Doprava a přeprava

Škoda Auto s městem investuje letos 60 milionů do rozvoje regionu

Automobilka Škoda Auto investuje společně s Mladou Boleslaví v letošním roce 60 milionů korun na projekty zaměřené zejména na zlepšení dopravní situace a na podporu možností trávení volného času. Peníze firma investuje z Nadačního fondu Škoda Auto, do kterého vložila 30 milionů eur (asi 780 milionů korun). Postaví se například lávka pro pěší a cyklisty přes Jizeru nebo dětské hřiště. Novinářům to řekli zástupci automobilky a Mladé Boleslavi.

Doprava | 17. 05. 2019

ŘSD se seznámí s nabídkami na audit mýtného systému

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes otevře obálky s nabídkami uchazečů o audit nového mýtného systému, který bude provozovat konsorcium společností CzechToll/SkyToll. Cenu desetiletého kontraktu na kontrolu fungování mýta úřad odhaduje na 495 milionů korun. Mýtný systém bude od příštího roku na zhruba 2100 kilometrech dálnic a silnic první třídy.

Doprava | 17. 05. 2019

SŽDC opraví úsek Mstětice-Praha Vysočany, vypsala tendr

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) plánuje rekonstrukci 14,7 kilometru dlouhého železničního úseku mezi Mstěticemi a pražskými Vysočany, na stavbu vypsala tendr. Odhadované náklady jsou 4,4 miliardy korun. Po modernizaci by se měla zvýšit kapacita trati a povolená rychlost. Opravena bude také stanice ve Vysočanech. ČTK to sdělil mluvčí správy železnic Marek Illiaš. Rekonstrukce by měla začít letos a trvat až pět let.

Doprava | 16. 05. 2019

Rallye Český Krumlov omezí provoz na některých silnicích

Rallye Český Krumlov, která v pátek začíná, omezí provoz na některých jihočeských silnicích. Uzavírky se dotknou především okolí Kaplice, Velešína a lipenské přehrady a budou také v Českých Budějovicích, kde závod startuje. Řidiči proto musejí v daných místech počítat s objízdnými trasami nebo zdržením. ČTK to řekl hlavní pořadatel krumlovské rallye Pavel Kacerovský.

Doprava | 16. 05. 2019

Zavedení elektronických dálničních známek Sněmovna asi schválí

Řidiči v Česku si zřejmě budou pořizovat pro jízdu na dálnicích elektronické známky, nynější papírové kupony úplně skončí. Poplatky budou motoristé hradit elektronicky, elektronická bude i kontrola. Zavedení elektronických kuponů od roku 2021 předpokládá vládní návrh novely zákona o pozemních komunikacích, jehož schválení doporučil Sněmovně hospodářský výbor.

Doprava | 16. 05. 2019

Liberecký kraj kritizuje studii železničního spojení na Prahu

Liberecký kraj kritizuje novou studii proveditelnosti železničního spojení na Prahu. Liberec je jediným krajským městem, kterému rychlé spojení na hlavní město chybí. Doba jízdy dvě a půl hodiny je srovnatelná s rokem 1938 a nemůže konkurovat silničnímu spojení, řekl ČTK hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Nová studie podle něj řeší jen zlepšení železničního spojení z Prahy na Mladou Boleslav.

Doprava | 15. 05. 2019

Na stavbě D3 u Třebonína nasadilo ŘSD drony, je to výjimečné

Firmy, které staví úseky dálnice D3 v jižních Čechách, zatím drží termíny. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) více kontroluje část Hodějovice-Třebonín, dlouhou 12,5 kilometru, která bude součástí obchvatu Českých Budějovic. Za sedm miliard korun ji staví italsko-slovenské sdružení firem Salini Impregilo a Doprastav, zatím bez komplikací. Stavbu kontroluje ŘSD i pomocí dronů, což je výjimečné. ČTK to řekli mluvčí ŘSD Jan Studecký a krajský radní pro dopravu Jiří Švec (STAN).

Doprava | 15. 05. 2019

CzechToll převzal první palubní jednotky, všechny bude mít v září

Budoucí správce mýtného systému společnost CzechToll převzala sadu prvních 25.000 palubních jednotek pro nový satelitní systém, nyní se je chystá otestovat. Po prověření kvality chce firma vyrábět 25.000 jednotek týdně. Do poloviny září jich plánuje vyrobit 450.000. CzechToll to dnes oznámil v tiskové zprávě. Nový mýtný systém se satelitní technologií by měl být na dálnicích spuštěn letos 1. prosince, na silnicích první třídy od ledna 2020.

Doprava | 15. 05. 2019

ÚOHS podnět FlixBusu řešit nebude, zákon porušen nebyl

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nezahájil správní řízení na základě podnětu autobusového dopravce FlixBus, který podal kvůli návrhu svého konkurenta RegioJet. Podle FlixBusu ho RegioJet žádal o dodržování minimálních cen, čímž mohl porušit zákon. Tím, že FlixBus návrh odmítl, ale zákon porušen nebyl, uvedl úřad v tiskové zprávě.

Doprava | 14. 05. 2019

Rychlotrati v ČR se začnou stavět dle francouzských norem v 2025

Stavba prvních vysokorychlostních tratí v České republice by měla začít v roce 2025. Řekl to po návštěvě Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Česko při stavbě bude využívat normy pro vysokorychlostní vlaky francouzských státních drah TGV. SŽDC za normy zaplatí francouzskému dopravci SNCF Mobilités 11 milionů korun.

Doprava | 14. 05. 2019

ŘSD připravuje rekonstrukci dvou mostů na průtahu v Liberci

Rekonstrukci dvou mostů na frekventovaném průtahu Libercem připravuje Ředitelství silnic a dálnic ČR. Mosty na silnici 35, po nichž denně projede až 50.000 automobilů, jsou na konci své životnosti, bude je proto třeba zbourat a postavit nové. ČTK to řekla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová. Přesné odhady nákladů v této fázi přípravy nejsou podle ní k dispozici. Hrubý odhad včetně nákladů na přeložky inženýrských sítí se ale pohybuje kolem půl miliardy korun dohromady za oba mosty.

Doprava | 13. 05. 2019

ŘSD má nabídky na sčítání dopravy, nejlevnější je za 49 mil. Kč

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obdrželo čtyři nabídky na celostátní sčítání dopravy v Česku. Nejlevnější z nich za 49 milionů korun bez DPH podalo Centrum dopravního výzkumu. Informovalo o tom ŘSD. Podle posledního sčítání z roku 2016 provoz na českých dálnicích za posledních šest let vzrostl o 13 procent.

Doprava | 13. 05. 2019

Značky upozorňující na jízdu v protisměru stát instaluje v červnu

Dopravní značky, které upozorňují řidiče na jízdu v protisměru, bude stát instalovat u nájezdů a výjezdu z dálnic na konci června, řekl novinářům ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Počet značek a přesná místa zatím nekonkretizovat, v současnosti je sedm značek na čtyřech místech. Od začátku roku policie řešila 141 případů jízdy v protisměru. O osazení značek na dálnici dnes Kremlík jednal s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD).

Doprava | 13. 05. 2019

Zimní údržba na dálnicích stála 804 mil. Kč, nejvíce za pět let

Letošní zima byla pro silničáře nejnákladnější za posledních pět let. Celkové výdaje na zimní údržbu se vyšplhaly na 804 milionů korun, což je o zhruba 55 milionů korun více než loni. Silničáři spotřebovali i více soli a najezdili více kilometrů. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) to sdělilo ČTK. Silničáři ale byli v zimě kvůli údržbě i kritizováni.

Doprava | 13. 05. 2019

Silničáři získali kladné stanovisko EIA k obchvatu Blučiny u Brna

Silničáři Jihomoravského kraje získali tři roky po oznámení záměru kladné stanovisko EIA pro stavbu obchvatu Blučiny na Brněnsku, vyplývá z dokumentu na Informačním portálu EIA. Mohou tak pokračovat v přípravě stavby, která má výrazně zlepšit život obyvatel obce. Denně jí projede podle sčítání dopravy z roku 2016 nao 5000 aut s velkým podílem kamionů. Nyní je potřeba získat územní rozhodnutí a stavební povolení.

Doprava | 10. 05. 2019

Benešov čekají od června omezení kvůli výstavbě terminálu

Řidiče i chodce v Benešově čekají od června omezení kvůli výstavbě dopravního terminálu. Autobusové nádraží se 2. června dočasně přesune do Táborské ulice, kde vznikne 11 provizorních zastávek. O den později bude uzavřena Nádražní ulice mezi křižovatkami s Žižkovou a Jiráskovou ulicí. Objížďka pro auta do 3,5 tuny povede podle informací na webu města jednosměrně dolní částí autobusového nádraží. Ostatní auta budou jezdit obousměrně po silnicích II/110, II/112 a II/106.

Doprava | 10. 05. 2019

V Hradci Králové ve čtvrti Svinary otevřeli nový most přes Orlici

V Hradci Králové ve čtvrti Svinary otevřeli nový most přes řeku Orlici. Most stavbaři vybudovali od loňského dubna na místě 111 let starého železného mostu plukovníka Šrámka, který byl v havarijním stavu. Investorem mostu za 80 milionů korun včetně DPH byl Královéhradecký kraj. Svinarský most je důležitý pro dopravu ve východní části stotisícového Hradce Králové.

Doprava | 09. 05. 2019

Kraj: Splavnění Vltavy mezi Č.Budějovicemi a Orlíkem vázne

Plán opětovného splavnění části Vltavy mezi Českými Budějovicemi a Orlickou přehradou vázne. Hlavními problémy jsou chybějící modernizace lodního výtahu na Orlické přehradě, prohloubení plavební dráhy v úseku Podolí - Kořensko a stavba nového mostu přes řeku v Týně nad Vltavou, který by umožnil proplout i větším lodím. Ministerstvo dopravy, Povodí Vltavy a Ředitelství vodních cest (ŘVC) tyto projekty ale chystá. ČTK to oznámila Jana Píchová z Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR). V květnu začala plavební sezona.

Doprava | 09. 05. 2019

Na německé dálnici se nákladní auta dobíjejí za jízdy

Německo spustilo první úsek dálnice, na němž se speciální nákladní auta mohou pomocí trolejí dobíjet rovnou za jízdy. Pětikilometrová testovací trasa na hesenské dálnici A5 nedaleko Frankfurtu nad Mohanem má ukázat, zda bude takový způsob nákladní dopravy možné využít i v širším měřítku a přispět jím ke snižování emisí oxidu uhličitého (CO2).

Doprava | 09. 05. 2019

SŽDC za 1,47 miliardy zmodernizuje trať z Čelákovic do Lysé n.L.

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zmodernizuje trať mezi Čelákovicemi u Prahy a Lysou nad Labem na Nymbursku. Součástí projektu za 1,47 miliardy korun je mimo jiné stavba nového železničního mostu přes Labe nedaleko Čelákovic, uvedla mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová v tiskové zprávě. Práce začnou v březnu příštího roku.

Doprava | 07. 05. 2019

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 232