V Rakovníku je nová hala pro opravy lokomotiv a další techniky

Skladování | 16. 01. 2018

V Rakovníku je nová hala pro opravy lokomotiv a další techniky. Nahradila původní prostory, které už nevyhovovaly moderním požadavkům. Stavbu za 57 milionů korun dnes otevřely České dráhy, tři měsíce bude pokračovat zkušební provoz. Opravy vozidel by nyní měly být rychlejší. Součástí haly je i sklad a zázemí pro zaměstnance. ČTK o tom informoval mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

„Nový objekt svou komplexností výrazně zlepšil podmínky pro opravárenství a našim zaměstnancům přináší moderní pracovní prostředí. Díky tomu očekáváme zrychlení oprav, zvýšení jejich kvality a spolehlivosti vozidel, což se pozitivně odrazí v plnění jízdního řádu nebo nasazení plánovaných souprav," uvedl člen představenstva Českých drah odpovědný za úsek techniky, servisu a majetku Miroslav Kupec.

Stavba dvoukolejné haly začala minulý rok v únoru a dokončena byla v prosinci. Objekt poslouží například k opravám a údržbě motorů, ale i dalších zařízení. V Rakovníku je soustředěno 49 jednotek Regionova, tedy téměř čtvrtina všech těchto dvouvozových souprav, které dráhy vypravují převážně ve Středočeském a Ústeckém kraji. „Zlepšení servisu tak zaznamená velké množství cestujících od Prahy po Chomutov a Most," doplnil Kupec.

Plocha haly zabírá téměř 1300 čtverečních metrů, je vybavená například posuvnou servisní lávkou, mostovým jeřábem o nosnosti pět tun či zvedákovou soupravou. Kolejemi je hala napojena přes současné kolejiště depa do kolejiště v železniční stanici Rakovník.

Zdroj: ČTK