V Ratiboři na Vsetínsku začala oprava silnice za 52,6 milionu korun

Doprava | 18. 05. 2018

Ředitelství silnic Zlínského kraje, které je příspěvkovou organizací hejtmanství, zahájilo rekonstrukci silnice druhé třídy v Ratiboři na Vsetínsku. Jde o jednu z nejnákladnějších letošních investic na silnicích druhé a třetí třídy v regionu. Opravy přijdou na 52,6 milionu korun, z 85 procent je pokryje evropská dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. ČTK to řekla mluvčí hejtmanství Adéla Kousalová.

Práce se týkají jak průtahu obcí, tak i navazujícího úseku mimo zástavbu, a to v úseku dlouhém 3665 metrů. „Stavba zahrnuje výměnu dvou asfaltobetonových vrstev, lokální vysprávky a sjednocení silnice na šířku vozovky sedm nebo 6,5 metru," uvedl náměstek hejtmana zodpovědný za oblast dopravy Pavel Botek.

Součástí stavby jsou také úpravy propustků, odvodnění a vozovky na dvou mostech, rekonstrukce chodníků z litého asfaltu a doplnění vodorovného i svislého dopravního značení. Práce by měly být hotovy do konce listopadu, vyžádají si částečnou uzavírku silnice. Střídavý provoz vozidel v jednom jízdním pruhu bude ve dvou úsecích o délce do 500 metrů řízen semafory.

Podle schváleného rozpočtu Zlínského kraje pro letošní rok by mělo ŘSZK dostat na investice 270 milionů korun. Další peníze získává příspěvková organizace z evropských dotací a státního fondu dopravy, ze kterého letos obdrží na opravy krajských silnic 138,7 milionu korun.

Zdroj: ČTK