Trojnásobný úspěch nové řídící věže v Ostravě

Nemovitosti | 27. 06. 2017

Tři prestižní ceny získal státní podnik Řízení letového provozu České republiky za úspěšnou realizaci nového provozního střediska a řídící věže na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě. První cenou je „Dopravní stavba roku 2016“, druhou „Cena Development News“ a třetí je čestné uznání v soutěži „Stavba Moravskoslezského kraje za rok 2016“. Ve všech případech odborné poroty ocenily zejména technické, technologické a architektonické provedení této ojedinělé stavby se zřetelem na vytvoření specifického vnitřního prostoru.

„Stavba nového střediska v Ostravě je výsledkem mimořádného spojení vize s profesionalitou. Poděkování proto patří projektovému týmu ŘLP ČR, s.p., architektům, generálnímu dodavateli i všem ostatním dodavatelům, kteří odvedli špičkovou práci,“ uvedl při této příležitosti generální ředitel ŘLP ČR, s.p. Jan Klas.

Potřebu nové řídící věže vyvolal rostoucí význam ostravského letiště v dopravní infrastruktuře Moravskosleszkého kraje, které jenom v roce 2016 zaznamenalo téměř 25 000 startů a přistání. Investiční náklady na výstavbu nového provozního střediska a řídící věže v Ostravě činily 133 milionů korun.