Zlínský kraj chystá další silniční stavby za 65 milionů korun

Doprava | 10. 07. 2018

Zlínský kraj chystá další silniční stavby za více než 65 milionů korun. Radní schválili pět investic, které se týkají komunikací druhých a třetích tříd v regionu. Stavbaři opraví silnice ve Viganticích na Vsetínsku, mezi Hlinskem pod Hostýnem a Dobroticemi na Kroměřížsku a v úseku mezi Pozlovicemi a Petrůvkou na Zlínsku. Přestavba čeká také propustek ve Valašské Bystřici na Vsetínsku a opěrnou zeď v Uherském Brodě - Újezdci na Uherskohradišťsku. Novinářům to sdělil hejtman Jiří Čunek.

„Všechny tyto akce by měly být zahájeny v letních měsících. Přispějí k vyššímu komfortu pro řidiče v řešených úsecích, ale také ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu," uvedl. Na většině míst budou provoz po dobu oprav řídit kyvadlově semafory. Práce by měly skončit na podzim.

Ve Viganticích se stavbaři postarají o rekonstrukci silnice v délce přesahující 2,3 kilometry. Součástí prací je úprava propustků a zastávkových pruhů pro autobusy. Obec se souběžně postará o vybudování nových chodníků, rekonstrukci autobusových zastávek nebo instalaci veřejného osvětlení.

Mezi Hlinskem pod Hostýnem a Dobroticemi se oprava týká tříkilometrového úseku silnice. Vozovka bude mít nový povrch, budou tu zastávkové pruhy pro autobusy. Silničáři obnoví i dopravní značení nebo dešťové vpusti.

Podél téměř dva kilometry dlouhého úseku silnice z Pozlovic na Petrůvku nechá kraj vyměnit svodidla a směrové sloupky. Nové bude dopravní značení, ve dvousetmetrovém úseku vznikne na vozovce protismyková vrstva.

Havarijní propustek ve Valašské Bystřici čeká kompletní přestavba. Souvisí s ní i úprava navazujících částí silnice, zpevnění koryta potoka pod mostem a přilehlých svahů.

V Újezdci, místní části Uherského Brodu, vznikne 80 metrů dlouhá opěrná zeď. Naváže na už zrekonstruovanou železobetonovou opěrnou zeď, která je při jízdě směrem na Luhačovice po levé straně mezi silnicí a železniční tratí. Úpravy se dále dotknou svodidel, svahů a odvodňovacího příkopu.

Silnice nižších tříd v regionu spravuje Ředitelství silnic Zlínského kraje, které je příspěvkovou organizací hejtmanství. Podle schváleného rozpočtu Zlínského kraje pro letošní rok by mělo ŘSZK dostat na investice 270 milionů korun. Další peníze získává příspěvková organizace z evropských dotací a státního fondu dopravy, ze kterého letos obdrží na opravy krajských silnic 138,7 milionu korun.

Zdroj: ČTK