V polovině prázdnin skončí dopravní omezení ve Vysokém Mýtě

Doprava | 14. 06. 2019

Trápení řidičů při průjezdu Vysokým Mýtem v polovině prázdnin skončí. Do konce července bude dokončena úprava křižovatek a přechodů, která začala na jaře a kvůli které musí auta jezdit městem objížďkami. Začátkem srpna začnou fungovat všechny vybudované semafory, řekl novinářům starosta František Jiraský (Nestraníci).

 
"Akce se konečně přehoupla do své druhé poloviny. Po neděli začne třetí etapa rekonstrukce od křižovatky s ulicí generála Svatoně po okružní křižovatku u čerpacích stanic směrem na Litomyšl," uvedl Jiraský. V poslední etapě povede objízdná trasa jinak než dosud, z Hradce Králové na Olomouc se bude jezdit volnou polovinou vozovky po staveništi, opačným směrem budou auta odbočovat do ulice Českých bratří a dál pojedou Jeronýmovou, Litomyšlskou a ulicí Prokopa Velikého.

Frekventovanou silnici I/35, která městem prochází, je obtížné z vedlejších komunikací překonat, pro pěší je málo možností ji bezpečně přejít. Úpravy mají zpomalit tranzitní dopravu do doby, než bude vybudován obchvat města. Podle dřívějších průzkumů projede po silnici v některých místech až 22.000 vozidel denně, intenzita provozu ale stále vzrůstá.

Původně byla na celém průtahu městem jedna křižovatka a jeden přechod se světelnou signalizací. "Semafory na zprovozněných křižovatkách se zatím osvědčily," řekl Jiraský.

Úprava křižovatek a přechodů na průtahu městem jsou společným projektem města a Ředitelství silnic a dálnic. Náklady dosáhnou 63 milionů korun, z toho Vysoké Mýto zaplatí 17,5 milionu, 14,9 milionu korun je z dotace Státního fondu dopravní infrastruktury.
Zdroj: ČTK