Silničáři ve Zlínském kraji začali s jarním úklidem vozovek

Doprava | 11. 04. 2019

Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) zahájilo jarní úklid silnic druhé a třetí třídy po zimě. Vozidla s radlicemi a nástavbami pro posypové materiály začali silničáři již v březnu přestavovat na běžné nákladní automobily nebo jiné silniční mechanismy, které budou využívat opět do zimy. Na úklid silnic letos ŘSZK vynaloží 5,3 milionu korun, řekl ČTK zástupce společnosti Vojtěch Cekota.

 
Z okrajů silnic zmizí kamenná drť, která zde zůstává po zimním posypu, i všechny nečistoty. Pracovníci okresních správ a údržeb silnic budou uklízet i v příkopech nebo v bezprostředním okolí vozovek, aby zde bylo možno později bezpečně vysekávat trávu. "Kdyby se zima ještě na chvíli vrátila, a v dubnu to nikdy nelze zcela vyloučit, zůstává v každém okrese k dispozici ještě i několik málo sypačů s radlicemi," uvedl Cekota.

Začaly už také lokální vysprávky, kdy pracovníci jednotlivých správ a údržeb silnic opravují všechny výtluky. "Podle našich poznatků je výskyt výtluků po uplynulé zimě srovnatelný s jinými lety a nedosahuje žádného extrémního rozsahu," uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý. Na lokální opravy vozovek má letos ŘSZK v rozpočtu vyčleněno 80 milionů korun.
Zdoj: ČTK