Doprava a přeprava

Na strojírenský veletrh přijede do Brna poprvé slovenský premiér

Partnerskou zemí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně bude letos Slovensko. Je to logické vzhledem k oslavám 100 let od vzniku Československa, řekl dnes na tiskové konferenci generální ředitel Veletrhů Brno Jiřího Kuliš. Poprvé na veletrh přijede i slovenský premiér, jímž je Peter Pellegrini. Slovenské firmy se budou prezentovat všechny v pavilonu A1. Jubilejní 60. strojírenský veletrh začne v pondělí 1. října a skončí v pátek.

Doprava | 25. 09. 2018 dnes

Vláda ve Francii zvažuje, že zavede viněty pro zahraniční kamiony

Francouzská vláda zvažuje, že již příští rok zavede dálniční známky pro kamiony. Podle ministra životního prostředí Françoise de Rugy se tato povinnost bude týkat především zahraničích nákladních aut, která mnohdy "Francií jen projíždějí". Místní média ale píšou, že vinětu si na přední sklo budou muset patrně lepit i francouzské kamiony.

Doprava | 25. 09. 2018 dnes

Extrémní náklad chystali ve strojírně Královopolská, váží 170 tun

Více než 170 tun vážící protiproudý výměník dnes celý den nakládali na dopravní návěs pracovníci strojírny Královopolská v Brně. Chystali pro finální expedici aparát, který je svou velikostí a technologickou náročností výjimečný, řekl ČTK zástupce obchodního ředitele Petr Babák. Ještě tento týden se náklad vydá na 5000 kilometrů dlouhou cestu do Uzbekistánu, kde se stane součástí továrny na výrobu kyseliny dusičné, uvedl.

Doprava | 25. 09. 2018 dnes

Toyota Demo Days již brzy a mimořádně

Jubilejní 10. ročník se ponese v duchu nejsilnějších stránek Toyoty „CODE OF TOYOTA“ - moderních technologií, automatizace, bezuličkového skladování nebo správy flotily I_Site. Jako vždy bude k vidění komplexní průřez obsáhlého sortimentu manipulační techniky, řada novinek i všech klíčových služeb pro moderní štíhlou a bezpečnou logistiku. U odborné veřejnosti oblíbená akce bude letos plná informací, trendů, zajímavých vizuálních efektů v binárním kódu evokujících digitalizaci.

Doprava | 24. 09. 2018 včera

Využijte novou službu pro pohodlné nakupování

Internetový obchod Mall.cz spustil zkušební provoz Mall Boxů. Ty jsou nejprve umístěny na devíti místech v Praze, následně budou rozšířeny do více než 70 míst po celé České republice. Volbou tohoto doručení zásilky předejdete dlouhým stáním ve frontách či čekání na samotného doručovatele – místo a čas vyzvednutí si určíte sami. V průběhu dalších měsíců bude služba k dispozici pro zákazníky dalších e-shopů z této nákupní galerie, např. Bigbrands.cz, Proděti.cz nebo Vivantis.cz.

Doprava | 24. 09. 2018 včera

Do Klimkovic po letech snah ode dneška nesmí kamiony

Čtyřtisícové lázeňské město Klimkovice nedaleko Ostravy po deseti letech dosáhlo zákazu vjezdu kamionů do centra. Od dnešního rána jsou na obou sjezdech z dálnice D1, tedy na sjezdech u Bravantic a u Klimkovic-Václavovic zprovozněny proměnné dopravní značky. Nákladní auta už tak v běžném provozu přes Klimkovice jezdit nesmí. ČTK to řekla mluvčí radnice Ivana Gračková. Zcela spokojeno ale město není. Při uzavření Klimkovického tunelu totiž přes ně stále povede objízdná trasa.

Doprava | 24. 09. 2018 včera

Dobřany dosáhly zákazu průjezdu kamionů

Druhým místem na Plzeňsku, které dosáhlo po dlouhém úsilí zákazu průjezdu kamionů, jsou šestitisícové Dobřany na jižním Plzeňsku. Od minulého týdne, kdy se na krajské silnici druhé třídy objevily značky zakazující tranzitní dopravu nad 12 tun, ubylo ve městě kamionů až o čtyři pětiny. ČTK to řekla místostarostka Lenka Tomanová.

Doprava | 21. 09. 2018

Oprava historického mostu ve Slaném skončí v druhé polovině října

Oprava historického mostu přes železniční trať ve Slaném na Kladensku skončí ve druhé polovině října. Most potřeboval generální opravu kvůli špatnému technickému stavu. Původně mělo být hotovo ještě v létě, ale kvůli zpoždění přeložky elektrických sítí se práce o několik týdnů protáhnou, řekla ČTK mluvčí slánské radnice Markéta Růtová.

Doprava | 21. 09. 2018

Měření emisí u motocyklů skončí, uvolní se i pravidla pro STK

Motorkáři v Česku se dočkají zjednodušení povinností pro kontroly svých strojů. Od 1. října odpadne povinnost měření emisí u všech motocyklů. Uvolní se také pravidla pro kontroly na Stanicích technické kontroly, které budou u motocyklů nově povinné každé čtyři roky, místo současných dvouletých cyklů. ČTK to sdělil mluvčí ministerstva dopravy Zdeněk Neusar.

Doprava | 21. 09. 2018

V ČR chybí až 5000 řidičů autobusů, mnoho jich navíc přesluhuje

V Česku chybí podle dopravců až 5000 řidičů autobusů. Jejich dlouhodobý nedostatek navíc zhoršuje stárnutí aktivních šoférů, protože čtvrtina z nich je starších 60 let. ČTK to řekl generální tajemník sdružení Česmad Bohemia Vojtěch Hromíř. V ČR aktivně působí asi 25 000 autobusových řidičů. Hlavním důvodem nedostatku řidičů je nespokojenost s platy, nyní je garantovaná mzda na 108,80 Kč na hodinu.

Doprava | 20. 09. 2018

Rockwool staví v Bohumíně briketárnu za zhruba 123 milionů korun

Výrobce izolací z kamenné vlny Rockwool staví v Bohumíně na Karvinsku linku na výrobu surovinových briket přibližně za 123 milionů korun. Linka zajistí v závodě stoprocentní recyklaci výrobního odpadu z kamenné vlny, výrazně tam sníží prašnost a také omezí množství kamionu, které tam jezdí. Podnik ji chce spustit příští měsíc. ČTK to sdělil za společnost Rockwool Ondřej Coufal.

Doprava | 20. 09. 2018

Ve Vsetíně se otevřel opravený nadjezd, práce stály 92 milionu korun

V centru Vsetína dnes slavnostně otevřeli opravený nadjezd. Most dlouhý 424 metrů byl postaven v roce 1979, byl již ve špatném stavu. Jeho rekonstrukce začala loni na jaře. Konečná cena zakázky činí 92,4 milionu korun včetně DPH, řekl ČTK ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

Doprava | 19. 09. 2018

Zlínský dopravní terminál by měl začít vznikat v roce 2020

Dopravní terminál v centru Zlína, který souvisí s elektrizací železniční trati z Otrokovic do Vizovic, by měl začít vznikat v roce 2020. Projekt, na kterém se bude podílet více investorů, se připravuje už několik let. Nyní bude zahájeno stavební řízení, v roce 2019 se počítá s převodem zbývajících pozemků na investory a v roce 2020 se zahájením samotné stavby, sdělil ČTK mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák. Pokud se neobjeví komplikace, projekt by mohl být hotový v roce 2022.

Doprava | 19. 09. 2018

Německá BMW zavře hned po brexitu svou britskou továrnu

Německá automobilka BMW zavře hned po odchodu Británie z Evropské unie zhruba na měsíc svou britskou továrnu na výrobu vozů značky Mini. Chce se tak vyhnout možnému výpadku v dodávkách součástek. Takové riziko by mohlo nastat, pokud země odejde z EU bez dohody, řekl agentuře DPA mluvčí firmy Piers Scott.

Doprava | 19. 09. 2018

Praha již druhým rokem podporuje moderní a udržitelnou citylogistiku

Velký vliv na stav ovzduší v Praze má osobní i nákladní doprava. Znečištěný vzduch ve velké míře ovlivňuje imunitu, způsobuje respirační onemocnění, může přispět ke vzniku rakoviny a dokonce může mít různé i dopady na psychické zdraví člověka.

Doprava | 18. 09. 2018

Kovosvit získal na Slovensku smlouvy na nové stroje za miliony korun

Kovosvit MAS Sezimovo Ústí uzavřel tento měsíc na Slovensku smlouvy na nákup nových strojů za miliony korun. V příštích letech chce firma na Slovensku zvýšit obrat z nynějších tří milionů eur (asi 76,2 milionu Kč) na čtyři miliony eur (asi 101,6 milionu Kč), což odpovídá zhruba pětinovému podílu v této části tamního trhu. ČTK to dnes řekl mediální zástupce Kovosvitu Jaroslav Martínek.

Doprava | 18. 09. 2018

Škoda letos v ČR zvýší prodej na 90 000 aut

Škoda Auto plánuje letos v Česku prodat kolem 90 000 nových aut. Loni firma v tuzemsku prodala přes 84 000 vozů. Tržní podíl značky na trhu by se měl pohybovat kolem 33 procent. Na setkání s novináři to dnes uvedl ředitel Škoda Auto ČR Luboš Vlček.

Doprava | 18. 09. 2018

Automobilka Tatra Trucks vytvořila loni čistý zisk 556 milionů korun

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks vytvořila v loňském roce čistý zisk 556 milionů korun. Zisk byl o 34,2 milionů korun (6,6 procenta) vyšší než v roce 2016. Tržby z prodeje výrobků a služeb jí vzrostly meziročně o 400 milionů korun (8,1 procenta) na 5,34 miliardy korun. Vyplývá to z výroční z právy společnosti uveřejněné v Obchodním rejstříku.

Doprava | 17. 09. 2018

Slovenskou trať do ČR zmodernizuje kazašsko-italské konsorcium

Správce slovenské železniční infrastruktury ŽSR přijal v miliardovém tendru na modernizaci dvou úseků železniční tratě od Bratislavy k hranicím s Českou republikou nabídku konsorcia kazašské firmy Integra Construction KZ a italské společnosti Todini Costruzioni Generali. ŽSR to uvedla ve vyhodnocení nabídek, při kterém rozhodovala nejnižší cena. O jednu z největších zakázek svého druhu na Slovensku usilovaly i české firmy.

Doprava | 17. 09. 2018

Škoda Auto dodala v srpnu 91 800 vozů, meziročně o 6,6 procent více

Automobilka Škoda Auto dodala v srpnu zákazníkům 91 800 vozů. Meziročně se dodávky aut zvýšily o 6,6 procenta, jde tak o nejlepší srpnový výsledek v historii podniku, uvedla dnes Škoda Auto v tiskové zprávě. Nejprodávanějším modelem byla v srpnu tradičně Octavia, kterých automobilka dodala 26 500, meziročně to ale bylo o 11,2 procenta méně. Propad zaznamenal také Superb, firma dodala 9200 vozů, o 14,9 procenta méně než v srpnu 2017. Naopak nárůst dodávek hlásí Fabia, meziročně automobilka zvýšila dodávky o 21,7 procenta na 14 800 vozů.

Doprava | 17. 09. 2018

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 211