Doprava a přeprava

SŽDC dokončila opravy tratí u Prahy, měly by omezit výluky

Správa železnic dokončila opravy několika koridorových tratí v Praze a jejím blízkém okolí. Rekonstrukce by měly zejména snížit riziko výluk v provozu, dále prodloužit životnost tratí a také snížit náklady na jejich údržbu. Náklady na opravy byly 220 milionů korun. Informovala o tom Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).

Doprava | 20. 09. 2019 včera

Oprava Výškovických mostů omezí v Ostravě dopravu v Rudné ulici

Kvůli pokračující výstavbě východní strany Výškovických mostů v Ostravě-Zábřehu bude na několik dnů výrazně omezena doprava v Rudné ulici, která vede z Havířova přes Ostravu na Opavu a je v krajském městě jednou z nejvytíženějších silnic. Vždy polovina silnice bude uzavřena a vozidla budou jezdit v jednom pruhu. ČTK to známila mluvčí krajského úřadu Nikola Birklenová.

Doprava | 20. 09. 2019 včera

Povodí Moravy opraví Baťův kanál z Vnorov do Veselí n.M.

Povodí Moravy (PMO) začne v říjnu opravovat Baťův kanál v úseku od Vnorov do Veselí nad Moravou. Jde o další etapu oprav Baťova kanálu, která naváže na předchozí opravy na Strážnicku a Vnorovsku, řekl novinářům ve Zlíně po konferenci Plavební dny ředitel závodu Střední Morava PMO Pavel Cenek.

Doprava | 20. 09. 2019 včera

SŽDC: Levnější varianta vedení VRT přes Vysočinu bude severně

Ze zvažovaných variant vedení vysokorychlostní trati (VRT) mezi Prahou a Brnem vychází podle Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) na Vysočině nejlépe trasa severním směrem. Její stavba má být až o třetinu procent levnější než vedení dráhy přes Pelhřimovsko, kde je navíc vodárenská nádrž Švihov. Trať pro vlaky s rychlostí až 320 kilometrů v hodině by tak Vysočinou mohla vést přes Světlou nad Sázavou, Jihlavu a Velké Meziříčí. Celá VRT mezi Prahou a Brnem by mohla být rozestavěná v roce 2030, řekl novinářům v Jihlavě ředitel odboru strategie SŽDC Radek Čech.

Doprava | 19. 09. 2019

Trasa D35 v Pardubickém kraji se již rýsuje v krajině

Trasa prvních dvou úseků dálnice D35 v Pardubickém kraji se již rýsuje v krajině. Stavební firmy shrnuly a odvezly ornici k dočasnému uložení a postupně upravují podloží budoucích násypů, na některých místech je již budují. Stavbaři se soustředí na velké mosty, které jsou pracné a jejich výstavba trvá nejdéle.

Doprava | 19. 09. 2019

Dálnice u Panenského Týnce urychlí cestu mezi Prahou a Německem

Ministr dopravy Vladimír Kremlík zahájil stavbu dalšího úseku dálnice D7, kterým je rozšíření obchvatu Panenského Týnce na spojnici mezi Prahou a oblastí kolem německého města Chemnitz. Hotovo má být na podzim roku 2021.

Doprava | 18. 09. 2019

ÚOHS posunul termín pro vyjádření státu k mýtné smlouvě

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) prodloužil na žádost ministerstva dopravy lhůtu pro vyjádření k případu šetření platnosti mýtné smlouvy. Lhůta měla původně skončit toto pondělí, nyní má ministerstvo čas do tohoto pátku. Vyplývá to z usnesení antimonopolního úřadu, které má ČTK k dispozici. Ministerstvo svou žádost zdůvodnilo potřebou mít dostatek času pro seznámení se všemi spisy kvůli významu kauzy. Podle společnosti Kapsch jde o cílené zdržování.

Doprava | 18. 09. 2019

Do Česka dorazil nový vlak pro Leo Express, míří na schvalování

Do České republiky dorazil nový vlak od čínského výrobce CRRC pro společnost Leo Express. Přijel z Brém, nyní míří na testovací okruh do Velimi na Kolínsku, kde se podrobí schvalování. Leo Express chce nasadit nové jednotky na své linky v příštím roce, informoval ČTK v tiskové zprávě mluvčí společnosti Emil Sedlařík.

Doprava | 18. 09. 2019

Životní styl, adrenalin, ale bohužel také množství dopravních nehod. Motorkáři jsou na silnici ohroženým druhem

Každá šestá oběť dopravní nehody u nás v roce 2018 byl motorkář, což z motocyklistů dělá nejohroženější účastníky silničního provozu. Narozdíl od cestujících v automobilech jsou motorkáři chráněni pouze svým oblečením, proto bývají srážky s automobilem často fatální. Na ohrožení motocyklistů upozorňuje kampaň Ty to zvládneš, kterou realizuje Asociace Záchranný kruh.

Doprava | 17. 09. 2019

CANPACK investuje 100 miliónů eur do výstavby závodu na nápojové plechovky ve Stříbře

Skupina CANPACK, přední výrobce hliníkových nápojových plechovek, pokračuje ve své expanzi na další trhy. Nově otevře výrobní závod v České republice.

Nemovitosti | 17. 09. 2019

Most v Blansku bude o čtvrtinu dražší, než se původně očekávalo

Plánované přemostění řeky Svitavy a železnice do Starého Blanska bude o čtvrtinu dražší, než se původně předpokládalo. Aktuálně je výše investice spočítána na 350 milionů korun, zatímco v roce 2016 byly odhadované náklady o 70 milionů nižší. Hledat se proto bude spolufinancování z dalších zdrojů, oznámil v tiskové zprávě mluvčí blanenské radnice Ondřej Požár. Projekt zatím pokračuje výkupem pozemků a dalšími jednáními.

Doprava | 17. 09. 2019

Na jižní Moravě začnou příští týden tři železniční výluky

Na jižní Moravě začnou v úterý (17.9) dvě desetidenní výluky na tratích z Hrušovan nad Jevišovkou do Rakšic na Znojemsku a z Boskovic do Velkých Opatovic na Blanensku. Ve čtvrtek (19.9) začne další výluka mezi Grešlovým Mýtem na Znojemsku a Moravskými Budějovicemi na Třebíčsku, která skončí až 30. září. Cestující budou ve všech případech vozit místo vlaků autobusy, vyplývá z informaci společnosti Kordis JMK, která koordinuje hromadnou dopravu v kraji.

Doprava | 17. 09. 2019

Praha možná upraví plánovanou trasu části vnitřního okruhu

Hlavní město možná změní trasu plánovaného úseku vnitřního okruhu mezi Pelc-Tyrolkou a Štěrboholy tak, aby vedla přes Bílou skálu místo původně plánovanými tunely v Povltavské ulici. Výbor územního rozvoje dnes doporučil, aby město v tom smyslu upravilo zásady územního rozvoje. Podle Marka Zděradičky z městského Institutu plánování a rozvoje (IPR) doporučení změnit trasu vzešlo z posouzení vlivu plánované stavby na životní prostředí (EIA). Kromě zásad územního rozvoje, které jsou nejobecnějším územně-plánovacím dokumentem, by se musel změnit i územní plán.

Doprava | 12. 09. 2019

Přes dálniční most u Velkého Meziříčí se jezdí čtyřmi pruhy

Po dálničním mostě Vysočina u Velkého Meziříčí se jezdí dvěma jízdními pruhy v každém směru. Skončilo omezení, kdy byl průjezdný jen jeden jízdní pruh pro každý směr. Provoz je plynulý, řekl ČTK mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

Doprava | 11. 09. 2019

CzechToll dokončil v předstihu výrobu 450 tisíc palubních jednotek a zahájil poslední fázi příprav nového mýtného systému

Společnost CzechToll dokončila výrobu 450 tisíc palubních jednotek o 12 týdnů dříve, než požaduje harmonogram budování nového mýtného systému. Zahájila rovněž distribuci nových palubních jednotek na obchodní místa, kde je budou moci dopravci vyzvednout v rámci registrace od 22. září 2019. Testovací vozy ujely po českých silnicích s novými jednotkami již více než 1 milion kilometrů.

Doprava | 11. 09. 2019

GEFCO slaví 15 let na slovenském trhu, dva roky geo-regionu Česká republika-Slovensko

GEFCO Slovakia oslaví letos 15 let od svého založení. Výsledky roku 2018 potvrdily pozitivní trend, společnost zvýšila během dvou let obrat o 16 %. Klíčovým sektorem zůstává pro slovenské GEFCO oblast automobilového průmyslu, v září rozšíří klientské portfolio nové značky Opel a Renault. Úspěšná je i strategie diverzifikace portfolia do oblastí mimo automotive. Rozšiřování nabízených služeb je doprovázeno masivními investicemi do nových železničních vagonů, tahačů i návěsů.

Logistika | 11. 09. 2019

Kremlík: Stát využije všechny možnosti k obhajobě mýtného tendru

Pokud Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uzná námitky společnosti Kapsch proti podmínkám mýtného tendru, je stát připraven využít všech právních kroků, aby mýtnou soutěž obhájil. Novinářům to před dnešním jednáním vlády řekl ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Antimonopolní úřad by měl zveřejnit rozhodnutí o mýtném tendru.

Doprava | 10. 09. 2019

Obnovu silnic v Libereckém kraji komplikují jednání o pozemcích

Obnovu silnic v Libereckém kraji komplikují jednání s majiteli pozemků. Odsouvá se kvůli tomu i rekonstrukce silnice z Kryštofova Údolí na Křižany na Liberecku. I když kraj s přípravou rekonstrukce začal už v polovině roku 2017, stále se mu pro stavbu nepodařilo získat ani územní rozhodnutí. Rekonstrukce se tak silnice dočká až v příštím programovacím období, řekl ČTK náměstek hejtmana pro dopravu Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj).

Doprava | 10. 09. 2019

Motoristé by po opraveném nadjezdu v Otrokovích mohli jet v říjnu

Motoristé by poprvé mohli vjet na opravený most přes železniční trať v Otrokovicích na Zlínsku v ulici Nadjezd v polovině října. Z posledního kontrolního dne vyplynulo, že stavba pokračuje podle schváleného harmonogramu prací, sdělila ČTK v tiskové zprávě mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Doprava | 10. 09. 2019

ČD Cargo plánuje miliardové investice do nových lokomotiv a vozů

Nákladní železniční dopravce ČD Cargo plánuje v následujících letech investovat do vozového parku zhruba tři miliardy korun ročně. Investice budou směřovat na nákup nových lokomotiv a vagonů a také na celkové opravy současného vozového parku. ČTK to sdělil předseda představenstva společnosti Ivan Bednárik.

Doprava | 10. 09. 2019

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 245