V Novém Jičíně se bude opravovat všech pět okružních křižovatek

Doprava | 12. 03. 2019

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) připravuje opravu všech pěti okružních křižovatek na silnici I/57 v Novém Jičíně. Oprava by měla začít 18. března, potrvá měsíc a bez DPH přijde na 10,6 milionu korun. ČTK to řekla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová. Pro město bude oprava znamenat výrazné dopravní komplikace.

 
Opravovat se budou nejen okružní křižovatky číslo 1 až 5, ale i silnice mezi nimi, tedy v úseku od křižovatky ulic Přemyslovců a Jeremenkova po křižovatku ulic Zborovská, Karla Kryla a Máchova. Oprava se bude dělat na dvě etapy a rekonstruovaný úsek bude vždy zcela uzavřen.

Mluvčí novojičínské radnice Marie Machková uvedla, že jako první by se měly uzavřít okružní křižovatky číslo 3, 4 a 5 (počítáno od obchodního centra Tabačka). Tato etapa by měla trvat asi dva týdny, pak se budou opravovat kruhové objezdy číslo 1 a 2.

"Jsou navrženy objízdné trasy po přilehlých komunikacích," uvedl Petr Zdráhal z novojičínského odboru majetku a investic. Tranzitní doprava vozidel o hmotnosti nad 7,5 tuny bude svedena mimo Nový Jičín, nákladní vozy budou jezdit po objízdné trase po silnici I/35 přes Valašské Meziříčí, Lešnou a Hranice.

Mluvčí ŘSD uvedla, že vzhledem k vysokému dopravnímu zatížení v místě okružních křižovatek a také k předpokládanému nárůstu tohoto zatížení nelze přesně stanovit, jakou bude mít oprava životnost. "Nicméně lze s určitostí konstatovat, že oprava bude mít pozitivní vliv na plynulost dopravy v lokalitě, sjízdnost komunikace I/57 a bezpečnost silničního provozu," uvedla Ledvinová.

Na jaře se bude opravovat také úsek silnice I/57 z novojičínské části Bludovice do Hodslavic. V současné se výbírá zhotovitel. Rekonstrukce je rozdělena na tři etapy. První etapa rekonstrukce bude v úseku od Bludovic až po začátek obce Hodslavice, kde je koordinována se stavbou splaškové kanalizace. Druhá etapa bude až v následujícím roce po dokončení kanalizace v obci, uvedla mluvčí ŘSD. Letos by se měla dělat i třetí etapa, a to rekonstrukce silnice v úseku mezi koncem obce Hodslavice a přechodem pro chodce za odbočkou do Hostašovic.

Během opravy bude doprava vedena kyvadlově pomocí semaforů. "Tranzitní doprava bude odkloněna objízdnými trasami po silnici I/35," uvedla Ledvinová. Oprava by měla trvat zhruba čtvrt roku.

ŘSD letos připravuje také rekonstrukci mostu, který je na silnici I/57 těsně za hranicemi města v Šenově u Nového Jičína, částečně je pod sjezdem ze silnice I/48. Během opravy bude doprava vedena vždy po polovině mostu.
Zdroj: ČTK