Stavba nové silnice u Chrášťan by měla začít v roce 2022

Doprava | 09. 01. 2019

Stavba nové silnice u Chrášťan by měla začít v roce 2022. Jde o druhou etapu přeložky silnice. Důvodem její stavby je odvedení tranzitní dopravy z přilehlých obcí. Náklady na stavbu jsou zhruba 170 milionů korun. Středočeský kraj přeložku zařadil mezi projekty, na které chce využít evropské dotace. V pondělí o tom rozhodli krajští radní, informovala dnes ČTK Helena Frintová ze středočeského hejtmanství.

 
První etapa už je hotová. Druhá etapa, dlouhá 2,4 kilometru, spojí silnice číslo 519 a 513 na katastrálním území obcí Dušníky u Rudné a Chrášťany u Prahy. "Situována je v souběhu s dálnicí D5," uvedl krajský radní pro dopravu František Petrtýl (ANO). Nová silnice také bude respektovat rozšíření kapacity D5. Hotová by měla být do konce roku 2023.

Radní také v pondělí uložili krajskému úřadu, aby zajistil tendr na dodavatele projektové dokumentace a autorského dozoru. Obojí kraj zaplatí ze svého letošního rozpočtu. Na samotnou stavbu by kraj měl dát ze svého rozpočtu kolem 17 milionů korun, přes 145 milionů korun by měly činit evropské dotace a téměř devět milionů korun by měl přispět stát.
Zdroj: ČTK