U Hrabyně začne oprava gabionové stěny, jež se loni sesunula

Ostatní | 12. 09. 2018

Společnost Eurovia CS začne ve čtvrtek na silnici I/11 nedaleko Hrabyně na Opavsku opravovat gabionovou stěnu, která se sesunula loni v září. Oprava, která přinese dílčí dopravní omezení, by měla být dokončena ještě letos. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělila mluvčí Eurovie Iveta Štočková.

Stěna je u úseku silnice I/11 spojující Ostravu s Opavou, který byl otevřen před třemi lety. Jeho stavba stála zhruba 4,5 miliardy korun.

Příčinou sesunu části zdi bylo zřejmě nevhodně zvolené projekční řešení. „Opravy naše společnost provede na své náklady, které následně budeme uplatňovat u pojišťovny," uvedla Štočková.

Na místě bude vždy uzavřena část jednoho jízdního pruhu a bude tam snížena rychlost. Ve středu začne rozmisťování dopravního značení a následující den samotné opravné práce. „Budou odtěženy dvě sekce gabionových stěn, odebrány další vzorky a následně v místě vzniknou nové železobetonové stěny, na kterých bude proveden nový gabionový obklad," popsala Štočková.

Hlavní práce by firma chtěla stihnout do konce roku, než začne období zimní údržby. „Pracovat budeme postupně na dílčích místech a společně s pracemi bude umisťováno dopravní značení, aby byl zajištěný bezpečný prostor pro pracovníky a plynulost dopravy," uvedla Štočková.

Zdroj: ČTK