Společnost cargo-partner otevře v roce 2018 logistické centrum v Sofii

Logistika | 08. 09. 2017

Společnost cargo-partner staví moderní logistické centrum nedaleko letiště v Sofii s termínem otevření počátkem roku 2018. Investice ve výši 30 milionů leva (přes 15,3 milionů eur) přinese více než 20 nových pracovních míst. Společnost cargo-partner, mezinárodní poskytovatel logistických služeb a souvisejících informačních technologií, plánuje v rámci strategických investic do navyšování svých celosvětových skladových kapacit vybudovat nové logistické centrum v bulharském hlavním městě Sofii.

Nové logistické centrum bude disponovat 22 000 paletových míst na skladové ploše přes 16 500 m2 a též 2 000 m2 kancelářských prostor. Tento nový objekt doplní stávajících 10 000 m2 logistických prostor, jež společnost provozuje od roku 2015. Lokalita v blízkosti sofijského letiště zajišťuje přímé napojení na stanici metra a na železniční trať a zároveň snadný přístup k dálnicím Trakija (A1), Chemus (A2) a Struma (A3).

Budova bude vhodná zejména ke skladování nadrozměrných nákladů, náhradních dílů, ale též zboží vysoké hodnoty nebo podléhajícího celní kontrole. V objektu bude udržována teplota v rozmezí od +5 do +25°C a bude zde i zvláštní oddělení pro skladování potravin a zboží citlivého na teplotu s teplotním rozmezím mezi +10 a +20°C. Ke službám s přidanou hodnotou, jež bude nové logistické centrum nabízet, patří balení, štítkování a doručování, jakož i řešení vrácených zásilek.

Výkonný ředitel společnosti cargo-partner Stefan Krauter říká: „Po zahájení výstavby vlastního moderního logistického centra nedaleko letiště ve Vídni je nový sklad v Sofii dalším důležitým krokem v rámci rozšiřování našich logistických kapacit napříč Evropou.“ Generální ředitel společnosti cargopartner v Bulharsku Anton Stojkov dodává: „S využitím nejnovějších logistických technologií a nejkvalitnějších technických zařízení nabízíme našim zákazníkům nejen skladování, ale plně integrovaná logistická řešení šitá na míru jejich požadavkům.“

Mezi další aktuální investice společnosti cargo-partner patří nedávné rozšíření skladu na celkových 20 000 paletových míst ve slovenské Dunajské Stredě, na říjen 2017 plánované otevření logistického centra s více než 6 000 paletovými místy v německém Hamburku a výstavba nového skladu s 20 000 paletovými místy ve slovinské Lublani, která je plánována na rok 2018.

Otevření logistického centra v Sofii odráží závazek firmy podporovat místní ekonomiku a přinese 20 nových pracovních míst. Otevřením pracoviště pro mladé profesionály v oboru podporuje cargopartner mladé nadějné talenty v získávání nových vědomostí a dovedností.