Doprava a přeprava

Američanka musela utopit křečka, aby ji pustili do letadla

Žena z americké Floridy musela na výzvu letištního personálu utratit svého domácího mazlíčka, aby mohla odletět z Miami na naléhavé lékařské vyšetření. Trpasličího křečka musela Belen Aldecoseaová podle listu Miami Herald spláchnout do letišního záchodu. Nyní se chce s leteckou společností soudit.

Doprava | 19. 02. 2018 dnes

Majitel budějovické slévárny dluží zaměstnancům tři miliony korun

Ukrajinská firma SCB Foundry, majitel českobudějovické slévárny, dluží zaměstnancům mezi 2,3 až třemi miliony korun na platech. Firma ukončila loni v červnu výrobu a propustila všech asi 90 zaměstnanců. Bývalý výrobní ředitel Josef Sviták podal insolvenční návrh k Okresnímu soudu v Českých Budějovicích, soud zatím nerozhodl. ČTK to řekl předseda odborů ve slévárně Stanislav Mareš. Vedení firmy dlouhodobě nekomunikuje, podle Mareše ani se zaměstnanci.

Doprava | 16. 02. 2018

DHL Supply Chain získává ocenění Top Employer v pěti zemích

Společnost DHL Supply Chain, specialista na smluvní logistiku v rámci skupiny Deutsche Post DHL, obdržela jako první ve svém odvětví certifikaci Top Employer (Nejlepší zaměstnavatel) v pěti zemích současně. Ocenění získala v Číně, Brazílii, Velké Británii, USA a Španělsku. Uvedené trhy dohromady představují 54 procent všech zaměstnanců na plný úvazek této divize.

Doprava | 16. 02. 2018

Bridgestone zvyšuje požadavky na trvale udržitelné zásobování a zavádí nová pravidla pro dodavatele a partnery

Bridgestone Corporation (Bridgestone) zavádí nová globální pravidla pro trvale udržitelné zásobování, která umožní výběr kompetentních dodavatelů a podporu osvědčených metod. Nová pravidla poslouží také jako komunikační a optimalizační nástroj v příslušném průmyslovém odvětví. Pravidla odrážejí úsilí společnosti Bridgestone nastavit zásobování tak, aby bylo dosahováno dlouhodobých ekologických, sociálních a ekonomických cílů a přínosů. Pravidla platí pro veškerý nákup materiálu a služeb i pro všechny dodavatele v globálním měřítku.

Doprava | 15. 02. 2018

Přeložka silnice I/43 u Černé Hory se má stavět za dva roky

Zhruba za dva roky by měla začít stavba přeložky silnice I/43 mezi Závistí a Černou Horou na Blanensku. Vyplývá to z dokumentu na informačním portálu EIA. Jde o jednu z dílčích staveb, které mají zlepšit bezpečnost na přetížené silnici první třídy mezi Brnem a Svitavami. Mezi lety 2010 a 2017 se na dvoukilometrovém úseku stalo 46 nehod, z toho 13 se zdravotními následky, čtyři lidé zde zemřeli.

Doprava | 14. 02. 2018

Ve Sněmovně už je novela k zrychlení výstavby silnic a železnic

Ve Sněmovně už je novela, jejímž cílem je zrychlení výstavby významných silnic a železnic. Předpokládá zavedení předběžné držby pozemků a také jejich zpřístupnění pro přípravné práce. Zjednodušit by se měla rovněž výplata náhrad za věcná břemena. Předloha pojednává také o předložkách technických sítí a určuje v každém kraji úřady, které povedou k důležitým dopravním stavbám územní řízení.

Doprava | 13. 02. 2018

Spediční firmě Bohemia Cargo vzrostly loni tržby na 795 milionů

Spediční společnost Bohemia Cargo loni meziročně zvýšila tržby o tři procenta na 795 milionů korun. Firma přepravila v uplynulém roce na 63 000 zásilek. Poptávka po skladovacích službách v poslední době podle podniku roste, firma proto letos chce úpravami areálu v Děčíně zvýšit skladovací kapacitu.

Doprava | 13. 02. 2018

Renault Trucks zahájí prodej elektrických vozidel v roce 2019

Renault Trucks zahájí v roce 2019 prodej modelové řady elektrických vozidel. Francouzský výrobce využije zkušeností získaných více jak desetiletým testováním elektrických vozidel v reálných podmínkách u svých zákazníků. Tato 100 % elektrická vozidla jsou určena pro provoz v městských a příměstských oblastech a jejich sériová výroba bude probíhat v továrně Renault Trucks v Blainville-sur-Orne.

Doprava | 12. 02. 2018

Oprava nádraží ve Zdicích na Berounsku stála 8,8 milionu

Správa železniční dopravní cesty dokončila rekonstrukci nádraží ve Zdicích na Berounsku. Modernizace začala v srpnu a skončila letos v lednu, náklady se vyšplhaly na téměř 8,8 milionu korun. ČTK o tom informovala mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.

Doprava | 12. 02. 2018

Fond GIP koupí za 1,98 miliardy eur železniční firmu Italo

Americký fond Global Infrastructrue Partners koupí za 1,98 miliardy eur (50 miliard Kč) italskou soukromou železniční společnost Italo. Akcionáři italské firmy oznámili, že přijali navýšenou nabídku od GIP a ruší plánovanou primární nabídku akcií, která se měla uskutečnit ještě tento měsíc.

Doprava | 09. 02. 2018

Počet přejezdů opatřených závorami se letos zvýší o dvě desítky

Lepšího zabezpečení by se letos mělo v Česku dočkat 82 železničních přejezdů. U dvacítky z nich přibudou závory, na další čtyři železničáři instalují výstražná světla. Desítky dalších přejezdů projdou kompletní rekonstrukcí. Správu železniční dopravní cesty vyjdou úpravy na celkem 814 milionů korun.

Doprava | 09. 02. 2018

Sněmovna může začít jednat o urychlení výstavby komunikací

Urychlení výstavby dopravní infrastruktury projedná Sněmovna s podporou vlády. Návrh zákona, pod který se podepsali zástupci všech stran zastoupených v dolní parlamentní komoře, schválil kabinet. Zákon je jednou z priorit menšinové vlády hnutí ANO, jeho návrh vznikl podle ministra dopravy Dana Ťoka jako poslanecká iniciativa, aby měl širokou podporu.

Doprava | 08. 02. 2018

Dopravce Icom loni zvýšil svůj obrat o 11 procent na 3,9 miliardy korun

Koncern Icom transport vloni zvýšil svůj obrat o 11,4 procenta na 3,9 miliardy korun. Uskupení, které patří mezi významné tuzemské dopravce, vykázalo za minulý rok konsolidovaný zisk před zdaněním 142 milionů korun, řekl dnes novinářům Jan Varhaník z vedení společnosti. Do uskupení patří devět firem zaměřených na autobusovou i nákladní dopravu a další služby.

Doprava | 08. 02. 2018

Tesco čelí rekordnímu požadavku na kompenzace za nerovné mzdy

Právníci zastupující britské zaměstnance obchodního řetězce Tesco se budou domáhat zpětného doplacení mezd tisícům osob za údajně protizákonný rozdíl mezi platy pracovníků ve skladech a doplňovači zboží na prodejnách. U smírčí agentury ACAS již vznesli první nároky, napsala zpravodajská společnost BBC. Řízení by se podle BBC mohlo dotknout až 200 000 zaměstnanců převážně ženského pohlaví a jeho úspěch by pro Tesco znamenal účet za kompenzace v rekordní výši až čtyř miliard liber (bezmála 114 miliard korun).

Doprava | 08. 02. 2018

Praha zaplatí 1,7 milionu korun za provoz historických vlaků

Z Prahy do Středočeského a Jihočeského kraje budou v turistické sezoně jezdit historické vlaky. Hlavní město na jejich provoz vynaloží 1,656 milionu korun. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Vlaky pojedou mimo jiné na Kokořínsko nebo do Posázaví. Provozovatelem bude společnost KŽC Doprava. Ve Středočeském kraji se pak lidé svezou historickými vlaky ještě na tzv. Podlipansko, které se rozkládá v okresech Kolín, Nymburk a Praha-východ, nebo na lince S24. Provoz ve středních Čechách si zaplatí kraj.

Doprava | 07. 02. 2018

ŘSD získalo kladné stanovisko EIA pro část brněnského okruhu

Ředitelství silnic a dálnic získalo kladné stanovisko EIA pro stavbu části velkého městského okruhu v Brně od Tomkova náměstí po Rokytovu ulici, kde má v budoucnu pokračovat tunelem pod sídlištěm Vinohrady. Vyplývá to z dokumentu na Informačním portálu EIA. Město začalo s demolicemi v plánované trase již v roce 2016 a loni zahájilo přípravné práce na překládání inženýrských sítí. Samotná stavba by mohla začít v příštím roce a měla by trvat necelé tři roky. EIA je zkratka pro vyhodnocení vlivu stavby na životní prostředí.

Doprava | 07. 02. 2018

Středočeský krajský úřad zrušil zákaz průjezdu kamionů Říčany

Středočeský krajský úřad zrušil zákaz průjezdu kamionů nad 12 tun přes Říčany u Prahy a okolí. Opatření obecné povahy mělo podle úředníků nedostatky. ČTK to řekl starosta Říčan Vladimír Kořen (Klidné město). Zákazové značky osazené loni v listopadu tak radnice bude muset nechat zakrýt. Kořen uvedl, že město boj proti přetíženým kamionům nevzdává a očekává, že mu pomohou středočeští zastupitelé.

Doprava | 07. 02. 2018

Nissan hodlá investovat v Číně 9,5 miliardy dolarů

Japonská automobilka Nissan Motor Co hodlá v příštích pěti letech investovat v Číně spolu s partnerskou společností Dongfeng Group 60 miliard jüanů (192,6 miliardy Kč/9,5 miliardy dolarů) s cílem stát se jednou ze tří nejvýznamnějších automobilek na tomto největším světovém trhu. Vyplývá to z dnešního prohlášení obou firem.

Doprava | 06. 02. 2018

Testy na opicích jsou podle německého ministra skandálem

Za nepřijatelný skandál, který je třeba vyšetřit, označil testy automobilových emisí na opicích úřadující německý ministr dopravy Christian Schmidt. Testy při projednávání aktuální kauzy německých automobilek v parlamentu kritizovali i zástupci dalších politických stran.

Doprava | 06. 02. 2018

Renault Trucks T X-Road: Nabídka ojetých vozidel pro přepravu materiálů a zásobování staveb

Renault Trucks reaguje na potřeby svých zákazníků a uvádí na trh ojetý model T X-Road 460 určený pro přepravu materiálů a zásobování na stavbách. Toto vozidlo bylo renovováno v dílnách pro ojetá vozidla v továrně Renault Trucks v Bourg-en-Bresse.

Doprava | 06. 02. 2018

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 193