Doprava a přeprava

Kraje dostanou od SFDI 100 mil. na úpravu úseků častých nehod

Kraje budou moci příští rok žádat Státní fond dopravní infrastruktury o příspěvek na úpravu úseků častých nehod na silnicích druhých a třetích tříd. Fond má v rozpočtu na příští rok na to vyčleněno 100 milionů korun. Díky úpravám se silnice nižších tříd stanou bezpečnějšími, řekl novinářům ředitel SFDI Zbyněk Hořelica.

Doprava | 22. 09. 2017 dnes

Tým DHL Supply Chain vyběhal 70 280 korun na charitu

Tým společnosti DHL Supply Chain, předního poskytovatele logistických služeb, uběhl v rámci tréninku na závod Birell Grand Prix Praha 2017 dohromady 7 028 km. Vedení firmy každý zdolaný kilometr odměnilo desetikorunou určenou na charitu. Celkem poputuje do šesti neziskových organizací 70 280 korun.

Doprava | 22. 09. 2017 dnes

EZS 350a - automatizované zásobování výroby od Jungheinrichu

Jungheinrich představil na veletrhu LogiMAT 2017 vozík EZS 350a - nový transportní systém bez řidiče navržený na základě osvědčeného elektrického tahače EZS 350XL. Vozík je schopen automaticky přepravovat připojený náklad o hmotnosti až 5,0 t. Uživatel má možnost zbavit se standardních transportních úkolů, např. zásobování výroby, a zadat pracovníkům důležitější úkoly.

Doprava | 22. 09. 2017 dnes

Skupina Gefco potvrzuje růst a dobré výsledky v 1. pololetí roku 2017

Skupina GEFCO, globální hráč v segmentu průmyslové logistiky a evropská špička v oblasti automobilové logistiky, dosáhla v 1. polovině roku 2017 rekordního obratu ve výši 2,262 miliardy eur (nárůst o 1,9 %) a zisku před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) ve výši 115 milionů eur (nárůst o 25,8 %).

Doprava | 21. 09. 2017 včera

SŽDC plánuje, že v Olomouckém kraji opraví téměř 50 nádraží

Několik desítek milionů korun plánuje v příštích pěti letech investovat do revitalizace či opravy nádraží v Olomouckém kraji Správa železniční dopravní cesty. Investice se budou týkat téměř padesátky nádraží, řekl ČTK při slavnostním otevření opravené výpravní budovy v železniční stanici Štěpánov na Olomoucku náměstek generálního ředitele SŽDC Tomáš Drmola.

Doprava | 21. 09. 2017 včera

Příprava prioritních staveb dálnic D6, D11, D35 nebo D48 pokračuje výběrem zhotovitelů

Otevřením obálek s nabídkami začalo Ředitelství silnic a dálnic sérii výběrů stavebních firem, které postaví přes sto kilometrů nových dálnic. Nabídky na dostavbu 23 km dálnice D11 z Hradce Králové až na Jaroměř jsou v průměru o třetinu nižší než předpokládaná cena.

Doprava | 20. 09. 2017

Výroba aut vzrostla do srpna o 5,7 procenta na 940 536 vozů

Výroba osobních aut v Česku za osm měsíců roku vzrostla meziročně o 5,7 procenta na 940 536 vozů. Ve Škodě Auto vzrostla produkce o více než 14 procent na 567 014 aut. Vyplývá to z údajů Sdružení automobilového průmyslu.

Doprava | 20. 09. 2017

Radioshuttle od Toyoty využije až 85 % objemu skladu

Více než dvacet let nasazení BT Radioshuttle v naprosto různorodých provozech znamená, že tento systém vysokohustotního bezuličkového skladování je praxí dokonale prověřený a maximálně technicky odladěný. Nové funkce a technologie současně umožňují jeho zapojení do nejmodernějších řídicích skladových systémů a maximalizují bezpečnost manipulace.

Doprava | 19. 09. 2017

Šest nejčastějších otázek, které si majitelé kladou, když zvažují chiptuning svého vozu

Větší výkon automobilu a úspora na pohonných hmotách. To jsou hlavní lákadla takzvaného chiptuningu, tedy úpravy softwaru v řídicí jednotce automobilu. Mezi motoristy o něm zároveň panuje řada polopravd, mnozí majitelé se například obávají, že jim zásah zničí motor. Podívejte se tedy na ty nejčastější otázky, jež jsou s chiptuningem spojené.

Doprava | 19. 09. 2017

Velká část krajů nemá soupis nelegálních billboardů u silnic

Velká část krajů zatím nemá hotový soupis nelegálně stojících billboardů v ochranném pásmu kolem silnic I. třídy. Sčítání poutačů, které mají od září jejich majitelé odstraňovat podél dálnic a silnic I. třídy, rovněž komplikují nejasnosti v kompetencích, kdo má tato zařízení následně odstraňovat.

Doprava | 19. 09. 2017

Moravskoslezský kraj vybírá dopravce pro regionální železnici

Moravskoslezský kraj jedná s Českými drahami i soukromými dopravci o provozování vlaků na regionální železnici. Aktuálně řeší spojení na trati z Ostravy do Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku, kde by chtěl, aby jezdily modernizované soupravy. O nových podmínkách železniční dopravy musí mít kraj jasno do listopadu, aby měl šanci získat peníze z dotačního programu na nákup nových vlaků. Získat by mohl 1,7 miliardy korun na 12 souprav, řekl náměstek hejtmana Jakub Unucka.

Doprava | 18. 09. 2017

Vsetínská radnice začne do konce roku měřit rychlost ve městě

Vsetínská radnice chce do konce letošního roku začít měřit na několika místech ve městě rychlost automobilů. Slibuje si od toho zvýšení bezpečnosti dopravy v místech, kde řidiči povolenou rychlost často porušují. Byla vytipovaná čtyři místa, na kterých by se mohl radar umístit, řekl novinářům starosta Jiří Růžička.

Doprava | 15. 09. 2017

Ministerstvo plánuje stomilionové slevy pro železniční dopravce

Ministerstvo dopravy připravuje stomilionové slevy pro železniční dopravce. Ti by do budoucna nemuseli platit velkou část poplatků za elektřinu vyrobenou z obnovitelných zdrojů. Úřad už kvůli tomuto návrhu oslovil ministerstvo průmyslu a obchodu. Pokud mají mít úlevy pro železniční společnosti šanci na úspěch, bude se muset nalézt širší shoda. ČTK to řekl mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

Doprava | 15. 09. 2017

Dalších 19 kilometrů dálnic vedoucích poblíž měst bude od příštího roku bez poplatku

Od 1. ledna 2018 ministerstvo dopravy vyjme ze zpoplatnění dalších 5 úseků dálnic, které tvoří obchvaty měst nebo přes které vedou silnice prvních tříd. Jedná se například o dálnice kolem Olomouce, Otrokovic, Pohořelic nebo Sokolova. Ministerstvo dopravy tak navazuje na své rozhodnutí z minulých let, kdy ze zpoplatnění vyjmulo 145 km dálnic, které vedly nedaleko měst.

Doprava | 14. 09. 2017

Silničáři u dálnic napočítali 1142 nelegálních billboardů

Silničáři dosud u dálnic napočítali 1142 nelegálně umístěných billboardů. Toto číslo ale představuje jen reklamní poutače u tzv. dálnic první třídy. Dálnice, které dříve byly označeny jako rychlostní silnice, ještě sečteny nebyly. Počet poutačů tak poroste. ČTK to řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Silničáři již ministerstvu odeslali první balík s podklady k výzvám k odstranění.

Doprava | 14. 09. 2017

Tatra Defence Vehicle vyvinula s polskou firmou obrněný vůz Husar

Společnost Tatra Defence Vehicle, která vyrábí obrněná a speciální vozidla, vyvinula společně s polskou firmou H. Cegielski-Poznań obrněné vozidlo Husar 4x4. Podvozek pro vozidlo dodává automobilka Tatra Trucks. ČTK to sdělil mluvčí skupiny Czechoslovak Group, do níž TDV patří, Andrej Čírtek.

Doprava | 13. 09. 2017

V Blansku začne přestavba autobusového nádraží za 66 milionů korun

Zhruba za měsíc začne v Blansku přestavba autobusového nádraží, vyžádá si přibližně 66 milionů korun. Hlavním investorem je majitel areálu, firma ČAD Blansko. Hotovo by mělo být do konce roku 2018, řekl ČTK ředitel investorské společnosti Jiří Šebela. Vše by se mělo zvládnout za provozu nádraží.

Doprava | 13. 09. 2017

CSG chystá s polskou firmou výrobu užitkových elektromobilů

Holding Czechoslovak Group chystá ve spolupráci s polskou společností H. Cegielski-Poznań výrobu užitkových elektromobilů. Minulý týden podepsali zástupci obou stran memorandum o spolupráci. Nový elektromobil by měl sloužit pro přepravu několikatunových nákladů v městských aglomeracích, bude vycházet z podvozku Avia.

Doprava | 13. 09. 2017

Lidé opět jezdí do Brna vlakem znovu na hlavní nádraží

Lidé, kteří ráno přijeli do Brna vlakem, po třech měsících zase využívají hlavní nádraží místo dolního a dalších brněnských nádraží. Skončila oprava pražského viaduktu, který spojuje hlavní nádraží s Židenicemi, a oprava čtvrtého nástupiště. Do klíčového uzlu se díky tomu vrátilo přes 50 procent vlaků, které musely jet odklonem přes dolní nádraží, nebo končily například v Králově Poli či v Židenicích. Správa železniční dopravní cesty za letní opravy utratila 170 milionů korun.

Doprava | 12. 09. 2017

Skupina Gefco formuje nové strategické geo-regiony

Společnost GEFCO v České republice a na Slovensku tvoří od 1. 8. 2017 nový region v rámci skupiny GEFCO. Vedení obou poboček přebírá Aleksander Raczynski, který v minulých čtyřech letech řídil firemní aktivity v České republice. Nový geo-region zaměstnává přes 1200 lidí a dynamikou ekonomického růstu patří mezi TOP 3 regiony v rámci skupiny GEFCO. Sdílením know-how a provozních kapacit se GEFCO zároveň stane leaderem na obou trzích.

Doprava | 12. 09. 2017

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 183