Společnost DB Schenker mezi nejlepšími zaměstnavateli roku 2019

Logistika | 04. 06. 2019

Logistická společnost DB Schenker slaví úspěchy i mimo silniční, železniční a letecké přepravy. V prestižní soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku 2019 získala druhé místo v kategorii firem do 5000 zaměstnanců se sídlem ve Středočeském kraji. Navazuje tak na podobný úspěch z roku 2016.

 
Soutěž Sodexo Zaměstnavatel roku se koná každoročně už více než 15 let. Jejím cílem je ocenit zaměstnavatele s výborným přístupem ke svým zaměstnancům a dále pomoci rozvíjet oblast lidských zdrojů v České republice. Hodnocení firem probíhá ověřenou a uznávanou metodikou Saratoga od společnosti PwC. Ta bere v potaz celou řadu ekonomických a personálních ukazatelů, jako například počet hodin na školení zaměstnanců nebo míru jejich kariérního vývoje.

„Na pracovním trhu je konkurence mezi zaměstnavateli opravdu velká. Těší nás proto, že jsme navázali na náš nedávný úspěch a opět stanuli na stupních vítězů,“ říká Jitka Moravcová, personální ředitelka společnosti DB Schenker a dodává: „V uplynulých třech letech jsme udělali hodně pro to, abychom péči o naše zaměstnance posunuli ještě dále. Nové benefity, školení, rozvojové a adaptační programy, dobré podmínky pro kariérní růst, flexibilní úvazky, začleňování znevýhodněných, zkrátka zaměřili jsme se na zaměstnance v různých etapách jejich života a věřím, že je to na pracovním prostředí u nás v DB Schenker znát.“

Celosvětově zaměstnává DB Schenker více než 91 tisíc lidí ve 130 zemích. V České republice má společnost 22 poboček, ve kterých pracují téměř dva tisíce zaměstnanců. Náborová kampaň v DB Schenker prakticky nikdy nekončí – schopné a kvalifikované kolegy společnost hledá neustále.