V Mostě začala stavba silničního mostu za 73,5 milionu Kč

Doprava | 13. 03. 2019

V Mostě začala výstavba silničního mostu pod hradem Hněvín. Stavbu mostu na silnici I/13A za 73,5 milionu korun zadalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Kvůli uzavírce musí řidiči kamionů mířících nejenom na mostecký autodrom volit objízdnou trasu dlouhou až 20 kilometrů. ČTK to sdělil mluvčí Autodromu Most Jan Foukal.

 
"Řidiči kamionů, kteří přijíždějí do Mostu ze směru od Prahy či Teplic a chtějí pokračovat na Chomutov nebo do areálu mosteckého autodromu, musejí využívat od pondělí dlouhodobou objízdnou trasu," uvedl Foukal. Objížďka se netýká řidičů osobních automobilů, kteří na autodrom dojedou po místních komunikacích v Mostě.

Demolice a následná výstavba jednoho ze dvou silničních nadjezdů nad železniční tratí uzavřely podle Foukala úsek ve směru od Prahy a Teplic na kruhový objezd v mostecké městské části Souš, z něhož se sjíždí do Komořan a na Chomutov, ale také k mosteckému autodromu. "Nákladní vozy a kamiony musejí pokračovat po silnici I/27 směrem na Litvínov, v Záluží pak odbočí na Komořany. Odtud mohou jet dále na Chomutov nebo se vrátit na zmíněný kruhový objezd a odbočit k autodromu," popsal Foukal objízdnou trasu.

Výstavba podle webových stránek ŘSD potrvá do konce srpna. Podle registru uveřejněných smluv dílo pro ŘSD realizuje firma Bögl a Krýsl, která uspěla ve výběrovém řízení s druhou nejnižší cenou zakázky. Vítěz tendru z roku 2017, akciová společnost SMP CZ s cenou 56 milionů korun, odstoupil.
Zdroj: ČTK