Doprava a přeprava

Na objednávkách vlakových linek stát ušetřil 300 mil. korun ročně

Stát při přidělování dálkových železničních linek zatím ušetřil díky konkurenčnímu boji a tržnímu přístupu přes 300 milionů korun ročně. Ministerstvo dopravy dosud rozdělilo devět linek, které si objednává v rámci zajištění veřejné služby, mezi čtyři různé dopravce. Na semináři Liberálního institutu věnovaného liberalizaci železniční dopravy to řekl náměstek ministra dopravy Ladislav Němec. Nyní stojí provoz státem objednávaných linek čtyři miliardy korun.

Doprava | 12. 12. 2018 dnes

Stát testuje nové metody dopravních zakázek, chce omezit zdržení

Stát hledá a testuje nové metody výběru zhotovitelů dopravních staveb ve veřejných soutěžích. Nové metody by měly především zkvalitnit průběh projektů a omezit tak případy, kdy v soutěžích vítězí firmy často jen na základě nejlacinější ceny. Pilotním projektem, ve kterém bude metoda použita, je studie trati mezi Přerovem a Ostravou. ČTK to sdělila mluvčí ministerstva dopravy Lenka Rezková. Výběr na základě nejnižší ceny vede podle odborné veřejnosti k problémům při realizaci, konečná cena se navíc často zvyšuje.

Doprava | 11. 12. 2018 včera

V Řeži funguje první "vodíková" dobíječka pro elektromobily v ČR

V Řeži u Prahy funguje první "vodíková" dobíječka pro elektromobily v České republice. Využívá energii akumulovanou do vodíku. Do roka a půl má přibýt také stanice doplňující přímo vodík, řekla ČTK při dnešním zahájení provozu dobíječky vedoucí marketingu firmy ÚJV Řež Alena Rosáková.

Doprava | 11. 12. 2018 včera

České dráhy zrušily tendr na pronájem 15 lokomotiv za 1,1 mld. korun

České dráhy zrušily tendr na pětiletý pronájem 15 elektrických lokomotiv s konstrukční rychlostí 160 km/h, který měl firmu stát kolem 1,1 miliardy korun. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek. Podle společnosti není nyní pronájem pro podnik výhodný. Podle serveru zdopravy.cz chtěly České dráhy novými lokomotivami nahradit především stroje řady 371 a 362.

Doprava | 11. 12. 2018 včera

Skupina PKP CARGO rozvíjí expanzi v Evropě

Advanced World Transport, společnost ze skupiny PKP CARGO, podepsala 6. prosince 2019 v Lublani smlouvu o koupi 80 procent akcií ve slovinské společnosti Primol-Rail. Tímto způsobem Skupina zvyšuje svou přítomnost na trzích jižní Evropy.

Doprava | 10. 12. 2018

Plzeňský kraj posílí příští rok železniční a autobusové linky

Plzeňský kraj posílí v příštím roce veřejnou železniční a autobusovou dopravu. Objednal u dopravců více spojů. Vlaky i autobusy najedou o jednotky procent více kilometrů než letos. ČTK to řekl náměstek hejtmana Pavel Čížek.

Doprava | 07. 12. 2018

V bývalém vojenském prostoru Ralsko se v prosinci bude zas bourat

V bývalém vojenském prostoru Ralsko na Českolipsku začnou v prosinci další demolice ruin, které tam zbyly po sovětské armádě. K zemi půjdou například ruiny bývalé kotelny, skladu uhlí nebo letního kina. Liberecký kraj si na to letos v rozpočtu vyčlenil 17 milionů korun, dalších šest milionů dostal od Vojenských lesů a statků ČR, řekla ČTK náměstkyně hejtmana Jitka Volfová. Bourat by se mělo pět objektů a demolice dalších pěti se připravuje na začátek příštího roku.

Doprava | 07. 12. 2018

Středočeský kraj souhlasí s rozšířením Pražského okruhu

Středočeský kraj souhlasí s rozšířením Pražského okruhu mezi mimoúrovňovými křižovatkami Slivenec a Třebonice. Kladné stanovisko k posuzování EIA schválili středočeští radní. V úseku má v každém směru vzniknout další jízdní pruh, uvedla Helena Frintová z krajského úřadu.

Doprava | 06. 12. 2018

Stavbu mostu na Orlici v Hradci zbrzdilo počasí, otevře na jaře

Stavbu nového mostu přes řeku Orlici ve čtvrti Svinary v Hradci Králové zbrzdilo počasí. Most tak nebude hotový do konce letošního roku, ale až příští rok v květnu. ČTK o tom informovalo hejtmanství. Most stavbaři od letošního dubna budují na místě železného mostu plukovníka Šrámka, který byl v havarijním stavu. Investorem mostu za 78 milionů korun včetně DPH je Královéhradecký kraj.

Doprava | 06. 12. 2018

Ministr Dan Ťok se v Bruselu postavil za české dopravce

Včera v Bruselu jednala Rada ministrů dopravy o budoucnosti Silničního balíčku. Za české dopravce se už ve svém úvodním projevu postavil ministr dopravy Dan Ťok, který přesně analyzoval současnou situaci v silniční dopravě a popsal rozumné řešení umožňující zachovat volný pohyb zboží v EU.

Doprava | 06. 12. 2018

České dráhy hledají nové sídlo, stěhovat by se mohly za dva roky

České dráhy začaly hledat nové sídlo, kam by se mělo zhruba za dva roky přestěhovat generální ředitelství společnosti. Podle vypsané veřejné zakázky hledají 15letý pronájem minimálně 8600 metrů čtverečních kancelářských prostor. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek. Podle serveru zdopravy.cz zaplatí dráhy za pronájem stovky milionů korun. V současnosti společnost sídlí v budově ministerstva dopravy na nábřeží Ludvíka Svobody v Praze.

Doprava | 05. 12. 2018

Přepravní služba Taxify dostala pokutu za řidiče bez licence

Přepravní služba Taxify dostala od soudu v rámci exekučního řízení pokutu více než půl milionů korun, protože i přes zákaz nadále v Česku jezdila s nelicencovanými řidiči. ČTK to sdělila mediální zástupkyně konkurenční služby Liftago Nina Černá. Exekuci potvrdilo i Taxify, které se proti zákazu odvolalo. Taxify zároveň oznámilo, že od prosince musí každý řidič služby ve městech, kde opatření soudu platí, nahrát do svého profilu živnostenské oprávnění a průkaz řidiče taxislužby.

Doprava | 05. 12. 2018

Expresní spoje z Brna do Znojma pojedou od neděle častěji

Expresní spoje na autobusové lince 108 mezi Brnem a Znojmem začnou jezdit od změn v jízdních řádech 9. prosince častěji. V ranní a odpolední špičce pojedou každou půlhodinu, dříve jezdily po hodině. Společnost Kordis JMK, která je krajským organizátorem dopravy, tak reaguje na zvýšenou poptávku vyvolanou především razantním snížením cen jízdenek pro studenty a důchodce, uvedl v tiskové zprávě ředitel Kordisu Jiří Horský.

Doprava | 05. 12. 2018

Plzeňský kraj vyhlásil veřejné soutěže na autobusy a vlaky

Plzeňský kraj vyhlásil soutěže na zajištění veřejné autobusové v regionu od roku 2020. Jde o zakázku za miliardy korun. Dále vyhlásil první soutěž na vlaky a další připravuje. Nařizují mu to evropské předpisy. Smlouvy s novými dopravci budou desetileté, kontrakty se železničními operátory mohou být delší. ČTK to řekl náměstek hejtmana Pavel Čížek.

Doprava | 04. 12. 2018

V Holešově skončila kolaudace dopravního terminálu za 36 mil. Kč

V Holešově na Kroměřížsku úspěšně skončila kolaudace nového dopravního terminálu, který vznikl přestavbou zastaralého autobusového nádraží. Znamená to tedy, že už funguje v plném provozu. Práce začaly v březnu, vyžádaly si náklady přesahující 36 milionů korun bez DPH, řekl ČTK starosta Rudolf Seifert.

Doprava | 04. 12. 2018

SŽDC chce v příštím roce zvýšit investice na 23,3 miliardy Kč

Správa železniční dopravní cesty chce příští rok investovat do železniční infrastruktury 23,3 miliardy korun, což je zhruba o 3,5 miliardy korun více, než je předpokládaná výše investic za letošní rok. V dalších letech by investice měly výrazně vzrůst. Na dnešní konferenci Železnice 2018 to řekl generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda.

Doprava | 04. 12. 2018

ŘSD má sedm nabídek na stavbu silnice v Plzni za půl mld. Kč

Sedm nabídek na stavbu části východního obchvatu v Plzni, který odlehčí přetížené Karlovarské třídě, obdrželo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Dnes zveřejnilo tři, které jsou podle ŘSD nejvýhodnější. Téměř tříkilometrovou silnici I/20 a II/231 Plaská - Na Roudné - Chrástecká chtějí postavit sdružení Eurovia CS, Berger Bohemia a Swietelsky, které nabídlo nejnižší cenu 494 milionů Kč bez DPH, tedy 93 procenta projektované sumy, Colas CZ s cenou 523 milionů Kč a Metrostav, který je se sumou 547 milionů Kč o více než tři procenta nad cenou spočítanou projektantem. ČTK to dnes řekl mluvčí ŘSD Jan Studecký.

Doprava | 03. 12. 2018

Dluhonské mosty jsou zkolaudovány, otevřou se v sobotu

V Přerově prošly kolaudací dva nové mosty, které se klenou nad železniční tratí v Dluhonské ulici a spojují Přerov s místní částí Dluhonice. Motoristům se poprvé otevřou v sobotu, řekla ČTK mluvčí magistrátu Lenka Chalupová. Odstranění dopravně vytížených mostů, které byly ve špatném technickém stavu, a následná stavba nových je jednou z největších současných investic města Přerova, přišla na 90 milionů korun. Práce trvaly od loňského listopadu, musely být kvůli nim i výluky na trati.

Doprava | 30. 11. 2018

ArcelorMittal Ostrava koupil do ocelárny jeřáb za 100 milionů korun

Hutní podnik ArcelorMittal Ostrava si za 100 milionů korun pořídil nový jeřáb do ocelárny, kde bude převážet licí pánve. Pracovníci dodavatele nyní jeřáb o váze 360 tun v ocelárně montují, do továrny ho přivezlo deset kamionů. ČTK to sdělila v tiskové zprávě mluvčí AMO Barbora Černá Dvořáková.

Doprava | 30. 11. 2018

Jablonné v Podještědí bude od prosince znovu průjezdné

Jablonné v Podještědí na Liberecku bude od prosince pro automobily znovu průjezdné. Práce na rekonstrukci průtahu městem mají v pátek skončit. Zmizí rozkopané ulice i semafory, které ještě dnes komplikovaly provoz. Stavbaři se ale do města spojeného se životem patronky Libereckého kraje svaté Zdislavy vrátí na jaře, kdy budou rekonstruovat náměstí. Hotovo by mělo být koncem července. Všechno ale může ještě zkomplikovat archeologický průzkum, řekl ČTK ředitel Krajské správy silnic Libereckého kraje Jan Růžička.

Doprava | 29. 11. 2018

   Starší >

Strana: 1 | 2 | 3 | ... | 218