Doprava a přeprava

Ve Znojmě se bude přes tři týdny opravovat Přímětická ulice

Na částečné uzavírky Přímětické ulice, která spojuje centrum Znojma s přímětickým sídlištěm, se musí připravit lidé od 18. července do 11. srpna. Pouze o víkendu 20. a 21. července se silnice uzavře zcela. Po většinu času bude také mimo provoz zastávka MHD u Penny marketu, uvedla v tiskové zprávě mluvčí města Zuzana Pastrňáková.

Doprava | 16. 07. 2019 dnes

Výběr mýtného na Slovensku za pololetí stoupl na 110 mil. eur

Výběr mýtného za jízdu autobusů a nákladních vozidel po dálnicích a dalších zpoplatněných silnicích na Slovensku v prvním letošním čtvrtletí pokračoval v růstu a dosáhl nového rekordu. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytl provozovatel mýtného systému, společnost SkyToll.

Doprava | 16. 07. 2019 dnes

Infrastrukturní projekty na Slovensku budou dokončeny později

Modernizace hlavní železniční tratě na západě Slovenska i výstavba důležitého úseku dálnice D1 na severu země se oproti původním plánům opozdí. Posunutí termínů dokončení staveb zdůvodnili provozovatel železniční infrastruktury ŽSR a správce dálnic NDS rozdílnými příčinami. Odhad dostavby dálnice D1 od Bratislavy do Košic slovenské úřady opakovaně změnily.

Doprava | 16. 07. 2019 dnes

Sněmovna schválila zavedení elektronických dálničních známek

Motoristé by měli od roku 2021 používat elektronické dálniční známky místo dosavadních papírových nálepek. Změnu zákona, která to umožní, schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Poslanci při závěrečném schvalování odmítli poslanecký pozměňovací návrh, který by umožnil vládě zdražit roční dálniční známku z nynějších 1500 korun až na 2000 korun. Nesouhlasil s ním ani ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Pro zákon dnes hlasovalo 171 přítomných poslanců, proti nebyl nikdo.

Doprava | 15. 07. 2019 včera

U chystaného obchvatu M. Budějovic prověří úřady dopad na okolí

U Moravských Budějovic plánuje kraj silniční obchvat měřící 2,8 kilometru. Umožnil by propojení krajské komunikace vedoucí od Jaroměřic nad Rokytnou s hlavním tahem číslo 38, tranzitní doprava by pak nemusela jezdit přes centrum města. Možné dopady záměru na životní prostředí začaly prověřovat úřady. Termín stavby obchvatu bude podle kraje záviset i na možnostech jejího financování.

Doprava | 15. 07. 2019 včera

Jihomoravský kraj požádá vládu o 150 milionů Kč na mzdy řidičů

Jihomoravský kraj požádá vládu, aby 150 milionů vyčleněných na opravy silnic nižších tříd poskytla dopravcům na dokrytí ztráty způsobené navýšením mezd řidičů. Novinářům to po jednání s dopravci řekl náměstek hejtmana Roman Hanák (ČSSD). Na opravy silnic dá naopak stejnou částku kraj, který má rezervu právě na navýšení mezd řidičů, ale nemůže ji dát dopravcům napřímo kvůli legislativě a uzavřeným smlouvám. Podle zástupce dopravců Vojtěcha Hromíře z firmy Česmad Bohemia je situace kritická a dopravci prodělávají miliony korun, což je dlouhodobě neudržitelné.

Doprava | 12. 07. 2019

Aby nám tu tolik nebourali…

Bohužel ještě o něco rychleji, než přibývá na našich silnicích zahraničních kamionů (v roce 2018 klesl podíl českých kamionů na vybraném mýtu pod 50 procent), roste jejich nehodovost. Pomoci obrátit tento trend se rozhodl i ČESMAD BOHEMIA. Za podpory České kanceláře pojistitelů tak realizujeme projekt na snížení nehodovosti zahraničních řidičů nákladních vozidel na vozovkách v ČR.

Doprava | 11. 07. 2019

ŘSD rozšíří odpočívadlo u D1 v Humpolci do října, zaplatí 42 mil.

Na dálnici D1 začaly práce na rozšíření odpočívadla v Humpolci, stát budou 42 milionů korun bez daně. Z 33 stání pro kamiony a osobní auta jich do konce října bude 57. Od 17. července bude odpočívadlo ve směru na Prahu kvůli přestavbě zavřené. ČTK to sdělil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký. Odpočívadla u hlavních tahů ŘSD rozšíří i jinde, během letoška by u nich mělo přibýt 207 stání pro kamiony.

Doprava | 11. 07. 2019

Oprava zničené silnice v Janských Lázních bude stát téměř 50 mil.

Dlouho připravovaná oprava zničené silnice přes centrum krkonošského střediska Janské Lázně bude stát 49,3 milionu korun s DPH. Většinu zaplatí Královéhradecký kraj, město za opravy chodníků a sjezdů ze silnice dá 3,9 milionu korun. Rada kraje pro stavbu v soutěži vybrala společnost M-Silnice. Novinářům to řekl náměstek hejtmana pro dopravu Martin Červíček (ODS).

Doprava | 10. 07. 2019

Hejtman: Plzeňský kraj vydá za tři roky do silnic rekordní sumu

Plzeňský kraj vydá za poslední tři roky včetně letoška nejvíce peněz na opravy a modernizace silnic. Investuje do nich mezi čtyřmi až pěti miliardami korun. Letos půjde do krajských komunikací druhé a třetí třídy, jichž kraj spravuje 4200 kilometrů, rekordních zhruba 1,7 miliardy Kč. Kraji se teď razantně daří snižovat procento silnic v nevyhovujícím nebo havarijním stavu, řekl ČTK plzeňský hejtman Josef Bernard (ČSSD).

Doprava | 10. 07. 2019

Škoda zahájila v Boleslavi výrobu modelu Kamiq

Škoda Auto začala ve svém hlavním závodě v Mladé Boleslavi vyrábět kompaktní městské SUV Kamiq. Každý den jich vyrobí 400. Z linky bude sjíždět spolu s modelem Scala, ze kterého vychází, i s dalšími modely Fabia, Octavia a Karoq. Škoda to oznámila v tiskové zprávě. K zákazníkům se první vozy dostanou v září.

Doprava | 10. 07. 2019

Dopravu v Trutnově od pondělí ztíží oprava průtahu města

Dopravu v jednatřicetitisícovém Trutnově od pondělí 8. července do konce září zkomplikuje oprava silnice první třídy číslo 16, která je průtahem města. Řidiči budou muset objížďkami. Stavbaři na silnici budou opravovat povrch a na přechodech pro chodce budou stavět středové ostrůvky. ČTK to řekl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc.

Doprava | 09. 07. 2019

Silničáři přes léto opraví obchvat Bánova na Uherskohradišťsku

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) začne v pondělí opravovat obchvat Bánova na Uherskohradišťsku. Je součástí frekventované silnice I/50, jednoho z hlavních tahů ze Zlínského kraje na Slovensko. Náklady přesáhnou 18 milionů korun. Práce potrvají zhruba dva měsíce, vyžádají si omezení dopravy, řekl ČTK a Českému rozhlasu ředitel zlínské pobočky ŘSD Karel Chudárek.

Doprava | 09. 07. 2019

Všechny opravy chodníků a cest by Ústí stály 800 milionů korun

Na všechny opravy chodníků a místních cest by Ústí nad Labem potřebovalo 800 milionů korun. Takový je vnitřní dluh města na komunikacích podle odboru dopravy. Letos má na údržbu vozovek 44 milionů korun a na opravy chodníků devět milionů korun. Novináře o tom informovali radní.

Doprava | 08. 07. 2019

Severovýchodní obchvat v Pardubicích se možná začne stavět 2021

Stavbu severovýchodního obchvatu by silničáři v Pardubicích mohli zahájit v polovině roku 2021. Ne všichni majitelé chtěli pozemky prodat, silničáři jich několik vyvlastňují. U velkých staveb to ale není neobvyklé, řekla ČTK Hana Jarolímová z pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic.

Doprava | 08. 07. 2019

Stát plánuje vysokorychlostní váhy na 14 místech, zatím jsou dvě

Stát vybral 14 míst na dálnicích, kde chce v následujících letech instalovat vysokorychlostní váhy. Váhy jsou zatím na dvou dálnicích, a to na D5 a D8. Třetí se nyní dokončuje na dálnici D35. Další by měly následovat. ČTK to sdělilo ministerstvo dopravy. Váhy snímají hmotnost projíždějících vozidel. Při překročení povoleného limitu hrozí řidičům a vlastníkům vozidla pokuta.

Doprava | 08. 07. 2019

V pololetí stát vybral na mýtu 5,5 miliardy Kč, meziročně více

V prvním pololetí letošního roku stát vybral na mýtu 5,5 miliardy korun, což je meziročně o 2,6 procenta více. Nejsilnějším měsícem byl zatím květen, kdy se vybralo 979 milionů korun. Vyplývá to z informací správce mýtného systému, společnosti Kapsch. Celkové výběry mýta za uplynulých 12,5 roku překonaly 104 miliard korun.

Doprava | 08. 07. 2019

Na hlavním nádraží v Plzni je nový orientační systém

Na hlavním vlakovém nádraží v Plzni je od tohoto týdne nový orientační systém. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) změnila číslování nástupišť a kolejí. ČTK o tom informovala mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová. Stanice v uplynulých letech prošla rekonstrukcí za miliardy korun.

Doprava | 04. 07. 2019

Jak se zachovat při dopravní nehodě? Dobře vyhodnoťte situaci a snažte se při rozhodování zachovat chladnou hlavu

Účastníkem dopravní nehody se nechce stát nikdo z nás. O to důležitější je vědět, jak se v této situaci zachovat. Pokud účastník není zraněný, případně není v šoku, měl by dodržovat postupy, které mohou ostatním zachránit život. Při dopravní nehodě jde často o každou vteřinu, přesto by měl každý myslet na to, že ukvapená rozhodnutí mohou mít opačný efekt. S radami, jak se při dopravní nehodě chovat, přichází projekt Ty to zvládneš pod záštitou Asociace Záchranný kruh.

Doprava | 04. 07. 2019

SŽDC v srpnu zahájí elektrizaci železnice z Olomouce do Uničova

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v srpnu zahájí dlouho připravovanou elektrizaci a modernizaci železniční trati z Olomouce do Uničova. Zakázku v hodnotě 3,9 miliardy korun získalo sdružení firem Subterra, OHL ŽS a EŽ Praha. Modernizace trati má být hotova do poloviny roku 2022. Cestující se musejí připravit na výluky. ČTK to oznámil mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

Doprava | 04. 07. 2019

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 238