Silničáři přes léto opraví obchvat Bánova na Uherskohradišťsku

Doprava | 09. 07. 2019

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) začne v pondělí opravovat obchvat Bánova na Uherskohradišťsku. Je součástí frekventované silnice I/50, jednoho z hlavních tahů ze Zlínského kraje na Slovensko. Náklady přesáhnou 18 milionů korun. Práce potrvají zhruba dva měsíce, vyžádají si omezení dopravy, řekl ČTK a Českému rozhlasu ředitel zlínské pobočky ŘSD Karel Chudárek.

 
Obchvat Bánova otevřeli silničáři v roce 2009. "Povrch není ještě úplně špatný, ale už jsou tam počínající síťové trhliny a je potřeba ho znova zcelit. Takže on se lehce přebrousí, srovná a natáhne se nahoru vrstva mikrokoberce, což je asfaltová emulze smíchaná s kamenivem," uvedl Chudárek.

Délka opravovaného úseku je 4,5 kilometru. Po dobu rekonstrukce vozovky jím motoristé projedou kyvadlově, provoz budou řídit semafory. Obchvat je také možné objet přes střed Bánova, nepůjde však o oficiální značenou objížďku.

Stavbaři ve Zlínském kraji pracují i na dalších páteřních silničních tazích. Pokračují například v budování okružní křižovatky na silnici I/57 v Brumově-Bylnici na Zlínsku. Na jaře zahájili také rekonstrukci mostu přes Jalubský potok na silnici I/55 u Huštěnovic na Uherskohradišťsku a opravu mostu na silnici I/54 ve Strání-Květné na Uherskohradišťsku. Všechny uvedené úseky jsou s omezením průjezdné.
Zdroj: ČTK