Stavbaři opraví za 66 milionů Kč průtah Loukovem na Kroměřížsku

Doprava | 10. 06. 2019

Stavbaři zrekonstruují silnici druhé třídy v Loukově na Kroměřížsku. Práce začnou 17. června, po zimní přestávce budou pokračovat i po celý příští rok. Týkají se téměř dva kilometry dlouhého úseku silnice a také dvou mostů, sdělil ČTK Jan Vandík z oddělení vnějších vztahů a komunikace Zlínského kraje. Motoristé musejí počítat s omezením dopravy.

 
Stavbu připravuje Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), které je krajskou příspěvkovou organizací. "Náklady dosáhnou 66 milionů korun. Na financování stavby chceme využít dotace z evropských fondů v rámci Integrovaného regionálního operačního programu," uvedl náměstek hejtmana Pavel Botek (KDU-ČSL).

Rekonstrukce čeká průtah obcí a úsek silnice poblíž zemědělského družstva. Pracovat se bude také na přestavbě stávajícího propustku přes Blazický potok na nový rámový most včetně nezbytné úpravy koryta vodního toku a stavební úpravě mostu přes potok Libosvárka. U vjezdu do obce ve směru od Bystřice pod Hostýnem vznikne zpomalovací ostrůvek.

Stavba dále zahrnuje zrušení dvou stávajících zastávkových pruhů pro autobusy u areálu zemědělského družstva. Počítá se naopak s výstavbou pěti nových zastávkových pruhů, přeložkou telefonních kabelů a plynovodního vedení. Stavbaři se postarají i o odvodnění silnice nebo osazení nového dopravního značení.

Pracovat se bude po etapách za úplných uzavírek silnice. Řidiči budou muset využít objízdnou trasu přes Libosváry, osadu Drholec a Osíčko. Ve vybraných obdobích bude uzavírka pouze částečná, přes Loukov půjde projet kyvadlově na semafory.

Silnici II/150 řadí ŘSZK do prioritní silniční sítě Zlínského kraje. Od roku 2008 se dočkala úprav už na devíti místech. "Byly na ní rekonstruovány nebo i nově vybudovány úseky v celkové délce přes 14 kilometrů. Investiční náklady zde přesáhly čtvrt miliardy korun," uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.
Zdroj: ČTK