19. 08. 2016

UPS Worldwide Express™ pomáhá firmám doručit urgentní zásilky

Společnost UPS oznámila rozšíření své expresní služby pro doručení zásilek UPS Worldwide Express™ do 117 zemí a teritorií, nabídne tak možnost dřívějšího doručení. UPS doručuje více mezinárodních zásilek než kterýkoli jiný přepravce.

Expresní logistika | 22. 07. 2016

DPD nově doručuje do zemí Evropské unie do 24 hodin

Společnost DPD přichází od 1. června se službou DPD EXPRESS. Jedná se o mezinárodní službu, jejíž předností je expresní doručení zásilek v rámci Evropské unie do 24 hodin od vyzvednutí. Je vhodná jak pro B2B, tak B2C segment. V České republice bude dostupná v Praze, Brně a Ostravě a v budoucnosti dojde k jejímu rozšíření.

Expresní logistika | 16. 06. 2016

DPD spouští sobotní doručení

DPD zavádí dlouho očekávanou novinku - službu sobotní doručení. To bude probíhat mezi 9:00 a 17:00 ve městech, ve kterých se nacházejí depa DPD. V těchto oblastech bude možné využít také ranní doručení ve všední dny mezi 8:00 a 10:00 a večerní doručení mezi 18:00 a 21:00. Cílem uvedení těchto služeb je nabídnout příjemcům ještě flexibilnější způsob doručení v době, která jim bude vyhovovat.

Expresní logistika | 10. 06. 2016

DPD spouští novou službu - Chytré předání

Společnost DPD přináší na český trh novou službu Chytré předání. Díky ní mohou e-shopy využít další prodejní kanál a získávat důležitou zpětnou vazbu od zákazníků. Chytré předání v současnosti testuje společnost EURONICS. DPD tak pokračuje ve své dlouhodobé strategii podpory rozvoje e-commerce.

Expresní logistika | 26. 05. 2016

V Praze vznikla nová služba na doručování léků

Lékárenská skupina Pilulka spustila 18. května 2016 službu Pilulka Auto - doručení léků po Praze vlastní dopravou na čas až do bytu. Jako první lékárna v ČR nabízí doručení již od 60 minut od objednání za standardní ceny přepravy a s plným komfortem výběru více než 10 tisíc lékárenských položek, které jsou ihned k dispozici.

Expresní logistika | 20. 05. 2016

Když čas hraje hlavní roli, nastupují expresní přepravy

Svět zrychluje. Požadavky na expresní dodání zásilek se objevují čím dál častěji. I kvůli tomu DB Schenker rozšiřuje nabídku expresní paletové přepravy do celé Evropy. Pomáhá mu v tom specializované oddělení pro urgentní přepravy.

Expresní logistika | 19. 04. 2016

DPD obhájila titul Czech Business Superbrands 2016

Společnost DPD získala prestižní ocenění Czech Business Superbrands 2016. Po roce tak obhájila titul a potvrdila své místo mezi nejvýznamnějšími značkami na českém trhu. Cílem mezinárodního programu Superbrands, v jehož rámci je ocenění udělováno, je poskytnout zákazníkům přehled o výjimečných značkách, které mohou být příkladem v rozvoji pro ostatní.

Expresní logistika | 29. 03. 2016

FedEx Express otevřel na letišti v Kodani novou základnu pro Skandinávii

FedEx Express oficiálně otevřela novouzákladnu na letišti v Kodani. Nová základna bude sloužit jako brána pro příchozí a odchozí zásilky pro Dánsko, Finsko, Norsko a Švédsko. Je to již devátá nová základna společnosti FedEx Express ve skandinávském regionu v uplynulých pěti letech.

Expresní logistika | 29. 01. 2016

PPL v roce 2015 přepravila rekordních 23 milionů zásilek

PPL zaznamenala díky enormnímu počtu doručených zásilekvelmi úspěšný rok. V uplynulém roce 2015 se totiž společnosti podařilo přepravit více než 23 milionů zásilek, což je nejvíce v historii firmy. Oproti roku 2014 tak přepravce dosáhl 20% nárůstu. V prosinci byl navíc překonán dosavadní rekord z roku 2014 a řidičům se podařilo doručit více než 200 000balíkůběhem jediného dne.

Expresní logistika | 12. 01. 2016

FedEx se připravuje na rekordní vánoční sezónu: celosvětově doručí 317 milionů zásilek

Společnost FedEx Corp je v období od tzv. Černého pátku (27. listopadu) do Štědrého dne (24. prosince) připravená celosvětově přepravit očekávaný rekordní počet 317 milionů zásilek, což proti stejnému období roku 2014 představuje nárůst o 12,4 %. Společnost očekává, že celosvětově v tomto rušném období zaměstná více než 55 000 sezonních pracovníků, mimo jiné manipulantů se zásilkami, řidičů a dalších pomocných sil.

Expresní logistika | 21. 12. 2015

PPL překročila plán 800 ParcelShopů ještě před koncem roku

Společnost PPL oznámila, že počet nezávislých výdejních a podacích míst s názvem PPL ParcelShopv České republice vzrostl na 842. Firma tak překonala plán 800 ParcelShopů, který si pro letošní rok stanovila. V budoucnu by v síti výdejních a podacích míst PPL mělo fungovat až 2000 poboček.

Expresní logistika | 18. 12. 2015

DPD očekává rekordní Vánoce, počet balíků vzroste o 20 %

Podle společnosti DPD Češi letos opět nakupují online ve velkém. Ve srovnání s prosincem minulého roku a s přihlédnutím k dosavadnímu stavu se množství rozvezených balíků zvýší o 20 %. Nejvíce vánočních zásilek pochází z e-shopů a jedná se převážně o elektroniku, kosmetiku, oblečení či sportovní potřeby.

Expresní logistika | 17. 12. 2015

Téma měsíce prosince: PPL očekává o Vánocích až 200 000 balíků denně

Společnost PPL je na zvýšený počet zásilek v předvánočním období připravena. Vzhledem k silnému rozvoji e-commerce jsoudny před Vánoci pro přepravní společnosti každoročně zátěžovou zkouškou flexibility. Počet zásilek se v sezóně pravidelně navýší až o 100 %. Jen v prosinci loňského roku přepravila PPL přes 2 miliony balíků, letos ale stejný počet zásilek rozvezla už v říjnu. Z toho důvodu společnost očekává 30% meziroční nárůst, což je nejvíce za posledních pět let.

Expresní logistika | 16. 12. 2015

Téma měsíce prosince: DHL má ve svých skladech Vánoce už od léta

Společnost DHL má své sklady připraveny na vrchol sezony. „V mnoha odvětvích není sice předvánoční čas hlavní sezonou, ale pro spotřebitelský sektor a maloobchod, ať se jedná o kosmetiku, hračky nebo módu, je to jeden z vrcholů roku. Pro poskytovatele logistických služeb začínají ‚Vánoce‘ s několikaměsíčním předstihem před samotným adventem, ve většině případů v podstatě už v létě. Zboží pro vánoční období prochází našima rukama obvykle od srpna do listopadu,“ říká Jan Vymazal, obchodní manažer pro pobočku v Pohořelicích společnosti DHL Supply Chain.

Expresní logistika | 09. 12. 2015

Téma měsíce prosince: Čeští zákazníci e-shopů preferují dobírku a převod, při doručení se ohlíží na cenu

Češi jsou při placení v e-shopech konzervativní a mezi platebními metodami je stále oblíbena dobírka, kterou využívá více než polovina lidí. Objednané zboží jim přiváží buď kurýr, nebo využívají služeb České pošty. 66 % zákazníků by se líbilo, kdyby jim e-shop doručil objednané zboží ještě týž den, ovšem jen za předpokladu, že by to nemělo vliv na cenu. Právě ta je hlavním kritériem při volbě metody doručení, tvrdí to 73 % respondentů.

Expresní logistika | 03. 12. 2015

Jak vypadá poslední měsíc roku s Eulogem?

Logistický portál Eulog má letos na skladě poslední téma měsíce. V prosinci se podíváme na problematiku expresní logistiky. Tj. budou nás zajímat hlavně zásilky a balíky, které jsou v období před Vánoci aktuální a velmi časté.

Expresní logistika | 02. 12. 2015

Geis pokračuje v odměňování zákazníků portálu Balíky.cz

Zástupci logistické skupiny Geis odměnili v pořadí již třetího zákazníka portálu Balíky.cz.Ten je určený soukromým příjemcům balíků, kterým v rámci věrnostního programu za každý přijatý balík připisuje body. Celkově třetí výherkyní v pořadí se stala paní Kateřina Kubíčková z Brna, která zvítězila i v předchozím kole a s další výhrou rozhodně nepočítala.

Expresní logistika | 26. 11. 2015

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 13