Vedle Jihočeské univerzity vznikne 250 bytů a nájemní dům

Nemovitosti | 04. 04. 2017

Poblíž Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích vznikne do roku 2020 několik bytových domů, kde bude 250 bytů. Investorem je developer Václav Drchal, výši investice nezveřejnil. První byty si majitelé převezmou na začátku roku 2019, místa v ubytovacím domě nabídl investor přednostně univerzitě.

Ceny bytů se pohybují od 1,5 milionu korun do 6,8 milionu korun, budou blízko centra Českých Budějovic, na rohu ulic Na Sádkách a Na Zlaté stoce, pár desítek metrů od parku Stromovka. V první etapě projektu rezidenčního bydlení Byty Stromovka vzniknou čtyři bytové domy, 136 bytů 1+kk až 4+kk s výměrami 32 až 118 metrů čtverečních. Jejich součástí budou balkon či terasa, sklepy a garáže. Domy budou mít dvě podzemní podlaží, šest nadzemních a jedno ustupující nadzemní podlaží.

„Byty se prodávají výborně, na polovinu máme již rezervace, to je neskutečný rekord - po 14 dnech, co jsme to rozeslali klientům a Jihočeské univerzitě," řekla Monika Němcová z realitní a developerské společnosti Atkinson & Partners. Při rezervaci musí majitel podepsat rezervační smlouvu a do šesti pracovních dní uhradit deset procent z ceny. Byty z I. etapy se začnou stavět letos v červenci, dokončení se plánuje na prosinec 2018. Majitelům je firma předá v lednu až březnu 2019. Druhá etapa skončí v létě 2020.

Vznikne i ubytovna, kterou může přednostně využít univerzita. Společnost jednala minulý týden s kvestorkou školy Hanou Kropáčkovou, že prostory částečně zaplní studenti, zaměstnanci Akademie věd a Biologického centra. „Vybírají si byty ještě předtím, než kolem Velikonoc vypukne kampaň. Bude to nájemní dům, žádná vybydlená ubytovna, bude tam krásná recepce. V bytovém projektu je i kavárna a zařízení pro děti," řekla Němcová.

Jde o pozemky sousedící s univerzitním kampusem. Škola je nikdy nevlastnila, v minulosti je chtěla od majitele odkoupit, ten je ale neprodal. „Předpokládáme, že výstavba a provoz bytového komplexu zatíží dopravu kolem kampusu, ale nebude to nějak zásadní. Více by se nám líbilo, pokud by tam byla jako doposud travnatá plocha, i s ohledem na to, že travnaté plochy z centra i širšího centra mizí a zastavují se. Ale respektujeme rozhodnutí majitele pozemku i schválený územní plán," řekla ČTK mluvčí Jihočeské univerzity Dagmar Dvořáková.

Zdroj: ČTK