RegioJet shání strojvedoucí, vlakvedoucí, stevardy pro nové vlaky

Lidské zdroje | 14. 02. 2019

Soukromý dopravce RegioJet, který začne od prosince provozovat v Česku poprvé vlaky v závazku veřejné služby, shání strojvedoucí, vlakvedoucí, stevardy či prodejce jízdenek. Firma vypsala na webu volné pracovní pozice. Lidi potřebuje pro osobní vlaky v Ústeckém kraji a pro rychlíkovou linku z Brna do Bohumína. Během jara chce rozjet další fáze náborové kampaně, uvedl mluvčí Aleš Ondrůj. Přesnější počty potřebných zaměstnanců neuvedl, podle něj však jde o desítky nových pozic.

 
Že by firma Radima Jančury potřebné zaměstnance nesehnala, si nepřipouští a omezení na komerčních linkách vylučuje.

Klíčoví jsou pro firmu strojvůdci. Jelikož České dráhy jich mají také nedostatek a propouštění ani po redukci výkonů neplánují, musí si dopravce vychovat svoje, případně je zlákat od konkurence. "Naší snahou bude strojvedoucím nabízet nejlepší platové a další podmínky pro práci. Atraktivní nabídky ale budeme mít i pro zaměstnance na dalších pozicích," uvedl Ondrůj.

Na osobní vlaky v Ústeckém kraji chce dopravce nasadit zpočátku motorové vlaky, které se vyráběly ve druhé polovině 80. let v Německu, uvedl dříve server Zdopravy.cz. Minimálně má jít o šest vozů. Fyzicky je podle smlouvy má ukázat nejpozději v červnu. Od prosince 2021 už mají na daných tratích jezdit elektrické nízkopodlažní vlaky, má jít o polské jednotky z továrny Pesa. RegioJet získal na deset let smlouvu na provoz na pravobřežní polabské trati z Ústí nad Labem do Děčína, z Ústí do Bíliny a z Mostu do Žatce. Částečně bude jezdit na trati z Mostu do Bíliny, z Ústí do Štětí a z Teplic do Litvínova.

S čím bude jezdit z Brna do Bohumína, kde získal taktéž desetiletou smlouvu, dopravce zatím neuvedl. Vzhledem k hodinovému intervalu rychlíků je potřeba nejméně sedm souprav, což je sedm lokomotiv a zhruba 50 vagónů. "Novinky týkající se vozového parku a palubních služeb budeme zveřejňovat postupně během prvního pololetí," uvedl Ondrůj. Zatím tak není zřejmé, zda dopravce bude poskytovat stejný servis jako v komerčních vlacích. Uvedl pouze, že ve všech vlacích bude k dispozici internet.
 
Zdroj: ČTK