Doprava a přeprava

Příští rok se síť zpoplatněných komunikací zkrátí o 41 kilometrů

Příští rok se síť zpoplatněných komunikací zkrátí o 41 kilometrů. Bez dálničních známek budou moci jet řidiči nově po dálnici D6 z Chebu do Karlových Varů, nebo po jihočeské D3 u Veselí nad Lužnicí. Bez poplatku bude také dálnice D55 kolem Otrokovic, D52 u Pohořelic a část D46 u Hněvotína. Vyhlášku vyjímající tyto úseky ze zpoplatněných podepsal ministr dopravy Dan Ťok.

Doprava | 23. 11. 2017 včera

Výzkumný ústav přizve studenty dopravní fakulty k vývoji vlaků

Výzkumný ústav železniční nabídne studentům dopravní fakulty ČVUT možnost podílet se na výzkumných pracích. Umožní to dohoda, kterou uzavřeli ředitel výzkumného ústavu patřícího do skupiny Českých drah František Budeš a děkan dopravní fakulty ČVUT Miroslav Svítek.

Doprava | 23. 11. 2017 včera

Francouzští kamionisti zablokovali na protest hraniční přejezdy

Dopravu z Francie do Belgie, Španělska a Itálie dnes ráno zkomplikovaly stovky francouzských kamionistů, kteří na dálnicích protestovali proti údajně nepoctivé konkurenci v podobě hůře placených řidičů z ostatních zemí EU. Rozhořčení těch místních vyvolala evropská regulace týkající se detašovaných pracovníků schválená 23. října, napsala agentura AFP. Nařízení omezující období, po které mohou občané unijní země pracovat v jiném státě osmadvacítky, totiž nepokrývá sektor silniční dopravy.

Doprava | 22. 11. 2017

V Brně na Kolišti se začne v úterý znovu pracovat, silnice se zúží

Na malém městském okruhu v Brně v úterý znovu začnou stavební práce, které na týden mírně omezí dopravu na Kolišti mezi křižovatkami s ulicemi Milady Horákové a Lidickou. V dalších týdnech už bude doprava omezená výrazně, bude se jezdit místo čtyřmi pruhy pouze dvěma. Důvodem chystaných omezení je oprava kanalizace a vodovodu.

Doprava | 21. 11. 2017

Uber představuje novinky pro řidiče. Otevírá nové kontaktní centrum služeb

Přinášet tu nejlepší službu řidičům, to je hlavní motiv, ale i cíl změn, které k dnešnímu dni společnost Uber oficiálně startuje i v České republice. Změny zároveň udrží Prahu v pohybu, protože služba díky nim bude ještě bezpečnější, flexibilnější a efektivnější. Díky změnám se zrychlí provoz služby a zlepší se využití dopravních kapacit. Změny také umožní řidičům lépe si organizovat čas nebo si stanovit směr preferovaných jízd. Svézt se „na trase“ bude tak mnohem dostupnější a rychlejší. Aby Uber dál podpořil expanzi na českém trhu a udržel kvalitu poskytovaných služeb, otvírá v pražském Karlíně nové kontaktní centrum pro řidiče. Nové prostory zrychlí nábor nových řidičů a zkvalitní péči o ně.

Doprava | 21. 11. 2017

Japonská železnice se omluvila za dřívější odjezd vlaku

Japonská železniční společnost se omluvila zákazníkům za to, že jeden z jejích expresů, který jezdí mezi Tokiem a městem Cukuba, odjel o 20 sekund dříve. V prohlášení vedení společnosti uvedlo, že se upřímně omlouvá za nepříjemnost, kterou cestujícím mohlo způsobit to, že vlak odjel již v 09:44:20 místního času, zatímco podle jízdního řádu měl odjet v 09:44:40, informovala zpravodajská stanice BBC.

Doprava | 20. 11. 2017

Tesla představila elektrický tahač Semi a nový sporťák Roadster

Prototyp elektrického tahače Tesla Semi a nový osobní vůz Roadster představil v noci na dnešek americký výrobce elektrických vozů Tesla Inc. Po více než deseti letech výroby osobních elektromobilů a SUV, jakož i solárních panelů, se tak firma vrhla do nového segmentu, poznamenala agentura AP.

Doprava | 20. 11. 2017

ŘSD zahájí novou silnici, která ulehčí cestu z Chebska na D5

Ředitelství silnic a dálnic zahajuje největší stavbu v Plzeňském kraji za posledních šest let. Jde o téměř pětikilometrovou silnici první třídy na Tachovsku z Janova k Nové Hospodě za zhruba 140 milionů korun. Propojí Chebsko s dálnicí D5 z Prahy do Německa. V úterý 21. listopadu bude předané staveniště, řekl ČTK Jan Muzika, ředitel plzeňského závodu firmy Eurovia, která důležitou silnici vybuduje ve sdružení s plzeňským Bergerem Bohemia. Podle ŘSD je to klíčová stavba, která zároveň výrazně sníží nehodovost v obcích na Tachovsku; hojně ji využívají kamiony.

Doprava | 20. 11. 2017

Vysočina by mohla mít nový systém veřejné dopravy od roku 2019

Vysočina by mohla mít od roku 2019 nový systém veřejné dopravy. Krajští radní schválili vypracování dalších částí tohoto dlouho připravovaného projektu, který by měl umožnit cestujícím přesedat s jednou jízdenkou mezi vlakovými a autobusovými spoji. Hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD) po jednání rady novinářům řekl, že Vysočina je posledním krajem, který nemá žádnou integraci dopravy. Jednání o novém systému podle něj ale nejsou jednoduchá.

Doprava | 16. 11. 2017

Nové obchodní centrum uvidí příští rok jen v Ostravě

Podle společnosti Cushman & Wakefield se v Evropě celková plocha obchodních center k polovině roku 2017 rozšířila o 1 169 000 m2 na 160,8 mil. m2. V České republice se od začátku roku 2017 dokončilo 57 850 m2 nových ploch obchodních center. Číslo zahrnuje rozšíření centra IGY České Budějovice o 9 250 m2, rozšíření centra Chodov o 35 000 m2 a výstavbu zcela nového obchodního centra Central Jablonec o výměře 13 600 m2. Oproti loňskému roku se jedná o 67% nárůst. V příštím roce však trh doručí výražně méně nových ploch obchodních center. Podle aktuálních informací se dokončí jen jediné obchodní centrum Géčko Ostrava. Naopak po roce 2019 dojde k otevření hned několika významných projektů.

Doprava | 15. 11. 2017

Na Islandu se otevřel nejdelší tunel, postavil ho Metrostav

Na východě Islandu o víkendu slavnostně otevřeli téměř osm kilometrů dlouhý tunel, který prorazila česká stavební společnost Metrostav. Informoval o tom server E15.cz, podle kterého jde o nejdelší stavbu svého druhu na ostrově. Místním obyvatelům tunel usnadní cestování především v zimních měsících.

Doprava | 14. 11. 2017

Ministerstvo dopravy poskytne na podporu infrastruktury pro alternativní paliva 130 milionů korun

Do roku 2021 budou mít řidiči v Česku k dispozici dalších 125 rychlodobíjecích stanic pro elektromobily. Jejich vybudování podpoří ministerstvo dopravy z evropských prostředků. Z Operačního programu Doprava na ně může putovat až 130 milionů korun v rámci podpory infrastruktury pro alternativní paliva.

Doprava | 14. 11. 2017

Řidičský průkaz si vyměnilo 439 000 lidí, dalším 222 000 propadl

Řidičský průkaz s končící platností si během deseti měsíců letošního roku vyměnilo 439 000 řidičů. Dalším 222 000 průkaz propadl. V tiskové zprávě to dnes oznámilo ministerstvo dopravy. Úřad upozornil, že za jízdu s dokladem po ukončení jeho platnosti hrozí řidiči na místě dvoutisícová pokuta, ve správním řízení se může sankce o dalších 500 korun prodražit. Výměna dokladu je bezplatná i poté, co platnost dokladu vypršela.

Doprava | 13. 11. 2017

České dráhy vyhlásí soutěže na nové vlaky za 20 mld. korun

České dráhy do konce roku vyhlásí soutěže na nové vlaky za dvacet miliard korun. Jedním z důvodů je snaha uspět v boji s konkurencí po částečném otevření železničního trhu v roce 2019.

Doprava | 13. 11. 2017

Škoda Karoq dostala od Euro NCAP pět hvězdiček za bezpečnost

Nové SUV Škoda Karoq dostalo od organizace Euro NCAP za bezpečnost pět hvězdiček, tedy maximální hodnocení. Za ochranu dospělých cestujících získal Karoq 93 procent, tedy o procento více než druhé nové SUV značky Kodiaq, který je oproti Karoqu větší. Lepšího výsledku dosáhl Karoq oproti Kodiaqu také v ochraně dětí, kde získal o dvě procenta více a dosáhl 79 procent.

Doprava | 13. 11. 2017

Český trh s obytnými vozy loni rostl o 41 procent jejich obliba roste

Český trh s obytnými vozy v Česku loni nadále rostl. Počet registrovaných nových obytných aut byl nejvyšší za posledních deset let, a to 1125, což je o 41 procent meziročně více. Počet karavanů naopak klesl o třetinu na 623, letos už ale opět roste. Trendy kopírují evropský i celosvětový rostoucí trh. Podle Jana Bízika ze Sdružení dovozců obytných vozidel je trávení dovolené v karavanu či obytném autě stále oblíbenější. V Česku však pokulhává infrastruktura a chybí podpora ministerstva pro místní rozvoj a ministerstva dopravy, řekl Bízik ČTK na brněnském veletrhu Caravaning Brno.

Doprava | 10. 11. 2017

Český biatlon na cestě za vítězstvím sveze DB Schenker

DB Schenker se stává oficiálním logistickým partnerem českého biatlonu. Celou sezonu se bude starat o logistiku nového servisního kamionu a klidnou přípravu týmu na všechny závody Světového poháru. Stovky párů lyží a holí, celé zázemí servisního týmu, stoly pro mazání lyží a další nezbytné vybavení najezdí po Evropě v nadcházející sezóně na 15 000 km.

Doprava | 10. 11. 2017

Omezení na dálnicích D1 a D2 v okolí Brna mají brzy skončit

Nejpozději 2. prosince by měla být všechna dálniční omezení v okolí Brna na D1 a D2 minulostí. Zimní provoz by měl být proto bez komplikací, řekl novinářům mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Doprava | 09. 11. 2017

CPI Property group splatila sluhy za 305 milionů eur

Realitní skupina CPI Property Group splatila dluhy v hodnotě 305 milionů eur. Na refinancování starších dluhů použila kapitál, který skupina získala nedávným úpisem sedmiletých dluhopisů v objemu 600 milionů eur a s úrokem 2,125%.

Doprava | 09. 11. 2017

Řidičům začala povinnost přezout na zimní pneumatiky

Zákon o silničním provozu stanovuje povinnost užít zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 30. dubna. V tomto období musí mít vozidlo zimní pneumatiky vždy, pokud se nachází na vozovce souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza nebo tyto jevy lze vzhledem ke klimatickým podmínkám očekávat.

Doprava | 08. 11. 2017

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 187