Toyota odstartovala první ročník strojařské soutěže Logistic Engineering Challenge

Logistika | 12. 09. 2017

Toyota Material Handling Europe navazuje na úspěch vlastní designérské soutěže v oblasti manipulace s náklady. Vyzvala švédské studenty strojařiny uvést poslední vítězný designérský koncept do života. Neotřelý designerský nápad čeká na překonání obrovské propasti, která odděluje rýsovací prkna a výrobu prototypu od implementace do praktického provozu. 

Dva uplynulé ročníky designérské soutěže Toyota Logistic Design Competition ukázaly úspěšnost zvolené koncepce. Třetí ročník právě probíhá. Každý rok se registrovali designéři ze všech koutů světa, přičemž vítězné návrhy představovaly skutečné inovace a úplně jiný pohled na logistiku a manipulaci ve srovnání se současným designem vozíků. 

Nyní se společnost TMHE rozhodla postoupit o další krok. Vyzvala švédské studenty a nedávné absolventy strojírenských oborů vytvořit na základě loňského vítězného konceptu "FLOCK" inovativní, ale životaschopné řešení. Pro připomenutí: FLOCK je autonomní logistický vozík vytvořený s cílem optimalizovat tok zboží a jeho efektivitu, spotřebu energie a ekologické vlivy. Klíčovou výzvou je společná práce automatizovaných jednotek způsobem, kterým současné jednotlivé vysokozdvižné vozíky s lidskou obsluhou fungovat nemohou.

Soutěž byla vyhlášena na konci června 2017, poslední termín pro předložení realizačních návrhů byl stanoven na 20. listopadu 2017. Tři nejlepší návrhy budou oceněny finanční odměnou ve výši 5000, 3000 nebo 1 500 euro. Navíc budou mít všichni vítězové příležitost požádat o placenou stáž ve výzkumném a rozvojovém centru Toyota Material Handling Manufacturing Sweden, R&D Center.

Soutěž Toyota Logistic Engineering Challenge je, stejně jako designérská soutěž Toyota Logistic Design Competition, součástí programu Toyota Logiconomi. Pojem Logiconomi používá Toyota Material Handling pro popis a vysvětlení své filozofie v oblasti štíhlé a ekonomické logistiky - jinými slovy koncepce jak dosáhnout štíhlých logistických procesů eliminujících ztráty, vedoucích k nižším provozním nákladům a maximalizující výkon a účinnost techniky.